آخرین اخبار از افزایش قیمت نان • مجله تصویر زندگی


افزایش قیمت نان در یزد

(۱۴۰۲/۰۵/۱۴) شاه حسینی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد از اجرای طرح همسان سازی نرخ نان در یزد با پنج استان کشور خبر داد.
محمدعلی شاه حسینی در گفتگو با خبرنگار بازار از همسان‌سازی نرخ نان در یزد با پنج استان کشور در هفته جاری خبر داد و اظهار کرد: با احتساب افزایش قیمتی که در نظر گرفته شده است، باز هم نان در یزد ارزان‌تر از سایر استان‌ها عرضه می‌شود.

وی عنوان کرد: مجوزهای لازم برای افزایش قیمت نان دریافت شده و با توجه به تخلفاتی که گاهی در برخی نانوایی‌ها از جمله کم فروشی و کیفیت نامناسب رخ می‌دهد، اجرای این طرح به بهبود کیفیت نان کمک می‌کند.

شاه حسینی درباره نظارت بر عملکرد نانوایی‌ها با توجه به خبرهای مبنی بر افزایش قیمت نان در بازار، اعلام کرد: امکان تخلف در بالا بردن نرخ تا زمان مصوب برای نانوایان وجود ندارد ضمن اینکه هشت تیم بازرسی در هر منطقه شهر نظارت دقیقی بر اجرای طرح خواهند داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد با اشاره به کمبود کارگران فنی نانوایی‌های استان به دلیل پایین بودن دستمزد، اظهار کرد: مهاجرت کارگران مشکلاتی را در کیفیت و کمیت عرضه نان ایجاد می‌کند از اینرو باید به خواسته آنها نیز رسیدگی کرد.

وی یادآور شد: هزار و ۲۰۰ واحد نانوایی در استان یزد و ۵۰۰ واحد در شهر یزد فعالیت می‌کنند که به جز دو نانوایی آزادپز، بقیه آرد دولتی دریافت می‌کنند.


قیمت نان در گلستان تغییری نکرده است

(۱۴۰۲/۰۵/۱۳) رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان اعلام کرد که قیمت نان در استان گلستان تغییری نکرده است.
به دنبال درج خبری در رسانه ها در خصوص قیمت نان نانوایی های گلستان ،محمد برزعلی دبیر کارگروه آرد و ‌نان و رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان در گفت و ‌گوی‌ اختصاصی با وب سایت سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت:

قیمت نان در استان گلستان تغییری نکرده است و قیمت اعلام شده در رسانه ها صرفا مصوبه پیشنهادی کارگروه آرد و نان استان فقط در مورد نانوایی های سوپر آزاد بوده است که آرد مورد استفاده آنها از آرد غیریارانه ای یا آزاد بوده به علاوه اینکه این مصوبه برای ابلاغ نهایی و اجرایی شدن نیاز به طی فرایند قانونی دارد.

دکتر برزعلی در ادامه گفت: نان در‌همه نانوایی های استان کماکان با همان قیمت سابق عرضه خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: قیمت های پیشنهادی نان برای نانوایی های سوپر آزاد به منظور یکسان بودن وزن چونه و قیمت در استان گلستان به کارگروه آرد و نان استان ارائه شده بود.


افزایش قیمت نان در مشهد

(۱۴۰۲/۰۵/۰۳) رئیس اتحادیه صنف نانوایان مشهد گفت: نرخ‌نامه جدید برای نانوایی‌های یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای با مصوبه کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی تعیین و به همه نانوایان ابلاغ شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، احمدرضا کشتگر اظهار کرد: آخرین نرخ نامه اتحادیه نانوایان مشهد مربوط به سال ۱۴۰۰ است و با توجه به افزایش هزینه‌های تولید نان از جمله دستمزد و بیمه کارگر، نرخ خمیر مایه، اجاره مغازه و بسیاری از هزینه‌های جانبی، نرخ تمام شده تولید نان نیز افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه صنف نانوایان مشهد با بیان اینکه نرخ‌های جدید به طور متوسط با نرخ نامه قبلی حدود ۴۰ درصد افزایش دارد، گفت: این نرخ نامه یک ترمیم نسبت به نرخ نامه قبلی است، هزینه‌های واقعی تولید نان بیشتر از این میزان است.

وی تعداد نانوایی‌های یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای دارای پروانه کسب این شهر را ۲ هزار و ۳۰۰ واحد ذکر کرد و گفت: تعداد واحدهای نانوایی آزادپز در مشهد بیش از ۱۰۰ مورد است که بزودی نرخ نامه آنها نیز با مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان ابلاغ می‌شود.