آدم‌های شاد چه خصوصیات رفتاری فوق‌العاده‌ای دارند؟ » جادوی باور


تاریخ
انتشار:

۵ بهمن ۱۴۰۰

معمولا در جمع‌های خانوداگی، دورهمی‌ها یا جمع‌های دوستانه خوش‌خنده‌ترین و شادترین فرد نظر سایر افراد را جلب ‌می‌کند.

تقریبا تما‌می‌افراد دوست دارند که شاد باشند و یک زندگی شاد را تجربه کنند.

آدم‌های شاد معمولا خوب، مهربان، صمیمی ‌و یاری‌رسان هستند. این افراد اصلا حسود نیستند و وقت خود را با شایعه پراکنی و یا غرزدن تلف نمی‌کنند. صبر بی‌اندازه‌ای دارند و حتی کوچک‌ترین اتفاقات مثبت زندگی‌شان را جشن ‌می‌گیرند.

این آدم‌ها ‌می‌توانند یک جو اجتماعی مثبتی بسارند و همه‌چیز را برای اطرافیانشان راحت کنند.
آدم‌های شاد به‌خوبی بین خوشی‌ها و ناراحتی‌های زندگی‌شان توازن برقرار ‌می‌کنند و با داشتن یک دید مثبت به زندگی قادر هستند هرچیزی را به یک فرصت برای رشد تبدیل کنند.
با این همه مزایا و ویژگی فوق‌العاده، ‌می‌توان گفت که آدم‌های شاد آدم‌های موفقی هستند.

در این مقاله، خصوصیات رفتاری فوق‌العاده آدم‌های شاد معرفی شده‌اند. اگر ‌می‌خواهید یک زندگی شادی را تجربه کنید، سعی کنید این خصوصیات رفتاری را در خود تقویت کنید.

آدم‌های شاد چه خصوصیات رفتاری فوق‌العاده‌ای دارند؟

 

برخی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین خصوصیات رفتاری آدم‌های شاد را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

• آدم‌های شاد آدم‌های بسیار خوبی هستند

اگر به این موضوع توجه کرده باشید، احتمالا به‌خوبی درک ‌می‌کنید که آدم‌های شاد غالبا خوب و مهربان هستند. این آدم‌ها با قرارگرفتن در جمع‌های مختلف خود را در میان سایر افراد محبوب ‌می‌کنند و در این‌صورت سایر افراد تمایل بیشتری برای گذراندن وقت با آن‌ها نشان ‌می‌دهند.

از طرفی، آدم‌های شاد متواضع، صمیمی ‌و بسیار باملاحظه هستند و سعی ‌می‌کنند به اطرافیانشان در مسائل مختلف کمک کنند. این آدم‌ها اصلا حسود نیستند و وقت خود را با شایعه‌پراکنی در رابطه با سایر افراد و یا غرز زدن تلف نمی‌کنند. در برابر، سعی ‌می‌کنند وقت و توجه خود را در اختیار دیگران قرار دهند. آدم‌های شاد بسیار صبور هستند و ‌می‌توانند با ایجاد یک جو اجتماعی مثبت، همه چیز را برای اطرافیانشان راحت کنند. این موارد، همه ویژگی خوب‌بودن آدم‌های شاد را بیان ‌می‌کنند.


آدم‌های شاد در تما‌می‌ شرایط صداقت دارند

شادی واقعی هرگز نمی‌تواند با دروغ همراه باشد. افرادی که به خودشان دروغ ‌می‌گویند، در رابطه با سایرین نیز دروغگو هستند و در این‌صورت روابط ناسالمی ‌خواهند داشت. لازمه صداقت، داشتن یک ذهن آگاه است. برای این منظور ‌می‌توان گفت که آدم‌های شاد به‌خوبی خود را ‌می‌شناسند و از اینکه خود واقعی‌شان را نشان بدهند، ترسی ندارند.

این افراد در تما‌می ‌شرایط علاوه‌بر اینکه صداقت دارند، خودشان هستند و سعی نمی‌کنند نقاب بپوشند یا به رفتاری که متفاوت از خودشان باشد، وانمود کنند. شما نیز اگر ‌می‌خواهید فرد شادی باشید، سعی کنید خود واقعی و همیشگی‌تان باشید تا در کنار آن زندگی نیز برایتان راحت‌تر و شادتر شود.

 آدم‌های شاد روحیه همکاری دارند

 

آدم‌های شاد به داشتن تسلط روی دیگران یا قرارگرفتن در مقام‌های بالا، هیچ تمایلی نشان نمی‌دهند.

این افراد پیروزی و موفقیت خود را با همکاران و هم‌تیمی‌هایشان تقسیم ‌می‌کنند؛ زیرا برای این افراد برنده‌شدن یا پیروزی به تنهایی، نشانه نادیده‌گرفتن سایر افراد و زحمت‌هایشان است.

این ویژگی نیز از دیگر خصوصیات فوق‌العاده رفتاری آدم‌های شاد است. در این‌صورت ‌می‌توان گفت افرادی که به زحمت‌های دیگران اهمیت ‌می‌دهند و لذت موفقیت خود را با سایرین به اشتراک ‌می‌گذارند، زندگی شادتری را تجربه ‌می‌کنند.

“شادی یک سفر است، نه یک مقصد.”

آدم‌های شاد از ته‌دل لبخند ‌می‌زنند

لبخندزدن روی شما و اطرافیانتان تاثیر زیادی دارد. یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده آدم‌های شاد، داشتن یک لبخند از ته‌دل و زیبا است.

بین لبخندزدن مصنوعی و لبخندزدن از روی شادی تفاوت زیادی وجود دارد. همه افراد ‌می‌توانند لبخند مصنوعی بزنند، اما آدم‌های شاد از ته‌دل و با تمام انرژی‌شان لبخند ‌می‌زنند.

خنده‌های واقعی و از ته‌دل هیچگاه مصنوعی نیستند. اگر ‌می‌خواهید آدم شادی باشید سعی کنید در شرایط خاص و موفقیت‌آمیز زندگی خود، از ته‌دل لبخند بزنید؛ قطعا توجه سایر افراد را به خود جذب خواهید کرد.

 آدم‌های شاد احساسات و افکار متعادلی دارند

یکی از ویژگی‌های رفتاری آدم‌های شاد این است که حتی کوچک‌ترین اتفاقات زندگی خود را جشن ‌می‌گیرند.

با این کار، شادی‌های زیادی را تجربه ‌می‌کنند که بسیاری از افراد این شادی‌ها را نادیده ‌می‌گیرند. در کنار آن، آدم‌های شاد به موارد جزئی که ممکن است برای خیلی از افراد آزاردهنده باشند، اهمیت نمی‌دهند.

در واقع، این افراد دقیقا ‌می‌دانند که چه چیزهایی ارزش لذت‌بردن دارند و باید بدون اهمیت از کنار چه چیزهایی گذشت. آدم‌های شاد به‌خوبی بین خوشی‌ها و ناخوشی‌های زندگی‌شان توازن برقرار ‌می‌کنند. با این طرز فکر و این ویژگی فوق‌العاده ‌می‌توانند یک دید مثبت به زندگی داشته باشند و هر مشکلی را به یک فرصت رشد تبدیل کنند.

 آدم‌های شاد بسیار کم‌توقع هستند

توقع اگر در حد اعتدال باشد، ‌می‌تواند حس شادی زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. در واقع اگر شما توقع پایینی داشته باشید، به کمترین چیزها رضایت ‌می‌دهید. این کار باعث ‌می‌شود که یک رویکرد پایدارتر و غیرمادی‌تری نسبت به زندگی داشته باشید. افرادی که از اطرافیان خود توقع دارند همیشه در خدمتشان باشند، در نهایت نارضایتی بیشتری را تجربه ‌می‌کنند.

شادی واقعی از درون انسان به دست ‌می‌آید. آدم‌های شاد این موضوع را به‌خوبی درک ‌می‌کنند و بیشتر از اینکه از دیگران توقع داشته باشند، از خودشان توقع دارند.

در واقع، این افراد به‌جای توقع‌داشتن از دیگران با خودشان ارتباط برقرار ‌می‌کنند و مشکلات و چالش‌های زندگی‌شان را با یک ذهن باز ‌می‌پذیرند. در این‌صورت بدون هیچگونه ناراحتی و تعصب راه‌حل مناسب برای مساله را پیدا ‌می‌کنند. بدیهی است که با این شرایط زندگی شادتری را تجربه ‌کره و شادی بیشتری را احساس می‌کنند.

اگر میخواهید شاد باشید، در گذشته زندگی نکن، نگران آینده نباش، روی زندگی  در زمان حال تمرکز کن

 آدم‌های شاد سایر افراد را قضاوت نمی‌کنند

بدیهی است که هیچکس دوست ندارد مورد قضاوت قرار بگیرد، زیرا اکثر قضاوت‌ها اشتباهی انجام ‌می‌شوند. آدم‌های شاد به‌خوبی ‌می‌دانند که تما‌می‌شرایط ایجادشده در زندگی سراسر یادگیری هستند و هر موقعیتی ‌می‌تواند باعث ایجاد یکسری تغییرات در افراد شود. در نتیجه، درک ‌می‌کنند که داشتن فکرهای منفی و بیهوده و داشتن حس حسادت نسبت به دیگران، کاملا بیهوده است.

آدم‌های شاد همچنین ‌می‌دانند که هر فردی ‌می‌تواند یکسری نقطه ضعف داشته باشد. با وجود این تفکرات آدم‌های شاد دائما در حال قضاوت دیگران نیستند و به همین دلیل به‌عنوان افراد بهتر و صبورتری نسبت به افرادی که دیگران را قضاوت ‌می‌کنند، شناخته ‌می‌شوند.

 آدم‌های شاد با سایر افراد شاد در ارتباط هستند

آدم‌های شاد معمولا تنها نمی‌مانند. آن‌ها به‌صورت آگاهانه دوستانی پیدا ‌می‌کنند که دارای عادات مشابه خودشان باشند یا قدرت تأثیرگذاری مثبت روی دیگران را داشته باشند.

تقریبا اغلب مردم در گروه‌های مختلف یکدیگر را بررسی ‌می‌کنند و تلاش ‌می‌کنند از جذاب ترین و بهترین رفتارهایی که در اطرافشان مشاهده ‌می‌کنند، الگو بگیرند.

در این‌صورت، اگر مردم با دیگران به‌گونه‌ای برخورد کنند که دوست دارند دیگران نیز با آن‌ها همانگونه رفتار کنند، نتیجه‌ای فراگیر دریافت ‌می‌کنند که این نتیجه روی افرادی که تنها شاهد این رفتار هستند، تاثیرگذار ‌می‌باشد. خوشحالی و نشاط مسری است و به همین دلیل، آدم‌های شاد غالبا با سایر افراد شاد در ارتباط هستند.

“شاد بودن هرگز از مد نمی افتد.”

 آدم‌های شاد در زمان حال زندگی ‌می‌کنند

اگر شما بتوانید سپاسگزار کلیه ثانیه‌های با ارزش زندگی خود باشید، ‌می‌توانید یک بخش اساسی از احساس شادی را دریافت کنید.

زندگی‌کردن در زمان حال بسیار ساده است و اگر ‌می‌خواهید شاد باشید، بهتر است وقت خود را صرف گذشته و یا حتی آینده نکنید. آدم‌های شاد دقیقا همین‌گونه هستند. این افراد از موقعیت خود کاملا راضی ‌می‌باشند و نسبت به آنچه که در حال روی‌دادن است کاملا آگاه بوده و در رابطه با آن احساس خشنودی ‌می‌کنند. در این‌صورت، آدم‌های شاد، برخلاف سایر افراد که نسبت به همه‌چیز وسواس به خرج ‌می‌دهند، ‌می‌توانند موقعیت‌های عالی زندگی خود را بهتر دریابند.

این مسئله تنها قسمت کوچیکی از حضور پرانرژی آدم‌های شاد در تمام موقعیت‌های زندگی‌شان را شامل ‌می‌شود.

 آدم‌های شاد شنونده‌های خوبی هستند

معاشرت با غرغرکردن تفاوت دارد و هیچ‌کس به حرف افرادی که دائما غرغر ‌می‌کنند، گوش نمی‌کند. آدم‌های شاد برای کسب اطلاعات جدید دائما به دنبال نوع نگاه تازه‌ای ‌می‌گردند.

احساسات دیگران عمیقا برای آن‌ها اهمیت دارد؛ به‌خصوص اگر بدانند با حذف تمایلات و خواسته‌های شخصی‌شان نتیجه بهتری برای همه به‌وجود ‌می‌آید. این افراد مدام برای یادگیری تلاش ‌می‌کنند و به‌خوبی ‌می‌دانند که سکوت‌کردن و گوش‌دادن به دیگران از روش‌های مؤثر یادگیری محسوب ‌می‌شود.

جمع‌بندی

همانطور که خواندید، شادبودن و داشتن رضایت دائمی ‌از کلیه شرایط مختلف زندگی کار آسانی نیست.

برای اینکه انسان شادی باشید، باید یک فروتنی صادقانه‌ای داشته باشید. آدم‌های شاد محبوب و موفق هستند و در اغلب موارد، بدون‌شک، در مسیر درستی قرار دارند. این افراد دوست ندارند حسادت سایرین را برانگیزند و تلاش ‌می‌کنند شادی خود را با دیگران تقسیم کنند.

از طرفی، علاوه‌بر اینکه برای دیگران الهام‌بخش هستند، تلاش ‌می‌کنند نکات جدیدی که در وجود افراد مختلف ‌می‌بینند را، یاد بگیرند. شما نیز اگر ‌می‌خواهید فرد شادی باشید و از تما‌می‌خصوصیات فوق‌العاده رفتاری این افراد بهره‌مند شوید، سعی کنید این خصوصیات را در خود تقویت کرده و با معاشرت با یک فرد شاد سعی کنید زندگی خود را به سمت بهتری هدایت کنید.