آریا کیوسر بهترین یوتیوبر و استریمر ایرانی است


آریا رحمتی یکی از جوانانی است که تولید محتوای یوتیوب را از صفر شروع کرد و پس از پشت سر گذاشتن سختی های فراوان، امروز توانسته به بسیاری از آرزوهای خود جامه عمل بپوشاند. آریا رحمتی که با نام آریا کیوسر (aria-keoxer) نیز شناخته می شود روزانه حدود 1800 دلار از یوتیوب خود درآمد دارد. یعنی درآمد ماهانه آریا کیوسر از یوتیوب 56 هزار دلار است و با نرخ دلار 32 هزار تومان، یک میلیارد و هفتصد و نود میلیون تومان درآمد دارد. آریا در 7 آذر 1375 در محله محمودیه تهران به دنیا آمد. در این مقاله نگاهی به بیوگرافی آریا کوسر قبل از ورود به یوتیوب و بعد از ورود به زبان خودش می اندازیم.

دوران قبل از یوتیوب

وقتی به ترکیه آمدیم در یکی از محله های میانی آن شهر خانه ای پیدا کردیم که راهی به دریا داشت. هم من و هم مادرم این محله را خیلی دوست داشتیم چون از یک طرف جاده به دریا بود و فضای محله بسیار آرامش بخش بود. اجاره این خانه حدود 600 لیر بود و کل بودجه ای که برای هزینه های ماهانه داشتیم حدود 100 تا 150 لیر کمتر از آن مبلغ بود.

در مجموع دوران بسیار سختی بود. زمانی که نمی توانستیم هر آنچه را که می خواستیم بخریم. من در آن زمان حدود 16 ساله بودم و تنها کاری که انجام می دادم این بود که فیلم و سریال را با تلفنم تماشا کنم. حتی به یاد دارم که یک بار برای خرید به سوپرمارکت رفتم و از فروشنده خواستم که مقداری غذا بخرد و سه یا چهار روز بعد هزینه آن را بپردازد و او به شدت نپذیرفت.

متأسفانه خانه ای که ما در آن زندگی می کردیم بسیار نمناک بود و همین باعث شد استخوان های مادرم به درد بخورد. بالاخره تصمیم گرفتیم محله ای را که به آن آمده بودیم با اشتیاق ترک کنیم.

جستجوی کار

سپس به خانه جدیدمان نقل مکان کردیم. منطقه ای بود که روزها در آن قدم می زدم و ساعت ها به آینده فکر می کردم. دوران بسیار سختی بود و من قصد داشتم به کشور بهتری مهاجرت کنم و در یک فروشگاه بازی درس بخوانم و کار کنم زیرا به دنیای بازی علاقه زیادی داشتم. ندانستن زبان ترکی و مهاجر بودن باعث شد برای خودمان کار کنیم و در نتیجه زندگی روز به روز سخت تر می شد.

اولین کار آریا کوسر در ترکیه

آریا رحمتی در این باره می گوید: بالاخره بعد از مدت ها توانستم به عنوان سرویس دهنده در یک رستوران مشغول به کار شوم. بعد از رستوران به عنوان کارگر سرویس در نانوایی مشغول به کار شدم.

من هرگز از گفتن این کلمات نترسیدم و به خودم افتخار می کنم و فراموش نمی کنم که چگونه به جایی که الان هستم رسیدم.

پیشنهاد ما به شما: درآمد اینترنتی

داستان کاریابی برای مادر آریا کیوسر

ماجرای کاریابی برای آریا کوکسر کمی تلخ است. او می گوید: مادرم خیاطی بلد بود و به همین دلیل در یک کارخانه مشغول به کار شد و برای کار از ساعت 7 صبح تا 20 روزی 20 پوند حقوق می گرفت. من هم یک روز در این خیاطی کار کردم اما به دلیل فشار زیاد کار نکردم. متاسفانه صاحب این تولید حقوق مادرم را به درستی پرداخت نکرد.

به همین دلیل مادرم از آنجا اخراج شد و در تولید دیگری مشغول به کار شد. من و برادرم پارسا آنجا به عنوان آهن‌کار مشغول به کار بودیم و مجبور بودیم روزانه یک تن لباس بچه‌ها را اتو کنیم. شرایط بسیار سخت و پیچیده ای بود.

در آن زمان ما به خانه دیگری نقل مکان کردیم. وقتی به این خانه جدید آمدیم، یوتیوب من شروع به درآمدزایی کرده بود و ماهیانه 700 تا 800 لیر به من حقوق می داد. ما حدود سه سال در این خانه جدید بودیم و بعد از آن سه سال یوتیوب من خیلی رشد کرد و به استانبول نقل مکان کردیم.

من به بازی علاقه زیادی داشتم و به همین دلیل تصمیم گرفتم وارد یوتیوب شوم. در این راه برادرم پارسا لیپ همیشه از من حمایت می کرد. (پارسا خواننده رپ است و به همین دلیل به او پارسا لب می گویند.)

اولین ویدیو در یوتیوب

آریا کوسر اولین ویدیوی خود را با اشتیاق فراوان به یاد می آورد. اولین ویدیوی یوتیوب من مقایسه ای بین دسته های کنسول play statoin4 و xbox1 بود. پلی استیشن برای برادرم بود. پارسا کمی بعد از ما به ترکیه مهاجرت کرده بود. وقتی می خواست ایران را ترک کند، پلی استیشن خود را با خود برد. در آن زمان به شدت افسرده بودم. افسردگی باعث شد آریا کوکسار به وزن 48 کیلوگرم برسد. به عبارتی من در قد 195 سانتی متر تنها 48 کیلوگرم وزن داشتم.

بازی با این پلی استیشن یکی از لذت های من در آن روزهای سخت بود. Xbox1 توسط دوست دختر سابقم برای من فرستاده شد. او این کنسول را برای من فرستاد زیرا می دانست که من چقدر بازی را دوست دارم. من بسیاری از ویدیوهایی را که در آن زمان ایجاد کردم، شخصی دارم.

وقتی اولین ویدیوم را آپلود کردم، دیدن اولین کامنت ارسال شده در کانال آریا کوسر، انگیزه ام را در این مسیر دو چندان کرد.

بعد از مدتی یوتیوب من به درآمدزایی رسید و ماهیانه 700 تا 800 پوند به من پرداخت می کرد. ما حدود سه سال در این خانه جدید بودیم و بعد از آن سه سال یوتیوب من خیلی رشد کرد و به استانبول نقل مکان کردیم.

پیشنهاد ما به شما: راه اندازی کسب و کار اینترنتی

زندگی من بعد از یوتیوب

آریا کوسر ادامه می دهد: من هم مانند همه افراد تازه وارد یوتیوب، بازدیدهای بسیار کمی دارم. اما برعکس، این مضامین من را ناامید نکرد. مثلا اولین پخش زنده من را 11 نفر تماشا کردند و من خیلی خوشحال شدم که 11 نفر مطالب آریا کوسر را تماشا کردند.

توصیه آریا کوسر به تازه واردان

به همه کسانی که قصد ورود به یوتیوب را دارند توصیه می کنم که فقط روی تولید محتوا تمرکز کنند و سعی کنند روز به روز کیفیت محتوای خود را بهبود بخشند. برای اثبات این موضوع به مردم، ویدیویی با عنوان «در این پنج سال چقدر تغییر کردم؟» ساختم. فرستادم

در این پنج سال من حدود 1200 ویدیو ارسال کرده ام. من همیشه عاشق ایجاد محتوا در یوتیوب بودم، چه زمانی که هیچ درآمدی نداشتم و چه اکنون که درآمد ایده آلی از یوتیوب کسب می کنم. همان احساسی که نسبت به تولید محتوا در دنیای بازی داشتم و عشقی که از کل مخاطبان دریافت کردم باعث شد YouTube Aria Kyuxer به این روزهای درخشان برسد.

وضعیت مالی آریا کوسر

آریا کوسر توضیح می‌دهد که برخلاف روزهایی که مجبور بودم ساعت‌ها کار کنم تا برای یک روز غذا پول درآورم، در حالی که به تولید محتوا در یوتیوب ادامه می‌دادم، امروز به جایگاهی رسیده‌ام که همه چیز از تجهیزات کامپیوتری، پوشاک، تجهیزات تولید محتوا از جمله موارد دیگر. ، دوربین خریدم.

فعالیت کم در سه ماه گذشته

آریا کوکسر دلیل کاهش فعالیت در سه ماهه اخیر را بدلیل بدخلقی افراد به دلیل شرایط بیان کرد. وی با بیان اینکه وقتی وضعیت جامعه و مخاطبانم بد است، دست و دل برای تولید محتوا نمی گذارم. همچنین در زندگی شخصی آریا کوسر مشکلاتی وجود داشت که او نتوانست به خوبی از عهده آنها برآید.

جدایی با کوثر

همانطور که کمی پیشتر در مقاله اشاره کردیم، آریا کوکسر سالها رابطه عاطفی خود را با کوثر ادامه داد و دلیل زنده ماندن او از شرایط سخت مهاجرت و نبود درآمد کافی وجود کوثر در زندگی او بود. که حضور کوثر باعث شده اتفاقات خوبی در زندگی او بیفتد.

اما آریا کوسر در جدیدترین ویدئویی که در یوتیوب خود منتشر کرده است، گفته است که بنا به دلایلی رابطه عاشقانه خود را با کوثر برای حدود سه ماه محترمانه به پایان رسانده است. آریا از همه طرفدارانش خواست که در مورد جزئیات و دلایل جدایی آنها سوال نپرسند و اظهار داشت که این جدایی به نفع هر دوی آنها بوده و این سوال چیزی از ارزش های او کم نمی کند.

تغییر فرآیند کسب و کار

وی اظهار داشت که از این پس کسب و کار یوتیوب خود را راه اندازی خواهد کرد و هر هفته یک تا دو پست منتشر خواهد کرد. او از مخاطبانش خواست که درباره موضوع محتوا نظر بدهند و بگویند که دوست دارند چه محتوایی را از کانال یوتیوب آریا کوسر ببینند.

وی با بیان اینکه از این پس تا اطلاع ثانوی که وضعیت عمومی جامعه بهتر شود، هیچ خبری از چالش، محتوای طنز، معرفی بازی و… نخواهد بود و تا زمانی که همه چیز به حالت عادی خود برگردد، نوع محتوا به شدت تغییر خواهد کرد.

آخرین کلمه

آریا کوسر یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان محتوای بازی در یوتیوب است. اما آریا کیوسر هرگز خود را یک گیمر حرفه ای نمی دانست. همین مشکل و قدردانی مخاطب و عشق به تولید محتوا باعث شد تا او یکی از بزرگترین کانال های یوتیوب را راه اندازی کند. صرف نظر از نتیجه و شرایط فعلی، هر کاری را که می خواهید و حتی با گام های کوچک، اما پیوسته شروع کنید. سپس نتایجی که پس از چند سال به عنوان آریا کوسر به دست می آورید، همه از جمله خودتان را شگفت زده خواهد کرد. لازم به ذکر است که آریا کیوسر یک صفحه اینستاگرام نیز دارد که می توانید با کلیک روی صفحه اینستاگرام آریا کوسر آن را دنبال کنید.