آغاز فعالیت رسمی بایننس در ژاپن


چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس اعلام کرد که تا آخر مرداد صرافی بایننس فعالیت رسمی خود در کشور ژاپن را آغاز می‌کند. 

به گزارش والکس و به نقل از bitcoinist، آبان ماه سال گذشته بایننس موفق شد تا سهام یک صرافی ژاپنی به نام ساکورا بیت کوین (Sakura Exchange Bitcoin) را به طور کامل در اختیار بگیرد. 

صرافی ساکورا بیت کوین (SEBC) که یک پلتفرم ژاپنی معاملات ارز دیجیتال است تحت نظارت آژانس خدمات مالی ژاپن فعالیت می‌کند و حالا بایننس می‌تواند از این طریق مجدد به طور رسمی وارد بازار ژاپن شود. 

مدیرعامل بایننس این خبر را در کنفراسی که در توکیو در حال برگزاری بود اعلام کرد. چانگ پنگ ژائو تاکید کرد که فضای نظارتی شفاف در ژاپن باعث شده است تا صرافی بایننس بار دیگر پلتفرم خود را در این کشور ایجاد کند و او شخصا برای فرصت‌های بالقوه‌ای که در بازار ژاپن وجود دارد هیجان زده است. 

صرافی بایننس در سال ۲۰۱۸ بعد از آن که موفق نشد مجوزهای لازم برای فعالیت رسمی در ژاپن را به دست بیاورد بازار این کشور را موقتا ترک کرد. حالا پس از حدود پنج سال بایننس مجدد به کشور آفتاب تابان برگشته است. 

صرافی ساکورا بیت کوین قرار است با نام بایننس ژاپن وارد بازار شود. این پلتفرم همچنین اعلام کرده است که به طور کامل تابع قوانین محلی ژاپن خواهد بود پس لازم است که افراد برای دسترسی به خدمات این صرافی احزار هویت شوند و بدون تایید هویت، کاربران فقط می‌توانند دارایی خود را برداشت کنند. 

بعد از سقوط FTX، فشار نهادهای نظارتی بر صرافی بایننس افزایش پیدا کرد تا جایی که این صرافی مجبور شد در سال جاری میلادی برخی از کشورها را ترک کند. 

کمک به روسیه برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده و همچنین عدم رعایت قوانین پولشویی دو مورد از اتهامات مهمی هستند که علاوه بر شکایت SEC، علیه صرافی بایننس مطرح شده است.

اما علی‌رغم این چالش‌ها این صرافی ارز دیجیتال همچنان برنامه‌های توسعه جهانی خود را با جدیت دنبال می‌کند. اولویت بایننس رعایت قوانین محلی است تا با نهادهای تنظیم کننده کشورهای مختلف دچار اختلاف نشود.