آغاز مرحله دوم ثبت نام اعتبار بیمه اجتماعی • مجله تصویر زندگیمدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آغاز مرحله دوم ثبت نام و پرداخت وام قرض الحسنه مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

میرهاشم موسوی در حاشیه بازدید از بیمارستان آزاد کیش دو اقدام مهم را که طی روزهای آینده اجرا می شود، بیان کرد: تعمیق خدمات و اینکه حوزه تخصصی درمان بتواند به نحو مطلوب به مردم عزیز خدمات رسانی کند. در حال حاضر اصلاح نظام پرداخت و معاینه پزشکان گرانقیمت شاغل در مراکز درمانی بیمه اجتماعی بر اساس بخشی از تعرفه عمومی و غیردولتی و بر اساس عملکرد و کیفیت عملکرد به زودی انجام خواهد شد. کیفیت خدمات درمانی تخصصی در سراسر کشور

چند نفر باید برای وام مرحله دوم اقدام کنند؟

وی افزود: همچنین مرحله دوم پرداخت و ثبت نام وام 20 میلیونی برای مستمری بگیران ذره مکمل مستقیم در چند روز آینده شروع خواهیم کرد. تسهیلاتی که در مرحله اول به 40 هزار مستمری بگیر عزیز پرداخت شد و در این مرحله 80 هزار نفر دیگر را ثبت نام خواهیم کرد و انشاالله. پرداخت آن از ابتدای ماه آینده آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در دولت سیزدهم مردم تاکنون 180 هزار میلیارد تومان مطالبات تامین اجتماعی پرداخت شده و امسال 70 هزار میلیارد تومان و کل مطالبات تامین اجتماعی از 13- دولت به 250 هزار میلیارد تومان خواهد رسید که رقمی بی سابقه است. با استفاده از منابعی که در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت، کل بدهی بانک تامین اجتماعی که حدود 106 هزار میلیارد تومان بود، تسویه شد.

وی ادامه داد: همچنین حدود 46 هزار میلیارد تومان سرمایه بانک رفاه را افزایش دادیم و علاوه بر اینکه بدهکار نیستیم، از هزینه های سود سالانه سازوکار که حدود 25 هزار میلیارد تومان بود، جلوگیری شد. پرداخت بدهی به این شکل دریافت شد و برای تعهدات آتی سرمایه گذاری شد. امیدواریم با رویکردی که در برنامه هفتم شاهد هستیم و همچنین با توجه به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه تامین اجتماعی، این مسیر با قدرت و توان ادامه پیدا کند و امیدواریم آنچه آغاز شده و دستاوردها باشد. که در این سالها اتفاق افتاده است، با قدرت ادامه خواهد یافت

وی افزود: معتقدیم اگرچه مشکلاتی وجود دارد اما ظرفیت خوبی داریم و می توانیم با استفاده درست از این فرصت ها بر چالش ها فائق آییم.