آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟ 

حتما انتظار داشتید حتی اگر قرار به نام بردن از فیلمی هست، آن فیلم “حرفه ای” باشد! اما ما به سراغ جذاب تر از آن می‌رویم. فیلم شاهکار سه در چهار (جزو سه سریال برتر تاریخ)! اگر این فیلم را ندیده اید، همین الان خواندن این مقاله را رها کرده و به سراغ دیدن آن بروید اما اگر تماشا کرده اید، احتمالا موضوع این فیلم یادتان هست؛ خانواده ای فقیر که به دنبال کاری می‌گشتند و مدتی به بازاریابی برای یک دستگاه مشغول بودند و هرچقدر توضیح می‌دادند کسی از آن ها خرید نمی‌کرد!

در عوض وقتی از مغازه خارج می‌شدند، مغازه داران مستقیم به کارخانه زنگ می‌زدند و ثبت سفارش می‌کردند! خلاصه همین مثال کافیست تا متوجه شویم بازاریابی چه کار سخت و دشواری است؛ کافی بود آن دو شخصیت، وارد عرصه دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی می‌شدند و شرکت تمیز نظیف منزل را وارد این حوزه می‌کردند تا کارشان بگیرد! در این مقاله به راهنمایی انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ترجمه تحت لفظی را بیخیال شوید! چون هیچ کمکی به شما نمی‌کند! اما با یک مثال به شما خواهیم گفت آژانس دیجیتال مارکتینگ چه شرکت و یا به عبارت دقیق تر، چه نعمتی است! فرض کنید فوتبالیستی در حد لیونل مسی هستید (یا حداقل فکر می‌کنید هستید!) اما به دلیل حضور در یک شهر کم امکانات، نمی‌توانید خود را به تیم های بزرگ معرفی کنید. حال یک نفر می‌آید و شما را به تیم بارسلونا معرفی می‌کند و شما از آن به بعد، باید با استفاده از مهارت هایی که دارید، خود را به باشگاه جدید ثابت کنید. حال برگردیم به موضوع خودمان. خودتان که کسب و کارتان هستید! بارسلونا رتبه های برتر گوگل و آن معرفی کننده، آژانس بازاریابی دیجیتال است.

البته یک تفاوت بین آژانس دیجیتال مارکتینگ و آن فرد وجود دارد و آن این است که اگر شما فوتبالیست باشید، باید خودتان مهارت هایتان را به کسی که می‌خواهد شما را بشناسد نشان دهید اما یک شرکت دیجیتال مارکتینگ، تمام کارهای شما برای رسیدن به موفقیت را خودش انجام خواهد داد! شما فقط باید باشید! یعنی درخواست هایی که از شما می‌شود را به سرعت پاسخ دهید تا در نهایت، همه چیز به نفع کسب و کار شما پیش برود.

آژانس دیجیتال مارکتینگ چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

برگردیم به مثال خودمان؛ گفتیم شما باید معرفی شوید به یک باشگاه بزرگ؛ اصلی ترین کاری که آن فرد انجام می‌دهد، این است که کاری کند یک مجموعه بزرگ، شما را بپسندد تا بتوانید به هدف خود، از درآمد بالا گرفته تا مشهور شدن، برسید. شرکت دیجیتال مارکتینگ نیز باید کاری کند که موتورهای جستجو، از جمله مهمترینشان، یعنی گوگل، سایت شما را بشناسد. طراحی سایت، سئو، شبکه های اجتماعی و عکاسی، جزو کارهایی است که برای کسب و کار شما انجام می‌شود تا در نهایت، کمک کند شما ابتدا دیده و سپس شناخته شوید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای چیست؟

فکر می‌کنید چقدر حرفه ای بودن فردی که قرار است یک فوتبالیست تازه کار را به یک تیم بزرگ ببرد، در احتمال موفقیتش موثر است؟ قطعا اگر آن فرد، در کار خود تجربه و مهارت بالایی داشته باشد، می‌تواند حتی یک فوتبالیست شناخته نشده را به یک باشگاه بزرگ برساند. آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای نیز، به سبب تجربه و مهارتی که در طول سال های متمادی کسب کرده، می‌تواند کسب و کار شما را به سود و موفقیت برساند. حتی اگر آن کسب و کار، از 0 شروع کرده باشد و قبلا اقدامی برای حضور در اینترنت نکرده باشد.

آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

چه می‌شود که صفت “حرفه ای” می‌چسبد به نام یک شرکت یا شخص؟ لازم به بیان نیست که ما رونالدو را فوتبالیست حرفه ای می‌دانیم؛ چرا که زحمت کشیده، تجربه پیدا کرده تا به جایی رسید که لقب حرفه ای برازنده او باشد. در این بخش، به ویژگی هایی که کمک می‌کنند بشود آژانس دیجیتال مارکتینگ را حرفه ای نامید اشاره می‌کنیم.

مهارت در دیجیتال مارکتینگ

مهارت، به ساده ترین عبارت ممکن، یعنی بلد بودن! یعنی کسی بلد باشد چگونه به هدف برسد. شاید با خود بگویید همه بلدن فوتبال بازی کنند، پس چرا همه حرفه ای نمی‌شوند؟ نکته اینجاست که بلد بودن فوتبال بازی کردن یک مقوله است و استفاده به جا از این بلد بودن مقوله دیگر. یعنی بلد بودن کار شرط لازم داشتن مهارت است اما کافی نیست. مهارت یعنی بلد باشی در جای مناسب، اقدام مناسب کنی و هنگام برخورد با یک مشکل، بلد باشی بهترین راه را پیدا کنی.

تجربه در بازاریابی اینترنتی

تجربه یعنی با پیچ و خم کار آشنا باشید و بدانی در صورت رسیدن به شرایط سخت، چگونه اوضاع را مدیریت کنید تا به مشکل نخورید. مخصوصا در موضوع دیجیتال مارکتینگ که کسی موفق خواهد شد که بتواند با مشکلاتی که ممکن است سدّ راه شود، مقابله کند و نگذارد مشکلات، یک کسب و کار را دچار آسیب کند. جالب است بدانید یکی از مترادف های تجربه، “آزمودگی” می‌باشد. آزمودگی یعنی توانایی پیروزی در آزمون های دشوار. مخصوصا در شیوه های دیجیتال مارکتینگ که روز به روز عوض می‌شود، داشتن تجربه سبب می‌شود وقت کمتری صرف آزمون و خطا شود.

تاثیر نمونه کار در دیجیتال مارکتینگ حرفه ای

هیچ چیزی به اندازه نمونه کار، شایستگی قرار گرفتن در این لیست را ندارد. نمونه کار خوب، یعنی یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای، توانسته از مهارت هایی که دارد و تجاربی که کسب کرده، به نحو احسن استفاده کند. دقت کنید تمام نمونه کارها تجربه هستند اما هر تجربه ای، منجر به یک نمونه کار نمی‌شود. دلیلش هم واضح است، همانطور که رونالدو هم از اولین روز فوتبالش وارد رئال نشد، یک آژانس دیجیتال مارکتینگ نیز نمی‌تواند بلافاصله پس از شروع کارش، مسئولیت دیجیتال مارکتینگ شرکت بزرگی مانند KWC را قبول کند. در واقع، خود برند KWC به دنبال شرکتی است که نمونه کار قوی داشته باشد؛ پس می‌گردد و به آژانسی که نمونه کار بزرگی مانند همکاری با گروه کارخانجات پاکسان را انجام داده است؛ مانند آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف اعتماد می‌کند.

وظیفه دیگران در قبال آژانس دیجیتال مارکتینگ

در مثالی که گفتیم، بیان داشتیم تنها وجود خود یک شخص برای پیشبرد اهدافش کافی است! اما وجود یک شخص یعنی چه؟ متاسفانه وجود دارند اشخاصی که تصور می‌کنند دیجیتال مارکتر ها، به منبع بی پایان اطلاعات کسب و کارشان متصل هستند و از آن پس، تمام وظایف به دوش شرکت دیجیتال مارکتینگ است. در صورتی که صاحب کسب و کار، باید تمام اطلاعات محصولات و خدماتش را در اختیار شرکت دیجیتال مارکتینگ قرار بدهد تا آن ها بتوانند با توجه به اطلاعات، برای بازاریابی دیجیتال سایت اقدام کنند. در دسترس بودن، از دیگر وظایف کارفرمایان می‌باشد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه ای و ویژگی هایی که دارد آشنا کنیم. مسلما همه دوست دارند با بهترین ها کار کنند و یکی از این بهترین ها، آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف است. گواه این ادعای ما چیست؟ داشتن افتخار همکاری با بزرگ ترین برندهای ایرانی، مانند شیرآلات KWC و پاکسان، همچنین داشتن تجربه ارزشمند 9 ساله در این حوزه، باعث شده تا علاوه بر اینکه جزو اولین شرکت های دیجیتال مارکتینگ کشور باشد، بتواند به برندی نام آشنا در این زمینه مبدل شود.

/ توجه : این مطلب رپورتاژ آگهی بوده و سایت کوکا مسئولیتی در قبال خدمات معرفی شده آن ندارد.