آیا ریپل در نبرد حقوقی دیروز پیروز شد؟


اگرچه تصمیم دادگاه در یکی از بحث برانگیزترین پرونده‌های تاریخ ارزهای دیجیتال، که دارایی‌های آن را می‌توان به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کرد، برای بسیاری از پروژه‌ها و سرمایه‌گذاران امیدوارکننده بود، اما با نگاهی دقیق‌تر مشخص می‌شود که تصمیم قاضی در پرونده ریپل است. ابهام زیاد

به گزارش بلومبرگ، نبرد حقوقی 3 ساله بین ریپل لبز، توسعه دهنده بلاک چین ریپل، و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پس از حکم یک قاضی فدرال وارد مرحله جدیدی شده است. بر اساس این حکم، توکن ریپل چندین سال پیش زمانی که به سرمایه گذاران نهادی فروخته شد، یک اوراق بهادار بود، نه عموم مردم.

استدلال اصلی آنالیسا تورس، قاضی پرونده، این بود که سرمایه‌گذاران نهادی احتمالاً از شباهت‌های ریپل با اوراق بهادار در زمان عرضه آن می‌دانستند، اما سایر سرمایه‌گذاران، کسانی که ریپل را مستقیماً از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خریداری می‌کنند، از جمله معامله‌گران، این موضوع را نمی‌دانستند. Chrod از این مشکل اطلاعی نداشت.

اکنون هم ریپل و هم کمیسیون بورس و اوراق بهادار دلیلی دارند که نتیجه دادگاه را یک پیروزی بالقوه به نفع خود بدانند. زیرا این تصمیم به استدلال های هر دو طرف در بحث در مورد امنیت یا نبودن ریپل اعتبار می بخشد.

با این حال، تعمیم و تعمیم تأثیر مثبت تصمیم در مورد ریپل به پروژه‌های دیگر در بازار ارزهای دیجیتال آسان نخواهد بود. اول از همه، این تصمیم بر این اساس گرفته شد که چند سال پیش، در یک دوره بازار که در سال 2020 (2019) به پایان رسید، درک ارزهای دیجیتال در بین سرمایه‌گذاران خرد بود. در آن زمان، قیمت بیت کوین تقریباً با امروز یکسان بود و قانونگذاران تازه شروع به تشکیل چارچوبی از نظرات در مورد این صنعت کرده بودند. امروز وضعیت به وضوح تغییر کرده است.

آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار می تواند با اطمینان از اینکه این سوال که آیا اوراق بهادار دارایی هستند یا نه دیگر برای عموم در آینده روشن نیست، برنده دعوی شود؟ شاید. این تاکتیک یکی از ویژگی‌های مشترک بسیاری از شکایات دیگر مقامات از صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Binance، Coinbase و Gemina در سال جاری است. جایی که توکن های دیگری مانند پالیگان یا الگوراند ممکن است به سرنوشت ریپل دچار شوند.

با این حال، دادگاه با استناد به آزمون هاوی، با بسیاری از بخش‌های استدلال SEC درباره اینکه چرا ریپل یک امنیت است، مخالفت کرد. از جمله این واقعیت که ریپل به خریداران در بازار ثانویه قول نداده است، همانطور که در مورد اکثر محصولات قابل مبادله وجود دارد.

همچنین بخوانید : تست هوی چیست؟

برخی از افراد تصمیم اولیه دادگاه را به این معنا می دانند که نتیجه شکایت علیه کوین بیس و سایر متهمان به فهرست کردن دارایی هایی که احتمالاً اوراق بهادار هستند اکنون مشخص است. حداقل در مورد عموم مردمی که از صرافی ها خرید می کنند. در حالی که این تصمیم احتمالاً از یک تحول بزرگ در مجبور کردن مشاغل کوچک به ثبت نام یا تغییر مدل کسب و کار خود جلوگیری می کند، این پایان ماجرا نیست.

این روزها، بسیاری از پروژه‌های موفق ارزهای دیجیتال قبل از اینکه برای ایجاد کسب‌وکارشان عمومی شوند، به فروش اولیه توکن به سرمایه‌گذاران نهادی و ریسک‌پذیر متکی هستند و اغلب ابتدا با قانون‌گذاران کار می‌کنند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنند. بسیاری از توکن‌هایی که SEC ادعا می‌کند احتمالاً اوراق بهادار هستند، این فرآیند را طی کرده‌اند در حالی که آژانس آنها را دلیل نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال می‌داند. پس از تصمیم روز پنجشنبه، این شکل از تامین مالی پروژه خاتمه خواهد یافت، مگر اینکه سرمایه گذاران خطرپذیر بخواهند توکن ها را در بازار آزاد خریداری کنند. زمانی که قیمت مانند سایر توکن ها در معرض نوسانات است.

لازم به ذکر است که فهرست اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در حوزه ارزهای دیجیتال روز به روز طولانی تر می شود. متولی یکی از چهار نهادی بود که اوایل پنجشنبه علیه وام دهنده ورشکسته ارز دیجیتال سلسیوس و مدیر عامل سابق آن الکس ماچینسکی شکایت کردند. همچنین با مجموعه‌ای طولانی از جلسات دادگاه در پرونده‌هایی که علیه صرافی‌هایی مانند Binance و FTX تشکیل شده است، مواجه است.

پرونده ریپل هنوز به پایان نرسیده و تاریخ جلسه بعدی پس از طی مراحل قانونی اعلام خواهد شد. بنابراین، در حالی که سرمایه گذاران در سراسر جهان ممکن است افزایش قیمت ریپل را جشن بگیرند، هنوز ابهامات نگران کننده زیادی در مورد این پرونده وجود دارد.