آیا فردا مدارس تعطیل است یا نه؟ وضعیت تعطیلی مدارس فردا • مجله تصویر زندگی


این خبر در حال تکمیل است…

تعطیلی مدارس بندرعباس و حاجی‌آباد

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از تعطیلی مدارس در شهرستان‌های بندرعباس و حاجی آباد در دو نوبت صبح و عصر در روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه به علت احتمال وقوع مجدد زلزله خبر داد.
به گزارش راهبرد معاصر؛ محمد قویدل اظهار داشت: در اثر وقوع زلزله ۵.۳ ریشتری که امروز به وقوع پیوست مدارس شهرستان‌های بندرعباس و حاجی آباد در دو نوبت صبح و عصر در روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه تعطیل است.

قویدل تصریح کرد: شرایط خاص ناشی از وقوع پس لرزه‌ها، عدم آمادگی روانی دانش‌آموزان و نیز نگرانی خانواده‌های آنان، باعث شد با دستور استاندار در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تصمیم به تعطیلی مدارس در این شهرستان‌ها گرفته شود.


🔔 در حال حاضر درباره تعطیلی مدارس  به دلیل برودت هوا، بارش برف و آلودگی هوا اخباری منتشر نشده است. به محض دریافت گزارش این صفحه به روز رسانی خواهد شد.


مدارس سیستان فردا تعطیل شد

آموزش  همه مقاطع تحصیلی پنج شهرستان منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان فردا (دوشنبه ۲۸ فروردین‌ماه)در پی پیش‌بینی وزش طوفان و گرد و خاک به صورت غیرحضوری است.


تاخیر مدارس فردا ۲۱ فروردین ماه

آموزش‌و‌پرورش: فردا فعالیت مدارس ابتدایی ۱۰ صبح و دوره اول و دوم متوسطه ساعت ۹:۳۰ آغاز می‌شود

همچنین بر اساس تبصره ماده ۱۰۰ آیین نامه اجرایی مدارس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، برگزاری امتحان در روزهای ۱۹ و ۲۳ ماه مبارک رمضان مجاز نیست.

فعالیت مدارس استان تهران در شب های قدر

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اعلام کرد: به منظور بهره مندی از فیوضات معنوی شب قدر ساعت آغاز فعالیت ادارات آموزش و پرورش و مدارس شهرستان‌های استان تهران، در روز دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ (نوزدهم ماه مبارک رمضان) از  ساعت ۹ صبح خواهد بود.

برگزاری امتحان در روزهای ۱۹ و ۲۳ ماه رمضان مجاز نیست

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به فرارسیدن شب‌های قدر و به منظور بهره‌مندی از فیوضات معنوی شب قدر، آغاز ساعت کاری ادارات آموزش و پرورش شهر تهران در روز دوشنبه ۲۱ فروردین‌ماه از ساعت ۹ صبح خواهد بود.

شایان ذکر است، بر اساس تبصره ماده ۱۰۰ آیین نامه اجرایی مدارس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، در روزهای ۱۹ و ۲۳ ماه مبارک رمضان کلاس‌های نوبت صبح مدارس با ۲ ساعت تاخیر شروع می‌شود و برگزاری امتحان در این ۲ روز مجاز نیست.

ساعت آغاز مدارس استان قزوین در ۱۹ رمضان اعلام شد

اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به فرارسیدن شب‌های قدر، آغاز ساعت کاری مدارس استان در روز دوشنبه بیست‌ویکم فروردین‌ ۱۴۰۲ از ساعت ۹:۰۰ صبح خواهد بود.

تاخیر یک‌ ساعته در آغاز به کار مدارس زنجان به مناسبت شب قدر

معاون توسعه و مدیریت منابع استاندار زنجان گفت: با توجه به فرارسیدن شب‌های قدر و ایام سوگواری مولای متقیان حضرت علی (ع)، مطابق سال‌های گذشته زمان شروع به کار دستگاه‌های اجرایی طی روز دوشنبه (۲۱ فروردین‌ماه) با تاخیر آغاز می‌شود.

وی افزود: طبق تصمیمات اتخاذ شده، دستگاه‌های اجرایی، مدارس، بانک‌ها و بیمه‌های استان زنجان با یک‌ساعت تاخیر شروع به کار خواهند کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: امسال بانک‌ها و بیمه‌های هم شامل این شروع با تاخیر خواهند بود ولی مراکز بهداشتی، اورژانس و خدمات ضروری که شیفت هستند، استثنا بوده و به شکل ۲۴ ساعته به ارائه خدمات‌شان ادامه خواهند داد.

مدارس خوزستان فردا از ساعت ۹ صبح فعال هستند

به گزارش تصویر زندگی به نقل از اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، به منظور بهره‌مندی از ارج و معنویات شب قدر، ساعت آغاز فعالیت ادارات آموزش و پرورش و مدارس استان خوزستان، در روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه (نوزدهم ماه مبارک رمضان) از ۹ صبح خواهد بود.

ساعات کاری مدارس کردستان در ایام شب‌ قدر اعلام شد

با توجه به فرا رسیدن شب‌های قدر و سوگواری مولای متقیان حضرت علی (ع)، به منظور توفیق هرچه بیشتر در احیا و بهره بردن از ثمرات معنوی این شب‌های پرفضیلت، مطابق سنوات گذشته زمان شروع به کار تمام ادارات‌، سازمان‌ها، بانک‌ها، بیمه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و مؤسسات دولتی در استان کردستان در روز نوزدهم ماه مبارک رمضان (دوشنبه ۲۱ فروردین) با دو ساعت تأخیر ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود.

تغییر ساعت فعالیت مدارس گلستان در روزهای پس از شب قدر

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان: با توجه به فرارسیدن شب‌های قدر، آغاز ساعت کاری ادارات آموزش و پرورش و مدارس استان گلستان در روز دوشنبه (۲۱ فروردین ماه) از ساعت ۹ صبح خواهد بود.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان افزود: ضرورت دارد مدیران به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که آغاز فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس در این روز از ساعت ۹ صبح آغاز شود.

گفتنی است ساعت کاری روزهای عادی برای مدارس طبق روال قبل و از ساعت ۷:۳۰ صبح خواهد بود.

ساعت فعالیت مدارس کهگیلویه و بویراحمد در روزهای پس از لیالی قدر

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدارس و ادارات کهگیلویه و بویراحمد در روزهای پس از شب‌های قدر با تأخیر شروع به کار می‌کنند.

وی ابراز داشت: به منظور بهره مندی از فیوضات و ظرفیت شب‌های معنوی قدر، ساعت آغاز فعالیت ادارات و مراکز آموزشی کهگیلویه و بویراحمد فردا دوشنبه «۲۱ فروردین مصادف با ۱۹ رمضان» از ساعت ۹ صبح خواهد بود

پیوند تصریح کرد: مدیران به نحوی برنامه ریزی کنند تا فعالیت ادارات و مدارس در ساعت ۹ آغاز شود.

پیوند خاطرنشان کرد: کارکنان در این ساعت در محل خدمت حاضر باشند که ضمن فراهم شدن شرایط بهره‌مندی از برکات شب‌های قدر، خدمات رسانی به مردم نیز با خللی مواجه نشود.

مدارس نوبت صبح خراسان رضوی فردا با ۲ ساعت تاخیر آغاز می شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی: با توجه به برگزاری نخستین شب  قدر ماه مبارک رمضان  مدارس در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در نوبت فردا صبح در ساعت ۹ صبح فعالیت آموزشی خود را آغاز می‌کنند.

ساعت شروع مدارس در هرمزگان فردا ۹ صبح

قویدل مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با توجه به برگزاری مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و شب زنده داری خانواده‌ها فردا مدارس ساعت ۹ بازگشایی می‌شود.

آغاز فعالیت مدارس استان کرمانشاه فردا با تاخیر

سلمان محمدی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه : فردا دوشنبه( ۲۱ فروردین ) مصادف با ۱۹ رمضان و سالروز ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) مدارس استان کرمانشاه ساعت ۹ صبح فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

ساعت کار مدارس آذربایجان غربی پس از شب‌های قدر اعلام شد

بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش آذربایجان غربی، با توجه به فرا رسیدن شب‌های قدر، آغاز ساعت کاری ادارات آموزش و پرورش و مدارس استان در روز دوشنبه ۲۱ فروردین از ساعت ۹ صبح است.


🔔 در حال حاضر درباره تعطیلی مدارس در روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه به دلیل برودت هوا، بارش برف و آلودگی هوا، مسمومیت دانش آموزان اخباری منتشر نشده است. به محض دریافت گزارش این صفحه به روز رسانی خواهد شد.


ساعت شروع به کار مدارس و دانشگاه‌ها‌ از روز ۱۴ فروردین

طبق مصوبه دولت، ساعت شروع به کار ادارات و مدارس در سال ۱۴۰۲ اعلام شد و بر این اساس ساعت فعالیت مدارس دوره متوسطه از ۷.۳۰ صبح و ابتدایی از ۸ صبح اعلام شد.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت پیش از این درباره تغییر ساعت کار و تأثیر آن بر فعالیت مدارس گفته بود: شروع به کار مدارس هم که با توجه به اینکه ما در استمرار سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ هستیم، مطابق روال گذشته می‌تواند باشد و منعی از این نظر وجود ندارد.

همچنین در راستای کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل و دارای فرزند در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان هستند، دستگاه‌های اجرایی در تعامل با یکدیگر مکلفند با شناورشدن ساعت شروع به کار یکی از والدین موافقت کنند. کارکنان زن سرپرست خانوار دارای شرایط بالا هم مشمول این حکم هستند.


مدارس نوبت عصر قم فردا غیر حضوری شد

روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم اعلام کرد: به منظور حفظ سلامت و امنیت دانش آموزان و کادر آموزشی و در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال، آموزش و پرورش استان قم تمامی مدارس و آموزشگاه‌ها شامل، مهد کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس همه دوره‌های آموزشی در استان قم روز سه شنبه ۲۳ / ۱۲ / ۱۴۰۱ در نوبت عصر تعطیل و غیر حضوری می‌باشد.


تعطیلی زودهنگام مدارس نوبت عصر خراسان رضوی در روز سه‌شنبه

آموزش‌وپرورش خراسان رضوی: در راستای اقدامات پیشگیرانه و پدافند غیرعامل و به‌منظور حفظ سلامت دانش آموزان در چهارشنبه آخر سال و به استناد مصوبه شورای آموزش‌وپرورش استان برابر سنوات گذشته، مدارس در نوبت عصر روز سه‌شنبه مورخ ٢٣ / ١٢ / ١۴٠١، دو ساعت زودتر تعطیل می‌گردد.


مدارس نوبت عصر استان مرکزی فردا تعطیل است

برای حفظ سلامت دانش‌آموزان و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال، مدارس و آموزشگاه‌ها در استان مرکزی سه شنبه ۲۳ اسفندماه سال جاری در نوبت عصر تعطیل شد.


همه مدارس فارس از شنبه حضوری هستند

محمد خلیل عسکری در گفت و گو با ایلنا و با بیان اینکه در خصوص حوادث اخیر ما به هیچ عنوان مایل به تعطیلی مدارس و فاصله گرفتن دانش آموزان از درس نیستیم، افزود: در فارس پیرامون اتفاقات اخیر با مسوولین استان صحبت کرده ایم که به سمت تعطیلی مدارس نرویم.

وی ادامه داد: تلاش آموزش و پرورش این است که به سمت آموزش حضوری حرکت کند و اولویت اول آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان ، حفظ آرامش معلمان و اطمینان خاطر خانواده ها است.

عسکری با اشاره به اینکه تعطیلات نوروز را در پیش داریم که تعطیلات گسترده ای است و باید مراقب باشیم که این تعطیلی ها به یکدیگر گره نخورد و دوباره دچار افت تحصیلی دانش آموزان نشویم، تصریح کرد: اگر مجموعه علوم پزشکی ، بخش بهداشت و درمان و  دستگاه های امنیتی اجازه بدهند از روز شنبه ۲۰ اسفند آموزش حضوری مدارس شروع می شود.


تعطیلی مدارس قم

مدارس قم در پانزدهم و شانزدهم اسفندماه به دلیل میزبانی از زائران نیمه شعبان تعطیل شدند.
علیرضا رحیمی بعد از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به برپایی جشن‌های نیمه شعبان و حضور گسترده زائران در شهر مقدس قم و مسجد مقدس جمکران، فعالیت آموزشی مدارس شهر قم در روزهای پانزدهم و شانزدهم اسفندماه به صورت غیر حضوری خواهد بود.


گرد و غبار مدارس نوبت عصر اردبیل را تعطیل کرد

روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: مدارس نوبت عصر در اردبیل به‌ دلیل گرد و غبار امروز (دوشنبه) تعطیل است.


مدارس البرز تعطیل نمی‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: با وجود ماجرای مدارس در فردیس اما مدارس در این استان تعطیل نمی‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، علی حجرگشت اظهار کرد: با وجود ماجرای مدارس در فردیس اما مدارس در این استان تعطیل نمی‌شود و سیاست دولت این نیست که به سمت آموزش مجازی برویم.


احتمال تعطیلی برخی مدارس استان تهران

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خطاب به خانواده‌ها، اعلام کرد: با توجه به گزارش دریافتی از سازمان هواشناسی و استانداری تهران در خصوص بارش برف در استان تهران و احتمال لغزندگی، برودت و یخ‌زدگی معابر، فردا چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱، قبل از حرکت به سمت مدارس، اطلاعات وضعیت فعالیت مدارس را از لحاظ حضوری یا غیرحضوری بودن بررسی کنید.


مدارس برخی شهرستان های لرستان تعطیل شد

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت:به علت بارش برف و باران فردا مدارس شهرستان ازنا و برخی بخش های الیگودرز تعطیل است.

روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان: به علت شدت بارش برف و برودت هوا فردا چهارشنبه در نوبت صبح و عصر در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل است.
وی اظهار داشت: تمام ادارات و بانک‌ها در این شهرستان فردا با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می کنند. عزتی ادامه داد: همچنین مدارس پنج بخش شهرستان الیگودرز فردا تعطیل شد اما مدارس شهر الیگودرز دایر است. وی افزود:به علت شدت بارش برف و برودت هوا فردا مدارس در بخش های ززوماهرو، ذلقی، مرکزی، بربرود شرقی و غربی تعطیل شد.


تاخیر ۲ ساعته مدارس کنگاور و سنقر در نوبت صبح فردا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه: فعالیت تمام مقاطع تحصیلی نوبت صبح در شهرستان‌های کنگاور و سنقر در روز چهارشنبه ۲۶ بهمن با تأخیر ۲ ساعته آغاز می‌شود.

وی افزود: دلیل این تأخیر در شهرهای کنگاور و سنقر سرمای شدید هوا در این شهرستان‌ها است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تصریح کرد: فعالیت مدارس و ادارات در سایر شهرستان‌های استان کرمانشاه بر اساس روال عادی دنبال خواهد شد.


مدارس برخی شهرهای کاشان و تیران و کرون تعطیل شد

مدارس برخی شهرهای شهرستان کاشان و همچنین تیران و کرون به علت بارندگی و شرایط جوی فردا چهارشنبه ۲۶ بهمن غیر حضوری است.
جلال سلمانی مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به دلیل بارش سنگین برف، تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان تیران و کرون فردا چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.‌

وی اضافه کرد: همچنین به دلیل بارش‌های اخیر و شرایط نامساعد جوی تمامی مقاطع تحصیلی مناطق برزک، نیاسر و جوشقان قالی از توابع شهرستان کاشان نیز فردا چهارشنبه به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.


مدارس اراک و ۶ شهرستان‌ دیگر استان مرکزی فردا غیرحضوری است

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی اعلام کرد: روز چهارشنبه ۲۶ بهمن مدارس همه دوره‌های تحصیلی در شهرستان های اراک، خمین، شازند، آشتیان، محلات، خنداب، تفرش و مناطق سربند و نوبران در نوبت صبح و عصر در شهر و روستا به صورت غیر حضوری فعالیت دارند.
اطلاعیه ادامه داده است: همچنین مدارس ابتدایی در شهرستان‌ دلیجان در نوبت عصر به صورت غیرحضوری فعالیت آموزشی خود را پیگیری خواهند کرد.


تعطیلی برخی مدارس شهرستان‌های استان اصفهان

مدارس تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت فردا (چهارشنبه، ۲۶ بهمن‌ماه) به علت بارش سنگین برف و کولاک و یخ زدگی معابر به صورت غیرحضوری خواهند بود.

جلال سلمانی، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اعلام این خبر، اظهار کرد: تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان سمیرم به جز بخش پادنا نیز روز چهارشنبه غیر حضوری خواهند بود. فعالیت مدارس بخش پادنای این شهرستان به‌صورت حضوری خواهد بود.

وی گفت: مدیران مدارس نظارت لازم را بر برگزاری منظم کلاس‌های مجازی به عمل آورند.

به گزارش ایسنا، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: به دلیل بارش سنگین برف، تمامی مقاطع شهرستان خوانسار و گلپایگان نیز فردا به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.


تمامی مدارس چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه غیرحضوری است

با توجه به بارش برف و لغزندگی معابر،تمامی کودکستان‌های استان در روز چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه تعطیل است همچنین فعالیت آموزشی کلیه مدارس استان به صورت غیرحضوری در شبکه شاد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با توجه به بارش برف و لغزندگی معابر،تمامی کودکستان‌های استان در روز چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه تعطیل است همچنین فعالیت آموزشی کلیه مدارس استان به صورت غیرحضوری در شبکه شاد برگزار می‌شود.


مدارس نوبت عصر برخی شهرستان های استان مرکزی غیرحضوری شد

تغییر نحوه فعالیت مدارس برخی شهرستان های استان مرکزی در نوبت عصر روز سه شنبه ۲۵ بهمن ماه اعلام شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام استانداری مرکزی، با توجه به برودت هوا و لغزندگی معابر در برخی نقاط استان و هماهنگی با ستاد مدیریت بحران استان، در نوبت عصر روز سه شنبه ۲۵ بهمن ماه، نحوه فعالیت مدارس به این شرح خواهد بود:

مدارس ابتدایی شهر و روستای شهرستان اراک در نوبت عصر به صورت غیر حضوری فعالیت خواهند کرد.

مدارس ابتدایی در شهرستان‌های فراهان و شازند در نوبت عصر به صورت غیرحضوری فعالیت آموزشی خود را پیگیری خواهند کرد.

مدارس همه دوره های تحصیلی در شهرستان خنداب و مناطق سربند و نوبران در نوبت عصر به صورت غیر حضوری فعالیت آموزشی خود را پیگیری خواهند کرد.


برخی مدارس استان اصفهان سه‌شنبه ۲۵ بهمن غیرحضوری شد

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان : به علت بارش سنگین برف، برودت هوا و وقوع کولاک مدارس تمامی مقاطع بخش چنارود شهرستان چادگان فردا به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مدارس ابتدایی شهرستان سمیرم نیز فردا سه شنبه ۲۵ بهمن ماه به علت بارش برف غیرحضوری است، افزود: سایر مقاطع این شهرستان نیز با یک ساعت تأخیر آغاز به کار می‌کنند و در پایان ساعت آموزشی یک ساعت جبران می‌شود.


تاخیر در فعالیت مدارس استان گلستان

روابط عمومی استانداری گلستان، حاجی گلدی کر اظهار داشت: در راستای مدیریت مصرف گاز در گلستان روز‌های سه شنبه و چهارشنبه ۲۵ و ۲۶ بهمن فعالیت مدارس استان نیز به صورت حضوری و از ساعت ۸ صبح آغاز خواهد شد.


مدارس ابتدایی ۴ شهرستان کرمانشاه روز سه‌شنبه غیرحضوری شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از غیرحضوری شدن مدارس ابتدایی چهار شهرستان استان در روز سه شنبه(۲۵ بهمن) به دلیل سرمای هوا خبر داد.

افشین یگانه با اشاره به غیرحضوری شدن فعالیت مقطع ابتدایی مدارس شهرستانهای هرسین، سنقر، صحنه و کنگاور به دلیل سرمای شدید هوا در نوبت صبح فردا(سه شنبه)، گفت: مدارس مقاطع متوسطه اول و دوم این چهار شهرستان هم با دو ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می کنند.

یگانه افزود: فعالیت تمام مقاطع تحصیلی مدارس شهرستانهای پاوه و جوانرود هم در نوبت صبح روز سه شنبه با دو ساعت تاخیر خواهد بود.

به گفته وی، فعالیت مدارس در زمان تعطیلی، به صورت غیرحضوری و در بستر پیام رسان «شاد» ادامه می یابد.


غیرحضوری شدن مدارس چهارمحال و بختیاری در روز سه شنبه

خسرو کیانی سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: به دلیل بارش برف سنگین و برودت هوا فعالیت آموزشی استان در دو نوبت صبح و بعدازظهر فردا سه‌شنبه به صورت غیرحضوری و در شبکه شاد برگزار می‌شود.


مدارس ابتدایی همدان در صبح سه‌شنبه تعطیل شد

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان، به علت برودت هوا و لغزندگی سطح معابر عمومی، مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در سراسر استان فردا -سه شنبه ۲۵ بهمن‌ماه- در نوبت صبح تعطیل است و آموزش ها به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد صورت می گیرد. مراکز سنجش بدو ورود به دبستان نیز فردا سه شنبه ۲۵ بهمن‌ماه  تعطیل است.


نوبت بعدازظهر مدارس البرز دایر است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: امروز دوشنبه، بیست و چهارم بهمن ماه نوبت بعدازظهر مدارس البرز به صورت حضوری دایر است.


آخرین وضعیت تعطیلی مدارس لرستان در پی بارش برف

ستاد مدیریت بحران لرستان در خصوص آخرین وضعیت تعطیلی مدارس برای روز دوشنبه در پی بارش سنگین برف و برودت هوا اطلاعیه صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛  در این اطلاعیه آمده است: توجه به بارش سنگین برف در برخی از مناطق استان و سرما و برودت هوای حاکم بر استان، مدارس پیش دبستانی و ابتدایی نوبت صبح در مناطق گریت و کشور بخش پاپی شهرستان خرم آباد و کلیه بخش های الیگودرز غیر از بخش مرکزی و بخش های اشترینان، مرکزی و شیروان غیر از شهر بروجرد فردا تعطیل و آموزش در بستر شاد برگزار می‌گردد.لازم به ذکر است؛ فعالیت آموزشی مدارس در سایر نقاط استان بصورت عادی و حضوری می باشد.


جزئیات تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی در ۲۴ بهمن

بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر موجب تعطیلی مدارس در برخی از شهرستان‌های آذربایجان شرقی در ۲۴ بهمن شد.

به گزارش خبرگزاری فارس تبریز، با توجه به بارش برف و برودت هوا، لغزندگی سطع معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد، فعالیت مدارس روستایی شهرستان اسکو روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمام مقاطع تحصیلی مدارس روستایی دهستان گنبرف (روستاهای قندیلو، آشستان، آغچه کهل، اربط، مجارشین، کردآباد و کنبرف) و دهستان سهند ( روستاهای اسفنجان، اسکندان، آمقان، عنصرود، کهنمو و کندوان) در شیفت صبح به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه شاد پیگیری خواهد شد.

همچنین فعالیت آموزشی مدارس شهری اسکو، شهر جدید سهند و روستا‌های دهستان باویل در شفت صبح، فقط مقطع پیش دبستان و دبستان و استثنائی غیر حضوری بوده و سایر مقاطع (متوسطه اول و دوم) بصورت حضوری پیگری خواهد شد.

ایلخچی  

با توجه به بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر در منطقه ایلخچی، فعالیت مدارس این منطقه در روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱  در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس شهری، روستایی و استثنائی در شیفت صبح با یک ساعت تاخیر آغاز خواهد گردید.

گوگان 

با توجه بارش برف، برودت هوا و یخ زدگی معابر؛ فعالیت مدارس این منطقه روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع تحصیلی پیش دبستان تعطیل و در مقطع تحصیلی ابتدایی مدارس شهری و روستایی در شیفت صبح به صورت غیرحضوری خواهد بود.

آذرشهر 

با توجه به بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر در منطقه آذرشهر، فعالیت مدارس این منطقه در روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل، فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی مدارس روستایی و مقطع تحصیلی ابتدایی مدارس شهری در شیفت صبح به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه شاد پیگیری خواهد شد و شروع فعالیت آموزشی مدارس مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم شهری با یک ساعت تاخیر خواهد بود.

کندوان

با توجه به بارش برف، لغزندگی معابر و برودت شدید هوا در منطقه کندوان، فعالیت مدارس این منطقه روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع تحصیلی پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمام مقاطع تحصیلی روستایی و شهری با یک ساعت تاخیر شروع خواهد شد.

ترکمانچای

با توجه به بارش برف، لغزندگی معابر و برودت شدید هوا در منطقه ترکمانچای، فعالیت مدارس این منطقه روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع تحصیلی پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی روستایی و شهری با یک ساعت تاخیر شروع خواهد شد.

هشترود

با توجه به بارش برف، لغزندگی معابر و برودت شدید هوا در منطقه هشترود، فعالیت مدارس این منطقه در روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی روستایی و مقطع تحصیلی ابتدایی شهری در شیفت های صبح و بعد از ظهر به صورت غیر حضوری بوده و از طریق پیام رسان شاد دنبال خواهد شد.

مهربان

با توجه به بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر در منطقه مهربان، فعالیت آموزشی این منطقه روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۴۰۱  در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس شهری، روستایی و استثنائی در شیفت صبح با یک ساعت تاخیر آغاز خواهد گردید.


مدارس استان قم فردا در نوبت صبح غیرحضوری شد

کودکستان ها، پیش دبستانی ها و فعالیت آموزشی تمامی دوره‌های تحصیلی در استان قم در نوبت صبح غیرحضوری شد.

بر اساس مصوبات مدیریت پیشگیری از بحران استان قم فردا دوشنبه ۲۴بهمن ماه ۱۴۰۱هجری خورشیدی به دلیل بارش برف، سردی و برودت هوا فعالیت کلیه دوره های تحصیلی در نوبت صبح غیرحضوری خواهد بود. یاد آور می شود، نحوه فعالیت مدارس نوبت عصر متعاقباً و در سریعترین زمان ممکن اطلاع رسانی می‌گردد.


مدارس استان مرکزی در همه مقاطع فردا تعطیل است

براساس اطلاعیه استانداری مرکزی، تمامی مدارس استان در همه مقاطع تحصیلی فردا دوشنبه ۲۴ بهمن ماه به صورت غیرحضوری است.

در این اطلاعیه آمده است: طبق تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، با توجه به بارش برف و لغزندگی معابر، تمامی مدارس و آموزشگاه‌ها شامل مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس همه دوره‌های آموزشی در کل استان مرکزی، روز دوشنبه در نوبت صبح به صورت غیرحضوری فعالیت دارند.


مدارس شاهرود فردا دیرتر باز می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، تأخیر در ساعت شروع به کار مدارس و مراکز پیش‌دبستانی شاهرود برای روز دوشنبه این هفته به علت بارش برف و یخ‌زدگی معابر اعمال می‌شود.

بنا بر گزارش فارس، به‌ علت برودت هوا و یخ‌زدگی معابر، شروع به کار کلیه مدارس و مراکز پیش‌دبستانی شهری و روستایی شاهرود در روز دوشنبه، ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ از ساعت ۹ صبح خواهد بود.


بازگشایی مدارس شهرستان‌های استان تهران در روز دوشنبه از ۹:۳۰ صبح

اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اعلام کرد که آموزش در همه مقاطع تحصیلی شهرستان‌های تهران در نوبت صبح فردا، ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ به صورت حضوری و از ساعت ۹:۳۰ آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در اطلاعیه‌ای که بر روی کانال اطلاع رسانی‌اش در شبکه شاد قرار داد اعلام کرد که آموزش در همه مقاطع تحصیلی شهرستان‌های استان تهران در نوبت صبح روز ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ به صورت حضوری و از ساعت ۹:۳۰ آغاز خواهد شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که همچنین به علت تداوم بارش برف، برودت هوا و یخبندان؛ آموزش در فیروزکوه، دماوند، رودهن و پردیس در نوبت صبح فردا دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ غیر حضوری و از طریق فضای مجازی و در بستر شبکه شاد دنبال خواهد شد.


مدارس دماوند پردیس و رودهن دوشنبه صبح غیرحضوری شد

با توجه به تداوم بارش برف و برودت هوا و طبق اعلام آموزش و پرورش، کلیه مدارس پردیس در تمامی مقاطع در نوبت صبح، روز دوشنبه غیر حضوری است.
همچنین به دلیل تداوم بارش شدید برف، کلیه مقاطع تحصیلی مدارس مناطق دماوند و رودهن در نوبت صبح دوشنبه غیرحضوری است.

مدارس رباط کریم در نوبت صبح دوشنبه غیرحضوری شد

با توجه به تداوم بارش برف و برودت هوا و طبق اعلام آموزش و پرورش، کلیه مدارس رباط کریم، پرند و نصیرشهر در تمامی مقاطع در نوبت صبح، روز دوشنبه غیر حضوری است.
بر اساس اعلام آموزش رباط کریم آموزش دانش آموزان در بستر شبکه شاد خواهد بود و تصمیم گیری برای وضعیت مدارس در نوبت عصر نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

مدارس ابتدایی البرز غیرحضوری شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز : به علت بارش برف و سرمای هوا، روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه نوبت صبح مدارس ابتدایی استان به صورت غیرحضوری خواهد بود.


مدارس شیفت صبح روز دوشنبه زنجان تعطیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان : به علت بارش برف و برودت باران در روز جاری مدارس استان در روز دوشنبه تعطیل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: به پیشنهاد اداره کل آموزش پرورش و فرمانداران محترم بجز شهرستان طارم مدارس ابتدایی و متوسط اول و دوم تمامی شهرستانها در شیفت صبح روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه بصورت غیر حضوری برگزار می گردد و متوسطه دوم در مناطق شهری در شهرستان ماهنشان و شهرهای زنجان، ابهر و خرمدره  بصورت حضوری برگزار خواهد شد


مدارس ۴ شهرستان کرمانشاه روز دوشنبه غیرحضوری شد

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه جزییات غیرحضوری شدن مدارس برخی شهرستانهای استان را در نوبت صبح فردا(دوشنبه، ۲۴ بهمن) اعلام کرد.

رضا شیرزادی در گفت ‌و گو با ایسنا، اظهار کرد: به دلیل بارش برف و برودت هوا و بر اساس تصمیم کارگروه مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، مدارس گروه صبح کلیه مقاطع تحصیلی شهرستانهای صحنه، سنقروکلیایی، هرسین و کنگاور و بخش‌های دینور و بیستون، فردا(دوشنبه) به صورت غیرحضوری و در بسترشاد تشکیل خواهد شد.

شیرزادی افزود: مدارس سایر نقاط استان طبق روال معمول فعالیت خواهند داشت.


وضعیت تعطیلی مدارس قزوین در روز ۲۴ بهمن

تمامی مدارس استان قزوین در تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح روز دوشنبه بیست‌وچهارم بهمن ماه تعطیل است.

بنا بر اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش قزوین، با توجه به برودت هوا و یخبندان تمامی مدارس استان در تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت صبح روز دوشنبه بیست‌وچهارم بهمن ماه تعطیل است و کلاس‌ درس به صورت مجازی برگزار خواهد شد. بنابراین خبر حضور عوامل اجرایی در مدارس الزامی نیست.

به گزارش ایسنا، در نوبت صبح امروز نیز مدارس شهرستان البرز، تاکستان، مناطق روستایی و در نوبت عصر تمامی مقاطع تحصیلی استان قزوین تعطیل اعلام شده بود.


مدارس البرز و آبیک در روز دوشنبه تعطیل شد

ستاد بحران شهرستان های البرز و آبیک از غیرحضوری بودن کلیه مدارس این دو شهرستان، در نوبت صبح روز دوشنبه ۲۴ بهمن خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، ستاد بحران شهرستان های البرز و آبیک با صدور اطلاعیه هایی جداگانه اعلام کردند با توجه به کاهش دما و برودت هوا، یخبندان بودن معابر و خیابان ها و به دلیل کاهش مصرف گاز و جلوگیری از افت فشار گاز، روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه، کلیه مدارس مقطع ابتدایی و مراکز پیش دبستانی، مراکز سنجش بدو ورود به دبستان و مقطع متوسطه اول، متوسطه دوم و هنرستان ها در نوبت صبح غیر حضوری و در شبکه شاد، آموزش ها پیگیری و انجام خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه مراکز و آموزشگاه های علمی آزاد و زبان هم غیر حضوری می باشند.

طبق اعلام ستاد مدیریت بحران در صورت ادامه بارش برف و برودت هوا، صبح فردا نسبت به تعطیلی مدارس شیفت بعد از ظهر اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد.


مدارس استان همدان در روز دوشنبه تعطیل شد

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همدان طی بخشنامه‌ای به کلیه دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد: با توجه به بارش برف، برودت هوا و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر ادامه شرایط جوی کلیه دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادها، مؤسسات، بانک‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در سطح استان به استثناء مراکز امدادی، خدماتی، بهداشتی و درمانی در روز دوشنبه ۲۴ بهمن‌ماه به صورت غیرحضوری و دورکار خواهند بود.


🔔 در حال حاضر درباره تعطیلی مدارس در روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه به دلیل برودت هوا، بارش برف و آلودگی هوا اخباری منتشر نشده است. به محض دریافت گزارش این صفحه به روز رسانی خواهد شد.


مدارس استان البرز غیرحضوری شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: مدارس شیفت بعد از ظهر البرز به دلیل بارش برف و برودت هوا امروز یکشنبه ۲۳ بهمن غیرحضوری شد.

به گزارش ایسنا، احمد افضلی گفت: بارش برف از صبح امروز آغاز شده و منجر به برودت هوا و لغزندگی تمام معابر استان شده است.


کلیه مدارس استان مرکزی در نوبت عصر یکشنبه غیرحضوری شد

به گزارش ایسنا، بر اساس تصمیم کارگروه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری مرکزی، با توجه به بارش برف و لغزندگی معابر، تمام مدارس استان مرکزی در همه مقاطع تحصیلی، روز یکشنبه ۲۳ بهمن در نوبت عصر به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.

پیش از این، مدارس شازند، خنداب و سربند در نوبت صبح امروز غیرحضوری اعلام شده بود.


آموزش در مدارس نوبت عصر مناطق ۱ تا ۵ تهران غیرحضوری شد

براساس اعلام آموزش و پرورش شهر تهران، آموزش در نوبت عصر مدارس ابتدایی مناطق یک تا پنج شهر تهران در روز یکشنبه ٢٣ بهمن غیر حضوری است.

به گزارش ایسنا، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به شرایط جوی و تشدید بارش برف در مناطق شهر تهران و استمرار برودت هوا و لغزندگی معابر،  آموزش در نوبت عصر مدارس ابتدایی مناطق یک تا پنج شهر تهران، امروز، یکشنبه ٢٣ بهمن غیرحضوری است.

مدارس در این مناطق در نوبت صبح امروز نیز غیرحضوری برگزار شدند. همچنین مدارس لواسانات و رودبارقصران نیز طی روز جاری در هر دو نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری به فعالیت آموزشی خود ادامه می‌دهند


تعطیلی نوبت عصر مدارس برخی شهرستان‌های استان تهران

به گزارش ایسنا، اداره کل شهرستان‌های استان تهران در کانال اطلاع‌رسانی‌اش در شبکه شاد اعلام کرد که با توجه به افزایش بارش برف، همه مقاطع تحصیلی در فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، چهاردانگه، اسلامشهر، بهارستان یک و دو، رباط‌کریم، ملارد، شهریار و شهرقدس در نوبت عصر امروز ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ غیر حضوری است.

بر اساس این اطلاعیه، آموزش این دسته از دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی و شبکه شاد دنبال خواهد شد.


مدارس اردبیل فردا یکشنبه ۲۳ بهمن تعطیل شد

رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت قبل از ظهر در اردبیل به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.
حسن اسکندرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت فعالیت مدارس استان در روز یکشنبه اظهار کرد: فعالیت‌های آموزشی پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت قبل از ظهر در اردبیل به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.


تمام مدارس قم فردا باز هستند

اداره کل آموزش و پرورش استان قم، در اطلاعیه ای آورده است: با توجه به سوالات مکرر مردم و اولیاء دانش آموزان قمی، مبنی بر چگونگی فعالیت های آموزشی در مدارس استان در روزهای آینده به اطلاع می رساند کلیه فعالیت های مدارس استان قم از روز یکشنبه ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۱ به صورت حضوری انجام  خواهد شد.

گفتنی‌است‌ باتوجه به گزارش مسمومیت در تعدادی از مدارس قم و تاکید کارشناسان امر مبنی بر ضرورت بررسی جوانب مسائل پیش آمده و درخواست برخی از اولیا، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه کلاس‌های آموزشی تمامی مدارس استان بصورت غیرحضوری برگزار شد.

آموزش در مدارس خوی پس از ۲ هفته حضوری شد

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی‌ گفت: آموزش در مدارس شهرستان زلزله‌زده خوی پس از ۲ هفته تعطیلی و غیر حضوری، از یکشنبه حضوری می‌شود.

علی مطهری جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس تصمیم اتخاذ شده مدارس بخش‌های صفاییه، قطور و اوه اوغلی به غیر از روستای بله سور در همه مقاطع از روز یکشنبه ۲۳ بهمن باز و آموزش‌ها به صورت حضوری خواهد بود.

وی افزود: در بخش فیرورق با توجه به شرایط مدارس همه مقاطع تحصیلی همچنان تا آخر هفته آینده غیر حضوری و آموزش از طریق شبکه شاد دنبال خواهد شد.

مطهری اضافه کرد: مدارس روستایی بخش مرکزی خوی در همه مقاطع نیز از روز یکشنبه ۲۳ بهمن به صورت حضوری خواهد بود و کادر آموزشی و دانش‌آموزان ملزم به حضور در کلاس درس هستند.

به گفته وی، در بخش مرکزی خوی مدارس مناطق شهری در صورتی که مکان اسکان اضطراری و اردوگاه‌ زلزله‌زدگان باشند یا بر اثر زلزله تخریب شده و یا آسیب دیده‌اند، غیر حضوری و آموزش از طریق شبکه شاد و در غیر این صورت آموزش حضوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی یادآور شد: این تصمیم در شرایط موجود اتخاذ شده و تا آخر هفته آینده این فرآیند ادامه دارد ولی در صورت بروز شرایط جدید، تصمیم مقتضی و متناسب با وضعیت اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.


فعالیت مدارس ایلام فردا با یک ساعت تاخیر آغاز می شود

ستاد مدیریت بحران استانداری ایلام اعلام کرد: به اطلاع می‌رساند فعالیت تمام مقاطع تحصیلی، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و شعب بانک‌ها در شهرستان‌های استان (بجز هلیلان، دهلران، دره شهر، آبدانان، مهران) فردا پنج شنبه ۲۰ بهمن ماه، بدلیل برودت هوا و یخبندان با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.


مدارس بعد از ظهر شهر اردبیل غیرحضوری شد

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل ، تصمیم غیرحضوری بودن مدارس شهری و روستایی شهر اردبیل برای روز چهارشنبه ۱۹ بهمن به علت بارش برف، برودت هوا و مشکلات تردد دانش آموزان اتخاذ شده است و کلاس های مدارس یاد شده در سامانه شاد برگزار خواهد شد.


مدارس ابتدایی سنندج در روز چهارشنبه غیر حضوری شد

بنا به پیشنهاد ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و موافقت فرماندار سنندج، مدارس مقطع ابتدایی شهری و تمامی مقاطع روستایی سنندج به دلیل بارش برف و برودت هوا امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه بصورت غیرحضوری خواهد بود.


مدارس برخی مناطق سیستان و بلوچستان ۱۹ بهمن تعطیل شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، بر اساس مصوبه مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان به استناد هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید، نحوه فعالیت آموزشی مدارس شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه و منطقه نصرت آباد در تمامی مقاطع  تحصیلی در دو نوبت صبح و عصر فردا چهارشنبه، ۱۹ بهمن‌ماه به صورت غیرحضوری خواهد بود‌.


تاخیر ۲ ساعته مدارس نوبت صبح پاوه و جوانرود برای فردا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه: فعالیت تمام مقاطع تحصیلی نوبت صبح در شهرستان‌های پاوه و جوانرود در روز چهارشنبه ۱۹ بهمن با تأخیر ۲ ساعته آغاز خواهد شد.


مدارس قم ۱۸ و ۱۹ بهمن غیر حضوری شد

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به نظر کارشناسان مبنی بر ضرورت بررسی جوانب مسائل پیش آمده در مدارس و درخواست تعدادی از اولیا، روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه جاری،کلاس های آموزشی تمامی مدارس استان بصورت غیرحضوری برگزار می شود.


🔔 در حال حاضر درباره تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه به دلیل برودت هوا، بارش برف و آلودگی هوا اخباری منتشر نشده است. به محض دریافت گزارش این صفحه به روز رسانی خواهد شد.


تعطیلی مدارس شهرستان اسکو و صوفیان در ۱۷ بهمن

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، با توجه به بارش برف و برودت هوا، لغزندگی سطع معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد، فعالیت مدارس روستایی شهرستان اسکو روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمام مقاطع تحصیلی مدارس دولتی و غیر دولتی دهستان گنبرف (روستاهای قندیلو، آشستان، آغچه کهل، اربط، مجارشین، کردآباد و گنبرف) و روستاهای اسکندان، آمقان، عنصرود، کهنمو و کنداون در شیفت صبح به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه شاد پیگیری خواهد شد.

صوفیان

با توجه به برودت هوا و یخبندان مدارس در بخش رودقات منطقه صوفیان روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی در مقاطع تحصیلی  ابتدایی و متوسطه دوره اول در شیفت صبح به صورت غیر حضوری خواهد بود. فعالیت آموزشی مدارس شهری و سایر مدارس روستایی در کلیه مقاطع تحصیلی سر وقت آغاز خواهد شد.


مدارس و دانشگاه‌های خوی تا پایان هفته تعطیل شد

سخنگوی ستاد مدیریت بحران آذربایجان غربی از غیر حضوری شدن آموزش در مدارس و دانشگاه های شهرستان خوی تا پایان هفته جاری خبر داد.
علی رزازی اظهار کرد: با تصویب ستاد مدیریت بحران، مدارس و دانشگاه‌های شهرستان خوی از فردا یکشنبه ۱۶ بهمن‌ماه تا پایان هفته جاری در راستای آرامش و آسایش خانواده‌ها، غیر حضوری اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به تشکیل کمپ‌های سکان اضطراری در محیط‌های آموزشی و در راستای آرامش خانواده‌ها، آموزش در دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی و همچنین مدارس این شهرستان در تمامی مقاطع تحصیلی شهری و روستایی (دولتی و غیردولتی) از فردا شانزدهم بهمن‌ماه  تا پایان هفته جاری به صورت غیر حضوری خواهد بود.


مدارس نوبت صبح شهرستان پاوه فردا با تاخیر شروع می شود

به گزارش مهر، با توجه به برودت هوا و یخبندان تمامی مدارس شهرستان پاوه شامل پاوه، نوسود، نودشه، باینگان و بانه‌وره و تمامی روستاهای تابعه آنها فردا یکشنبه در شیفت صبح با ۲ ساعت تأخیر آغاز می‌شود.


مدارس دنا تعطیل شد

درخشان زاده فرماندار دنا در گفت‌وگو با فارس گفت: به علت بارش شدید برف در شهر سی سخت فردا چهارشنبه ۱۲بهمن کلیه مهدکودک ها، مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهرستان دنا تعطیل هستند. فرماندار دنا اظهار داشت: ادارات و مدارس متوسطه دوم در صورت تداوم بارش برف متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.


مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی خلخال غیرحضوری شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل در اطلاعیه‌ای نحوه فعالیت مدارس شهرستان خلخال را در پی بارش برف و برودت هوا؛ فردا روز چهارشنبه ۱۲ بهمن را اعلام کرد.

به دلیل بارش برف و برودت هوا، در شاهرود فعالیت آموزشی کلیه دوره‌های تحصیلی و در خلخال پیش دبستانی و ابتدایی سری صبح به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.


تعطیلی برخی مدارس استان همدان در پی بارش برف

اداره کل آموزش‌وپرورش همدان از تعطیلی برخی مدارس استان در نوبت صبح چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا و نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان، به علت بارش برف و لغزندگی سطح معابر عمومی، مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در اسدآباد و کبودراهنگ، مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و مقطع متوسطه اول در تویسرکان، بهار، لالجین و قلقلرود و تمامی مقاطع تحصیلی در نواحی ۱ و ۲ همدان، ملایر، نهاوند، رزن، درگزین، فامنین، جوکار، سامن، خزل، سردرود، قهاوند و گل تپه فردا چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه در نوبت صبح تعطیل است و آموزش ها به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد صورت می گیرد. مراکز سنجش بدو ورود به دبستان نیز فردا -چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه- تعطیل است.


آغاز با تاخیر مدارس در شهمیرزاد و فولادمحله

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان اعلام کرد: به علت بارش برف و لغزندگی معابر برای تامین ایمنی تردد دانش آموزان مدارس شهمیرزاد و روستای فولادمحله فردا چهارشنبه ۱۲ بهمن از ساعت ۹ صبح آغاز به کار می کنند.


مدارس ابتدایی برخی مناطق رنجان فردا غیرحضوری شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: مدارس ابتدایی شهرستان ماهنشان، ایجرود، بخش های مرکزی، سجاسرود خدابنده، بخش های قره پشتلو و زنجان رود و روستاهای ناحیه ۱ و ۲ شهرستان زنجان فردا غیر حضوری است.

وی با بیان اینکه مدارس ابتدایی روستاهای شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه شیفت صبح بصورت غیر حضوری و در بستر شاد برگزار خواهد شد اضافه کرد: مناطق شهری زنجان، ابهر، خرمدره، سلطانیه، هیدج و صائین قلعه و بخش های افشار و بزینه رود و سایر مقاطع تحصیلی تمامی مناطق طبق روال عادی برگزار خواهد شد.


برخی مدارس کردستان فردا غیر حضوری است

به پیشنهاد ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و موافقت استاندار کردستان به دلیل بارش رحمت الهی (برف) غیرحضوری شدن برخی مراکز پیش دبستانی و مدارس استان در روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱ می شود.

بر اساس این اطلاعیه، در شهرستان های سقز و دیواندره تمامی مقاطع تحصیلی شهر و روستا در هر دو نوبت صبح و عصر غیر حضوری است.

در شهرستان‌های قروه و بیجار، تمام مقاطع تحصیلی روستایی در هر دو نوبت صبح و عصر، و مراکز پیش دبستانی و ابتدایی شهری در هر دو نوبت صبح و عصر غیر حضوری است.

همچنین در شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دهگلان تمامی مقاطع تحصیلی مناطق روستایی در هر دو نوبت صبح و عصر غیر حضوری اعلام شده است.


مدارس لواسانات و رودبارقصران چهارشنبه غیرحضوری شد

به دلیل برودت هوا، ادامه یافتن بارش برف و لغزندگی سطح معابر، آموزش در مدارس لواسانات و رودبارقصران، روز چهارشنبه ۱۲ بهمن غیر حضوری خواهد بود.


مدارس دماوند در نوبت صبح فردا چهارشنبه غیرحضوری شد

فرماندار دماوند گفت: به دلیل تداوم بارش برف و برودت هوا، تمام مقاطع تحصیلی مدارس دماوند فردا چهارشنبه ۱۲ بهمن در نوبت صبح به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.


شیفت صبح مدارس پردیس چهارشنبه تعطیل شد

به گزارش خبرنگار مهر، روز چهارشنبه تمام کلاس‌های شیفت صبح مقاطع مختلف تحصیلی پردیس به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.این تصمیم به دلیل برودت هوا و بارش برف سنگین در این شهرستان اتخاذ شده است.


تعطیلی مدارس شهرستان فیروزکوه چهارشنبه تعطیل شد

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه گفت: به دلیل تداوم بارش برف و برودت هوا، کلیه مقاطع تحصیلی مدارس شهرستان فیروزکوه فردا چهارشنبه در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.


مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی خلخال غیرحضوری شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل در اطلاعیه‌ای نحوه فعالیت مدارس شهرستان خلخال را در پی پارش برف و برودت هوا؛ فردا روز سه شنبه ۱۱ بهمن را اعلام کرد. به دلیل بارش برف و برودت هوا، در شهرستان خلخال فعالیت آموزشی دوره‌های پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح  به‌صورت غیر حضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.


مدارس لواسان و رودبارقصران سه شنبه غیرحضوری شد

به گزارش خبرنگار مهر، آموزش در مدارس لواسانات و رودبار قصران، روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن ماه غیر حضوری خواهد بود.


اطلاعیه فعالیت مدارس آذربایجان شرقی در روز سه‌شنبه

با توجه به بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر در منطقه کلیبر، مدارس این منطقه سه شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی مدارس دولتی، غیردولتی و استثنایی شهری و روستایی در شیفت صبح با یک ساعت تأخیر آغاز خواهد گردید.

همچنین در چاراویماق نیز با توجه به بارش برف، برودت هوا، لغزندگی سطح معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد در منطقه چاراویماق، مدارس این منطقه سه شنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و در تمامی مقاطع تحصیلی فعالیت آموزشی مدارس دولتی، غیر دولتی و استثنایی شهری و روستایی در شیفت‌های صبح و بعد از ظهر به شکل غیرحضوری بوده و از طریق شبکه آموزشی شاد انجام خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه آزمون مرحله اول پایش عملکرد یادگیری مدارس استعدادهای درخشان در موعد مقرر و برابر برنامه اعلامی قبلی برگزار خواهد گردید.


جزئیات تعطیلی مدارس استان زنجان اعلام شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان جزئیات تعطیلی مدارس در سطح استان را اعلام کرد : با عنایت به بارش برف در شهرستان خدابنده و کاهش دما در روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن‌ماه مدارس ابتدایی نوبت صبح شهرستان خدابنده به صورت مجازی در بستر شاد برگزار خواهد شد‌.

وی افزود: سایر شهرستان‌ها و مقاطع تحصیلی به‌صورت عادی در مدارس حضور خواهند یافت.


مدارس پردیس فردا ۱۱ بهمن تعطیل شد

آموزش در همه مدارس پردیس، رودهن و دماوند به علت برودت هوا و تداوم بارش برف، سه شنبه یازدهم بهمن غیرحضوری شد. آموزش و پرورش پردیس با توجه به تداوم بارش برف و برودت هوا مدارس این شهرستان را برای نوبت صبح، سه شنبه ۱۱ بهمن ماه غیر حضوری شد. گفتنی است که تصمیم اعلام شده فقط برای نوبت صبح است، و برای نوبت عصر هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.


مدارس نوبت عصر پردیس، رودهن، دماوند و فیروزکوه غیرحضوری شد

آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از غیرحضوری شدن همه مدارس نوبت عصر مناطق پردیس، رودهن، دماوند و فیروزکوه در روز جاری (۱۰ بهمن‌ماه) خبر داد.

در متن این اطلاعیه آمده است: « با توجه به تداوم بارش برف، همه مدارس مناطق پردیس، رودهن، دماوند و فیروزکوه در نوبت عصر امروز (دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱) غیرحضوری است».

بر اساس اطلاعیه مذکور؛ همچنین مدارس نوبت صبح امروز فیروزکوه با یک ساعت تعجیل، تعطیل خواهند شد.


مدارس سلماس به دلیل زمین لرزه تا پایان هفته تعطیل شد

آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: به دلیل استمرار پس لرزه های ناشی از زلزله، مدارس شهرستان خوی و سلماس از فردا دوشنبه ۱۰ بهمن ماه تا پایان هفته جاری تعطیل است. کلاس های درس در شهرستان سلماس بصورت غیرحضوری و در سامانه شاد برگزار خواهد شد.


مدارس روستایی بیرجند فردا غیر حضوری است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: مدارس روستایی شهرستان بیرجند به علت برودت هوا و یخ‌زدگی معابر فردا یکشنبه ( ۹ بهمن ماه) تعطیل و آموزش غیر حضوری است.

وی عنوان کرد: این تعطیلی شامل شهرک‌های اقماری چهکند، حاجی آباد، دستگرد، امیرآباد، بجد، شوکت آباد، علی آباد لوله، شمس‌آباد، دهنو و حسین آباد سادات نمی‌شود.


ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال قبل باز خواهد گشت

با توجه به پایان یافتن زمان اعلامی در اطلاعیه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استانداری مرکزی در خصوص تأخیر در آغاز به کار مدارس، از روز شنبه هشتم بهمن‌ماه، ساعت آغاز به کار به روال قبل باز خواهند گشت و مدارس طبق ساعات آغاز به کار در شرایط عادی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
این تصمیم برای هفته آتی و برای شرایط عادی اتخاذ شده و در صورت ورود به شرایط اضطرار و تصمیم گیری هریک از مراجع تصمیم‌ساز در خصوص نحوه فعالیت مدارس استان مرکزی اطلاعیه جداگانه صادر خواهد شد.


🔔 در حال حاضر درباره تعطیلی مدارس در روز شنبه ۸ بهمن ماه به دلیل برودت هوا، بارش برف و آلودگی هوا اخباری منتشر نشده است. به محض دریافت گزارش این صفحه به روز رسانی خواهد شد.


پایان تعطیلی مدارس در خراسان شمالی

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: با تصمیم استاندار و مصوبات ستاد بحران استان، تمام مدارس خراسان شمالی از روز شنبه هشتم بهمن ماه بازگشایی می‌شوند.


مدارس اول تا چهارم مقطع ابتدایی آبادان تعطیل شد

سید علی موسوی مدیر آموزش و پرورش آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: با توجه به آغاز طرح جهش کیفیت و عدالت آموزشی در راستای بهبود هر چه بیشتر سطح تحصیلی دانش آموزان در مدارس و حضور برخی از معلمان در این طرح فردا چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ کلاس‌های درس پایه های  اول تا چهارم تعطیل و پایه های پنجم و ششم هم بصورت مجازی و در بستر شاد برگزار می‌شود.


آغاز فعالیت مدارس و ادارات ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان با یک ساعت تاخیر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت آموزش مدارس و ادارات ۹ شهرستان این استان فردا (چهارشنبه ۵ بهمن) با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

مجید محبی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به یخبندان و کاهش شدید دما در برخی نقاط استان، فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه، خاش، تفتان، زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون با یک ساعت تاخیر آغاز می شود.


مدارس شهری خراسان شمالی تا آخر هفته تعطیل شد

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی با اشاره به شرایط اب و هوایی استان، گفت: مدارس شهری تا پایان هفته جاری همچنان مجازی خواهند بود.
محمدتقی ولیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از امروز ۴ بهمن تاپایان هفته جاری، تمام مصوبات ستاد مدیریت بحران استان در خصوص مدیریت مصرف انرژی بر قوت خود باقی است.


آغاز با تاخیر مدارس گلستان تا پایان هفته

حاجی گلدی کر معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان اظهارداشت: در پی پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم سرمای هوا و با هدف حفظ پایداری جریان گاز در استان، آغاز با تاخیر فعالیت ادارات و مراکز آموزشی در گلستان از سه شنبه تا پایان هفته آغاز فعالیت همه نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرای استان به غیر از انتظامی، امدادی و خدمات رسان در روز‌های سه شنبه(چهارم بهمن)، چهارشنبه(پنجم بهمن) و پنجشنبه(ششم بهمن) از ساعت ۹ صبح است.

وی افزود: همچنین تمام مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در استان در این دو روز، حضوری است و فعالیت آن‌ها از ساعت ۸ و نیم صبح آغاز می‌شود.


فعالیت مدارس با دو ساعت تاخیر در برخی مناطق سیستان و بلوچستان

روابط عمومی آموزش و پرورش استان اعلام کرد: باتوجه به هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان ، با توجه به یخبندان و کاهش شدید دما در برخی نقاط استان، فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی در شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش ،تفتان ومنطقه نصرت آباد در روز سه‌شنبه چهارم بهمن ماه ،ساعت ۹ صبح آغاز خواهدشد.


مدارس شهری خراسان شمالی چهارم و پنجم بهمن تعطیل شد

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی آخرین تصمیمات این ستاد برای مقابله با کمبود گاز را تشریح کرد.
محمدتقی ولیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام مصوبه جدید این ستاد اظهار داشت: فردا چهارم بهمن ماه جایگاه‌های سوختCNG همچنان تعطیل و مدارس شهری نیز به دلیل برودت هوا در روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه در بستر فضای شاد فعالیت خواهند داشت.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی افزود: تمام مدارس روستایی، بانک‌ها و ادارات طبق روال مصوبه قبل باز است.


مدارس برخی مناطق استان قزوین روز دوشنبه تعطیل شد

کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان قزوین با توجه به افزایش شاخص آلودگی هوا در شهرستان‌های قزوین، البرز و آبیک، تصمیمات ذیل را برای روز دوشنبه سوم بهمن‌ماه در این شهرها به این شرح اعلام کرد:

  • مدارس شهرستان‌ البرز به جز مدارس روستایی محمدیه به صورت مجازی می‌باشد.
    کلیه مدارس شهرستان آبیک به جز روستاهای آغچری، چناسک، شکرناب، خزنان، ایراهیم‌آباد، صمغ‌آباد و زیاران مجازی می‌باشد.
  • مدارس شهر قزوین، اقبالیه‌ و محمودآباد به صورت مجازی خواهد بود و مدارس روستایی به صورت عادی دایر خواهد بود.
  • عوامل اجرایی مدارسی که به صورت غیرحضوری می‌باشند، نیاز به حضور در مدرسه ندارند.
  • آزمون‌های المپیادهای علمی و نهایی مدارس بزرگسال و آموزش از راه‌دور مطابق زمانبندی قبلی برگزار خواهد شد.
  • همچنین سیستم گرمایشی تمام مدارس غیرحضوری باید طبق شیوه‌نامه ابلاغی خاموش شوند.
  • دانشگاه‌ها: امتحانات دانشگاه‌ها طبق روال عادی و زمانبندی قبلی برگزار خواهد شد.

مدارس شهری خراسان‌شمالی تا اطلاع‌ثانوی مجازی هستند

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد، اظهار کرد: طبق تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان‌شمالی و دستور استاندار، با توجه به سرمای هوای چند روز آینده و احتمال اُفت فشار گاز در بخش خانگی، مدارس شهری استان خراسان شمالی تا اطلاع ثانوی مجازی است.

گفتنی است؛ عصر امروز وزیر آموزش و پرورش، اعلام کرد بجز موارد استثنا از فردا دوشنبه تمام مدارس حضوری خواهد شد.


مدارس ابتدایی قروه، دهگلان و دیواندره فردا تعطیل است

به دلیل سرما و برودت هوا مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در شهرستان‌های قروه، دهگلان و دیواندره در هر دو شیفت صبح و بعدازظهر روز دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ به صورت غیر حضوری خواهد بود. همچنین آموزش در این مقطع در بستر فضای مجازی و شبکه شاد برگزار می‌شود.


مدارس استان تهران فردا تعطیل نیست

مدیرکل محیط زیست استان تهران از دایر بودن کلاس‌های درس مدارس در تهران خبر داد. ​به گزارش فارس، علیرضا مزینانی مدیرکل محیط‌ زیست استان تهران  در گفت و گویی اظهار کرد: کلیه مدارس استان تهران فردا باز هستند.


مدارس پنج شهرستان سیستان و بلوچستان تعطیل شد

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل کاهش دما و یخبندان نحوه آموزش در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه، نصرت آباد، خاش و تفتان فردا دوشنبه غیرحضوری خواهد بود.  وی تاکید کرد: نحوه آموزش در مقطع متوسطه دوم به صورت حضوری ادامه خواهد داشت.


مدارس و دانشگاه های کاشان ۳ بهمن تعطیل شد

فرماندار ویژه کاشان گفت: با توجه به وضعیت آلودگی هوا مدارس و دانشگاه ها در روز دوشنبه (۳ بهمن )ماه غیرحضوری برگزار می شود.

زارعی افزود: با تشدید وضعیت آلودگی هوا، همه اداره ها و بانک ها طبق روال عادی فعالیت می کنند و مهدهای کودک و پیش دبستانی ها تعطیل است.

وی اظهار کرد:امتحانات دانشگاه های ‌کاشان طبق برنامه مشخص شده به صورت حضوری برگزار می شود.

فرماندار ویژه کاشان بیان کرد: بخشی از کارکنان اداره ها و دستگاه های اجرایی که در گروه های حساس و پرخطر هستند از جمله کارکنان مبتلا به بیماری های قلبی، عروقی، ریوی مزمن و بیماری های زمینه ای، بانوان باردار و کارکنان خانم دارای فرزند زیر۶ سال، فردا ۳ بهمن ماه به صورت دورکار انجام وظیفه می کنند.


مدارس آبیک، البرز و قزوین یکشنبه و دوشنبه تعطیل شدند

با مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان قزوین مدارس آبیک، البرز و قزوین در روزهای یکشنبه ۲ بهمن‌ماه (فردا) و دوشنبه ۳ بهمن‌ماه تعطیل اعلام شدند.

مدارس شهرستان‌ البرز به جز مدارس روستایی محمدیه به صورت مجازی می‌باشد. کلیه مدارس شهرستان آبیک به جز روستاهای آغچری، چناسک، شکرناب، خزنان، ایراهیم‌آباد، صمغ‌آباد و زیاران مجازی می‌باشد.

مدارس شهر قزوین، اقبالیه‌ و محمودآباد به صورت مجازی خواهد بود و مدارس روستایی به صورت عادی دایر خواهد بود. عوامل اجرایی مدارسی که به صورت غیرحضوری می‌باشند، نیاز به حضور در مدرسه ندارند.


مدارس استان کردستان تعطیل شد

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از تعطیلی و غیرحضوری شدن مدارس استان خبر داد و اظهار داشت: این تصمیم با پیشنهاد کمیته مدیریت بحران و موافقت استاندار به‌دلیل تداوم سرما و یخبندان صورت گرفته است‌.

وی افزود: فردا یکشنبه دوم بهمن ماه مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی در شهرستان‌های سنندج ،کامیاران و بیجار در هر دوشیفت صبح و بعدازظهر تعطیل است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: کل مدارس شهر و روستایی شهرهای دهگلان، قروه ،دیواندره در دو نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل و آموزش در شبکه شاد برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ همچنین با تصمیم ستاد بحران، ادارات و نهادها و بانک‌ها به جز مراکز درمانی ،اورژانس اتش‌نشانی شهرستان دهگلان فردا تعطیل است.


آغاز با تاخیر مدارس در گلستان تا دوشنبه

روابط عمومی استانداری گلستان: در پی پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم سرمای هوا، با هدف حفظ پایداری جریان گاز در استان، به موجب مصوبه جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران گلستان و حسب دستور استاندار؛ همه مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در استان در این دو روز (یکشنبه و دوشنبه)، حضوری است و فعالیت آن‌ها از ساعت ۸ و نیم صبح آغاز می‌شود.معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان افزود: درصورت هرگونه جمع بندی جدید ستاد مدیریت بحران استان، مراتب متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.


مدارس ابتدایی اردکان و میبد غیرحضوری شد

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد گفت: به دلیل آلودگی هوا، مدارس مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرهای اردکان به جز بخش خرانق و عقدا و شهرستان میبد به جز بخش ندوشن فردا ( یکشنبه ) غیرحضوری برگزار می‌شود.


مدارس آبیک، البرز و قزوین یکشنبه و دوشنبه تعطیل شدند

با مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان قزوین مدارس آبیک، البرز و قزوین در روزهای یکشنبه ۲ بهمن‌ماه (فردا) و دوشنبه ۳ بهمن‌ماه تعطیل اعلام شدند.

مدارس شهرستان‌ البرز به جز مدارس روستایی محمدیه به صورت مجازی می‌باشد. کلیه مدارس شهرستان آبیک به جز روستاهای آغچری، چناسک، شکرناب، خزنان، ایراهیم‌آباد، صمغ‌آباد و زیاران مجازی می‌باشد.

مدارس شهر قزوین، اقبالیه‌ و محمودآباد به صورت مجازی خواهد بود و مدارس روستایی به صورت عادی دایر خواهد بود. عوامل اجرایی مدارسی که به صورت غیرحضوری می‌باشند، نیاز به حضور در مدرسه ندارند.


تمامی مدارس و دانشگاه‌های استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه فردا یکشنبه تعطیل شد

روز یکشنبه دوم بهمن ماه در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه کودکستان‌ها تعطیل و فعالیت آموزشی کلیه مدارس و دانشگاه ها‌ی دولتی و غیر دولتی به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.


مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های البرز فردا ۲ بهمن تعطیل شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: بر اساس مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای استان، مدارس، دانشگاه‌ها و تمام آموزشگاه‌های خصوصی و دولتی البرز فردا (دوم بهمن) غیرحضوری شد.


نحوه فعالیت مدارس در سراب، مهربان و هشترود

اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: با توجه به برودت هوا و سرمای شدید در مناطق سراب و مهربان مدارس این مناطق شنبه یک بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی مدارس شهری، روستایی و استثنائی در شیفت صبح غیرحضوری خواهد.

همچنین با توجه برودت هوا و سرمای شدید در منطقه هشترود مدارس این منطقه روز شنبه یک بهمن ماه ۱۴۰۱ در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمامی مقاطع تحصیلی مدارس دولتی، غیر دولتی و استثنائی شهری و روستایی در شیفت صبح با یک ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.


مدارس کردستان فردا شنبه تعطیل شد

مدارس کردستان فردا شنبه اول بهمن به دلیل سرمای هوا غیر حضوری است و شروع بکار ادارات و بانکهای استان نیز از ساعت ۹ صبح خواهد بود.


مدارس البرز روز شنبه تعطیل شد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: با توجه به روند افزایشی غلظت آلاینده ها هوا مقرر شد تمامی مقاطع تحصیلی استان البرز فردا اول بهمن بصورت غیرحضوری برگزار شود.

این در حالی است که استانداری البرز ساعاتی پیش خبر از باز بودن مدارس این استان در اول بهمن منتشر کرده بود.


تعطیلی مدارس شهرستان البرز و قزوین در روز شنبه

بنابر اعلام کمیته اضطرار آلودگی‌ها شهرستان قزوین با توجه به افزایش شاخص آلودگی هوا و ناسالم شدن برای همه گروه‌ها و با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری هوا و تاکید دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر شرایط اضطرار، همه مقاطع تحصیلی مناطق ۱ و ۲ فقط در شهر‌های قزوین، اقبالیه و محمود آباد غیر حضوری و مدارس روستا‌های مناطق ۱و۲ و کوهین و سایر بخش‌ها حضوری است.

فرماندار شهرستان البرز هم اعلام کرد: با توجه به قرارگیری شاخص آلودگی هوا در وضعیت قرمز ، مدارس این شهرستان در همه مقاطع تحصیلی تعطیل است و به صورت مجازی و غیر حضوری برگزار می‌شود.


تمامی مقاطع تحصیلی استان‌ تهران فردا شنبه تعطیل شد

بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا، تمامی کودکستان ها برای شنبه یکم بهمن ماه تعطیل و کلیه مقاطع تحصیلی در استان‌ تهران به استثناء شهرستان‌های پردیس ،دماوند و فیروزکوه برای فردا غیرحضوری شد. همچنین آزمون های المپیادهای علمی دانش آموزی در روز شنبه یکم بهمن ماه طبق برنامه برگزار خواهند شد.


تعطیلی مدارس شهرستان بیرجند تا سوم بهمن

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: تمامی کلاس‌های مدارس ابتدایی، مراکز پیش دبستانی و کودکستان‌های این شهرستان از اول تا سوم بهمن ماه به صورت مجازی و غیرحضوری خواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین فعالیت مدارس متوسطه اول و دوم با توجه به موافقت ستاد مدیریت بحران استانداری مبنی بر استفاده از سامانه گرمایشی مرکزی صرفا برای برگزاری امتحانات داخلی مدارس در بین ساعات ۱۰ تا ۱۲ روزهای هفته آتی خواهد بود که جزئیات شرایط و نحوه برگزاری امتحانات به مدیران مدارس اطلاع‌رسانی شده است.


مدارس مناطق شهری خراسان شمالی شنبه ۱ بهمن تعطیل شد

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه مدارس شهری به صورت‌ مجازی فعالیت می‌کنند و مدارس روستایی فعالیت حضوری دارند گفت: بازگشایی دانشگاه های از ۸ بهمن خواهد بود.


نحوه فعالیت مدارس استان مرکزی برای هفته آینده اعلام شد

بر اساس اطلاعیه اداره آموزش و پرورش استان مرکزی، با توجه به مصوبه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی به منظور صرفه جویی در مصرف سوخت، فعالیت کلیه آموزشگاه ها و مدارس تحت پوشش آموزش و پرورش استان مرکزی در کلیه دوره‌های تحصیلی از روز شنبه اول بهمن‌ماه با یک ساعت تأخیر آغاز خواهد شد.

براساس این مصوبه، از روز شنبه اول بهمن‌ماه ۱۴۰۱ تا پایان هفته، آغاز به کار مدارس متوسطه ساعت ۸:۳۰ صبح و مدارس ابتدایی ساعت ۹ صبح خواهد بود.


🔔 اخبار زیر مربوط به هفته گذشته (تا روز پنجشنبه ۲۹ دی) می باشد 🔔


برخی مدارس کرمان فردا تعطیل شد

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان از تعطیلی آموزش حضوری مدارس شهرستان راور در تمامی دوره های تحصیلی به علت بارش شدید برف و باران خبر داد و افزود: آموزش در مدارس این شهرستان از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد.

باهری گفت: آموزش حضوری در پیش دبستانی ها و مدارس دوره ابتدایی شهرستان های رفسنجان و انار، شهر سرچشمه و منطقه نوق نیز تعطیل است و آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می شود.

رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: آموزش حضوری مدارس دوره ابتدایی شهرستان زرند و تمامی دوره های تحصیلی مناطق سربنان و دشتخاک از توابع این شهرستان تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی پیگیری می شود.

وی خاطر نشان ساخت: لغو و یا تغییر ساعت آغاز آزمون های داخلی مدارس در شهرستان های راور و رابر با تصمیم شورای مدرسه خواهد بود.


تمام مدارس استان یزد در همه مقاطع، فردا تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد گفت: تمام مدارس مناطق استان یزد در همه مقاطع، فردا ( چهارشنبه ) ۲۸ دی‌ماه جاری به دلیل بارش برف و سرما تعطیل و غیرحضوری شد.


مدارس رابر چهارشنبه تعطیل شد

حسین آقا مولایی فرماندار رابر : با توجه به بارش سنگین برف در رابر و برودت هوا فردا چهارشنبه مدارس این شهرستان در تمامی مقاطع تعطیل است.


تعطیلی مدارس کهگیلویه و بویراحمد در روز چهارشنبه

مدیرکل ستاد مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد: فردا چهارشنبه ۲۸ دیماه مدارس راهنمایی و ابتدایی استان به صورت غیر حضوری خواهند بود.


تعطیلی مدارس ۴ شهرستان فارس روز  چهارشنبه ۲۸ دی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس : مدارس ۴ شهرستان اقلید، سپیدان، خرمبید و آباده در دو شیفت صبح و بعدازظهر چهارشنبه ۲۸ دیماه حضوری برگزار نمی شود.


فردا و پس فردا مدارس البرز غیرحضوری است

چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۸ و ۲۹ دی‌ماه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس دولتی و غیردولتی البرز به‌دلیل مدیریت مصرف گاز و آلودگی هوا به صورت غیرحضوری دایر است، گفت: مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های استان تعطیل اما دانشگاه‌ها باز هستند. او می‌گوید: امتحانات دانشگاه‌ها براساس برنامه انجام می‌شود.


مدارس تهران چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ دی تعطیل شد

بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا استان تهران، همه کودکستان‌ ها تعطیل و همه مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌های استان‌ به استثنا شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ دی ماه غیرحضوری شد.


تعطیلی مدارس استان مرکزی روز چهارشنبه ۲۸ دی‌ماه

براساس دستور استاندار، فعالیت مدارس این استان فردا (چهارشنبه) ۲۸ دی‌ماه به دلیل برودت هوا و ضرورت صرفه‌جویی و مدیریت مصرف بهینه انرژی، بویژه گاز و برق و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی، غیرحضوری شدند. با توجه به فصل امتحانات، فعالیت مراکز دانشگاهی با نظر ریاست دانشگاه ذیربط است.


باران نوبت عصر مدارس خرمشهر را تعطیل کرد

مدیر آموزش و پرورش خرمشهر گفت: به دلیل بارندگی شدید روز سه شنبه ،مدارس این شهرستان در نوبت عصر امروز تعطیل شدند.


تعطیلی مدارس کهگیلویه و بویراحمد سه‌ شنبه ۲۷ دی‌ ماه

علیرضا نیکروز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول در سه شهرستان بویراحمد ، دنا و مارگون تعطیل و غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: به جز این دو مقطع یاد شده در سه شهرستان اعلام شده، هیچ تغییری در روند آموزشی وجود ندارد.


مدارس مسجد سلیمان فردا تعطیل شد

بر اساس اعلام اداره آموزش و پرورش مسجد سلیمان به دلیل بارندگی و آبگرفتگی، فردا کلیه مدارس مسجدسلیمان در نوبت صبح تعطیل هستند و آموزش بصورت مجازی انجام خواهد شد.


تعطیلی مدارس ابتدایی استان کردستان تا آخر هفته

آموزش و پرورش استان کردستان طی اطلاعیه ای اعلام کرد: در شهرستان های سنندج ـ کامیاران ـ دیواندره ـ قروه ـ دهگلان و بیجار در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ دی ماه جاری تمامی مدارس روستایی و شهری در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در هر دو شیفت صبح و عصر به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی (شاد) برگزار می‌گردد.


فردا ۲۷ دی ماه مدارس البرز تعطیل است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس البرز به صورت غیرحضوری می باشد.


مدارس بوشهر در دو نوبت روز سه‌شنبه تعطیل شد

مدارس همه شهرستان‌های استان بوشهر در تمام مقاطع فردا (سه شنبه ۲۷دی) در دو شیفت صبح و عصر تعطیل شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر دوشنبه ۲۶ دی گفت: مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهرستان‌های گناوه، دیلم، دشتستان، بوشهر، دشتی، تنگستان ، دیر، کنگان ، جم و عسلویه به دلیل احتمال بارش‌های رگباری و احتمال آبگرفتگی معابر در نوبت صبح و عصر  سه شنبه ۲۷  دی ماه تعطیل است.


فعالیت مدارس آذربایجان شرقی به روال عادی بازگشت

بر اساس اعلام استانداری، از روز سه‌شنبه ۲۷ دی فعالیت مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها به‌صورت حضوری بوده و کلاس‌های درس و امتحانات طبق روال عادی دایر خواهد بود.طبق روال عادی خواهد بود.


مدارس تهران فردا سه‌شنبه ۲۷ دی ماه تعطیل شد

عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران درگفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: مدارس استان تهران بجز فیروز کوه و دماوند در تمامی مقاطع فردا سه شنبه ۲۷ دی ماه به صورت غیر حضوری فعالیت خواهند کرد.


تعطیلی مدارس سمنان تا آخر هفته

فعالیت مراکز آموزشی (بجز مدارس دارای تاسیسات سوخت مایع) نیز تا پایان هفته جاری بصورت غیر حضوری و در بستر شاد و امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز  بر اساس برنامه قبلی به قوت خود باقی و در تاریخ و ساعت اعلام شده برگزار خواهد شد.


مدارس استان فارس سه‌ شنبه ۲۷ دی‌ ماه تعطیل شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری فارس گفت: به دنبال صدور اخطار قرمز هواشناسی مبنی بر بارش شدید و رگبار باران در روز سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۱ در استان فارس، ستاد مدیریت بحران استان تصمیم به تعطیلی آموزش حضوری در مدارس این استان گرفت.


تعطیلی مدارس گلستان فردا سه شنبه ۲۷ دی ماه

براساس اعلام استانداری گلستان، تا پایان هفته آغاز ساعت کاری ادارات در استان گلستان از ساعت ۹ صبح خواهد بود و فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها همچنان غیرحضوری است.


مدارس چهار شهرستان مازندران غیرحضوری شدند

مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران گفت: همه مدارس شهرستان های آمل ، بابل ، گلوگاه و کلاردشت امروز دوشنبه غیر حضوری است.


تعطیلی مدارس استان سمنان در روز دوشنبه ۲۶ دی

فعالیت مراکز آموزشی (به جز مدارس دارای تاسیسات سوخت مایع) به صورت غیر حضوری و در بستر شاد و امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز  بر اساس برنامه قبلی به قوت خود باقی و در تاریخ و ساعت اعلام شده برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس بابل برای دوشنبه به غیر از پایه دوازدهم

به دلیل وضعیت بحرانی و اضطراری افت شدید فشارگاز در شهرستان بابل لحظاتی قبل پس از هماهنگی با استاندار مازندران، کلیه مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه به‌غیر از پایه دوازدهم فردا دوشنبه ۲۶ دی‌ماه به صورت غیر حضوری اعلام می‌شود.


تمام مقاطع تحصیلی آذربایجان شرقی فردا غیر حضوری شد

به گزارش رکنا با توجه به برودت شدید هوا و به منظور مدیریت مصرف بهینه حامل های انرژی دوشنبه ۲۶ دی ماه ۱۴۰۱ مدارس استان آذربایجان شرقی در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمام مقاطع تحصیلی مدارس دولتی، غیر دولتی و استثنائی شهری و روستایی در شیفت های صبح و بعد از ظهر به صورت غیر حضوری خواهد بود‌.بر اساس این اطلاعیه امتحانات نهایی، هماهنگ استانی مدارس بزرگسالان، داوطلبان آزاد و مدارس از راه دور و امتحانات داخلی طبق زمانبندی قبلی برگزار خواهد گردید


مدارس اردبیل فردا دوشنبه ۲۶ دی حضوری است

روز دوشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ در استان اردبیل، فعالیت‌های آموزشی کلیه مدارس طبق برنامه و به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.


مدارس مازندران روز دوشنبه دایر است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران: تمامی مدارس و دانشگاه ها در تمامی سطوح اداری و آموزشی در تاریخ یادشده، طبق روال سابق در ساعات مقرر قبلی به صورت حضوری دائر و فعال خواهد بود.


نحوه فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری در ۲۶ دی

به گزارش ایرنا، ارشاد شاهقلی، روز یکشنبه افزود: با توجه به برودت هوا فعالیت آموزشی مدارس ابتدایی، کودکستان و مهدهای کودک شهرستان‌های شهرکرد، بن، سامان، فارسان، کیار، بروجن و کوهرنگ به غیر از بخش بازفت با یک ساعت تاخیر از ساعت ۹ آغاز می‌شود.


مدارس هفت شهرستان سیستان و بلوچستان فردا تعطیل است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ادامه یخبندان و سرمای شدید هوا در برخی مناطق استان، نحوه آموزش در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در شهرستان‌های زاهدان، میرجاوه و بخش نصرت آباد در نوبت صبح و مدارس شهرستان های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در ۲ نوبت صبح و عصر روز دوشنبه به صورت غیرحضوری خواهد بود.


تعطیلی تمام مدارس استان تهران روز دوشنبه

به گزارش آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: با توجه به شرایط جوی و بارش برف و همچنین تشدید برودت هوا و لغزندگی معابر؛ فردا ۲۶ دیماه، آموزش در تمام مدارس مناطق ۱۹ گانه پایتخت به صورت غیر حضوری است.

همچنین، امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه(دروس مانده )، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته های شاخه نظری دوره دوم متوسطه و ایجاد سابقه تحصیلی برای ورود به آموزش عالی و ترمیم نمرات دروس نهایی شاخه های تحصیلی و امتحانات هماهنگ استانی سوم متوسطه فنی و حرفه‌ای و پایه نهم بزرگسالان، داوطلبان آزاد، آموزش از راه دور، ارزشیابی جامع، دی ماه ۱۴۰۱ طبق برنامه اعلامی برگزار خواهد شد.

ارزشیابی و امتحانات داخلی نوبت دی ماه ۱۴۰۱ دوره‌های تحصیلی، در ایام آموزش غیرحضوری برگزار نمی‌شود و زمان برگزاری امتحانات داخلی این ایام، توسط مدیر واحد آموزشی متعاقبا به اولیا و دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز از تعطیلی تمام مدارس شهرستان‌های استان تهران در روز دوشنبه ۲۶ دی خبر داد.

وضعیت فعالیت یا تعطیلی روز دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱

ردیف استان ادارات – اصناف مدارس دانشگاه
۱ آذربایجان شرقی در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۲ آذربایجان غربی دایر است دایر است دایر است
۳ اردبیل در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۴ اصفهان در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۵ البرز در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۶ ایلام دایر است دایر است دایر است
۷ بوشهر دایر است دایر است دایر است
۸ تهران در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۹ چهارمحال‌وبختیاری دایر است در انتظار اعلام استانداری دایر است
۱۰ خراسان جنوبی تعطیل تعطیل تعطیل
۱۱ خراسان رضوی تعطیل تعطیل تعطیل
۱۲ خراسان شمالی تعطیل تعطیل تعطیل
۱۳ خوزستان دایر است دایر است دایر است
۱۴ زنجان در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۱۵ سمنان آغاز فعالیت با تأخیر تعطیل تعطیل
۱۶ سیستان و بلوچستان دایر است دایر است دایر است
۱۷ فارس دایر است دایر است دایر است
۱۸ قزوین آغاز فعالیت با تأخیر تعطیل تعطیل
۱۹ قم آغاز فعالیت با تأخیر دایر است دایر است
۲۰ کردستان آغاز فعالیت با تأخیر در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۲۱ کرمان دایر است دایر است دایر است
۲۲ کرمانشاه در انتظار اعلام استانداری تعطیل در انتظار اعلام استانداری
۲۳ کهگیلویه و بویراحمد آغاز فعالیت با تأخیر دایر است دایر است
۲۴ گلستان آغاز فعالیت با تأخیر از ساعت ۹ تعطیل تعطیل
۲۵ گیلان آغاز فعالیت با تأخیر تعطیل تعطیل
۲۶ لرستان در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۲۷ مازندران در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۲۸ مرکزی در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری در انتظار اعلام استانداری
۲۹ هرمزگان دایر است دایر است دایر است
۳۰ همدان تعطیل تعطیل تعطیل
۳۱ یزد دایر است دایر است دایر است

مدارس و دانشگاه‌های استان قزوین تا آخر هفته تعطیل شدند

با تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری قزوین دانشگاه‌ها و مدارس در سطح استان تا آخر هفته تعطیل شدند و کلاس‌های آنها به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. همچنین بنا بر مصوبه ستاد بحران استانداری قزوین امتحانات دانشگاه‌ها و مقاطع متوسطه طبق برنامه قبلی برگزار خواهد شد.


مدارس خراسان‌رضوی فردا هم تعطیل شد

فعالیت مراکز آموزشی اعم از مهدهای کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا آخر هفته جاری تعطیل و به‌صورت مجازی انجام خواهد شد.


فعالیت مدارس قم در روز دوشنبه حضوری خواهد بود

فعالیت مدارس استان قم در روز دوشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ هجری به صورت حضوری دنبال می‌شود.


تعطیلی مدارس خراسان جنوبی تا پایان هفته

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با ادامه سرما و یخبندان، مدارس استان از فردا (دوشنبه) تا پایان هفته جاری تعطیل است و کلاس‌ها به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.


مدارس و دانشگاههای گیلان تا چهارشنبه ۲۸ دی ماه تعطیل شد

قرارگاه مدیریت جهادی گاز گیلان با دستور استاندار مقرر کرد: فعالیت آموزشی مدارس و مراکز آموزش عالی و دانشگاه های استان نیز به صورت غیرحضوری باشد. فقط امتحانات دانشگاه‌ها و پایه دوازدهم مدارس در مدت زمان و مکان محدود برگزار می‌شود.


تعطیلی تمام مدارس استان اردبیل در روز یکشنبه

روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل در خصوص نحوه استمرار فعالیت های آموزشی مدارس در روز یکشنبه ۲۵ دی ماه اطلاعیه ای صادر کرد.

به دلیل برودت هوا و مدیریت مصرف گاز، در کلیه نواحی و مناطق استان اردبیل، فعالیت های آموزشی تمامی مدارس در نوبت صبح و عصر بصورت غیر حضوری است.

بر اساس این گزارش ، روز یکشنبه برنامه های آموزشی مدارس استان از طریق شبکه آموزشی شاد انجام و امتحانات داخلی به زمان دیگری موکول خواهد شد.


مدارس آذربایجان‌غربی روز یکشنبه تعطیل است

رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: مدارس و آموزشگاه های علمی آزاد و مراکز آموزشی وابسته به این نهاد، روز یکشنبه ۲۵ دی ماه جاری هم غیرحضوری خواهد بود و امتحانات داخلی برگزار نمی‌شود ولی امتحانات پایه دوازدهم طبق برنامه قبلی برگزار می‌شود.


تعطیلی ادارات تهران در روز یکشنبه

جانشین رییس ستاد مدیریت بحران تهران گفت: تمامی ادارات، ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی این استان فردا (یکشنبه) به صورت دورکار فعالیت می‌کنند. با توجه به اطلاع‌رسانی قبلی، فعالیت مدارس در روز یکشنبه به صورت غیر حضوری و امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز به قوت خود باقی است.


تعطیلی مدارس و دانشگاه های خراسان رضوی تا پایان هفته

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، با توجه به تداوم برودت کم سابقه هوا و به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، فعالیت های آموزشی مهدهای کودک، مدارس و مراکز آموزشی عالی استان خراسان رضوی از روز یکشنبه ۲۵ دی ماه تا روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه بصورت غیر حضوری خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است: همه امتحانات مدارس و دانشگاهها لغو شده و هرگونه فعالیت حضوری مراکز آموزشی اکیداً ممنوع است.


تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های مشهد تا پایان هفته

بنابر تصمیم استانداری و فرمانداری مشهد تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان هفته ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود: ادارات، مهدهای کودک و مدارس و دانشگاه‌ها در تمام مقاطع یکشنبه ۲۵ دی‌ماه تعطیل است و فعالیت‌های آموزشی غیرحضوری برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس استان مرکزی فردا یکشنبه ۲۵ دی

با توجه به برودت و همچنین آلودگی هوا و ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف بهینه انرژی (به ویژه گاز و برق) در زمستان و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی بر اساس تصمیم کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مقرر شد فردا یکشنبه ۲۵ دی ماه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در سطح استان (به استثنای دستگاه‌های خدمات رسان عمومی فعال در حوزه طرح زمستانی و مراکزی که دارای نوبت کاری و کشیده هستند با تشخیص مدیر واحد ذیربط) دورکار باشند. همچنین فعالیت مدارس نیز به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.


اعلام تعطیلی و تاخیر در شروع فعالیت مدارس برخی مناطق استان کرمان

باتوجه به بارش برف هفته گذشته در برخی مناطق استان و کاهش شدید دما و برودت هوا و برای تامین سلامت دانش آموزان، آموزش و پرورش استان کرمان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کلاس‌های درس در برخی مناطق  در روز شنبه ۲۴ دیماه ۱۴۰۱ در نوبت صبح با دو ساعت تاخیر و راس ساعت ۹صبح آغاز خواهد شد.

براساس این اطلاعیه آموزش حضوری تمامی مدارس سیرچ از توابع منطقه شهداد تعطیل هستند و مدارس منطقه شهداد نیز با دو ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

همچنین آموزش حضوری مراکز پیش دبستانی در شهرستان های فاریاب و رفسنجان تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی و بستر شاد پیگیری می شود.

مدارس شهرستان فاریاب نیز فعالیت خود را با دو ساعت تاخیر آغاز خواهند کرد.

بنابراین اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم(ویژه بزرگسالان) در همه مناطق استان به قوت خود باقیست و راس ساعت مقرر برگزار خواهد شد.


فعالیت مدارس برخی مناطق استان فارس فردا با تاخیر آغاز می‌شود

به گزارش ایرنا از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،باتوجه به بارش برف هفته گذشته در برخی مناطق استان فارس و کاهش شدید دما و برودت هوا و برای تامین سلامت دانش اموزان، کلاس های درس در برخی مناطق استان فارس در روز شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ در نوبت صبح با یک و نیم ساعت تاخیر و راس ساعت ۹صبح اغاز خواهد شد.

براساس این اطلاعیه تمامی مدارس شامل: مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی، دبستان، متوسطه اول و دوم در شهرستانهای آباده، اقلید، سرچهان با یک و نیم ساعت تاخیر فعالیت خود را اغاز خواهند کرد.

همچنین تمام مدارس شهرستان پاسارگاد به جز مدارس متوسطه دوم این شهرستان نیز با در نوبت صبح با یک و نیم ساعت تاخیر فعالیت خود را اغاز خواهند کرد.

بنابراین اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم(ویژه بزرگسالان) در همه مناطق استان به قوت خود باقیست وراس ساعت مقرر برگزار خواهد شد. همچنین امتحانات داخلی نیز در این مناطق با تاخیر در همین روز برگزار و لغو نخواهد شد.


تعطیلی مدارس آذربایجان غربی روز شنبه

رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: مدارس و آموزشگاه های علمی آزاد و مراکز آموزشی وابسته به آموزش و پرورش استان روز شنبه ۲۴ دی ماه غیر حضوری و امتحانات داخلی برگزار نمی‌شود.

مهدی محمدپور عصر پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: زمان برگزاری آزمون‌های لغو شده از طریق مدیریت مدرسه به دانش آموزان متعاقبا اعلام خواهد شد ولی امتحانات پایه دوازدهم طبق برنامه قبلی برگزار می‌شود.


تعطیلی مدارس استان چهارمحال و بختیاری روز شنبه

رییس روایط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری گفت: با توجه به برودت هوا، فعالیت آموزشی مدارس ابتدایی استان و مهدهای کودک و پیش دبستانی به صورت غیرحضوری و در شبکه شاد برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، ارشاد شاهقلی جمعه شب با اعلام این خبر افزود: فعالیت آموزشی مدارس متوسطه اول و دوم نیز در روز شنبه با یک ساعت تاخیر راس ساعت ۹ آغاز می‌شود و در نوبت بعدازظهر نیز یک ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.


مدارس استان تهران در روز شنبه تعطیل اعلام شد

تهران – ایرنا – معاون مدیریت توسعه و منابع استانداری تهران گفت: به دلیل برودت هوا و با هدف مدیریت مصرف گاز، تمام ادارات، سازمان ها و بانک های این استان فردا شنبه (۲۴ دی) تعطیل هستند و مدارس نیز به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: امتحانات نهایی دانش آموزان و دانشجویان در موعد مقرر و به قوت خود برگزار می شوند.

به گفته این مسئول، همچنین تمام شعب بانک های استان تهران روز شنبه ۲۴ دی ماه تعطیل هستند و شعب کشیک نیز فعال نخواهد بود.


تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های قم به مدت ۲ روز

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم با صدور اطلاعیه‌ای از غیرحضوری شدن فعالیت مدارس و دانشگاه‌های قم در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ دی‌ماه در راستای کاهش مصرف گاز خبرداد.

ضمنا امتحانات هماهنگ سراسری پایه دوازدهم آموزش و پرورش در زمان خود برقرار خواهد بود.


تعطیلی مدارس و دانشگاه ها گیلان روزهای شنبه و یکشنبه

قرارگاه مدیریت جهادی گاز گیلان اعلام کرد: مدارس و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان طی روزهای شنبه و یکشنبه (۲۴ و ۲۵ دی) غیر حضوری برگزار می شود و ساعات کاری ادارات نیز کاهش می یابد. صرفا امتحانات پایه های نهم(داوطلبان آزاد و آموزش از راه دور) و دوازدهم مدارس که به صورت سراسری است، به قوت خود باقی است و راس ساعت مقرر برگزار می شود. در این راستا شروع فعالیت ادارات در روزهای شنبه و یکشنبه هفته پیش رو ۸:۳۰ دقیقه و پایان آن ۱۲:۳۰ دقیقه اعلام شده است.


تغییر ساعت شروع مدارس کهگیلویه و بویراحمد

«سید ولی موسوی»، مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص جزئیات این خبر گفت: با توجه به کاهش دما، سرما، برودت هوا و یخبندان، مدارس مقاطع مختلف، همه شهرستان‌ها و مناطق این استان از روز شنبه ۲۴ دی ماه تا چهارشنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت هشت و ۳۰ دقیقه شروع خواهند شد.


تعطیلی ادارات ۵ شهرستان منطقه سیستان در روزهای شنبه و یکشنبه

با توجه به کاهش محسوس دما، باد شدید و احتمال رگبار پراکنده و تصمیمات اتخاذ شده ستاد مدیریت بحران شهرستان زابل، روز شنبه مورخ ۲۴ دی‌ماه تمام دستگاه‌های اجرایی، تمام مقاطع تحصیلی مدارس، دانشگاه‌ها و بانک‌های پنج شهرستان منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز به استثنای دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادرسان تعطیل اعلام شده است.

همچنین با توجه به کاهش محسوس دما، باد شدید و احتمال رگبار پراکنده، مدارس پیش دبستانی و دبستان در روز یکشنبه ۲۵ دی‌ماه تعطیل است.


فعالیت مدارس خراسان رضوی در روز شنبه ۲۴ دی ماه به صورت مجازی  شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: فعالیت همه مدارس و مراکز آموزشی استان در روز شنبه ۲۴ دیماه غیرحضوری شد. این تصمیم با توجه به تداوم موج سرما و برای مدیریت مصرف انرژی در سطح استان صورت گرفته است.


تمدید تعطیلی ها در خراسان شمالی تا روز یکشنبه

محمد تقی ولیان، مدیر کل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری خراسان شمالی در بجنورد، اظهار کرد: با دستور محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی و با توجه به افت مجدد شدید دما و مصوبه کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی کلیه فعالیت ادارات، سازمانها، بانک ها، بیمه ها، شهرداری‌ها و نهادهای عمومی، ۲۴ و ۲۵ دی ماه دور کاری می شود.

وی با بیان این خبر گفت: مراکز امدادی، عملیاتی، خدمات‌رسان، بهداشت و درمان از اجرای این طرح مستثنی هستند.

فعالیت های آموزشی و پرورشی کلیه مراکز آموزشی و دانشگاهی به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی است و صرفا حوزه های آزمون نهایی و سراسری مدارس آموزش و پرورش به قوت خود باقی است و امتحانات دانشگاه ها نیز به هفته اول بهمن ماه موکول می‌شود.


ساعت آغاز به کار مدارس در استان مرکزی تغییر کرد

اسماعیل جیریایی، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به تغییر در فعالیت مدارس اظهار داشت: با توجه به مصوبه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی مبنی بر تأخیر در آغاز به کار مدارس از روز شنبه ۲۴ دی‌ماه تمامی آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش استان مرکزی در همه دوره‌های تحصیلی با تاخیر و از ساعت ۹ صبح فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: با توجه به پایان یافتن بازه زمانی دو هفته‌ای تعطیلی کلاس‌های درس در دوره متوسطه به دلیل برگزاری امتحانات، از روز شنبه امتحانات باقی‌مانده نوبت اول در خلال تشکیل کلاس‌های درس و طبق برنامه اعلامی از سوی مدارس برگزار خواهد شد.


مدارس ابتدایی فیروزکوه فردا غیرحضوری است

به علت برودت هوا و یخبندان مدارس ابتدایی فیروزکوه فردا (۲۱ دیماه) غیرحضوری هستند.

به گزارش ایسنا، آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای در شبکه شاد این خبر را اعلام کرد.

براساس این اطلاعیه، کلیه مدارس مقطع ابتدایی شهرستان فیروزکوه روز چهارشنبه ۲۱دی ماه غیرحضوری و در بستر مجازی برگزار می‌شود.


مدارس و دانشگاه‌های گیلان فردا و پس فردا غیرحضوری شد

ستاد مدیریت جهادی گاز گیلان اعلام کرد: تمامی مدارس و مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های گیلان در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. بر اساس مصوبه این ستاد تصریح شده است: صرفا امتحانات پایه‌های نهم (داوطلبان آزاد و آموزش از راه دور) و دوازدهم که به صورت سراسری است به قوت خود باقی است و راس ساعت مقرر برگزار می‌شود.


برخی مدارس کهگیلویه وبویراحمد فردا غیرحضوری است

سید ولی موسوی گفت: با هماهنگی به عمل آمده با ستاد مدیریت بحران استان و با توجه به بارش سنگین برف در مناطق سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد و مسدود بودن راه ها، مدارس مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در سطح شهرستان های بویراحمد، دنا، مارگون و لوداب در شیفت صبح و بعداظهر روز چهارشنبه ۲۱ دی غیر حضوری برگزار می شود.

موسوی گفت: آزمون نهایی دی پایه دوازدهم در ساعت مقرر برگزار خواهد شد، اما آزمون‌های داخلی در این شهرستان‌ها به تاریخ دیگری موکول شد که از طریق مدیران مدارس به دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.


برگزاری غیرحضوری برخی مدارس قم

روابط عمومی اداره‌ کل آموزش و پرورش قم با توجه به برودت هوا، چگونگی فعالیت‌ مدارس روستاهای شهرستان‌های کهک و جعفریه این استان در روز بیست‌ و یکم دی‌ماه را اعلام کرد.

به گزارش سه‌شنبه شب ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به نزول رحمت الهی، برودت هوا و یخ زدگی معابر فعالیت مدارس روستای وشنوه در بخش کهک فردا به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه‌های مجازی پیگیری خواهد شد.

براساس این اطلاعیه، مدارس بخش قاهان در جعفریه نیز به خاطر برودت و سردی و یخبندان در نوبت صبح غیرحضوری خواهد بود.

در ادامه خاطرنشان شده‌است: مدارس کهک، فردو و تمامی روستاهای بالادست شهرستان کهک با یک ساعت تاخیر و از ساعت ۹ فعالیت خود را به شیوه حضوری آغاز خواهند کرد، همچنین فعالیت مدارس روستاهای پایین دست نیز مطابق روال معمول و به شیوه حضوری خواهد بود.

این اطلاعیه در پایان تاکید کرده است: سرویس‌های دانش‌آموزی شیفت صبح در مسیرهای منتهی به مدارس احتیاط کامل را داشته باشند، با توجه به وضعیت جوی و میزان بارش‌ها، در صورت نیاز در رابطه با چگونگی فعالیت‌های مدارس متعاقبا و در ساعت هفت بامداد اطلاع رسانی می‌شود.


نحوه فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری در روز چهارشنبه اعلام شد

با توجه به شدت بارش برف روز چهارشنبه ۲۱دی ماه، فعالیت آموزشی کودکستان‌ها و مدارس ابتدایی چهارمحال و بختیاری به صورت غیرحضوری و کلیه مدارس متوسطه اول و دوم تعطیل است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، با توجه به شدت بارش برف، برودت هوا و لغزندگی معابر، روز چهارشنبه ۲۱دی ماه، فعالیت آموزشی کودکستان‌ها و مدارس ابتدایی استان به صورت غیرحضوری در شبکه شاد خواهد بود.

ضمنا کلیه مدارس متوسطه اول و دوم تعطیل است و امتحانات داخلی و هماهنگ این مدارس لغو و زمان برگزاری این آزمون‌ها متعاقباً توسط مدارس اعلام می‌شود.

لازم به ذکر است امتحانات نهایی دی ماه پایه دوازدهم مانند قبل، راس ساعت مقرر در حوزه‌های مربوطه برگزار می‌شود.


مدارس خراسان جنوبی روز چهارشنبه ۲۱ دی تعطیل شد

همچنین معاون استاندار خراسان جنوبی به مصوبه ستاد مدیریت مصرف انرژی استان که به ریاست استاندار برگزار شد، اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه این جلسه کلیه دستگاه‌های اجرایی، ادارات، مراکز دولتی، بانک‌ها و واحدهای آموزشی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۱ و ۲۲ دی ماه تعطیل و انجام کارها به صورت دورکاری خواهد بود.

عباس زاده با بیان اینکه براساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان نیز کلیه خدمات آموزشی و تربیتی مدارس در روز چهارشنبه به صورت غیر حضوری و در بستر سامانه شاد ارائه می‌شود، یادآور شد: امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم ویژه بزرگسالان در شهرستان‌ها ومناطق به قوت خود باقی است و رأس ساعت مقرر برگزار و سایر امتحانات داخلی در شهرستان‌ها و مناطق با تصمیم شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول می‌شود.


مدارس نوبت عصر در ۳ شهرستان استان مرکزی تعطیل شد

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: مدارس نوبت عصر در ۳ شهرستان استان مرکزی تعطیل شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بارش برف که از نیمه‌های شب گذشته در اراک و بسیاری از شهرهای دیگر استان مرکزی آغاز شده سبب سفیدپوش شدن شهرهای استان و در عین سردتر شدن هوا و لغزندگی و یخ‌بندان در این شهرها شده است.

همین امر سبب شد تا مسئولان استان مرکزی در آموزش و پرورش و فرماندهی عملیات بحران استان مرکزی به سبب پیشگیری از بروز هر اتفاقی برای دانش‌آموزان در برخی شهرهای استان مرکزی که با بارش سنگین‌تر برف روبه‌رو بوده‌اند، اقدام به تعطیلی مدارس در خمین، شازند و سربند در نوبت صبح شود.

“اسماعیل جیریایی” رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به تصمیمات درباره فعالیت مدارس عصر امروز اظهار داشت: براساس هماهنگی به عمل آمده با ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی و پیش بینی هواشناسی مبنی بر کاهش دما در ساعات پایانی روز همه مدارس و آموزشگاه های تحت پوشش آموزش و پرورش استان مرکزی دوره ابتدایی در شهرستان های اراک، خمین و شازند در نوبت عصر امروز سه شنبه بیستم دی ماه به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر به صورت غیرحضوری فعالیت آموزشی و پرورشی خود را پیگیری خواهند کرد.

وی افزود: این تعطیلی مربوط به مدارس و همچنین آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش استان مرکزی دوره ابتدایی و آن هم نوبت عصر خواهد بود.


تعطیلی مدارس و ادارات در برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بارندگی و بارش برف در برخی از نقاط استان اعلام کرد کلیه مدارس سه مقطع شهرستان ها بویراحمد دنا و مارگون و لوداب و قلعه‌رئیسی و دیشموک فردا تعطیل است.

به گزارش فارس همچنین اعلام شده که ادارات این مناطق با دو ساعت تاخیر آغاز به کار خواهد کرد.


مدارس چند شهرستان خراسان رضوی در نوبت صبح تعطیل است

رئیس اطلاع رسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی از تعطیلی مدارس چند شهرستان خراسان رضوی در نوبت صبح خبر داد.
حسین محمدزاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: فردا سه شنبه بیستم دیماه فعالیت آموزشی مدارس پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی گلبهار و همچنین پیش دبستانی و ابتدایی فریمان، درگز، نوخندان، صالح آباد در نوبت صبح به علت بارش بر، لغزندگی سطح معابر و برودت هوا به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.

رئیس اطلاع رسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: همچنین فعالیت آموزشی مدارس دوره متوسطه اول درگز در نوبت صبح به صورت غیرحضوری خواهد بود.

وی ادامه داد: تمامی کودکستان‌ها و مراکز آموزش استثنایی در مناطق یاد شده نیز تعطیل هستند.

محمدزاده بیان کرد: امتحانات دوره‌های تحصیلی به استثنای امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم مشمولین ماده ۳۲ داوطلبان آزاد و طرح جامع لغو است و زمان برگزاری امتحانات فوق الذکر توسط شورای مدرسه اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس اطلاع رسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین در خصوص تعطیلی مدارس مشهد نیز عنوان کرد: فعلاً هیچگونه تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است و در صورت تعطیلی حتماً اطلاع رسانی خواهد شد و فردا مدارس مشهد به صورت حضوری دایر هستند.


آموزش در مدارس آذربایجان غربی غیر حضوری است

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: آموزش در مدارس استان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری به علت کاهش محسوس دما غیر حضوری است.
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد، تعطیلی مدارس در راستای اجرای مصوبه کارگروه سوخت استان و به‌منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی انجام می‌شود، لازم است دانش آموزان با حضور در کلاس‌های غیر حضوری در شبکه شاد روند آموزش را پیگیر باشند.

این اطلاعیه می‌افزاید، امتحانات نهایی پایه دوازدهم طبق برنامه برگزار خواهد شد، این اقدام به علت پیش بینی برودت هوا و افت شدید دما و صرفه جویی در مصرف انرژی بوده و تمامی مدارس آذربایجان غربی را شامل می‌شود.

امتحانات داخلی لغو و زمان برگزاری متعاقباً از طریق مدیران مدارس به دانش آموزان و اولیا اطلاع رسانی خواهد شد.

ادارات آذربایجان غربی نیز بر اساس اعلام معاون توسعه منابع و مدیریت استاندار در راستای در اجرای مصوبه کارگروه سوخت استان و بمنظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ادارات آذربایجان غربی روز سه شنبه دو ساعت زودتر از وقت قانونی تعطیل می‌شود.

تعطیلی دانشگاه ارومیه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی،  در این اطلاعیه امده است :با عنایت به برودت شدید هوا و احتمال کاهش فشار گاز، مقرر گردید کلیه فعالیت های آموزشی، پژوهشی و بخش های اداری دانشگاه ارومیه روز سه شنبه ۲۰ دی ماه و چهارشنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ تعطیل و تاریخ برگزاری امتحانات روزهای مذکور به بعد از اتمام امتحانات موکول و زمان آن متعاقبا اعلام می شود.


مدارس و دانشگاه‌های خراسان شمالی غیرحضوری شد

محمدتقی ولیان مدیرکل حوزه استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: با دستور استاندار خراسان شمالی و با توجه به افت شدید دما و مصوبه کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی فعالیت تمام ادارات، سازمان‌ها، بانک ها، بیمه ها، شهرداری‌ها و نهاد‌های عمومی از فردا ۲۰ دی تا ۲۲ دی ۱۴۰۱ دور کار است.

به گزارش تسنیم، وی افزود: مراکز امدادی، عملیاتی، خدمات رسان، بهداشت و درمان از اجرای این طرح مستثنی هستند.

به گفته ولیان، فعالیت‌های آموزشی و پرورشی تمام مراکز آموزشی و دانشگاهی نیز به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی است و تنها حوزه‌های آزمون نهایی و سراسری مدارس آموزش و پرورش به قوت خود باقی است.


تعطیلی مدارس پیش دبستانی هریس و خواجه

اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام کرد: با توجه به بارش برف، برودت هوا، لغزندگی سطح معابر و نامناسب بودن وضعیت تردد در منطقه هریس و خواجه، مدارس مقطع پیش دبستانی فردا دوشنبه ۱۹ دی ماه تعطیل خواهد بود.

در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس دولتی، غیر دولتی و استثنائی شهری و روستایی در شیفت صبح و بعد از ظهر این مناطق هم فعالیت آموزشی به شکل غیرحضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.

بر این اساس امتحانات داخلی مدارس طبق اعلام بعدی هر مدرسه برگزار خواهد شد و امتحانات نهایی دی ماه پایه دوازدهم رشته های نظری و امتحانات هماهنگ استانی مدارس بزرگسالان، داوطلبان آزاد و مدارس از راه دور  به صورت حضوری در زمان موعد برگزار می شود.


اعلام نحوه فعالیت مدارس در چهارمحال و بختیاری

با توجه به ماندگاری سرما، برودت هوا و یخ زدگی معابر، نحوه فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری برای فردا یکشنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱ اعلام شد.
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در اطلاعیه‌ای نحوه فعالیت مدارس را برای فردا یکشنبه ۱۸ دی ماه ۱۴۰۱ اعلام کرد.به اطلاع دانش‌آموزان، اولیا و فرهنگیان می‌رساند؛ با توجه به برودت هوا، برای فردا یکشنبه ۱۸ دی ماه، کلیه کودکستان‌ها و مدارس ابتدایی بخش زاینده رود سامان و شهرستان‌های بن و کوهرنگ به غیر از بخش بازفت فعالیت آموزشی خود را با یک ساعت تاخیر از ساعت ۰۹:۰۰ صبح آغاز می‌کنند.


تاخیر فعالیت مدارس استان مرکزی تا پایان دیماه ادامه دارد

مدارس ابتدایی استان مرکزی تا پایان دیماه در نوبت صبح با یک ساعت و ۳۰ دقیقه تأخیر آغاز به کار می‌کنند.
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در مورد فعالیت مدارس استان مرکزی با صدور اطلاعیه شماره ۲۵ فعالیت مدارس استان مرکزی را به صورت زیر تشریح کرد:

براساس مصوبه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی، تمام مدارس، مؤسسات و آموزشگاه‌های دوره ابتدایی تحت پوشش آموزش و پرورش (اعم از دولتی و غیردولتی) در همه نقاط استان تا در نوبت صبح تا پایان دیماه با تأخیر و ساعت ۹صبح فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

این تصمیم برای کل استان مرکزی اتخاذ شده و در شرایط عادی اجرایی خواهد شد و در صورت ورود به شرایط اضطرار آلودگی هوا یا شریط خاص جوی همچون برودت هوا یا بارش برف در هریک از نقاط استان ممکن است تصمیم جدید اتخاد شود که در این صورت تصمیات جدید اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین با تصمیم کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی ادارات دولتی نیز تا آخر دیماه با ۱.۵ ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می‌کنند.


فعالیت تمام مدارس استان مرکزی ساعت ۹ صبح فردا آغاز می شود

روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی طی اطلاعیه ای اعلام کرد فعالیت همه مدارس استان فردا شنبه از ساعت ۹ صبح آغاز می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد بر اساس مصوبه کارگروه مدیریت تأمین پایدار انرژی استان مرکزی، تمام مدارس، مؤسسات و آموزشگاه‌های دوره ابتدایی تحت پوشش آموزش و پرورش (اعم از دولتی و غیردولتی) در همه نقاط استان تا پایان دی ماه با تأخیر و در ساعت ۹ صبح فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

نحوه فعالیت مدارس متوسطه اول و دوم در کل استان مرکزی به دلیل برگزاری امتحانات تغییری نخواهد کرد و امتحانات طبق برنامه اعلام شده قبلی برگزار خواهد شد.


تاخیر در فعالیت مدارس برخی نقاط چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری؛ به اطلاع دانش‌آموزان عزیز، اولیا محترم و فرهنگیان گرامی می‌رساند؛ با توجه به برودت هوا، در روز شنبه ۱۷ دی ماه، کلیه کودکستان‌ها و مدارس ابتدایی بخش زاینده رود سامان و شهرستان‌های بن و کوهرنگ فعالیت آموزشی خود را با یک ساعت تاخیر، از ساعت ۹صبح آغاز خواهندنمود، همچنین مدارس در این مناطق در نوبت بعد از ظهر یک ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.


مدارس سردشت و تکاب غیرحضوری شد

روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: فردا مدارس سردشت و تکاب به دلیل یخبندان و لغزندگی معابر غیرحضوری شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد، به دلیل یخبندان و لغزندگی معابر و خیابان‌ها، فردا پنجشنبه مدارس سردشت و تکاب غیر حضوری و امتحانات داخلی این شهرستان‌ها در روز یاد شده لغو و زمان برگزاری آزمون‌ها متعاقباً از طریق مدیریت مدرسه اعلام خواهد شد.


تعطیلی روز چهارشنبه مدارس ابتدایی اراک بدلیل تداوم آلودگی هوا

براساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی، تمام مدارس، مؤسسات و آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش (اعم از دولتی و غیردولتی) دوره ابتدایی، فقط در شهر اراک فردا چهارشنبه ۱۴ دیماه در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.

سایر مدارس دوره ابتدایی در سایر نقاط استان به جز اراک با تأخیر و ساعت ۹ صبح فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و تمام امتحانات‌ دوره متوسطه اول و دوم در کل استان مرکزی طبق برنامه اعلام شده قبلی برگزار خواهد شد.


تعطیلی مدارس تبریز در روز چهارشنبه ۱۴ دی

تداوم آلودگی هوای تبریز و برخی از شهر‌های آذربایجان شرقی موجب تعطیلی یا غیر حضوری شدن مدارس شد.
اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام کرد: مدارس نواحی پنجگانه تبریز، خسروشاه، ایلخچی و شهر جدید سهند و مدارس شهری اسکو و دهستان باویل در مقطع پیش دبستان تعطیل و در مقطع ابتدایی در شیفت صبح ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱ غیرحضوری است. بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان، سایر مقاطع تحصیلی در شیفت صبح حضوری بوده و امتحانات نهایی ۱۴دی ماه برگزار خواهد شد.


تمامی مدارس مقطع ابتدایی شهر قم روز چهارشنبه تعطیل شد

محسن اروجی گفت: با توجه به پایداری جوی و انباشت آلودگی هوا در شهر قم و بنا به مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا، کلیه مهدکودک و کودکستان‌های قم روز چهار شنبه ۱۴ دی ماه تعطیل خواهند بود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری قم بیان کرد: فعالیت‌های آموزشی دوره ابتدایی مدارس در شهر قم از پایه اول تا ششم فردا چهارشنبه تعطیل و به صورت غیر حضوری می‌باشد.مدیر کل مدیریت بحران استانداری قم عنوان کرد: مدارس سایر شهرستان‌ها و بخش‌های استان قم تغییری نخواهد داشت و به فعالیت خود همانند روز‌های گذشته ادامه می‌دهند.


آلودگی هوا مدارس تبریز را غیرحضوری کرد

بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به خاطر تداوم آلودگی هوا، مدارس تبریز و چهار شهر آذربایجان شرقی فردا سه شنبه ۱۳ دی به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا و بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا مدارس دولتی و غیردولتی شهری و روستایی نواحی پنجگانه تبریز، خسروشاه و ایلخچی و شهر جدید سهند و مدارس شهری اسکو و دهستان باویل در نوبت صبح تمام دوره های تحصیلی غیرحضوری بوده و برگزاری امتحانات داخلی مدارس روزانه عادی طبق اعلام بعدی اطلاع رسانی و برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش امتحانات هماهنگ پایه نهم مدارس بزرگسالان، داوطلبان آزاد و مدارس از راه دور به صورت حضوری در زمان موعد برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، امروز شاخص آلاینده های جوی در شهر تبریز به ۱۵۰ رسیده و در وضعیت ناسالم برای تمام گروه های سنی قرار دارد.

مدارس تبریز هفت روز از یک ماه گذشته به دلیل آلودگی هوا به صورت غیرحضوری و ارائه آموزش از طریق شبکه شاد برگزار شده است.


مدارس ابتدایی اراک سه شنبه غیرحضوری شد

تعطیلی مدارس و مجازی بودن مقاطع ابتدایی اراک در روز سه‌شنبه در ۲ نوبت صبح و عصر است و سایر مقاطع تحصیلی به صورت حضوری در مدارس است.
دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی گفت: مدارس مقطع ابتدایی اراک فردا (سه‌شنبه) ۱۳ دی‌ماه به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌ها و پیش‌بینی تداوم سکون هوا، برای چهارمین روز در هفته جاری غیرحضوری شد.« علیرضا محرابیان» در گفت و گو با ایرنا، افزود: تعطیلی مدارس و مجازی بودن مقاطع ابتدایی اراک در روز سه‌شنبه در ۲ نوبت صبح و عصر است و سایر مقاطع تحصیلی به صورت حضوری در مدارس است.

وی بیان کرد: انتظار است در شرایط هوایی فعلی، مردم بویژه گروه‌های حساس از جمله کودکان از تردد در فضای باز خودداری کنند و به توصیه‌های بهداشتی توجه ویژه شود.


مدارس و دانشگاه های کاشان روزهای ۱۳و ۱۴دی غیرحضوری است

فرماندار ویژه کاشان گفت: با توجه به تشدید وضعیت ناسالم هوای کاشان و خطرات موجود برای سلامت شهروندان، دانشگاه ها و مدارس همه مقاطع تحصیلی شهرستان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴دی ماه غیرحضوری برگزار می شود.

به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا،به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان محمدشریف زارعی افزود: مهد کودک ها، پیش دبستانی و آموزش استثنایی در شهرستان طی ۲ روز اعلام شده تعطیل است.


مدارس ابتدایی قم ۱۳ دی‌ماه تعطیل شد

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت: مدارس ابتدایی این استان برای سومین روز متوالی فردا ۱۳ دی‌ماه به دلیل آلودگی هوا غیرحضوری است.

غلامرضا رضایی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: در همین راستا مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها تعطیل است، ولی کلاس‌های مدارس مقطع متوسطه به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: حضور کادر آموزش در مدرسه در صورتی که بتوانند از منزل نسبت به تدریس غیرحضوری اقدام کنند، الزامی نیست.

رضایی ادامه داد: حضور سایر عوامل اجرایی و مدیریتی مدارس نیز به‌منظور پاسخگویی به سئوالات اولیای دانش آموزان و یا همراهی با همکارانی که در منزل امکان تدریس ندارند، با نظر مدیر واحد آموزشی می‌باشد.


مدارس و دانشگاه‌ها استان تهران در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه غیرحضوری شد

دانشگاه‌ها و تمامی مقاطع تحصیلی استان تهران به جز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴ دی‌ماه غیرحضوری شد.
بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۳ و ۱۴ دی‌ماه در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه کودکستان‌ها تعطیل و کلیه مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه و دانشگاه‌ها غیرحضوری و به صورت مجازی دایر است.

همچنین طبق مصوبات این کارگروه مقرر شد دورکاری کارمندان استان تهران در گروه‌های حساس و پر خطر شامل خانم‌های باردار، کارمندان خانم دارای فرزند زیر ۶ سال و دبستانی، تمام کارمندان بالای ۵۰ سال، کارمندان دارای بیماری قلبی، ریوی، تنفسی و بیماران دیابتی روماتیسمی، دارای فشار خون بالا و کارمندان سرطانی، به جز شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند طی روز‌های ۱۳ و ۱۴ دی ماه اعمال شود.


تعطیلی ادارات و مراکز آموزشی شهر کرمان در ۱۳ دی ماه

با تصمیم استانداری کرمان و در سالروز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، تمام ادارات و مراکز آموزشی شهر کرمان در روز سه‌شنبه ۱۳ دی ماه تعطیل هستند.
به گزارش ایسنا، با تصمیم استانداری کرمان و در سالروز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، تمام ادارات و مراکز آموزشی شهر کرمان در روز سه‌شنبه ۱۳ دی ماه تعطیل هستند.


فعالیت مدارس ۵ شهرستان اهواز دوشنبه غیر حضوری شد

مدارس پنج شهرستان خوزستان فردا دوشنبه به دلیل شدت گرفتن آلودگی هوا غیر حضوری شد.

به گزارش ایرنا، براساس تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا، با توجه به روند افزایشی آلودگی هوا فردا دوشنبه ۱۲ دی فعالیت مدارس تمام مقاطع تحصیلی دو نوبت صبح و عصر در شهرستان‌های اهواز، باوی، کارون ،,ماهشهر و بندر امام خمینی به صورت غیرحضوری هستند.

امتحانات پایه نهم و دوازدهم طبق برنامه فردا برگزار می شود.

فعالیت کلیه ادارات و دستگاه‌های اجرایی، مراکز امدادی ، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، بخش‌های دارای نوبت کاری و عملیاتی، خدمات شهری شهرداری‌ها، بیمارستان‌ها و آتش نشانی‌ها در ساعت اداری برقرار خواهد بود.


مدارس و امتحانات حضوری مدارس شهر اراک فردا دوشنبه تعطیل شد

تمام کلاس‌ها و امتحانات حضوری مدارس شهر اراک به دلیل تشدید آلودگی هوا، فردا دوشنبه ۱۲ دی ماه در دو نوبت صبح و عصر تعطیل شد.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا، به نقل از کمیته اضطرار آلودگی‌ها، فردا فقط امتحانات نهایی پایه دوازدهم و بزرگسالان برگزار می‌شود ولی تمام امتحانات داخلی مدارس لغو و به زمان دیگری موکول می‌شود. دیروز یکشنبه هم به علت شدت آلودگی هوا در کلانشهر اراک مدارس تعطیل شد.


فعالیت مدارس ابتدایی در سه شهرستان چهارمحال و بختیاری دوشنبه بایک‌ساعت تاخیر آغاز می‌شود

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: فعالیت آموزشی مدارس ابتدایی، مهدهای کودک و پیش دبستانی سه شهرستان روز دوشنبه با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، ارشاد شاهقلی یکشنبه شب با اعلام این خبر افزود: با توجه به برودت هوا فعالیت آموزشی مدارس ابتدایی، پیش دبستانی و مهدهای کودک در شهرستان‌های شهرکرد، بن وکوهرنگ به جز بخش بازفت با یک ساعت تاخیر در ساعت ۹ آغاز می‌شود.

به گفته وی، مدارس ابتدایی، پیش دبستانی و مهدهای کودک این شهرستان‌ها در نوبت بعدازظهر یک ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.


مدارس ابتدایی شهر قم فردا غیر حضوری شد

مدیرکل مدیریت بحران قم اعلام کرد: به دلیل انباشت آلاینده‌های هوا مدارس ابتدایی قم فردا دوشنبه ۱۲ دی ماه به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.
محسن اوروجی، مدیرکل مدیریت بحران قم گفت: بنا بر تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای استان قم، تمام مدارس دوره اول و دوم ابتدایی و مهد کودک‌های شهر قم فردا به صورت غیرحضوری فعالیت می‌کنند.

وی افزود: مدارس در پایه‌های بالاتر در قم و مراکز آموزشی سایر شهرستان‌ها و بخش‌های این استان نیز روز دوشنبه دایر است. کمیته اضطرار آلودگی هوا، امروز نیز مدارس دوره اول و دوم ابتدایی شهر قم را غیر حضوری کرده بود.


اعلام نحوه فعالیت مدارس در چهارمحال و بختیاری

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در اطلاعیه‌ای نحوه فعالیت مدارس را برای فردا شنبه ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱ اعلام کرد.
به اطلاع دانش‌آموزان عزیز، اولیا محترم و فرهنگیان گرامی می‌رساند؛ با توجه به برودت هوا، در روز شنبه مورخ ۱۰ در ماه ۱۴۰۱ کلیه کودکستان‌ها و مدارس ابتدایی شهرستان‌های شهرکرد، بن و کوهرنگ به غیر از بخش بازفت، فعالیت‌های آموزشی خود را بایک ساعت تاخیرآغاز خواهند نمود.


سرما و یخبندان ادارات کهگیلویه و بویراحمد را تعطیل کرد

مدیرکل حوزه استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل، یخبندان و بارش برف و باران ادارات این استان فردا تعطیل هستند.

سید افضل حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فردا پنجشنبه هشت دی ماه به دلیل شرایط جوی، یخبندان، سرما و بارش برف و باران ادارات استان تعطیل هستند.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های اجرایی به جز دستگاه‌های خدمات‌رسان تعطیل هستند، افزود: این تعطیلی فقط مختص روز پنجشنبه هشتم دی ماه در ادارات استان بوده و دیگر روزها شرایط حضور به روال سابق ادامه دارد.


تعطیلی برخی مدارس استان کرمان

مهران باهری رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امروز چهارشنبه ۷ دی ماه، در پی بارش برف و باران، سردی هوا و آبگرفتگی معابر مدارس دوره پیش دبستانی و ابتدایی شهر سرچشمه در شهرستان رفسنجان تعطیل شدند.

او افزود: مدارس دوره پیش دبستانی و ابتدایی در بخش لاله زار شهرستان بردسیر و مدارس دوره پیش دبستانی و ابتدایی در تمامی مناطق شهرستان شهربابک نیز به سبب بارش برف تعطیل هستند.


آلودگی هوا مدارس سه شهر استان مرکزی را مجازی کرد

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی، به ‌دلیل انباشت آلاینده‌های جوی و سکون هوا مدارس شهرهای اراک، شازند و مهاجران امروز چهارشنبه ۷ دیماه، در دو نوبت صبح و عصر غیرحضوری است.

همچنین، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی داوطلبان آزاد پایه نهم براساس برنامه اعلامی برگزار خواهد شد.


مدارس نوبت صبح پردیس در مقطع ابتدایی تعطیل شد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس از تعطیلی مدارس ابتدایی نوبت صبح فردا دوشنبه (۵ دی ۱۴۰۱) خبر داد.
محمد فروتن در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پردیس، با تاکید بر برقراری آموزش غیرحضوری اظهار داشت: با توجه به برودت هوا و لغزندگی معابر کلیه مدارس شهرستان پردیس در مقطع ابتدایی در نوبت صبح، روز دوشنبه (فردا) غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: تعطیلی مدارس در هنگام بحران آلودگی هوا و بارش برف و یخبندان بر اساس شاخص‌های واحد و تصمیم‌گیری فرمانداری در شهرستان است.

رئیس اداره آموزش و پرورش پردیس یادآور شد: فردا دوشنبه آموزش در مقطع ابتدایی شهر پردیس، بومهن و جاجرود غیرحضوری بوده و آموزش از طریق فضای مجازی ادامه خواهد داشت.


مدارس نوبت عصر استان مرکزی در ۴ دیماه تعطیل نیستند

ستاد پیشگیری، هماهنگی فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی فعالیت مدارس استان  مرکزی را به شرح زیر اعلام کرد:

کلیه مدارس و آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش استان مرکزی (اعم از دولتی و غیر دولتی) در همه مقاطع تحصیلی در شهرستان‌های استان مرکزی امروز یکشنبه چهارم دیماه در نوبت عصر باز خواهند بود و به صورت حضوری فعالیت خود را پیگیری خواهند کرد.

به علت برودت هوا، یخبندان، لغزندگی معابر و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر کاهش دما، وضعیت فعالیت مدارس و دانشگاه‌های برخی شهرستان‌های استان مرکزی در نوبت صبح امروز یکشنبه چهارم دی ماه غیر حضوری شد.


کلاس های درس بخش هایی از استان قم فردا تعطیل و به صورت مجازی شد

قم- بدنبال تداوم بارش برف و برودت هوا، کلاس های درس بخش های سلفچگان، خلجستان، قاهان و روستاهای شهرستان کهک از توابع استان قم فردا تعطیل و به صورت مجازی شد.
گزارش خبرنگار مهر، در پی بارش برف و تداوم آن در برخی نقاط بخش‌های سلفچگان، قاهان و خلجستان و همچنین برودت و سردی هوا و یخ زدگی معابر و حسب تصمیم ستاد مدیریت بحران استان قم، فعالیت آموزشی و تربیتی کلیه مدارس در دوره‌های تحصیلی در این بخش‌ها فردا یکشنبه چهارمین روز از دی ماه ۱۴۰۱ از طریق شبکه آموزشی شاد انجام خواهد شد.

همچنین فعالیت‌های مدارس در روستاهای شهرستان کهک شامل روستاهای بیدهند، کرمجگان، فردو و وشنوه به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد انجام می‌شود.

دانش آموزان روستاهای قباد بزن، خاوه، دستگرد و وریچ نیز با یک ساعت تأخیر در کلاس‌های درسی خود حاضر خواهند شد.


برخی مدارس استان مرکزی روز چهارم دی ماه غیرحضوری شد

به علت برودت هوا، یخبندان، لغزندگی معابر و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر کاهش دما، وضعیت فعالیت مدارس برخی شهرستان‌ها در نوبت صبح فردا یکشنبه چهارم دی ماه غیرحضوری شد‌.
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک بر اساس اطلاعیه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی به علت برودت هوا، یخبندان، لغزندگی معابر و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر کاهش دما، وضعیت فعالیت مدارس برخی شهرستان‌ها در نوبت صبح فردا یکشنبه چهارم دی ماه غیرحضوری شد‌.

کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح در شهرستان شازند و بخش نوبران شهرستان ساوه به صورت غیر حضوری هستند.

مقطع ابتدایی شهرستان اراک و خمین به صورت غیرحضوری و مقطع متوسطه اول و دوم با ۱.۵ ساعت تأخیر در نوبت صبح فعالیت خواهند داشت.

شهرستان‌های کمیجان، خنداب، محلات، دلیجان و بخش خرقان زرندیه نیز در کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح با ۱.۵ ساعت تاخیر فعالیت خواهند داشت.

همچنین ادارات و بانک‌های شهرستان‌های اراک، شازند، خمین، خنداب و کمیجان با یک ساعت تأخیر آغاز به کار خواهند کرد.


مدارس شهرستان فیروزکوه فردا یکشنبه تعطیل است

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: در پی بارش سنگین برف مدارس این شهرستان در شیفت عصر روز شنبه سوم و یکشنبه چهارم دیماه تعطیل است که از طریق اداره آموزش و پرورش شهرستان ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمد حیدری منش روز شنبه به خبرنگاران گفت: در پی بارش سنگین برف از ابتدای صبح امروز شنبه ستاد بحران شهرستان برای پیشگیری از آسیب های احتمالی در آماده باش کامل است.


مدارس تهران شنبه تعطیل است؟

تعطیلی و یا عدم تعطیلی مدارس استان تهران برای روز شنبه سوالی است، که در ذهن اغلب والدین وجود دارد. شامگاه جمعه سوالی که در ذهن بسیاری از والدین در استان تهران وجود دارد، این است، که آیا مدارس این استان در روز شنبه تعطیل هستند و یا خیر و دلیل این امر نیز آلودگی هوا است.

تصمیم گیری تعطیلی و یا باز بودن مدارس معمولاً در اختیار کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران است، که در محل و با مدیریت استانداری تهران برگزار می‌شود و این کمیته بر اساس شاخص‌های آلودگی هوا تصمیم گیری می‌کند.

در زمان نگارش این مطلب شاخص هوا در اغلب مناطق استان تهران بیش از ۱۵۰ بوده و طبق قانون می‌بایست، شاهد تعطیلی مدارس و یا برگزاری مجازی مدارس باشیم، اما تاکنون کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران تشکیل نشده و بر این اساس احتمال تعطیلی مدارس نزدیک به صفر است.

یک منبع نزدیک به کمیته اضطرار آلودگی هوا استان تهران با بیان اینکه قطعاً امشب و فردا قبل از ساعت ۸ این کمیته تشکیل جلسه نمی‌دهد، اظهار داشت: بر این اساس مدارس باز بوده و فعالیت آن‌ها برقرار است.

البته در گذشته شاهد تصمیم گیری های لحظه‌ای برای تعطیلی مدارس حتی بعد از حضور دانش آموزان در مراکز آموزشی بوده ایم و به همین دلیل هیچ چیز دور از ذهن نیست.

اینجا آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ به علت آلودگی هوا و گرد و خاک و ریزگرد و حوادث اخیر چند روز گذشته در شهرهای تهران و البرز و ایلام و شهرهای جنوبی، اصفهان، تبریز، زاهدان، زابل، مشهد، خوزستان، اهواز، یزد، تهران، بوشهر، زنجان، اصفهان، رشت، سقز، سنندج، کردستان و… مشخص شد, آخرین خبر درباره تعطیلی مدارس فردا شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ به دلیل آلودگی هوا و گرد و خاک را از تصویر زندگی دنبال کنید.

شنبه تعطیل است یا نه؟

📢 اطلاعیه تعطیلی مدارس فردا شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ هنوز اعلام نشده و تا ساعاتی دیگر بروز رسانی خواهیم کرد…

توجه: در حال حاضر مدارس همه شهرها فردا شنبه ۲۳ مهر دایر می باشد. اطلاعات تعطیلی مدارس در صورت اعمال، از طریق همین بخش خبری به اطلاع شما خواهد رسید.

در حال تکمیل خبر…


اخبار تعطیلی مدارس مربوط به روزهای گذشته می باشد ⇓


تاکنون منابع رسمی خبری در مورد وضعیت تعطیلی ادارات و اماکن دولتی در روز شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ به علت بین التعطیلی تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) و اینکه آیا فردا به مناسبت ایام عزاداری تعطیل خواهد شد یا خیر، مخابره نکرده اند.

به محض اطلاع رسانی از وضعیت تعطیلی ادارات در روز شنبه ۱۵ مردادماه این خبر بروزرسانی می شود.

مطابق تقویم سال ۱۴۰۱، فردا شنبه پانزدهم مردادماه روز کاری است.

زمان تاسوعا و عاشورا در عراق تغییر کرد

در بیانیه‌ی یکی از مراجع تقلید کشور یکشنبه اول محرم اعلام شد، بنابراین فردا (یکشنبه) اول ماه محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری است.

به گزارش تصویر زندگی به نقل از جماران؛ رویت هلال ماه محرم در شب گذشته در منطقه ما علی رغم بررسی های فراوان با چشم غیرمسلح ثابت نشد بنابراین فردا (یکشنبه) اول ماه محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری است.

در بیانیه دفتر سیستانی به شرح زیر آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

رویت هلال ماه محرم در شب گذشته در منطقه ما علی رغم بررسی های فراوان با چشم غیرمسلح ثابت نشد بنابراین فردا (یکشنبه) اول ماه محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری است.

دفتر آیت الله سیستانی- نجف اشرف

بر اساس تقویم رسمی، امروز شنبه ۸ مرداد ماه اول محرم اعلام شده بود و تاسوعا و عاشورا در تاریخ ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه (یکشنبه و دوشنبه) برگزار می‌شد. اما اگر مبنا، تاریخ جدید باشد، تاسوعا و عاشورا دوشنبه و سه شنبه خواهد بود.