احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا 29000 دلار با ادامه مسائل نظارتی و اقتصادی وجود دارد


بررسی داده‌های مختلف بازار نشان می‌دهد که قیمت بیت‌کوین ممکن است در کوتاه‌مدت به زیر ۲۹۰۰۰ دلار سقوط کند که دلیل آن نگرانی‌های نظارتی در ایالات متحده و مسائل کلان اقتصادی در سراسر جهان است.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در 13 جولای (22 ژوئیه) به بالای 31,800 دلار رسید، اما وجود مشکلات منجر به اصلاح قیمت 6.3 درصدی شد و در 17 جولای (26 ژوئیه) به 29,700 دلار رسید.

نمودار قیمت روزانه جفت بیت کوین / تتر

این روند قیمت نشان دهنده نگرانی سرمایه گذاران در مورد ادامه تحولات نظارتی در ایالات متحده و عوامل بازدارنده رشد اقتصادی است که می تواند قیمت بیت کوین را به زیر 29000 دلار برساند، سطحی که آخرین بار در 21 ژوئن (31 ژوئن) به آن رسیده بود.

با بررسی بازار مشتقات، شاهد افزایش تقاضا برای معاملات آتی بیت کوین هستیم که البته این تقاضا در بازارهای آسیایی رو به کاهش است.

تفاوت اندک در قیمت آتی 3 ماهه بیت کوین نسبت به بازارهای نقدی نشان دهنده تمایل فروشندگان به دریافت پول بیشتر در ازای تاخیر در تسویه حساب است. در بازارهای سالم، قراردادهای آتی بیت کوین معمولاً با حق بیمه سالانه 5 تا 10 درصد معامله می شوند، شرایطی که به عنوان contango شناخته می شود و مختص بازارهای ارزهای دیجیتال نیست.

سپرده امنیتی برای قراردادهای 3 ماهه بیت کوین آینده

پس از عبور از آستانه 5 درصد، وثیقه آتی بیت کوین در محدوده 7 درصدی بین 14 تا 17 جولای (23 و 26 ژوئیه) در نوسان بود. این مشکل نشان دهنده کاهش ایمان خریداران به ادامه روند صعودی پس از تلاش ناموفق برای شکستن سطح 31800 دلار است.

با این حال، وثیقه تتر در بازار آسیا کاهش یافته است. وثیقه این استیبل کوین به عنوان شاخصی از تقاضای خرده‌فروشی ارز دیجیتال در چین عمل می‌کند و تفاوت بین تراکنش‌های همتا به همتای تتر و دلار آمریکا را اندازه‌گیری می‌کند.

معاملات همتا به همتای تتر در برابر دلار/یوان چین

اخیراً حاشیه تتر در آسیا به 1.8 درصد کاهش یافته است که پایین ترین سطح در بیش از 6 ماه گذشته است. این روند نزولی از 12 جولای (21 تیر) آغاز شده و به مرور زمان افزایش یافته است که نشان دهنده فشار فروش متوسط ​​در بازار است.

نگرانی های نظارتی گریبانگیر ارزهای دیجیتال

قوانین در بخش ارزهای دیجیتال هنوز منبع نگرانی سرمایه گذاران است. اگرچه رای دادگاه 13 جولای مبنی بر اینکه فروش ریپل در بورس یا خارج از بورس، مقررات بازار اوراق بهادار را نقض نمی کند، تأثیر مثبتی بر بازار داشت، اما قاسی به طور قطعی تعیین نکرد که آیا عرضه اولیه سهام ریپل می تواند به عنوان فروش اوراق بهادار در نظر گرفته شود یا خیر.

این عدم شفافیت برخی سرمایه گذاران را نگران می کند. زیرا احتمال شناسایی بالقوه سایر ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار را افزایش می دهد.

بایننس علاوه بر حکم دادگاه علیه ریپل، 1000 کارمند را نیز اخراج کرده است. اگرچه صرافی این گزارش ها را تکذیب کرد و گفت که تخصیص منابع معمولی و ادامه استخدام ها ادامه دارد، اما به دنبال استعفای چندین مدیر ارشد و شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار، نگرانی ها در مورد آینده بایننس افزایش یافته است.

روندهای کلان اقتصادی به بازار ارزهای دیجیتال آسیب می رساند

اخیراً شرایط اقتصاد کلان به نفع بیت کوین و سایر دارایی های پرخطر نبوده است. رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه دوم سال 2023 به 6.3 درصد کاهش یافت که کمتر از انتظارات بازار بود. همچنین عواملی مانند ادامه جنگ تجاری با آمریکا و تلاش دولت چین برای بازپرداخت بدهی های خود در این کاهش موثر بوده است.

با توجه به اثرات اقتصاد کلان و تصمیمات دادگاه در آینده نزدیک که ممکن است تاثیر منفی بر دو صرافی بزرگ داشته باشد، می توان انتظار داشت که احتمال سقوط بیت کوین به زیر 29000 دلار افزایش یابد. این شرایط سناریوی مطلوبی را برای فروشندگان ایجاد می کند که مقاومت 30000 دلاری را تقویت می کند.

احتمالاً قیمت بیت کوین در این هفته به کمتر از 29000 دلار خواهد رسید

به غیر از بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان و احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری، به نظر می رسد هیچ رویداد خاص دیگری وجود نداشته باشد که احتمال ادامه روند صعودی بیت کوین را محدود کند.

از دیدگاه بازار، معاملات آتی بیت کوین نشان دهنده افزایش اعتماد در میان معامله گران حرفه ای است که از اهرم استفاده می کنند. با این حال، فشار فروش ایجاد شده توسط سرمایه گذاران خرد در آسیا ممکن است رشد کلی بازار ارز دیجیتال را محدود کند.