ارزش سهام عدالت امروز 10 مرداد 1402 چقدر است؟ • مجله تصویر زندگی


ارزش سهام عدالت من چقدر شد؟

امروز سه شنبه (۱۰ مرداد ۱۴۰۲)، ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به ۹ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۹۲۴ تومان رسید.

شاخص کل بازار بورس نیز با ۱۵۸۹۲ واحد افزایش در ارتفاع ۱.۹۸۹.۸۰۲ و شاخص هم  وزن در ارتفاع ۷۰۵.۳۶۳ واحدی قرار گرفته است.

ارزش معاملات امروز بازار بورس ۵۳۴۶ میلیارد تومان بود که در نهایت ارزش کل بازار بورس را در رقم ۷۰۴۳ هزار میلیارد تومان قرار داد.

بیشترین تاثیرگذاری بر شاخص بازار بورس از طریق نمادهای تاپیکو، شپنا، شبندر، فملی، پارسان، فولاد، وبملت صورت گرفت و شاخص های انتخاب، خاور، دی، شاوان، فزر، هرمز و وسپهر بیشترین تاثیر را بر شاخص بازار فرابورس گذاشتند. اغلب نمادهای موجود در پرتفوی سهام عدالت در معاملات امروز با افزایش قیمت مواجه شدند.

ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزار تومانی در ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران (۱۰ مرداد ۱۴۰۲) ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی دارندگان این سهام به ۹ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۹۲۴ تومان رسید.
تعداد هرسهم برگه سهام عدالت ۴۹۰ هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام شرکت سهامی قیمت پایانی هر سهم

(تومان)

تعداد سهم هر سهامدار
فارس ۱۱۸۰ ۱۱۶۸
شگویا ۱۴۹۶ ۴۹
شاوان ۱۷۶۱ ۵
دانا ۳۹۰ ۴۵
بنیرو ۳۷۰ ۳
رمپنا ۱۳۳۶ ۱۴۳
اخابر ۱۰۰۴ ۲۴۴
کگل ۵۸۱ ۱۰۷
حکشتی‌ ۱۴۲۲ ۸۰
فولاد ۵۰۱ ۲۵۲۰
فولاژ ۱۵۱۳ ۴۸
فخوز ۳۲۸ ۱۱۶
ساراب ۳۳۳۸ ۹
ورنا ۵۶۷ ۳
حپترو ۵۰۹۱ ۱
کچاد ۵۸۶ ۲۳۷
وپست ۸۷۴ ۱۶
مارون ۱۷۴۶۰ ۴۹
شپنا ۶۳۲ ۴۱۶
شتران ۴۱۶ ۲۶۰۰
شبندر ۸۹۴ ۹۳۰
بسویچ ۴۸۲ ۹
وبملت ۴۵۴ ۳۰۵
وبصادر ۱۹۶ ۱۴۲۷
خاور ۴۱۲ ۴۲۰
وتجارت ۲۱۴ ۱۸۲۲
فایرا ۸۰۹ ۳۲
شراز ۱۲۴۴ ۴
جم ۴۴۱۲ ۴۲
فملی ۶۷۵ ۱۸۴۰
سدشت ۴۵۳۶ ۸
بفجر ۱۸۴۲ ۳۸
وتوصا ۱۴۸ ۱۲
 شبریز ۱۱۴۹ ۴۱
خساپا ۲۳۰ ۳۶
لکما ۱۹۷ ۲۲
بترانس ۲۶۸ ۳

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران (۱۰ مرداد ۱۴۰۲) ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی دارندگان این سهام به ۱۰ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۴۲۹ تومان رسید.
تعداد هرسهم برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام شرکت سهامی قیمت پایانی هر سهم

(تومان)

تعداد سهم هر سهامدار
فارس ۱۱۸۰ ۲۲۹۲
شگویا ۱۴۹۶ ۴۷
شاوان ۱۷۶۱ ۴
دانا ۳۹۰ ۱۶
بنیرو ۳۷۰ ۳
رمپنا ۱۳۳۶ ۱۳۷
اخابر ۱۰۰۴ ۲۳۹
کگل ۵۸۱ ۱۰۴
حکشتی‌ ۱۴۲۲ ۷۸
فولاد ۵۰۱ ۲۵۲۰
فولاژ ۱۵۱۳ ۷۳
فخوز ۳۲۸ ۲۹۶
ساراب ۳۳۳۸ ۳
ورنا ۵۶۷ ۳
حپترو ۵۰۹۱ ۱
کچاد ۵۸۶ ۱۸۱
وپست ۸۷۴ ۱۶
مارون ۱۷۴۶۰ ۴۷
شپنا ۶۳۲ ۱۰۰۸
شتران ۴۱۶ ۲۰۹۰
شبندر ۸۹۴ ۹۱۲
بسویچ ۴۸۲ ۹
وبملت ۴۵۴ ۲۹۹
وبصادر ۱۹۶ ۱۴۰۰
خودرو ۲۵۰ ۴۷
وتجارت ۲۱۴ ۱۷۸۸
 فایرا ۸۰۹ ۳۱
شراز ۱۲۴۴ ۴
جم ۴۴۱۲ ۴۱
فملی ۶۷۵ ۱۴۷۳
سدشت ۴۵۳۶ ۸
بفجر ۱۸۴۲ ۳۸
وتوصا ۱۴۸ ۱۲
شبریز ۱۱۴۹ ۱۵
خساپا ۲۳۰ ۳۹
لکما ۱۹۷ ۲۲
بترانس ۲۶۸ ۳

توثیق سهام عدالت برای دریافت وام

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس در حاشیه جلسه روز گذشته شورای عالی بورس در رابطه با سامانه توثیق سهام عدالت و حواشی اخیر مبنی بر عدم همکاری بانک‌ها با سهامداران اظهار کرد: زیرساخت سامانه توثیق سهام در بازار سرمایه فراهم و سرویس‌های مرتبط با آن در اختیار تمامی بانک‌ها قرار گرفته است. اکنون تمامی بانک‌ها امکان استفاده از سرویس سامانه توثیق سهام را دارند، به نحوی که تاکنون در دو بانک به مرحله اجرا رسیدند و مابقی نیز منتظر تکمیل زیرساخت‌های حقوقی و الکترونیکی هستند.

وی ادامه داد: فراهم‌سازی زیرساخت‌های الکترونیکی وظیفه بانک‌ها است و سازمان بورس ماموریتی را در این رابطه ندارد. ابلاغیه توسط خود شعبه اصلی بانک مربوطه به شعبات زیر مجموع ارسال خواهد شد.

رئیس سازمان بورس گفت: سامانه سهام عدالت متوفیان (سامانه انتقال سهام عدالت به وراث) قرار بود تا پایان شهریور مهیا شود اما راه‌اندازی کامل آن نیازمند همکاری همه جانبه قوه‌قضائیه است.

عشقی بیان کرد: از آنجایی که کار متوفیان و انحصار وراثت در اکثر شهرستان‌ها به صورت دستی انجام و تعداد متوفیان زیاد است، اکنون مسئولان مربوطه در حال فراهم‌سازی زیرساخت‌های الکترونیکی در این شهرها هستند.

سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟

سبد سهام عدالت از تعدادی سهام ارزنده و نمادهای بزرگ بازار سرمایه تشکیل شده است که در هفته‌ های گذشته با نوسان در میزان ارزش همراه بوده است. این سهام در بهمن ماه با کاهش ارزش مواجه شد و در اسفندماه نیز روند نوسانی داشت.

ارزش این سهام در هفته اول فروردین ماه برخلاف رشد شاخص‌های عملکردی بازار سرمایه، با کاهش ارزش مواجه شد، اما در هفته دوم فروردین ماه و با رشد شاخص کل، ارزش سهام عدالت نیز رشد قابل قبولی داشته است. البته ارزش این سهام در هفته سوم فروردین ماه با افت مواجه شد. ارزش این سهام در هفته چهارم فروردین ماه با رشد ۴ درصدی که داشت افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

سهام عدالت در تمام هفته های اردیبهشت ماه با افزایش ارزش روبرو شد. ارزش سهام عدالت در هفته اول اردیبهشت ماه با رشد ۰.۸۵ درصدی مواجه شده است. ارزش این سهام در هفته دوم اردیبهشت ماه کاهش ۰.۴۲ درصدی یافت. ارزش این سبد دارایی در هفته سوم اردیبهشت ماه رشد ۰.۶۸ درصدی را تجربه کرد. ارزش سهام عدالت در هفته پایانی اردیبهشت ماه با رشد ۱.۷ درصدی روبرو شد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند، نمادهای حاضر در سبد سهام عدالت از ارزنده‌ترین سهم‌های بازار سرمایه هستند. با این حال، ارزش برگه‌های سهام عدالت در برگه‌های مختلف به ترتیب برابر است با ۷ میلیون و ۳۷۸ هزار تومان، ۸ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان، ۹ میلیون و ۵۹۷ هزار تومان و ۱۸ میلیون و ۴۰ هزار تومان.برگه‌های سهام عدالت در قیمت‌های اسمی ۴۰۹ هزار تومانی، ۴۹۲ هزار تومانی، ۵۳۲ هزار تومانی و یک میلیون تومانی در هفته سوم اردیبهشت ماه به ترتیب با کاهش  ۱۱۶ هزار تومانی، ۱۴۰ هزار تومانی، ۱۵۱ هزار تومانی و ۲۸۴ هزار تومانی نسبت به هفته دوم خردادماه مواجه شده‌اند.

بنابراین گزارش، ارزش سهام عدالت نسبت به اول مرداد سال گذشته به ترتیب با کاهش قیمت ۸ میلیون و ۲۰۱ هزار تومانی، ۹ میلیون و ۸۶۵ هزار تومانی، ۱۰ میلیون و ۶۶۷ هزار تومانی و ۲۰ میلیون و ۵۱ هزار تومانی روبرو شده است.

استعلام آنلاین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت

سهامداران سهام عدالت برای استعلام وضعیت پرداخت سود سهام خود می‌توانند با ورود به سامانه سهام عدالت در تارنمای «www.sahamedalat.ir» نسبت به مشاهده زمان و مبلغ واریز سود سهام عدالت اقدام کنند.

همچنین سهامدارانی که تاکنون سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند، باید هر چه سریعتر در سامانه سجام ثبت کنند تا در فهرست پرداخت سود جامانده های سهام عدالت قرار گیرند.