ارزیابی های معوقه معلمان چه زمانی پرداخت می شود • مجله تصویر زندگی


(1402/04/24) مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از تسویه مطالبات تعدیل حقوق بازنشستگان تا قبل از شهریور ماه و رتبه بندی معلمان و تحقق مطالبات معلمان بازنشسته مردادماه مطلع.

به گزارش ایسنا، نعمت الله ترکی در مراسم گرامیداشت روز خانواده و تجلیل از بازنشستگان گفت: بخشی از حقوق بازنشستگان تا سال ۱۳۹۸ تعدیل شده و مابقی مطالبات مربوط به نیمه دوم سال ۹۸ است. 1400 و 1401 نیز در برنامه ما برای تسویه آنها تا قبل از شهریور است.

انجام رتبه بندی برای دارندگان بورسیه تحصیلی باقی مانده در ماه اوت

وی با بیان اینکه در بین فرهیختگان آموزش و پرورش حدود یک میلیون مستمری بگیر وجود دارد، تصریح کرد: رتبه بندی معلمان از سال 1400 شروع می شود که حدود 672 هزار نفر در این زمینه درخواست خود را دریافت کرده اند.

ترکی ادامه داد: دو یا سه گروه از رتبه بندی باقی مانده که تعدادی از آن ها 53 هزار نفر از سال 1400 و 63 هزار نفر از سال 1401 هستند. امسال از شهریورماه 80 هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته می شوند و مطالبات آنها باقی است.

پرداخت معوقات بازنشستگان VMU قبل از سپتامبر

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هم وزیر آموزش و پرورش و هم سازمان برنامه قول داده اند که در مردادماه رتبه بندی انجام شود و مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش محقق شود. در خصوص مطالبات مستمری بگیران نیروی دریایی ارتش که در فاصله سال های 1376 تا 1388 در تعارض بوده اند، این امر در اسفند ماه 1401 محقق شد که در این خصوص افزایش 1.15، احکام صادر شده و معوقات تا قبل از شهریور ماه سال جاری پرداخت می شود.


حقوق معلمان قراردادی امروز پرداخت می شود

(1402/11/15) تسنیم نوشت: در پی انتشار اخباری مبنی بر عدم واریز 6 ماه حقوق معلمان قراردادی در تسنیم، وزارت آموزش و پرورش امروز اعلام کرد: حقوق معلمان قراردادی که از مهر 1401 تاکنون پرداخت نشده است، امروز به حساب آنها واریز می شود!
جمعی از معلمان معین در تماس با خبرگزاری تسنیم از پرداخت نشدن حقوق از مهر 1401 تا امروز ابراز گلایه کردند و گفتند: «6 ماه از مهر پارسال می گذرد اما حقوق ریالی نگرفته ایم! حتی در اسفندماه هم خبری از واریز عیدی نبود، این روند زندگی ما را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است و حتی گاهی مجبور می‌شویم از اقوام و خانواده برای تامین هزینه‌های ایاب و ذهاب وام بگیریم.

هیچکس باور نمی کند که ما معلمان 6 ماه است حقوق نگرفته ایم، در حالی که مطالبات پرداخت نشده معلمان ضمن خدمت قبلا مطرح شده بود، خبری از پرداخت نشدن حقوق معلمان قراردادی نبود و حتی مسئولان نیز توجهی به آن ندارند. آی تی.”

در پی انتشار این خبر در تسنیم، وزارت آموزش و پرورش امروز اعلام کرد: حقوق معلمان قراردادی به استان ها واریز شده و کار محاسبه بیمه آنها نیز در حال انجام است و حقوق به حساب معلمان واریز می شود. امروز.”


پرداخت معوقات معلمان آغاز شد

(1402/11/11) وزیر آموزش و پرورش از آغاز پرداخت معوقات معلمان خبر داد. به گزارش ایسنا، یوسف نوری با اشاره به آغاز پرداخت معوقات معلمان ساعت 21:00 در لینک زنده با خبر با بیان اینکه رتبه بندی نظام پرداخت عادلانه را باز می گرداند، از رئیس جمهور تشکر کرد و می خواهم بگویم هزینه کردند. ساعت ها و با ورود به موضوع، حداکثر دوستی را برای افزایش اعتبار رتبه سفارش دادند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بر این اساس وام های پرداخت شده امروز بین استان ها توزیع شده و پرداخت معوقات معلمان نیز از بانک های فعال آغاز شده و بانک ملی نیز با توجه به حجم زیاد اطلاعات کار را آغاز می کند.

نوری با تاکید بر اینکه تمامی معلمان از مزایای رتبه اول بهره مند شده اند، گفت: در حال حاضر معوقات مربوط به مابه التفاوت رتبه اول با رتبه استحقاق همکاران در حال پرداخت است و تمامی معلمان معوقه را در دوره دریافت خواهند کرد. چند ساعت آینده

وی با تشکر از صبوری معلمان در زمان تاخیر و همچنین موسسات مالی گفت: مسولین پرداخت حقوق اسفندماه شناسایی شده و با آنان برخورد قانونی خواهد شد.


1401 اطلاعیه پرداخت ارزیابی معلم

(1402/111/11به گزارش استراتژی نوین، بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان، با تلاش شبانه روزی همکاران شما، 6 ماه ادعاهای مربوط به رتبه بندی تهیه و به خزانه ارسال می شود. در صورت همکاری بانک، احتمالاً باید قبل از پایان تعطیلات شاهد پرداخت باشیم. نوشته ای که ارسال خواهد شد با حقوق همراه است. معوقات رتبه بندی 6 ماهه از 1401 به طور کامل پرداخت می شود (شش ماهه دوم 1401)، مرحله بعدی معوقات 4 ماهه از سال 1400 خواهد بود.

ثبت جدید حقوق هم اکنون توسط کارشناسان حسابداری در حال نصب است. این مدخل معوقات 6 ماهه دوم سال 1401 را محاسبه و برای ارسال به خزانه آماده می کند. پس از واریز این شش ماه، مجددا تامین وام انجام شده و مابقی وام های معوق پرداخت خواهد شد.


پرداخت بخشی از حقوق معلمان از 20 فروردین

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت بخشی از مطالبات معلمان از فردا خبر داد.

مصطفی بابایی در گفت وگو با تسنیم درباره پرداخت معوقات معلمان اظهار داشت: مقرر شد فردا (20 فروردین ماه) حق التدریس 4 ماهه معلمان پرداخت شود.

وی افزود: مطالبات دو ماهانه مربوط به حقوق معلمان برای خرید خدمات آموزشی به حساب ادارات کل آموزش و پرورش استان ها واریز می شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت معوقات معلمان گفت: متن وی فردا به استان ها ارسال می شود تا خلاصه ای از معوقات داشته باشیم. اخبار و جزئیات تکمیلی پس از جمع آوری نوشته ها اعلام خواهد شد.

معوقات معلمان چه زمانی پرداخت می شود؟

(01/07/1402) رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش وی از پیگیری جدی موضوع معوقات در رتبه بندی معلمان خبر داد و گفت: بیباش تاکنون هفت جلسه در این زمینه برگزار کرده و برخلاف برخی شایعات جای نگرانی وجود ندارد و اعلام خواهیم کرد. نتایج به زودی

در نیمه دوم سال گذشته وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که رتبه نهایی و نهایی کلیه معلمان در فرم نیروی انتظامی نظام تعیین می شود. ارزشیابی معلم مشخص و اعلام شده و از این پس حقوق معلمان با توجه به رتبه نهایی آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.

و این در حالی است که به دلیل موسوم به «تفاوت مبنای محاسبه فوق‌العاده رتبه‌بندی و بار مالی مربوطه با سازمان برنامه و بودجه کشور»، پرداخت حقوق اسفند ماه معلمان انجام شد. با تأخیر و در تاریخ 29 مارس به حساب واریز شد که باعث نارضایتی جامعه معلمان شد.

این موضوع با عذرخواهی وزارت آموزش و پرورش همراه شد و سپس رئیس جمهور مستقیماً در این موضوع ورود کرد و آیت الله رئیسی در دستوری به معاون اول خود در تاریخ 8 اسفندماه خواستار تشکیل جلسه ای با حضور مراجع ذیربط برای رفع مشکلات شد. در پرداخت حقوق معلمان، برخورد با سهل انگاری ها و اشتباهات احتمالی مدیریتی، تصمیمات و نتایجی در این راستا اتخاذ می شود.

وزیر آموزش و پرورش در اولین روز اردیبهشت درباره پرداخت معوقات معلمان گفت: حقوق پرداختی براساس رتبه سال 1401 است و بین رتبه پایه و رتبه شایستگی تفاوت وجود دارد و این تفاوت است که برخی می گویند. وجود دارد با برنامه و سازمان بودجه بله، درست نیست. بر اساس قانون رتبه بندی و اعتبارات مورد انتظار، این مابه التفاوت باید پرداخت شود زیرا در مبنای محاسبات تفاوت وجود داشته است که به دستور رئیس جمهور قرار است شنبه یا یکشنبه هفته آینده با معاون اول رئیس جمهور جلسه داشته باشد و نتایج این جلسه تعیین کننده پرداخت معوقات است.

معافیت از پرداخت نشدن معوقات ارزشیابی معلمان

همزمان و در چند روز اخیر در برخی شبکه های اجتماعی اظهاراتی مبنی بر عدم پرداخت معوقات رتبه از سوی دولت منتشر شد که روز گذشته معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خبر منتشر شده را تکذیب کرد. در پیامی آمده است: شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر عدم پرداخت معوقات رتبه بندی قاطعانه تکذیب می شود. همچنین اخبار منتشر شده در فضای رسانه ای و خبری از سوی معاون وزیر مبنی بر میزان تخصیص و زمان پرداخت شهریه و اخبار مربوط به کمبود اعتبارات خزانه نیز از سوی این معاونت تکذیب می شود. خبر رسمی فقط از پرتال رسمی وزارت آموزش و پرورش منتشر می شود. بدیهی است اخبار جعلی پیگرد قانونی خواهد داشت.

در این زمینه مصطفی بابایی رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرد و اظهار داشت: پیگیری ها و بررسی های لازم در حال انجام است و طی سه روز اخیر با دستور ویژه رئیس جمهور هفت جلسه با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه های مرتبط با این مشکل برگزار شد.

وی افزود: جلسه ای نیز با حضور معاونین نهادهای مرتبط برگزار شد و در این خصوص کار جدی در حال انجام است. بابایی با تاکید بر اینکه با وجود برخی شایعات جای نگرانی نیست و به زودی نتایج را اعلام خواهیم کرد، گفت: نتایج خوبی حاصل شده است و به محض اتمام جزئیات را به اطلاع معلمان خواهیم رساند.