او در کانادا در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کرد


تاریخ ثبت نام:

02/04/07

نویسنده:

مهندس کاربردی متخصص اکاتا

بدون شک اولین چالش برای هر فردی که تصمیم به مهاجرت دارد، وارد کردن اطلاعات بسیار پراکنده به ذهن است که ادامه مسیر و تشخیص مسیر درست اما در واقع اخذ پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر را دشوار می کند. در کانادا آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست موسسه اسکوریز با گرد هم آوردن بهترین کارشناسان و مشاوران مهاجرت به شما در مراحل اخذ پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا در بهترین دانشگاه ها کمک می کند.

فرآیند دسترسی خیلی پیچیده نیست، اما نیاز به زمان و توجه زیادی دارد. برای اخذ پذیرش، ترتیب این مراحل مهم است.

اولین قدم تصمیم گیری در مورد رشته و دانشگاه است.

اگر اینجا هستید، نیمه راه را رفته اید. پس از انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر خود، باید وارد سایت دانشگاه شوید و شرایط پذیرش رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا را با توجه به شرایط خود بررسی کنید. همانطور که می دانید رشته مهندسی کامپیوتر دارای بخش های مختلفی از جمله طراحی سخت افزار و نرم افزار در کاربردهایی مانند اینترنت و شبکه های تلفن همراه تا سیستم های پیشرفته تر می باشد.

پس از بررسی سایت دانشگاه و آشنایی با شرایط درخواست بورسیه تحصیلی کانادا، مهلت ها، واجد شرایط بودن بورسیه، شهریه و غیره، ثبت نام باید در پورتال انجام شود تا بتوانید فرم درخواست دانشگاه را پر کنید. توجه داشته باشید که شرایط هر دانشگاه در هر استان متفاوت است.

در مرحله بعد باید هزینه درخواست را پرداخت کرده و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. (در این مرحله می توانید برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید).

بررسی ایمیل ها در این مرحله بسیار مهم است. ایمیل رد یا پذیرش را بررسی کنید. اگر پذیرفته شد، باید آن را تأیید کنید. پس به زنگ گوش کن

در مرحله نهایی پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا، باید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا

شرایط تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا از جهات مختلف در دانشگاه های مختلف یکسان است.

حداقل نمره زبان مورد نظر، میانگین نمرات مورد نیاز برای مقاطع تحصیلی مختلف از لیسانس تا دکترا و هزینه تحصیل در رشته و مقطع مورد نظر از جمله این عناصر است.

شرایط دیگری که برای پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر نیاز دارید اما برای همه مقاطع یکسان نیست شامل رزومه، سن پذیرش در هر مقطع، نیاز به شرکت در آزمون تعیین سطح بسته به دانشگاه مورد نظر، مقالات و مقالات مورد نیاز است. در ادامه هر یک از این موارد با جزئیات بیشتر مورد بحث قرار خواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش مهندسی کامپیوتر در کانادا

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا در هر مرحله تفاوت های جزئی دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

مدارکی که برای پذیرش در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر نیاز دارید عبارتند از:

 • مدرک با حداقل معدل مورد قبول دانشگاه مورد نظر
 • نمرات قابل قبول در دروس تخصصی مانند فیزیک، شیمی و ریاضی
 • گواهی آزمون ورودی (در صورت نیاز)
 • گذرنامه
 • مدرک زبان (تافل با حداقل نمره 90 و آیلتس با حداقل نمره 6.5)
 • مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در کانادا:
 • برخی از مدارک مورد نیاز در همه دوره ها مشترک است، مانند گذرنامه و مدرک زبان.
 • مدرک لیسانس مرتبط با معدل قابل قبول
 • ریز نمرات دوره کارشناسی
 • پوشش نامه
 • توصیه نامه (در صورت نیاز)
 • مدارکی که برای دسترسی به دکترا در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا نیاز دارید عبارتند از:
 • گذرنامه
 • پوشش نامه
 • توصیه ها
 • مدرک کارشناسی ارشد (اگر تجربه تحقیقاتی گسترده و تایید شده دارید، می توانید مستقیماً از لیسانس به دکترا بروید)
 • ریز نمرات دوره کارشناسی
 • پیشنهاد
 • آزمون GRE (در صورت نیاز)
 • مدرک زبان

هزینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا

طبق آمار، هر ساله افراد زیادی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا آنها اقدام می کنند با توجه به شرایط اقتصادی و تفاوت ارزش پول در ایران و کانادا، همه مایلند در صورت امکان مشمول بورس تحصیلی شوند، اما این شرایط برای همه افراد مهیا نیست. به همین دلیل بهتر است در مورد هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در کانادا اطلاعات لازم را داشته باشید.

به طور کلی هزینه تحصیل در این رشته در شهرها و دانشگاه های مختلف بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است. همچنین هر دانشگاهی می تواند هر سال شهریه خود را افزایش دهد.

هزینه تحصیل مهندسی بسته به رشته، مدرک و دانشگاه به طور متوسط ​​بین 9000 تا 66000 دلار است.

مدت زمان تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا

مدت تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی حدود 4 سال به طول می انجامد. این زمان برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بسته به دانشگاه و گرایش شما می تواند بین یک تا دو سال طول بکشد.

بورسیه مهندسی کامپیوتر در کانادا

با وجود هزینه های بالای تحصیل در دانشگاه های کانادا، امکان اخذ بورسیه مهندسی کامپیوتر در کانادا وجود دارد. دانشگاه های مختلف بسته به افتخارات، سطح عملی، شرایط دانشجویان و بسیاری موارد دیگر برای دانشجویان بورسیه در نظر گرفته اند که می توانید در سایت دانشگاه مورد نظر جستجو کنید.

بورسیه های تحصیلی می تواند مربوط به تحصیلات، رشته، سابقه کار و مقالات شما باشد و یا حتی بورسیه های خاصی بر اساس فعالیت های ورزشی و فرهنگی به شما اعطا شود. جزئیات بیشتر را در وب سایت دانشگاه بیابید.

بهترین ارائه دهندگان دوره های مهندسی کامپیوتر در کانادا

اکثر دانشگاه های کانادا دارای رتبه های برتر هستند و جزو بهترین دانشگاه های جهان هستند. عوامل زیادی از جمله رتبه دانشگاه، مدرک معتبر، برنامه های اقامت متعدد باعث شده است افراد زیادی تمایل به تحصیل و مهاجرت به کانادا داشته باشند.

بنابراین، ما می خواهیم تعدادی از بهترین برنامه های مهندسی کامپیوتر در کانادا را ارائه دهیم.

 1. دانشگاه تورنتو در کانادا رتبه 1 و در جهان رتبه 25 را دارد
 2. دانشگاه مک گیل در کانادا رتبه دوم و در جهان رتبه 31 را دارد
 3. دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا رتبه 3 و در جهان رتبه 45 را دارد
 4. دانشگاه مونترال در کانادا رتبه 4 و در جهان 118 است
 5. دانشگاه آلبرتا در کانادا رتبه 5 و در جهان 119 است

دانشگاه های مهندسی کامپیوتر در کانادا

رتبه بندی دانشگاه ها به دانشجویان کمک می کند تا بهترین دانشگاه را با توجه به انتظارات خود انتخاب کنند. بیست و دو دانشگاه در کانادا وجود دارد که مدرک مهندسی کامپیوتر ارائه می دهند و ما ده مورد از بهترین دانشگاه های کانادا را با مدارک مهندسی کامپیوتر در زیر لیست کرده ایم:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه سایمون فریزر
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه کوئینز
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه مک گیل

گرایش های مهندسی کامپیوتر در کانادا

افراد برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید گرایش مورد نظر خود را انتخاب کرده و ادامه تحصیل دهند. عموماً گرایش انتخابی باید مرتبط با تحقیقات و مقالات شما یا در زمینه مورد علاقه شما باشد که در این صورت شانس قبولی افزایش می یابد. در زیر گرایش های مهندسی کامپیوتر در کانادا آورده شده است که می توانید با مطالعه و تحقیق در مورد آنها در زمینه مورد علاقه خود دنبال کنید.

 1. مهندسی شبکه
 2. مهندسی نرم افزار
 3. واقعیت مجازی
 4. هوش مصنوعی
 5. مهندسی سخت افزار
 6. روباتیک
 7. بازاریابی دیجیتال
 8. گرافیک کامپیوتری
 9. دفاع سایبری

بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا

کانادا کشوری در حال توسعه است. سیاست های دولت کانادا همواره بر اساس اصل استفاده از نیروی کار ماهر به ویژه در زمینه فناوری اطلاعات بوده است.

حال اگر بعد از مهاجرت به کانادا قصد زندگی یا کار در این کشور را دارید باید اطلاعات کافی در مورد بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا داشته باشید. این منطقه یکی از بهترین مناطق در کانادا است، بنابراین این منطقه بازار کار خوبی دارد.

دانشجویان در دوران دانشجویی می توانند کارهای آزاد مرتبط با رشته خود را انجام دهند. پس از اتمام تحصیل می توانند در شرکت های تجهیزات کامپیوتری یا استارت آپ ها مشغول به کار شوند.

دانستن این اطلاعات به شما در انتخاب رشته کمک می کند.

لیسانس مهندسی کامپیوتر در کانادا

همانطور که قبلا ذکر کردیم، شما می توانید در بسیاری از دانشگاه های کانادا در لیسانس مهندسی کامپیوتر پذیرش بگیرید. حداقل معدل 15 و حداقل نمره آیلتس 6.5 برای پذیرش الزامی است. نمره بالاتر و میانگین نمره شما در هر کدام می تواند شانس پذیرش را افزایش دهد. نکته مهم بعدی چت آکادمیک است. شکاف تحصیلی 4 تا 5 ساله در هنگام درخواست برای مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر در کانادا قابل توجیه است.

این رشته پرطرفدار نقطه تلاقی مهندسی برق و علوم کامپیوتر است. با آموزش در این زمینه در زمینه سخت افزار و نرم افزار متخصص خواهید شد. و در مراحل بعدی می توانید دوره مورد علاقه خود را ادامه دهید.

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در کانادا

در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در کانادا، مانند مدرک لیسانس، به مدرک زبان با حداقل نمره 6.5 نیاز دارید. علاوه بر این، ریز نمرات و مدرک لیسانس شما برای پذیرش تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است. توجه داشته باشید که داشتن نمره زبان بالاتر یا معدل بالاتر از میانگین شانس شما را افزایش می دهد.

آموزش در این سطح به شما کمک می کند تا در زمینه سیستم برق، کامپیوتر و نرم افزار پیشرفت کنید. لازم به ذکر است که مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا یک تا دو سال به طول می انجامد.

دکتری مهندسی کامپیوتر در کانادا

تفاوت پذیرش دکترا در این است که برای پذیرش در دانشگاه های کانادا به آیلتس 7، پروپوزال و مقاله ISI نیاز دارید. اگرچه امکان تحصیل در مقطع دکتری در کانادا وجود ندارد، اما این شرایط برای دانشجویان علاقه مند به تحقیق و فناوری فراهم شده است. دانشجو در این مرحله دانش نظری و عملی خود را زیر نظر دانشکده بررسی و به چالش می کشد.

به طور کلی رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا یکی از پرطرفدارترین رشته هایی است که با توجه به سیاست مهاجرتی کانادا می تواند شرایط مناسبی را برای تحصیل و اقامت دانشجویان این رشته در این کشور فراهم کند.