ایده های فرهنگی هنری در جشن 22 آبان و عید دانش آموزمرجع دانلود طرح نقطه IR طرح گرافیکی 22 آبان و روز دانش آموز

22 آبان سالگرد سه رویداد مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه زمان مختلف رخ داده است. تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در 22 آبان 1343، کشتار جوانان در 22 آبان 1357 که به همین مناسبت به عنوان روز دانشجو اعلام شد و تسخیر لانه جاسوسی در 22 آبان 1358 که روز مبارزه با استکبار جهانی نیز نامگذاری شد. به همین دلیل این روز در تاریخ ایران حائز اهمیت است و برای گرامیداشت یاد و خاطره دانش آموزان شهید این روز را در تاریخ انقلاب اسلامی روز دانش آموز نیز نامیده اند.

مراسم روز دانش آموز یکی از مهم ترین برنامه های فرهنگی تربیتی مدارس است که با هدف احیای ارزش های انقلاب اسلامی، وحدت و انسجام، مقابله با استکبار جهانی و تکریم جایگاه دانش آموز همه ساله در مدارس کشور برگزار می شود.

از ظرفیت فرهنگی و هنری می توان برای جشن بزرگ 13 آبان و راهپیمایی روز دانش آموز استفاده کرد. وی در ادامه این مطلب به اقدامات مهم فرهنگی هنری در جشن و برپایی راهپیمایی 22 آبان از جمله نصب بنر و پوستر روز دانش آموز، پخش کلیپ و تیزر در روز 22 آبان، اجرای شعار، برگزاری مسابقه، برپایی نمایشگاه، ایستگاه های استقبال از راهپیمایی و … اشاره کرد. با ما بمان…

اقدامات فرهنگی و هنری در راهپیمایی 13 آبان ماه و جشن روز دانش آموز

چاپ بنر و پوستر دانشجویی 13 ممنوعیت

چاپ بنر و پوسترهای گرم جشن 22 آبان ماه دانش آموزان با متن و شعارهای مرتبط از جمله اقدامات برگزاری موکب و جشن در این روز است. در سال های اخیر شعارها بر روی پارچه های مختلف دست نوشته شده و توسط دانش آموزان در راهپیمایی حمل می شد. از بنر و پوستر 22 آبان نیز برای طراحی دکور مراسم 22 آبان استفاده شده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر از بنرها و پوسترهای دست نویس استفاده نمی شود.

در واقع ابتدا بنر روز دانشجو و 22 آبان با فتوشاپ طراحی شده و سپس بر روی مواد مختلف مانند فلکس، پارچه و … چاپ می شود. از آنجایی که طراحی صفر تا صد بنر و پوستر 22 آبان زمان بر و پرهزینه است، توصیه می شود از طرح های گرافیکی آماده 22 آبان موجود در اینترنت استفاده کنید. امروزه طرح های گرافیکی مناسبت ها به صورت باز توسط شرکت های طراحی و طراحان مختلف ارائه می شود. می توانید آخرین طرح های بنر 13 نوامبر را پیدا کنید روز دانشجو از سایت های معتبر مانند طراحی نقطه ای IR فراهم کند.

نمونه طرح بنر 22 آبان و بنر روز دانشجو-tarh.ir

اکران کلیپ و تیزر 13 آبان و روز دانش آموز

ساختن کلیپ در مورد روز دانشجو و تیزر راهپیمایی 22 آبان و نمایش آن در مراسم 22 آبان ایده جذابی برای بزرگداشت 22 آبان و دعوت از مردم برای حضور در این مراسم است. ویدیوی 22 آبان را می توان با آهنگ های انقلابی و سرودهای حماسی ساخت. ساخت فیلم و تیزر 13 آبان با استفاده از ابزارهای ویرایش و ساخت ویدیو مانند افتر افکت امکان پذیر است.

اما برای راحتی ما از پروژه های آماده برای افتر افکت 13 ممنوعیت از موارد موجود در اینترنت استفاده کنید. استفاده از پروژه آماده افتر افکت روز دانش آموز و 22 آبان نیاز به دانش خاصی ندارد و با کمی آشنایی با افتر افکت می توانید فیلم های حرفه ای بسازید و در 22 آبان در مدارس به نمایش بگذارید. سایت پروژه ir پروژه افترافکت 22 آبان و کلیپ روز دانشجو را در سایت بارگذاری کرده است.

برپایی ایستگاه و نمایشگاه پیشواز در مسیر راهپیمایی

در مراسم راهپیمایی 22 آبان و روز دانش آموز علاوه بر چاپ بنر و پوستر و سردادن شعار علیه استکبار جهانی، می توانید ایستگاه صلواتی برای خدمت رسانی و همچنین نمایشگاه هایی برای آموزش تاریخ معاصر و رویدادهای آن برگزار کنید. از آثار هنری خود دانش آموزان مانند نقاشی، پوستر دیواری، متون ادبی، شعر، فیلم، سوزن دوزی و … می توان در نمایشگاه ها استفاده کرد.

طراحی پوستر مونه برای 13 نوامبر – طراحی نقطه مادون قرمز

اجرای ترانه و تئاتر

در مراسم 22 آبان می توان از مشارکت دانش آموزان برای اجرای آثار فرهنگی و هنری مانند آواز و تئاتر استفاده کرد. معاون آموزشی مدرسه با تهیه متن سرود دانش آموزی گروه سرود مدرسه را از بین دانش آموزان انتخاب و آماده می کند و هماهنگی های لازم را با آنها انجام می دهد. از جمله هماهنگی های لازم برای اجرای عالی سرود، چیدمان هنرجویان و لباس فرم و منظم آنها و تمرین کافی قبل از اجرا می باشد.

اجرای نمایشی نمایشی به شرطی که مضمون و دوره ای قوی دراماتیک داشته باشد، حاوی تمامی پیام های 22 آبان بوده و برای دانش آموزان جذابیت بالایی دارد. در هنگام نگارش متن نمایشنامه باید به رده سنی دانش آموزان توجه شود و با توجه به حال و هوای آن ها نمایش فوق العاده ای ارائه شود. توجه داشته باشید که علاوه بر متن نمایش، عوامل دیگری مانند صحنه و دکور، گریم و لباس گروه تئاتر برای جذابیت اجرا بسیار مهم است و می توانید از طنز نیز در متن نمایش استفاده کنید. از بنرها و پوسترهای 13 نوامبر نیز می توان برای تزیین استفاده کرد.

هدایای روز دانشجو

یکی از مهمترین برنامه های روز دانش آموز، توزیع هدایایی به دانش آموزان به منظور تقدیر از زحمات و تلاش های آنان در طول سال تحصیلی است. لوح تقدیر و لوح تقدیر دانش آموزی یکی از هدایایی است که مدیران مدارس و مسئولان آموزش و پرورش به دانش آموزان خلاق و با اخلاق اهدا می کنند. برای چاپ یادداشت تشکر می توانید استفاده کنید طراحی خشن گواهی نامه های مدرسه موجود در اینترنت، مانند طرح های تابلو در سایت طراحی نقطه ای IR استفاده کنید. لوازم التحریر، بازی های فکری، کتاب و محصولات دیجیتال فرهنگی از دیگر نمونه های هدایایی است که می توان در 22 آبان ماه به دانش آموزان اهدا کرد.

آخرین کلمه

یوم الله سیزدهم آبان در برنامه های آموزشی مدارس بسیار حائز اهمیت است، لذا لازم است این روز را به درستی برنامه ریزی کرد و دانش آموزان شهید یوم الله 57 را گرامی داشت و مبارزه با شیطان بزرگ، وظایف و مسئولیت های دانش آموزان را یادآور شد. برای ایجاد فضایی برای راهپیمایی و جشن 22 آبان می توانید از جدیدترین ها استفاده کنید پروژه های گرافیکی آماده 13 ممنوعیت که به عنوان لایه باز در سایت های معتبر مانند طراحی نقطه ای IR ارائه شده به tarh.ir استفاده می شود.

/ توجه: این مطلب یک گزارش آگهی می باشد و سایت کوکا مسئولیتی در قبال خدمات وارد شده ندارد.

→ ←