بایننس و ترس از تکرار سرنوشت FTX!


صرافی بایننس ممکن است توسط وزارت دادگستری آمریکا به کلاهبرداری متهم شود اما دادستان‌ها برای جلوگیری از تکرار سرنوشت صرافی FTX در حال بررسی گزینه‌هایی با ریسک کمتر هستند.

به گزارش والکس و به نقل از coindesk، در واکنشی فوری به انتشار این خبر، قیمت بیت کوین (BTC) و بایننس کوین (BNB) کاهشی شدند. اتفاقی که نشان دهنده میزان اهمیت این ماجرا است.

مقامات ایالات متحده نگران هستند که یک کیفرخواست علیه صرافی بایننس ممکن است صنعت کریپتو را شدیدا تحت تاثیر قرار دهد به همین دلیل آن‌ها در حال بررسی گزینه‌های جایگزینی مانند جریمه نقدی و یا توافق با صرافی هستند.

صرافی بایننس تا این لحظه واکنش رسمی و بیانیه مشخصی را منتشر نکرده است. 

اوایل سال جاری میلادی کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از بایننس و مدیر عامل آن به دلیل فرار عمدی از قوانین ایالات متحده شکایت کرد. اتفاقی که بیانگر نظارت بیشتر و تحقیقات گسترده‌تر پیرامون این صرافی بود. 

بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان است و اتهامی شبیه به این می‌تواند کل بازار را دچار ریزشی تاریخی کند. تجربیات ناموفق گذشته و تاثیر آن روی سرمایه‌های مردم باعث شده است که مقامات آمریکایی محتاطانه‌تر نسبت به روند اجرای این اتهام اقدام کنند تا عواقب کمتری را در پی داشته باشد.