برای دریافت وام ضروری بازنشستگان اینجا ثبت نام کنید • مجله تصویر زندگی


ثبت نام وام بازنشستگان نفت

بازنشستگان نفت که بیمه‌شده‌ی صندوق نفت هستند، از ماه جاری می‌توانند وام‌های جدید صندوق را دریافت کنند. مبالغ وام پرداختی به این بازنشستگان افزایش یافته به گونه‌ای که وام ازدواج فرزندان به هشتاد و وام ودیعه مسکن به صد میلیون تومان رسیده است. بر این اساس، متقاضیان می‌توانند از اول مردادماه با مراجعه به سامانه سما به شکل غیر حضوری درخواست وام مورد نظر را ثبت کنند.

سامانه درخواست وام بازنشستگان نفت اینترنتی و غیرحضوری

حذف محدودیت یک نوبت استفاده از تسهیلات ودیعه مسکن، توسعه دامنه شمول واجدین شرایط، درخواست برخط و غیرحضوری از طریق سامانه سما به آدرس (sama.oipf.ir) و توجه ویژه به موضوع تحصیلات عالی بازنشسته، همسر و فرزند/ فرزندان تحت تکفل ایشان، از دیگر ویژگی‌های این مصوبه است که مانند گذشته پرداخت آنها از طریق بانک عامل و رعایت ضوابط مربوطه امکان‌پذیر است. مبالغ جدید با اقساط ۳۰ ماهه به شرح زیر است:

مبلغ وام بازنشستگان نفت در سال ۱۴۰۲

نوع وام مبالغ قبلی(ریال) مبالغ جدید (ریال)
ازدواج ۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰
تحصیلی – کاردانی ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۲۵۰/۰۰۰/۰۰۰
تحصیلی کارشناسی ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰
تحصیلی – کارشناسی ارشد ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰
تحصیلی – دکتری ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰
فوت ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ایثارگری ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ودیعه مسکن ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰
جامع ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰
مصوبه ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰

 

ثبت نام وام بازنشستگان کشوری

بازنشستگان و موظفین محترم مشترک صندوق بازنشستگی کشوری می توانند با توجه به شرایط و ضوابط زیر اقدام به ثبت درخواست وام ضروری خود نمایند. پس از اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط ، مبلغ وام بر اساس اولویت تعیین شده به شماره حساب متقاضی نزد بانک صادرات ایران واریز می گردد.

سامانه ثبت نام اینترنتی وام ضروری بازنشستگان کشوری به آدرس از روز شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ فعال شده است

شرایط دریافت وام بازنشستگان کشوری

 1. مبلغ وام ۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ریال می باشد و فقط به حساب متقاضی در بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده و از این حساب حقوق بازنشستگی/وظیفه دریافت می نماید ، واریز خواهد شد.
 2. هرگونه تسویه حساب مربوط به وام های ادوار گذشته تاثیری در اولویت بندی و یا احراز شرایط دریافت وام ایجاد نخواهد کرد.
 3. متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 4. وراث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 5. متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نگردیده است، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 6. فقط یکی از وراث وظیفه بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه بگیر می تواند از وام استفاده نماید. لذا سایر وراث می بایست پس از ورود به لینک «سامانه تعهد وراث» و تکمیل آن، رضایت خود را از دریافت وام توسط متقاضی اعلام نمایند.
  • لازم به ذکر است جهت تکمیل مشخصات در سامانه تعهد وراث برای وظیفه بگیران بیش از یک نفر الزامی است.
  • تنها در صورت تکمیل و تایید مشخصات در سامانه تعهد وراث درخواست ثبت نام کننده در لیست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت.
  • درخصوص تعهد وراث صغیر و محجور، تنها از طریق سامانه مدیریت های استانی و با ارائه مستندات ( قیم نامه، حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران) قابل تائید می باشد.
 7. «بازنشسته» متقاضی که علاوه بر حقوق بازنشستگی خود به همراه سایر وراث از حقوق وظیفه استفاده می نماید، به منظور امکان بهره مندی یک نفر از وراث وظیفه بگیر از تسهیلات وام ضروری ، توصیه می شود «بازنشسته» متقاضی، از «دفتر کل بازنشستگی» خود اقدام به ثبت نام نماید.
 8. «وظیفه بگیر» متقاضی که علاوه بر اینکه به تنهایی از دفترکل اول حقوق وظیفه دریافت می کند، به اتفاق وراث دیگر از دفترکل دوم نیز حقوق وظیفه دریافت می کند. توصیه می شود «وظیفه بگیر» متقاضی، از «دفتر کل اول» اقدام به ثبت نام نماید تا امکان ثبت نام یک نفر از مابقی وراث وظیفه بگیر از «دفترکل دوم» فراهم گردد.
 9. ذکر شماره دفترکل بازنشستگی ، شماره ملی ، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه الزامی است.
 10. ثبت نام در سامانه، حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد.
 11. پس از اتمام مهلت ثبت نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام های دریافتی، بهره مندی از سایر تسهیلات، میزان حقوق و …… مورد بررسی و اولویت بندی قرار گرفته و بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی در سامانه اعلام می گردد.

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی

بنا بر اعلام سازمان تأمین اجتماعی، بازنشستگان این سازمان می‌توانند برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی به صورت غیرحضوری و یا حضوری در کانون‌های بازنشستگی در خردادماه ثبت‌نام کنند.
پرداخت وام قرض‌الحسنه از جمله تسهیلاتی است که سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان واجد شرایط خود پرداخت می‌کند و آنطور که احمد اسفندیاری؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی عنوان کرده است میزان این وام در سال جاری افزایش یافته است.

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲

به گزارش اخبار تامین اجتماعی: اسفندیاری با اشاره به پرداخت وام قرض‌الحسنه از سوی سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان خود اظهار کرد: سال گذشته مبلغ ۱۲ میلیون تومان به بازنشستگان واجد شرایط به‌عنوان وام قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شد که با پیگیری‌های صورت‌گرفته امسال این رقم به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی درخصوص نحوه ثبت‌نام و پرداخت وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان گفت: بازنشستگان در هر استان و شهرستان می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی اقدام به ثبت‌نام کرده و وام ۲۰ میلیون تومانی خود را دریافت کنند.

زمان ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش اخبار تامین اجتماعی: مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه طی مرحله اول «وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیونی» بازنشستگان تامین‌اجتماعی ۴۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند و سهمیه‌ها به طور کامل در این مرحله پر شد، اعلام کرد: تلاش می‌کنیم اواخر تیرماه مرحله دوم ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه باز شود.

محسن تقیانی، با اشاره به اینکه مرحله اول ثبت‌نام «وام قرض‌الحسنه» ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین‌اجتماعی طی توافقی که با بانک رفاه داشتیم به اتمام رسید، گفت: سهمیه ثبت نام این مرحله از وام برای ۴۰ هزار نفر بود که این افراد طی مرحله اول از طریق کانون‌های بازنشستگی، موفق به ثبت‌نام وام شدند و سهمیه‌ها به طور کامل در این مرحله پر شد.

وی بیان کرد: طی مراحل بعدی نیز سهمیه‌هایی برای ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه اعلام و ثبت‌نام انجام خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی درخصوص زمان مراحل بعدی ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان تامین‌اجتماعی توضیح داد: باتوجه به اینکه ارائه وام‌ها به صورت مرحله‌ای با بانک رفاه انجام و بخشی از اعتبارات توسط سازمان تامین اجتماعی و بخشی توسط بانک رفاه تامین می‌شود، این موضوع بستگی به طرفین دارد، اما قطعا طی سال ۱۴۰۲، حداقل ۳۰۰ هزار سهمیه برای وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان تامین‌اجتماعی ارائه خواهد شد.

تقیانی درخصوص برخی اظهارات بازنشستگان تامین اجتماعی درباره اینکه هنوز برخی‌ها نتوانسته‌اند وام قرض‌الحسنه سال ۱۴۰۱ را دریافت کنند، بیان کرد: کسانی که ثبت‌نام آن‌ها در سامانه انجام و نهایی شده بود، وام خود را دریافت کرده‌اند، اما تعدادی بودند که به دلایلی مانند چک برگشتی، اطلاعات نادرست و یا مشکل مسدودی حساب ثبت‌نامی‌اشان نهایی نشده بود. این افراد برای سال جدید می‌توانند درخواست خود را ارائه کنند.