بهترین سایت خدمات دیوان عدالت اداری در تهرانامروزه بسیاری از پرونده‌ها در مراجع قضایی به‌ صورت الکترونیکی پیگیری می ‌شوند. به همین خاطر استفاده از سایت‌ های معتبر برای دریافت خدمات الکترونیکی، یک ضرورت محسوب می‌ شود. با توجه به افزایش تعداد پرونده‌هایی که باید در دیوان عدالت پیگیری شوند، آشنایی با بهترین سایت های فعال در این حوزه لازم است.

سایت خدمات دیوان عدالت اداری در تهران

معرفی سایت خدمات دیوان عدالت اداری در تهران

یکی از مراجع عالی برای رسیدگی به پرونده‌های قضایی در کشور ایران، دیوان عدالت اداری است. این مرجع که شعبه اصلی آن در شهر تهران دایر شده به شکایات و پرونده‌های تمام هم‌وطنان در سراسر کشور رسیدگی می‌ کند. البته شهروندان غیر تهرانی در صورت لزوم به‌ جای مراجعه حضوری به شعبه دیوان عدالت اداری، می ‌توانند به سامانه این مرجع قضایی مراجعه نمایند.

در حال حاضر دیوان عدالت توانسته با راه‌اندازی سامانه ساجد به شاکیان و هم‌ وطنان عزیز کمک کند تا از طریق سایت‌ های الکترونیکی مراحل ثبت نام و ارائه دادخواست را انجام دهند.

با توجه به وجود این سامانه شاکیان برای رسیدگی به پرونده‌های خود باید به این سایت مراجعه نمایند، اما کمک گرفتن از یک وکیل متخصص که به عنوان وکیل دیوان عدالت اداری فعالیت می‌ کند، برای این افراد ضروری است؛ چراکه وکیل دیوان عدالت اداری به تمام قوانین آگاه است و با آشنایی کامل می‌ تواند درخواست ارباب رجوع را پیگیری نماید.

معمولاً وکلای پایه یک دادگستری که در زمینه رسیدگی به پرونده‌های دیوان عدالت فعالیت می ‌کنند، دارای سایت هستند و متقاضیان می ‌توانند با مراجعه به این سایت‌ ها ضمن دریافت مشاوره از وکلای کارشناس، پیگیری پرونده را نیز به عهده آن‌ها بگذارند. سایت وکیل دیوان عدالت به نشانی نیز یکی از این سایت‌ ها است که در این زمینه فعالیت می‌کند و می ‌تواند تمام مراحل پیگیری پرونده از ابتدا تا انتها را توسط وکلای متخصص برای متقاضیان انجام دهد.

سامانه ساجد سایت دیوان عدالت اداری

سامانه ساجد با هدف پیگیری و ثبت درخواست متقاضیان راه‌اندازی شده است و با توجه به پرونده متقاضیان و شکایت آن‌ها در زمینه ثبت دادخواست، ثبت دادخواست تجدید نظر، پیگیری اعمال مربوط به ماده ۷۹، ۸۰ و ۸۹ فعالیت می‌کند. همچنین سامانه ساجد در زمینه رسیدگی به بخشنامه‌های مربوط به دیوان عدالت، ارسال اخطار برای نامه‌ها، لوایح و رفع نقص پرونده‌ها نیز فعالیت می‌کند.

مراحل پیگیری پرونده در سامانه ساجد

شاکیان و متقاضیانی که به سامانه ساجد یا سایت دیوان عدالت اداری مراجعه می‌کنند، هم می‌توانند از کمک وکیل کمیسیون ماده 100 استفاده کنند، هم می‌توانند به صورت شخصی پیگیری پرونده را انجام دهند.

  • ابتدا متقاضیان باید در سایت ثبت نام کنند و ضمن دارا بودن اطلاعات دقیق کارت ملی و مدارک شناسایی، نشانی محل سکونت و کد پستی خود را نیز وارد نمایند. تمام این مراحل را می‌توانند در دفاتر الکترونیک قضایی در هر استان از کشور انجام دهند و نیازی به حضور در شهر تهران نیست. به این صورت اولین مرحله یعنی ثبت نام در سامانه ساجد انجام می‌شود.

البته ثبت نام در سامانه مربوط به ابلاغ الکترونیک قضایی نیز ضروری است. چراکه بعد از این مرحله باید تمام اقدامات در سامانه ثنا انجام شود. دارا بودن کد ملی برای ثبت نام در این دو سامانه و دریافت رمز شخصی از طریق پیامک اولین مرحله است که باید انجام شود.

  • مرحله دوم مربوط به پیگیری پرونده در سامانه ساجد می‌شود. افرادی که قبلاً ثبت نام کرده باشند، می‌توانند به راحتی با کد ملی یا رمز عبور وارد سایت شده و پس از وارد کردن شماره مربوط به پرونده قضایی، نسبت به پیگیری وضعیت پرونده اقدام نمایند.

البته امکان پیگیری پرونده از طریق سامانه پیامکی نیز وجود دارد. ولی بهترین راهکار کمک گرفتن از راهنمایی و مشاوره تخصصی یک وکیل است. با توجه به اینکه افراد عادی تنها در صورتی می ‌توانند به دیوان عدالت اداری مراجعه نمایند که لزوم قانونی داشته باشد، بنابراین نمی ‌توانند به صورت حضوری برای پیگیری پرونده مراجعه نمایند.

با انتخاب یک وکیل متخصص که بتواند به عنوان وکیل اداره کار یا وکیل دیوان عدالت اداری که به تمام قوانین آشنایی دارد، پیگیری پرونده را انجام دهند، می‌ توانند این مشکل را برطرف کنند.

کمک گرفتن از وکیل دیوان عدالت اداری چه ضرورتی دارد؟

به دلیل اینکه پرونده‌هایی که در دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار می‌گیرند زیاد هستند، امکان مراجعه حضوری هر فرد به دیوان عدالت اداری وجود ندارد و انبوه پرونده‌ها به صورت الکترونیکی رسیدگی می ‌شوند، اما با استفاده از کمک وکیل دیوان عدالت، این وکیل می‌تواند به مرجع مربوطه مراجعه نماید و پیگیری پرونده را از نزدیک دنبال کند.

پرونده‌های قضایی که در دیوان عدالت بررسی می ‌شوند نیز جز پرونده‌های تخصصی هستند. چراکه بیشتر مربوط به شکایت افراد حقیقی و حقوقی از ادارات دولتی و سازمان‌ها می‌شوند. هر یک از این سازمان‌ ها و اداره‌ها نیز ممکن است مقررات خاصی داشته باشند و با سیاست‌ های مربوط به خودشان کارها را پیش ببرند.

بنابراین یک فرد عادی نمی‌تواند با این قوانین آشنایی داشته باشد، اما وکیل دیوان عدالت که جزو افراد حرفه‌ای و با سابقه محسوب می‌ شود، هم در زمینه پرونده‌های قضایی اطلاعات کافی دارد و هم با قوانین و مقررات سازمان‌ها و ارگان های دولتی آشنایی دارد.

به این صورت هم می ‌تواند پیگیر پرونده باشد، هم به صورت حضوری به دیوان عدالت مراجعه نماید. حتی امکان رسیدگی به روند پرونده از طریق سامانه ثنا و سایت دیوان عدالت نیز با گرفتن وکیل وجود دارد. بهترین وکلا در سایت وکیل دیوان عدالت آماده رسیدگی به پرونده‌های مربوط به اداره کار تخلفات اداری و اعتراض به آزمون های استخدامی هستند.

در صورت نیاز به کمک این وکلا می‌توانید با مراجعه به سایت وکیل دیوان عدالت از مشاوره حقوقی وکلای مجرب و با تجربه این مجموعه بهره‌مند شوید. گاهی اوقات گرفتن وکیل ضرورتی ندارد و تنها استفاده از مشاوره‌های آن ها می‌تواند چاره‌ساز باشد. به همین خاطر می ‌توانید با تماس با شماره‌های درج شده در این وب سایت و مطرح کردن پرونده قضایی از مشاوره وکلای متخصص استفاده نمایید.

کلام پایانی

آشنایی با بهترین سایت خدمات دیوان عدالت اداری در تهران با توجه به نیاز هم وطنان عزیز برای پیگیری پرونده‌های قضایی در دیوان عدالت اداری ضروری است. از آنجا که سامانه ساجد برای رسیدگی به پرونده‌های دیوان عدالت را اندازی شده، متقاضیان می‌توانند به این سامانه مراجعه نمایند، اما برای گرفتن یک وکیل متخصص پیدا کردن و مراجعه به سایت وکیل دیوان عدالت مورد نیاز است.

/ توجه : این مطلب رپورتاژ آگهی بوده و سایت کوکا مسئولیتی در قبال خدمات معرفی شده آن ندارد.