بیت کوین گلد (BTG) در یک روز ۶۰ درصد رشد کرد


بیت کوین گلد (BTG)، یکی از معدود ارزهای دیجیتال بدنامی که قربانی حمله ۵۱ درصدی شده، در چند روز گذشته به شدت رشد کرده است.

به گزارش والکس و به نقل از crypto، بر اساس داده‌های CoinMarketCap، بیت کوین گلد از قیمت ۱۳/۳۸ دلار در تاریخ ۳۰ جولای به قیمت ۲۱/۴۱ دلار در تاریخ ۳۱ جولای رسید؛ یعنی رشد ۶۰ درصدی را در طول یک روز تجربه کرد.

علاوه بر این رشد قیمتی، افزایش حجم معاملات بیت کوین گلد نیز توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. حجم معاملات این رمزارز از حدود یک میلیون دلار در زمان شروع افزایش قیمت آن در ۳۰ جولای به ۳۴۷ میلیون دلار در تاریخ ۳۱ جولای رسیده است؛ یعنی بیش از ۳۴،۶۰۰ درصد رشد.

با این حال، قیمت فعلی بیت کوین گلد یعنی ۱۹/۰۸ دلار، با بالاترین رکورد آن در سال ۲۰۱۷ که نزدیک به ۵۰۰ دلار بود، بسیار فاصله دارد؛ قیمت فعلی این رمزارز بیش از ۹۵ درصد از بالاترین قیمت ثبت شده آن کمتر است.

بیت کوین گلد پس از اینکه قربانی حمله موفقیت‌آمیز ۵۱ درصدی و دو بار خرج کردن یا دابل اسپندینگ (Double Spending) شد، هرگز نتوانسته به طور کامل بهبود پیدا کند. حتی قبل از این حمله نیز تا حد زیادی غیرفعال بود و از سال ۲۰۱۹، حرکت خاصی در مخزن GitHub کلاینت رسمی آن شکل نمی‌گرفت.

هیچ دلیل روشن یا علت قطعی برای افزایش قیمت ناگهانی بیت کوین گلد وجود ندارد، و محتمل‌ترین دلیل برای این اتفاق گمان‌زنی محض معامله‌گران است. BTG در حال حاضر بالاتر از مقاومت ۱۹/۰۵ دلاری خود معامله می‌شود و حمایت آن در حدود ۱۳/۲۵ دلار قرار دارد، که یک توضیح فنی احتمالی برای افزایش علاقه معامله‌گران به این رمزارز ارائه می‌دهد.