بیوگرافی امیرحسین فتحی + زندگی شخصی و فهرست آثار


تاریخ صدور:
27 جولای 1402

امیرحسین فتحی او یکی از بازیگران ایرانی با استعداد برجسته در عرصه سینما و بازیگری است.

او با بازی حرفه ای و واقع گرایانه خود توانست به عنوان چهره ای محبوب و با استعداد در بین علاقمندان سینمای ایران و جهان شناخته شود.

او با شخصیت جذاب و توانایی بازیگری حرفه ای خود می تواند چنان نقش بزرگی را ایفا کند که طرفداران حتی لحظه ای به توانایی بازیگری او شک نکنند و در عمق فیلم و نقش او غرق شوند.

علاقه و علاقه امیرحسین فتحی به بازیگری به حدی است که هر نقشی را که کارگردانان به او می دهند، چه نقش خوب و چه نقش خشن، به راحتی بازی کند.

امیرحسین فتحی جدای از استعداد بازیگری، فردی بسیار خوش اخلاق است و با همکاران و هوادارانش جز مهربانی رفتار نمی کند.

در این قسمت از بیوگرافی افراد موفق قصد داریم اطلاعات زیادی در مورد بیوگرافی امیرحسین فتحی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما در سایت باور جادو همراه باشید.

تولد امیرحسین فتحی تا نوجوانی

داستان زندگی امیرحسین فتحی با تولد او در 19 مهر 1372 در یکی از روزهای پاییزی تهران آغاز می شود.

او در خانواده ای متوسط، اما هنرمند به دنیا آمد. می گویند امیرحسین از ابتدا عاشق بازیگری و ایفای نقش بود و دوست داشت مورد توجه مردم و دوستانش قرار بگیرد.

امیرحسین فتحی از دوران کودکی همواره خانواده خود را با نقش آفرینی های بداهه و شوخی های مختلف و به عبارتی تمرین مهارت های خود سرگرم می کرد.

استعداد بازیگری او از دوران کودکی به وضوح نمایان شد زیرا او همیشه اطرافیان خود را به خود جلب می کرد و با رفتارهای خاص خود توجه آنها را به خود جلب می کرد.

با بزرگتر شدن امیرحسین و ورود به دوران نوجوانی، علاقه او به بازیگری بیشتر شد.

او به دنبال علاقه خود همواره در تئاتر محلی و نمایش های مدرسه ای شرکت می کند و مهارت های خود را به تماشاگران نشان می دهد.

تعهد و علاقه فتحی به بازیگری به حدی رسید که خانواده تصمیم گرفتند او را در دوره های بازیگری ثبت نام کنند.

او در سال های نوجوانی همواره در فیلم های تاریخی و حرفه ای و تئاترهای دنیای سینما غرق می شد و از بازیگران افسانه ای این دنیا الگو می گرفت.

می توان گفت به دلیل کمبود کلاس های بازیگری در آن زمان، امیرحسین توانست با دیدن فیلم های خارجی سبک بازیگری خود را پیدا کند.

یکی از ویژگی های مهم امیرحسین فتحی توانایی برقراری برابری در تحصیلات و علایقش بود.

او به طور جدی در مسیر آکادمیک زندگی خود حرکت می کرد و در عین حال به دنبال بازیگری حرفه ای بود.

تولد و نوجوانی امیرحسین فتحی از مهم ترین سال های زندگی او بود زیرا فتحی توانست در این سال ها اشتیاق و کار آینده خود را بیابد و برای پیشرفت در آن تلاش کند.

ورود امیرحسین فتحی به دنیای سینما

امیرحسین فتحی پس از تحصیل در رشته بازیگری و ادبیات و گذراندن دوره های بازیگری به این نتیجه رسید که توانایی بازی در اکران را دارد.

پس از این تصمیم، او در اولین فیلم رسمی خود در سال 2006، زمانی که تاگاریا 14 ساله بود، بازی کرد.

به عبارتی امیرحسین فتحی با حضور در فیلم مدار صفر اولین حضور رسمی خود را داشت.

وی پس از بازی در این فیلم در سال 1387 در فیلم دیگری به کارگردانی پدرش حسن فتحی به نام کیفر بازی کرد.

امیرحسین پس از بازی در این دو فیلم در سال 1388 تصمیم گرفت با ویزای تحصیلی به خارج از کشور برود تا در بهترین دانشگاه های بازیگری تحصیلات بازیگری خود را ادامه دهد.

جالب است بدانید او در سال های بازیگری چندین قرارداد مدلینگ را هم رد کرد و گفت: من بازیگری را بیش از هر چیز دیگری دوست دارم و نمی خواهم وقتم را در حرفه های دیگر تلف کنم.

امیرحسین فتحی بین سال های 1385 تا 1393 در چندین فیلم مختلف بازی کرد که تاثیر چندانی در موفقیت او نداشت.

به عبارتی می توان گفت فتحی با حضور در فیلم های کوچک توانست استعداد خود را آشکار کند و نام خود را برای علاقه مندان سینمای ایران و کارگردانان سرشناس مطرح کند.

سال های اوج امیرحسین فتحی

امیرحسین فتحی پس از مدت کوتاهی توانست به عنوان بازیگری توانا و حرفه ای در بین بهترین کارگردانان ایران شناخته شود.

وی از فیلم های مهم امیرحسین فتحی از جمله شهرزاد 1، شهرزاد 2، مدار صفر درجه و سریال جیران نام برد.

در این قسمت از زندگی نامه امیرحسین فتحی قصد داریم به سال های اوج و آثار مهم وی بپردازیم.

درجه مادر صفر اولین فیلمی است که امیرحسین فتحی در آن به ایفای نقش رسمی پرداخت.

نقش او در این فیلم نقشی فرعی بود و حضور صحنه ای او برای شناخته شدن به عنوان نقش اول کافی نبود.

البته باید این را هم در نظر بگیریم که فیلم مدار صفر درجه یکی از بهترین سریال های دهه هشتاد شد و همین موضوع باعث محبوبیت امیرحسین فتحی شد.

این سریال به کارگردانی حسن فتحی درباره دانشجویی است که برای تحصیل در دانشگاه به فرانسه مهاجرت می کند و به محض ورود به فرانسه جنگ جهانی دوم آغاز می شود.

این فیلم جنبه عاشقانه و تاریخی دارد و بیشتر درباره اتفاقاتی است که برای یهودیان رخ داده و نحوه شکل گیری صهیونیسم.

سریال شهرزاد

با آغاز سال 1394 سال اوج امیرحسین فتحی نیز آغاز شد.

او امسال یکی از نقش های اصلی و شاخص سریال معروف «شهرزاد» را بازی کرد.

می گویند در این فیلم او سخت ترین و پیچیده ترین نقش را داشت زیرا نقش او به گونه ای بود که باید نقش یک آدم بی روح و بی احساس را روی پرده تلویزیون می برد.

به گفته خود امیرحسین فتحی، برای درک این شخصیت که جوانی در دهه 30 بود، باید کتاب، روزنامه و فیلم زیادی می دید تا بتواند این نقش پرچالش را با موفقیت ایفا کند.

جالب است بدانید که شهرزاد یکی از پراسترس ترین فیلم هایی بود که فتحی در آن ایفای نقش کرد زیرا حسن فتحی پدرش کارگردان این سریال بود و به دلیل رابطه و صمیمیت پدر و پسری با امیرحسین خیلی برخورد شد. و بازیگران از همه بیشتر بودند. انتظار داشتند.

سریال جیران

می توان گفت سریال جیران مهمترین سریالی است که امیرحسین فتحی تا به امروز در آن ایفای نقش کرده است.

او در این فیلم نقش اصلی را بر عهده دارد و حضور او داستان اصلی فیلم را توسعه می دهد.

سریال جیران یک سریال تاریخی عاشقانه به کارگردانی حسن فتحی است که داستان هایی از زندگی و وقایع زندگی ناصرالدین شاه را روایت می کند.

بهرام رادان، پرنیاز ایزدیار و امیرحسین فتحی از جمله ستارگان جیران هستند که می توان گفت داستان به خوبی پیش رفت و سریال به واسطه بازی بی نظیر این 3 بازیگر موفق شد.

خلاصه داستان این سریال در مورد داستان عاشقانه بهرام رادان است که نقش ناصرالدین شاه پادشاه قاجار و پرنیاز ایزدیار نقش جیران را بازی می کند و در کنار رابطه عاشقانه این دو وقایع تاریخی مانند ترور است. امیرکبیر و غیره به تصویر کشیده شده است.

زندگی شخصی امیرحسین فتحی

امیرحسین فتحی یکی از معدود بازیگران برتری است که علاوه بر بازیگری، به تحصیلات آکادمیک و گرفتن مدارک ارزنده جدی می پردازد.

او در کنار تحصیلات و حرفه بازیگری، به رشد شخصی و تبدیل شدن به فرد بهتر نیز اهمیت زیادی می دهد.

گفته می شود امیرحسین فردی درون گرا است و ترجیح می دهد اتفاقات زندگی شخصی خود مانند روابط عاشقانه خود را خصوصی و از رسانه ها پنهان نگه دارد.

البته فتحی اصلاً آدم مغروری نیست، بلکه جزو بازیگران و افراد مشهوری است که به همه اقشار احترام می گذارند و به اصطلاح آدمی زمینی هستند.

همانطور که گفته شد، امیرحسین فتحی برای تحصیلات دانشگاهی اهمیت زیادی قائل است و معتقد است اگر در رشته مورد نظر خود به اندازه کافی مطالعه کند و مدارک عالی را کسب کند.

او می تواند در حرفه خود به موفقیت های بیشتری دست یابد و بازیگر بهتری شود.

او تا به امروز موفق می شود زندگی شخصی خود را در سلامت کامل سپری کند و در کنار رشد شخصیتی خود به زندگی حرفه ای خود در دنیای سینما با موفقیت ادامه دهد.