تاریخ مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ مشخص شد


مارک زاکربرگ مدیرعامل متا اعلام کرد که تاریخ ۴ شهریور را برای برگزاری مبارزه در قفس به ایلان ماسک پیشنهاد کرده است. 

به گزارش والکس و به نقل از theverge، پس از صحبت‌های روز گذشته ایلان ماسک مبنی بر اینکه مبارزه او با مارک زاکربرگ از طریق پلتفرم X به طور زنده پخش خواهد شد، مدیر عامل متا در واکنشی فوری گفت:

همین امروز هم آماده مبارزه هستم. وقتی او برای اولین بار من را به این چالش دعوت کرد، تاریخ ۲۶ آگوست (۴ شهریور) را برای برگزاری این مسابقه پیشنهاد دادم. او هنوز تاریخ را تایید نکرده است. در نهایت من فکر نمی‌کنم که این مبارزه برگزار شود. 

ایلان ماسک بعد از اینکه درباره پخش زنده این مبارزه صحبت کرد، در پستی تکمیلی گفت که ممکن است به عمل جراحی نیاز داشته باشد. او همچنین از انجام ام‌آرآی بر روی گردن و قسمت بالایی کمر خود خبر داد.

مارک زاکربرگ در پرسشی کنایه‌آمیز به بخش دوم صحبت‌های ماسک اشاره کرد که در آن کمک به کهنه‌سربازان از طریق جمع‌آوری عواید حاصل از این مبارزه مطرح شده بود. او پرسید:

آیا بهتر نیست از پلتفرمی استفاده کنیم که در آن امکان کمک به خیریه وجود دارد و قابل اطمینان‌تر است؟

جنگ لفظی زاکربرگ و ماسک به همین جا ختم نشد و مدیرعامل متا در پاسخ به پست یک کاربر در تردز (Threads) که پرسیده بود، آیا پخش مبارزه در پلتفرم X مورد توافق دو طرف بوده است؟ گفت:

این بیشتر شبیه تامین بودجه است.

پاسخ‌های کنایه‌آمیز مارک زاکربرگ و رجزخوانی‌های ایلان ماسک در حالی وارد مرحله جدیدی شده است که جنگ اصلی بین این دو نفر نه در قفس، بلکه در پلتفرم‌هایشان در حال وقوع است. بسیاری هنوز هم معتقدند که صحبت درباره این مبارزه تنها یک شوخی ساده است. عده‌ای از کاربران در شبکه‌های اجتماعی این نبرد را یک نمایش تبلیغاتی معرفی می‌کنند که تنها با اهداف مالی دنبال می‌شود. حتی اگر این فرضیه درست باشد باز هم چیزی از جذابیت‌های آن کم نخواهد شد. باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا واقعا شوالیه‌های دنیای تکنولوژی لباس رزم می‌پوشند و در مقابل هم قرار می‌گیرند یا خیر.