تتر یازدهمین مالک بزرگ بیت کوین است


یک محقق محبوب بلاکچین و متخصص داده در شرکت ۲۱شیرز (۲۱Shares) اخیرا تجزیه و تحلیلی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد استیبل کوین تتر مالک یازدهمین آدرس بزرگ بیت کوین است. 

به گزارش والکس و به نقل از cryptoglobe، موجودی بیت کوین شرکت تتر افزایش قابل توجهی داشته است، به طوری که نسبت به سه ماهه قبل چیزی در حدود ۱۷۶ میلیون دلار به حجم ذخایر قبلی اضافه شده و حالا تتر مالک بیش از ۵۵ هزار بیت کوین است. در سه ماهه قبل موجودی تتر در حدود ۱.۵ میلیارد دلار، معادل ۵۳۴۹۰ بیت کوین بود.

تام وان (Tom Wan) محققی است که موفق شده است یک آدرس بیت کوین را پیدا کند که به نظر می‌رسد دارایی‌های آن با موجودی سه ماهه تتر مطابقت دارد.موجودی بیت کوین این آدرس به طور پیوسته در حال افزایش بوده و در پایان ماه مارس به حدود ۵۳۴۹۰ بیت کوین رسیده است. این رقم در ماه ژوئن به ۵۵۰۲۰ بیت کوین افزایش یافت است. 

تام وان اینطور فرض می‌کند که تتر تمام بیت‌کوین خود را در یک آدرس واحد ذخیره کرده است. جمع‌آوری وجوه در یک آدرس کیف پول سرد (Cold Wallet) می‌تواند از دارایی‌ها در مقابل حملات هکری محافظت کند. 

شرکت تتر در اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که قصد دارد ۱۵ درصد از سود عملیاتی تحقق یافته خود را روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کند. پرتفوی تتر فقط به بیت کوین محدود نمی‌شود. این شرکت از طلا، اسناد خزانه‌داری ایالات متحده و سایر موارد به عنوان پشتوانه مالی برای خود استفاده می‌کند و موفق شده است سود قابل توجهی را نیز از همین طریق کسب کند.

سرمایه‌گذاری روی اسناد خزانه داری باعث شده این شرکت حتی در شرایطی که بازار یک دست قرمز است و در وضعیت نزولی قرار دارد هم سود خوبی را به دست آورد. در زمان نگارش این مقاله اوراق یک ماهه ایالات متحده حدود ۵.۳۸ درصد بازدهی دارند. استیبل کوین تتر در حالی سود ۸۵۰ میلیون دلاری را در پایان ژوئیه گزارش کرد که ۶۴ درصد از دارایی‌های تتر را اسنادخزانه داری تشکیل می‌دهند.