تحقیقات جدید: همه کسانی که روزانه بیت کوین را با استراتژی DCA خریداری می کنند، سود دارند


نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که سرمایه گذاری تمام افرادی که در سال های اخیر روزانه و به طور مداوم مقدار ثابتی بیت کوین خریداری کرده اند اکنون به طور رسمی سودآور است.

به گفته DeCrypt، یک سرمایه گذار بیت کوین به نام Wicked (@w_s_bitcoin) در روز دوشنبه نموداری را در توییتر به اشتراک گذاشت که میانگین وزنی قیمت برای خرید بیت کوین را نشان می دهد. بر اساس این داده ها، سرمایه گذارانی که بیت کوین را با استفاده از روش میانگین هزینه دلار (DCA) خریداری کرده اند، بدون توجه به زمان شروع سرمایه گذاری، اکنون در سود هستند.

نموداری از قیمت بیت کوین در مقایسه با میانگین وزنی قیمت خرید

میانگین هزینه دلار استراتژی است که در آن سرمایه گذاران بدون توجه به تغییرات قیمت دارایی، مقدار ثابتی پول را برای خرید سهام یا ارز دیجیتال در فواصل زمانی منظم خرج می کنند. هدف این استراتژی کاهش استرس و پیچیدگی تعیین زمان مناسب برای ورود به یک بازار بسیار نوسان است و اغلب توسط طرفداران برجسته بیت کوین به عنوان جایگزین عاقلانه تری برای تجارت معرفی می شود.

همچنین بخوانید: سه روش تجارت ارزهای دیجیتال کم خطر برای مبتدیان

داده های این نمودار نشان می دهد که میانگین وزنی قیمت پرداخت شده برای خرید بیت کوین تا 3 جولای به 31233 دلار رسیده است که بالاترین سطح قیمت از ژوئن سال گذشته است. Wicked توضیح داد:

هنگامی که کل خط نارنجی به زیر خط نقطه سفید می رود، همه کسانی که بیت کوین را با استراتژی روزانه DCA خریداری کرده اند سود خواهند برد.

البته این بدان معنا نیست که همه سرمایه گذاران بیت کوین در سود هستند، به خصوص کسانی که در نوامبر 2021 (آبان 1400) 69000 دلار بیت کوین خریده اند و از آن زمان تاکنون هیچ کاری انجام نداده اند. در مقابل، کسانی که از آن زمان تاکنون به خرید مکرر ادامه داده اند، بخشی از ضرر خود را با خرید در زمان کاهش قیمت جبران کرده اند. مانند زمانی که قیمت بیت کوین پس از سقوط صرافی FTX به زیر 16000 دلار رسید.

سیف الدین آموس، نویسنده استاندارد بیت کوین، روز دوشنبه در توییتی نوشت:

خرید منظم برای همه سودآور است، حتی زمانی که قیمت بیت کوین 55 درصد از اوج خود کاهش یافته است. گواهی خیره کننده از قدرت بیت کوین به عنوان یک فناوری نجات دهنده زندگی.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال 2023 تا به امروز حدود 85 درصد افزایش یافته است. کاهش اعتماد به سیستم بانکی در ماه مارس و افزایش اعتماد به امکان تایید نقدی ETF بیت کوین در ایالات متحده به دنبال درخواست BlackRock در ژوئن از مهمترین دلایل این رشد بود.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین

به لطف افزایش قیمت اخیر، سرمایه گذاری خرد استراتژیک در بیت کوین نیز از زیان خارج شده است. این شرکت به‌عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران نهادی بیت‌کوین، تا آگوست ۲۰۲۰ (اوت ۲۰۱۹) در مجموع ۱۵۲۳۳۳ بیت‌کوین را در چندین خرید در اختیار دارد. مایکل سیلور، مدیر عامل MicroStrategy، به خاطر توصیه‌هایش به نام «هرگز بیت کوین را نفروش» شهرت دارد.