تست آنلاین کمرویی و همراه با راه حل درمان کمرویی


1400-12-26

440 بازدید

در میان همه موجودات، انسان خجالتی ترین و ترسوترین است. این کمرویی در صورت عبور از خط می تواند مشکلاتی ایجاد کند. تحقیقات دکتر پیلکانیس در دانشگاه استنفورد به کمرویی خصوصی و عمومی اشاره دارد. با کمرویی خصوصی، فرد خود را چاق، تنبل یا بی سواد نشان می دهد و با کمرویی عمومی، از چشم دیگران دیده می شود. چقدر کوتاه قد هستید کمرویی چیست و چه عواملی باعث آن می شود؟ در این مقاله با این موارد به طور کامل آشنا خواهید شد تست خجالتی آنلاین شما می توانید سطح کمرویی خود را کشف کرده و آن را مدیریت کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید

خجالتی چیست؟

کمرویی و کمرویی یک الگوی رفتاری طبیعی است که در برخی موقعیت ها طبیعی و در برخی موقعیت ها نامناسب است. یک فرد خجالتی هنگام مواجهه و تعامل با دیگران (به ویژه افراد غریبه و ناشناخته) یا زمانی که در موقعیت جدیدی قرار می گیرد و بیان احساسات یا افکار خود برایش مشکل است، احساس ناراحتی، اضطراب و تا حدی می ترسد. به عبارت دیگر، کمرویی به معنای عدم انجام کار یا رفتار صحیح به دلیل نداشتن مهارت های ارتباطی کافی و افکار نادرست است که می تواند منجر به رفتار نادرست شود. همچنین بخوانید

شکل گیری کمرویی اجتماعی از دوران کودکی

کمرویی اجتماعی از دوران کودکی شروع می شود. وقتی کودک با موقعیتی مواجه می شود که تصویر ذهنی او را تداعی می کند، نگران است که او را منفی ارزیابی کنند. اگر کودک در دوران کودکی با سخت گیری ها و انتقادات زیادی مواجه شود، ممکن است کمرویی اجتماعی در او شدیدتر شود. اما کمرویی اجتماعی اغلب آنقدرها هم که به نظر می رسد بد نیست، اما اگر زیاده روی شود، می تواند به یک مشکل تبدیل شود. افراد بسیار خجالتی و خجالتی فاقد احساس امنیت هستند و نسبت به انتقاد بسیار حساس هستند. این افراد از رقابت اجتناب می کنند. افراد خجالتی اغلب در کنار دیگران ساکت هستند، اما می توانند یاد بگیرند که خودشان را ابراز کنند و قاطعانه رفتار کنند. و می توانید این تکنیک های مهارت سازی را در مقاله تقویت کنید چگونه خجالتی نباشیم استفاده کنید.

علائم کمرویی چیست؟

یک فرد خجالتی می تواند موقعیت های زیادی را تجربه کند که در مقاله علائم کمرویی به طور مفصل در مورد این علائم و نشانه ها صحبت کرده ایم و در اینجا تعدادی از آنها را برای شما دوست عزیز می خوانیم که بدانید:

 • ناراحتی فیزیکی
 • تپش قلب
 • درد معده
 • تعریق
 • گرگرفتگی
 • افکار تحقیر کننده خود
 • نگرانی در مورد ارزیابی منفی دیگران
 • مهارت های اجتماعی ضعیف
 • بازداری اجتماعی
 • دست و پا چلفتی
 • بیزاری از چشم دیگران
 • ملودی ملایم صدا
 • گفتار مردد یا همراه با ترس و لرز

دلایل خجالتی بودن، دلایل خجالتی بودن افراد

زمینه های زیادی وجود دارد که می تواند بستر مناسبی برای تحقیر یک فرد ایجاد کند. بنابراین، دلایل کمرویی بسته به این مناطق می تواند متفاوت باشد:

 • دلایل فیزیولوژیکی: نقص عضو، نارضایتی از ظاهر، اختلال عملکرد غده فوق کلیوی، اختلال گفتار.
 • دلایل آموزشی: مراقبت افراطی والدین، عدم تفویض استقلال به نوجوان، انتظار اطاعت و اطاعت مستمر از او، خشونت و سخت گیری والدین، محرومیت از محبت، ترس از مجازات و اتهام، تمایل خانواده به گوشه گیری.
 • دلایل روانی: استرس محیطی و عدم احساس امنیت، غم شدید و مداوم، عقب ماندگی تحصیلی، تحقیرهای متعدد در مقابل جمعیت.
 • دلایل اجتماعی: فقدان مهارت های اجتماعی، مهاجرت، فقر، اعتیاد والدین، طلاق والدین.

چرا شرمنده ایم؟

افراد خجالتی عزت نفس پایینی دارند و به همین دلیل فکر می کنند که اگر در جمع صحبت کنند، مورد خنده قرار می گیرند یا هیچ کس به حرف های آنها توجه نمی کند. خجالتی بودن یکی از ویژگی های شخصیتی است که در صورت عدم درمان و رفع آن می تواند عزت نفس را از بین ببرد. بسیاری از افرادی که می خواهند بر کمرویی غلبه کنند، اگر به کاری که انجام می دهند فکر نکنند یا اقدامات اشتباهی انجام دهند. انجام دهید، آنها به نتیجه نمی رسند.

تست خجالتی آنلاین

اطلاعات

با انجام این تست متوجه خواهید شد که چقدر خجالتی هستید.

نکته مهم 1: در حین پاسخ دادن به سؤالات، انتخاب کنید که واقعاً چه کسی هستید، نه کسی که دوست دارید باشید.

نکته مهم 2: به سوالات با دقت پاسخ دهید.

آیا برای شروع آزمون آماده اید؟

راهی برای غلبه بر کمرویی

این را می توان با غلبه بر کمرویی با مجبور کردن خود به صحبت با مردم اشتباه کرد، اما حتی اگر در این کار موفق شوید، احساسات عمیق و شک و تردید به خود در زیر این لایه حساس باقی می ماند و باعث ایجاد مشکل رفتاری دیگری می شود.

به عنوان مثال، یک فرد خجالتی که قادر است بر کمرویی خود غلبه کند بدون اینکه اساساً از شر این احساس خلاص شود، ممکن است مجموعه دیگری از احساسات را ایجاد کند که مسیر دیگری به سمت احساسات منفی و مشکلات دیگر است. بنابراین برای غلبه کامل بر کمرویی، باید گذشته خود، باورهای خود را در مورد خودتان بررسی کنید و بفهمید که چرا ذهن شما از چنین استراتژی برای فاصله گرفتن شما از مردم استفاده می کند.

زمانی که علت کمرویی و ریشه این احساس را درک کردید، راه مقابله با آن برایتان روشن می شود و کمرویی شما که تنها نشانه ای از علت اصلی آن است نیز از بین می رود. بهترین راه برای پایان دادن به این اختلال روانی این است که راهبردهای حل مسئله قدیمی ذهن خود را با راهبردهای جدید دیگری جایگزین کنید که به شما امکان می دهد به اهداف خود برسید.

بهترین راه برای درمان کمرویی

مسئله کمرویی و عزت نفس پایین یکی از معضلاتی است که در بسیاری از جوامع دیده می شود و نمی توان آن را مختص کشور یا حتی سن دانست. اما نکته مهم این است که هیپوترمی مانند بسیاری از مشکلات دیگر با روش های مناسب قابل درمان است. پس اگر شما یا یکی از اطرافیانتان این مشکل را دارید، به جای نادیده گرفتن آن و گذر مداوم از آن، سعی کنید با روش های مناسب آن را برطرف کنید.

در واقع، یک خبر خوب در مقاله تست خجالتی آنلاین برای شما که خجالتی و محجوب هستید، دارم. تیم متخصص گام برتر پس از سال ها تحقیق و مطالعه در این زمینه، دوره جامعی را تهیه کرد که در آن به طور کامل راه های درمان کمرویی و کمرویی را بیان کرد که می تواند برای افراد مختلف با هر درجه ای از کمرویی موثر باشد. پیشنهاد میکنم وارد صفحه بشید دوره از بین بردن خجالت و کمرویی توضیحات جامع آن را بخوانید و در صورت نیاز آن را تهیه کنید.

سوالات متداول در مورد تست آنلاین کمرویی

1. چرا شرمنده ایم؟

افراد خجالتی عزت نفس پایینی دارند و به همین دلیل فکر می کنند که اگر در جمع صحبت کنند، مورد خنده قرار می گیرند یا هیچ کس به حرف های آنها توجه نمی کند. خجالتی بودن یکی از ویژگی های شخصیتی است که در صورت عدم درمان و رفع آن می تواند عزت نفس را از بین ببرد. بسیاری از افرادی که می خواهند بر کمرویی غلبه کنند، اگر به کاری که انجام می دهند فکر نکنند یا اقدامات اشتباهی انجام دهند. انجام دهید، آنها به نتیجه نمی رسند.

2. کمرویی اجتماعی از کودکی چگونه شکل می گیرد؟

کمرویی اجتماعی از دوران کودکی شروع می شود. وقتی کودک با موقعیتی مواجه می شود که تصویر ذهنی او را تداعی می کند، نگران است که او را منفی ارزیابی کنند. اگر کودک در دوران کودکی با سخت گیری ها و انتقادات زیادی مواجه شود، ممکن است کمرویی اجتماعی در او شدیدتر شود.

شرم بر شما