تست تیپ شخصیتی جسورانه هلندی – Step Up


یکی از 6 تیپ شخصیتی پیشنهاد شده توسط آقای هالند تیپ شخصیتی شجاع در آزمون هلندی این تیپ شخصیتی با کد E شناخته می شود که ابتدای عنوان است کارآفرین که اغلب به عنوان کارآفرین ترجمه می شود. حتما در بین دوستان و آشنایان افرادی را دیده اید که دیگران می گویند ظاهراً رهبری در خونشان است و همیشه مردم را به خوبی مدیریت می کنند و اختیارات خوبی دارند. آن افراد با عنوان جسور، شجاع یا سازنده در این مقاله به بررسی کامل و دقیق این تیپ شخصیتی می پردازیم و ویژگی ها و حرفه های مناسب برای این تیپ شخصیتی را ذکر می کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید

ویژگی های تیپ شخصیتی شجاع

این تیپ شخصیتی دارای ویژگی ها و ویژگی هایی است که می تواند در کارآفرینی و رهبری به آنها کمک زیادی کند که اگر بخواهیم به مهم ترین این ویژگی ها اشاره کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آنها به گروه های رهبری علاقه مند هستند.
 • اجتماعی و ماجراجو هستند.
 • آنها علاقه مند به کسب قدرت هستند.
 • روحیه جاه طلبی دارند.
 • آنها شخصیت کاریزماتیکی دارند.
 • تاثیر کلام و رفتارشان زیاد است.
 • آنها اعتماد به نفس دارند.
 • روحیه عاطفی دارند و سرشار از انرژی هستند.
 • آنها اغلب هوش کلامی بالایی دارند.
ویژگی های تیپ شخصیتی شجاع

مشاغل مناسب برای تیپ های شخصیتی جسور

همانطور که تا به حال متوجه شدید، شخصیت های جسور علاقه و استعداد خاصی به رهبری دارند. بنابراین هر رشته ای که با رهبری و مدیریت مرتبط باشد می تواند برای افراد با این تیپ شخصیتی مناسب باشد. اگر بخواهیم به سراغ مهم ترین مشاغل مناسب تیپ شخصیتی شجاع برویم، می توانیم به این فهرست اشاره کنیم:

 • کارآفرین
 • مدیر فروش
 • مدیر هتل یا رستوران
 • مدیر اداری
 • قاضی
 • رهبری
 • مدیر عامل
 • بازاریاب
مشاغل مناسب برای تیپ های شخصیتی جسور

بدترین شغل برای افراد شجاع

افراد با تیپ شخصیتی جسور به کار با افراد علاقه مند هستند و روحیه اجتماعی دارند بنابراین اگر این افراد بخواهند شغلی را انتخاب کنند که در آن ارتباط و تعامل با دیگران محدود باشد احتمالا شکست می خورند و به خود و دیگران آسیب می رسانند. مشاغلی مانند: راننده کامیون، برنامه نویس کامپیوتر، کتابدار و مشاغلی از این قبیل ممکن است از جمله مشاغلی باشند که این افراد نمی توانند در آنها موفقیت چندانی کسب کنند.

بدترین شغل برای افراد شجاع

معنی تیپ شخصیتی پررنگ

تقریباً همه مشاغل چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی نیاز به فردی دارد که دارای روحیه و توانایی رهبری باشد که اگر او اقتدار نداشته باشد مطمئناً سایر افراد به دستورات او توجه نمی کنند و در نتیجه سازمان یا بدن از بی نظمی و مشکلات جدی رنج خواهد برد.

بنابراین، بسیار مهم است که فردی که خود یا شخص دیگری را به عنوان رهبر یا مسئول انتخاب می کند، شخصیتی جسور، شجاع و سازنده داشته باشد تا علاوه بر اینکه بتواند به خوبی مدیریت و رهبری کند، از این کار نیز خسته شود. و در نتیجه احتمال موفقیت در این سازمان افزایش می یابد.

معنی تیپ شخصیتی پررنگ

نقاط ضعف تیپ شخصیتی شجاع

همانطور که گفته شد این تیپ شخصیتی دارای ویژگی ها و نقاط قوتی است که می تواند برای موفقیت فردی و سازمانی بسیار موثر و کمک کننده باشد. اما باید در نظر داشته باشید که اگر با نقاط ضعف این تیپ شخصیتی آشنا نباشید می تواند شما را از مسیر منحرف کند.موفق باشید یا با مشکلات دیگری روبرو شوید البته باید بگوییم که این موارد ضعف نیست. در خود و زمانی مشکل ایجاد می شود که افراد با این تیپ شخصیتی خود را به خوبی نشناسند و اخلاق حرفه ای را رعایت نکنند. به این نقاط ضعف اشاره می کنیم:

 • افراد با این تیپ شخصیتی بسیار ریسک پذیر هستند و می توانند بدون دانش و آگاهی وارد یک موضوع شوند و در نتیجه شکست بخورند.
 • این نوع از افراد عاشق قدرت هستند و به همین دلیل گاهی اوقات می توانند برای به دست آوردن آن و مقام بالا دست به کارهای غیراخلاقی بزنند.
 • از آنجایی که افراد با این تیپ شخصیتی بسیار متعهد به مسیر خود هستند، ممکن است راه اشتباه را انتخاب کنند و در آن پافشاری کنند و در نهایت با شکست های بزرگی مواجه شوند.
 • اگر این افراد با این تیپ شخصیتی مقید به اصول اخلاقی نباشند، به دلیل جذابیت و نفوذ کلامشان، می توانند مردم را فریب دهند و آن طور که می خواهند بکشند.

در نهایت می توان نتیجه گرفت که اگر این تیپ شخصیتی با اصول اخلاقی و مشاوره همراه باشد، می تواند برای فرد و جامعه بسیار مفید باشد.

نقاط ضعف تیپ شخصیتی شجاع

چگونه بفهمیم تیپ شخصیتی شجاعی داریم؟

اگر می خواهید بدانید که آیا شخصیتی جسور و سازنده دارید، می توانید سوالات زیر را از خود بپرسید، اگر پاسخ شما به اکثر سوالات مثبت است، ممکن است نشانه این باشد که شخصیتی جسور در درون خود دارید.

 • آیا متقاعد کردن دیگران برای شما آسان است؟
 • آیا می توانید چیزی را خوب به دیگران بفروشید؟
 • آیا شما فردی ریسک پذیر هستید؟
 • آیا تجربه خوبی در مدیریت و رهبری گروه دارید؟
 • آیا از نظر دیگران احساساتی و فعال هستید؟

با توجه به ویژگی هایی که در این مقاله در مورد این تیپ شخصیتی ذکر شده است، اگر شخصیتی جسور دارید، پاسخ شما به این سوالات باید مثبت باشد.

سوالات تست شخصیت شجاعانه

پرورش تیپ شخصیتی شجاع

بسیاری از افراد دوست دارند این نوع شخصیت را پرورش دهند تا بتوانند رهبران و مدیران بهتری شوند و اقتدار و شجاعت آنها افزایش یابد، در این زمینه تمرین ها و تکنیک های مختلفی وجود دارد که می تواند شخصیت شجاع شما را توسعه دهد و خلاقیت شما به شما کمک می کند:

 1. در مورد اصول و مهارت های مدیریت و رهبری بخوانید.
 2. سعی کنید داوطلبانه مسئولیت گروه کوچکی را بر عهده بگیرید و اوضاع را مدیریت کنید.
 3. سعی کنید به مردم سخنرانی و نصیحت کنید.
 4. امور مالی و شخصی خود را با دقت مدیریت کنید.
 5. مهارت های ارتباطی خود مانند بیان و ارتباط موثر را افزایش دهید.
 6. سعی کنید همدلی کنید و مشکلات اطرافیانتان را حل کنید.
پرورش تیپ شخصیتی شجاع

تیپ شخصیتی شجاع در کودکان

برخی از کودکان و نوجوانان هستند که روحیه و تیپ شخصیتی شجاعی دارند و این تیپ شخصیتی به آنها کمک می کند در آینده رهبران و مدیران موفقی شوند. شناخت این تیپ شخصیتی در کودکان نیاز به کمی دقت دارد، باید روابط و رفتار کودک خود را با دیگران و سایر کودکان به دقت مشاهده کنید تا بتوانید این تیپ شخصیتی را در او تشخیص دهید.

به عنوان مثال کودکان با این تیپ شخصیتی می توانند کودکان کوچکتر از خود را به خوبی مدیریت کنند و می توانند آنها را در بازی ها و فعالیت های دیگر هدایت کنند، همچنین می بینید که سایر کودکان به دلیل اقتداری که در این شخصیت دارند، او را از او می گیرند. خوب حرف بزن و دستوراتش را عمل کن

تیپ شخصیتی شجاع در کودکان

نتیجه

شرکت در آزمون استعدادیابی هلند یکی از معماهای کشف ماموریت فردی و آینده افراد است.اگر می خواهید دقیقا و با اطمینان بدانید که برای چه شغل و مسیری مناسب هستید فقط آزمون هلند برای شما کافی نخواهد بود.چون باید داشته باشید. هوش علایق شما بررسی می شود و علایق و ارزش های شخصی شما نیز توسط یک متخصص بررسی می شود.

گروه آموزش برتر گام بیش از 1 دهه است که در زمینه استعدادیابی و کشف ماموریت های شخصی و حرفه ای افراد فعال است و می تواند در این زمینه و تمامی موارد ذکر شده از جمله کشف استعدادها، علاقه واقعی و ارزش ها به شما کمک زیادی کند. فردی و … به صورت دقیق و کارشناسی انجام شود برای ارتباط با مشاوران متخصص مجموعه گام توپرام می توانید پیام دهید و یا با شماره 09906211366 یا 09134257742 در اپلیکیشن ایتا تماس بگیرید.

مشاوران سطح بالا

آشنایی با سایر تیپ های شخصیت هلندی:

تیپ شخصیتی هنری

من دنبال تیپ شخصیتی هستم

تیپ شخصیتی اجتماعی

تیپ شخصیتی واقع بینانه

تیپ شخصیتی قراردادی

فرد کارآفرین