خبر استعفای رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ساختگی و ساختگی هوش مصنوعی بود.


با انتشار مجدد خبر استعفای گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به نظر می رسد این متن به احتمال زیاد توسط هوش مصنوعی تولید شده باشد.

به گزارش کوین تلگراف، در تاریخ 1 ژوئیه (10 ژوئیه)، وب سایتی به نام “thecryptoalert.com” خبری منتشر کرد که به نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرد که گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده درخواست استعفای خود را کرده است. . وی پس از انجام تحقیقات داخلی ارائه کرد

با این حال، Cointelegraph دریافت که متن این خبر در ابزار تشخیص هوش مصنوعی ZeroGPT امتیاز بالای 96.8 درصد را دریافت کرده است که نشان می دهد به احتمال زیاد این متن توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

تجزیه و تحلیل ZeroGPT نشان می دهد که 96.8 درصد از متن توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

به نظر می رسد این وب سایت تازه تاسیس شده است و در مجموع دارای 17 پست وبلاگ است که اولین آنها در 22 ژوئن ارسال شده است. برای تولید بسیاری از این مقالات نیز از هوش مصنوعی استفاده شده است. زیرا همه آنها در بررسی با ابزار ZeroGPT امتیاز بالای 70 درصد را کسب کردند.

علاوه بر این که بیشتر پست ها توسط هوش مصنوعی ایجاد می شوند، جستجو در وب سایت «Wayback Machine» نشان می دهد که مالکیت دامنه این وب سایت در 24 ژوئن تغییر کرده است.

با این حال، برخی از حساب ها این محتوا را در توییتر بازنشر کردند. پربازدیدترین توییت متعلق به یک حساب کاربری به نام “Whalechart” است که تاکنون بیش از 1.6 میلیون بازدید داشته است.

توییت والچارت درباره خبر استعفای گری جنسلر

چارلز گاسپارینو، خبرنگار فاکس بیزینس، در 3 ژوئیه توییت کرد که SEC PR اعلام کرده است که جنسلر استعفا نخواهد داد.

توئیت چارلز گاسپارینو شایعات استعفای گری جنسلر را رد کرد.

این اولین بار نیست که درباره استعفای جنسلر صحبت می شود. در 20 آوریل (31 آوریل) شایعاتی مبنی بر برکناری احتمالی رئیس کمیسیون مبادلات آمریکا توسط منابع مشکوک منتشر شد.

در 12 ژوئن، قانونگذاران ایالات متحده لایحه جدیدی به نام “قانون تثبیت SEC” را در مجلس نمایندگان ارائه کردند. یکی از مفاد اصلی آن لایحه، که گنسلر را “رئیس مستبد” می خواند، خواستار برکناری وی است.