در بازارهای محلی استانبول قدم بزنیدترکیه در سال های اخیر توانسته در زمینه های مختلف گردشگری به خوبی توسعه یابد. بسیاری از مسافران به صورت حضوری به ترکیه سفر می کنند و یا از تورها استفاده می کنند تا از نزدیک دیدنی های آن را ببینند. استانبول یکی از معروف ترین شهرهای ترکیه برای مسافران است. جاذبه های زیادی در این شهر وجود دارد که مسافران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

شما می توانید برای سفر بعدی خود به راحتی بلیط تهران به استانبول را خریداری کنید، به استانبول سفر کنید و از جاذبه های این شهر لذت ببرید. یکی از برنامه های سفری که بسیاری از مسافران در شهرهای مختلف برنامه ریزی می کنند، خرید است.

استانبول مراکز خرید و بازارهای زیادی دارد که ممکن است برای شما جذاب باشد. حتی اگر قصد خرید ندارید، هر کدام از مراکز خرید چیزهای خوبی دارند که حتما باید از آنها دیدن کنید. در این مقاله از بازارهای محلی استانبول و گردش در آنها می گوییم. اگر بلیط تهران به استانبول را خریداری کرده اید و می خواهید برای سفر خود برنامه ریزی کنید، حتما این مقاله را به طور کامل و با دقت مطالعه کنید.

بازارهای محلی استانبول

استانبول برای هر بودجه و سبکی همه چیز دارد. یکی دیگر از گزینه های خرید جذاب و جایگزین در استانبول، بازارهای خیابانی است. بازدیدکنندگان می توانند چند ساعتی را در بازارهای خیابانی پر جنب و جوش و نوستالژیک استانبول سپری کنند و انواع اقلام، غذاها و محصولات را بیابند. این یک روش اقتصادی برای خرید است. نمونه ای از بازارهای خیابانی و محلی استانبول عبارتند از: پنج شنبه بازار در اورتاکوی (بازار اولوس سابق) و شنبه بازار در بشیکتاش، باکرکوی و فریکوی (شیشلی)، یکشنبه بازار در کاسیم پاشا (بی اوغلو) در سمت اروپایی و سه شنبه بازار در کادیکوی. در سمت آسیایی همه این بازارها برای مسافران و گردشگران جذاب بوده و ارزش دیدن دارند.

بهتر است بازدید از این بازارها و قدم زدن در آنها را در برنامه سفر استانبول خود قرار دهید و در خرید بلیط تهران به استانبول به این نکته توجه کنید. در قسمت های بعدی این مقاله تعدادی از بازارهای محلی استانبول را به شما معرفی می کنیم تا بهتر با آن ها آشنا شوید و بازارها را با هم مقایسه کنید.

بازار تاریخی کادیکوی در روزهای سه شنبه

بازار کادیکوی که سه شنبه بازار تاریخی نیز نامیده می شود، هر سه شنبه در منطقه کادیکوی برگزار می شود. این بازار محلی یکی از شلوغ ترین بازارهای خیابانی استانبول است. این بازار به خاطر انواع غذاهای تازه، میوه‌ها، سبزیجات و همچنین کالاهای متنوع و متعدد، پوشاک، لباس‌های قدیمی، پارچه‌ها، منسوجات و غیره شهرت دارد. اگر بلیط تهران به استانبول را خریده اید و می خواهید سفری عالی داشته باشید، فراموش نکنید که بخشی از سفر خود را به بازدید از بازارهای محلی مانند سه شنبه بازار تاریخی کادیکوی اختصاص دهید.

بازار اورتاکوی پنجشنبه ها

بازار اورتاکوی که هر پنجشنبه در منطقه اورتاکوی برگزار می شود، یکی از معروف ترین بازارهای استانبول است. انواع پوشاک با برندهای برتر و قیمت بسیار مناسب، منسوجات خانگی، لوازم آرایش و برخی کالاهای دیگر را به راحتی می توانید در این بازار پیدا کنید. همچنین جالب است بدانید که حمل و نقل رایگان از مرکز خرید Akmerkez، Zincirlikuyu و Kurucesme توسط شهرداری بشیکتاش بین ساعت 10:00 تا 15:00 انجام می شود.

بازار ادویهممنبامنr درجه سانتی گرادarچیبامن)

این بازار که به بازار مصر نیز معروف است، پس از آتش سوزی بزرگ سال 1660 با ادویه های مصری ساخته شده است. عطر و بوی مست کننده هر یک از 85 غرفه این بازار ممکن است شما را مجذوب خود کند، اما این رنگ ها هستند که شما را به جهان می کشانند. زیبایی . فروشندگان این بازار دوست داشتنی نمونه ای از اجناس عجیب و غریب مانند شیرینی ترکی رایحه گل رز را عرضه می کنند که طعمی منحصر به فرد را در خاطر شما به یادگار می گذارد، همچنین می توانید لوازم آرایشی مانند پودر حنای خالص را در این بازار پیدا و خریداری کنید.

این روزها وقتی مردم محلی استانبول نام Mısır Çarşısı را می شنوند بلافاصله به فکر خیابان ها، کوچه ها و بازارهای ادویه در فضای باز می افتند. ساختار بازار جذاب و توریستی است. در امتداد دیوارهای بیرونی بازار، فروشندگانی هستند که بیشتر از گردشگران، از مردم محلی پذیرایی می کنند. در یک طرف بازار ماهی کوچک و در طرف دیگر مشاغلی برای باغبانی، ابزارآلات، غذای حیوانات خانگی، لوازم آکواریوم و حتی مرغداری وجود دارد. خیابان ها و مغازه های نزدیک این بازار قرن هفدهمی نیز ارزشمند هستند.

بازار آراستا (بین درجه سانتی گرادarچیبامن)

اگر پشت مسجد آبی افسانه ای سلطان احمد پنهان شده اید، ممکن است برای کمد لباس جدیدتان الهام بگیرید. این فقط در مورد لباس نیست. بازار آراستا به عنوان نسخه کوچکی از بازار بزرگ استانبول شناخته می شود. خرید در این بازار برای شما راحت تر است و امکان بحث و معامله با فروشندگان بیشتر است. دیدن این بازار را حتما در سفر به استانبول قرار دهید.

یکشنبه بازار در باکارکوی

بازار بکرکوی که هر شنبه در منطقه بکرکوی برگزار می شود، یک خیابان محبوب و بازار اجتماعی است. بازدیدکنندگان می توانند انواع برندهای لوکس و ممتاز را با قیمت مناسب و همچنین پوشاک، منسوجات خانگی، لوازم آرایشی و برخی کالاهای دیگر را در این بازار بیابند. این بازار برای افرادی که به خرید یا بازارهای محلی علاقه مند هستند نیز گزینه خوبی است.