در یک هفته 78 میلیارد دلار از سیستم بانکی آمریکا برداشت شد


بانک های ایالات متحده شاهد خروج قابل توجهی از سپرده های مشتریان خود بوده اند و در هفت روز گذشته 78 میلیارد دلار از سیستم خارج شده است.

به گزارش والکس و به نقل از dailyhodl، بر اساس آمار به روز شده از سیستم داده های اقتصادی فدرال رزرو (FRED)، 78 میلیارد دلار از حساب های بانکی ایالات متحده بین 5 تا 12 جولای برداشت شده است.

خروج سپرده ها پس از یک دوره دو هفته ای ثبات نسبی در سیستم بانکی رخ داد که در آن بانک های بزرگ مبالغ قابل توجهی را برای جذب سپرده های جدید در واسطه های شخص ثالث تخصیص و سرمایه گذاری کرده بودند.

بانک ها برای رقابت با حساب های با بازده بالاتر در بازارهای مالی تحت فشار هستند.

به گزارش وال استریت ژورنال، جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان چیس، هشدار جدیدی به سهامداران درباره نیاز صنعت بانکداری به توانایی پاسخگویی به تقاضاهای نرخ های بهره بالاتر و جلوگیری از افزایش سپرده ها صادر کرد.

در اکثر مشاغل ما، قدرت قیمت گذاری به طور قابل توجهی کاهش می یابد و جایگزین ها رشد می کنند.

برایان فوران، تحلیلگر در Autonomous Research، گفت که دیمون در واقع به بانک ها هشدار داد که پس از افزایش درآمدهای سه ماهه دوم در سراسر صنعت، “خیلی هیجان زده” نشوند.

بانک‌های ایالات متحده نیز برای تأثیرات منفی بخش املاک تجاری در نتیجه افزایش روش‌های دورکاری و ترکیبی برای کارمندان آماده می‌شوند.

گزارش اخیر توسط S&P Global Market Intelligence نشان داد که 576 بانک ایالات متحده بر اساس دستورالعمل های نظارتی بیش از حد در معرض وام های املاک و مستغلات قرار دارند که 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.