راه اندازی سامانه سرباز ماهر برای پرسنل نظامی • مجله تصویر زندگی


مشاور عالی فرمانده ستاد آموزش قرارگاه مرکزی ستاد کل نیروهای مسلح از آغاز به کار سامانه سرباز واجد شرایط سربازان حین خدمت خبر داد.

من گزارش میدم اخبار خدمت سربازیسردار موسی کمالی در این باره گفت: استقرار و اجرای سامانه سرباز واجد شرایط مدتی در دستور کار قرار گرفت. در واقع هدف از طراحی این سامانه، نهایی کردن آمار و تسهیل ثبت نام کارکنان نیروهای مسلح و بهره مندی از دوره های آموزشی مهارتی بوده است.

وی با بیان اینکه سرانجام سامانه یکپارچه سرباز ماهر طراحی و ساخته شد، گفت: در همین راستا جلسه هماهنگی و استقرار سامانه سرباز ماهر با حضور سردار محمد جوادزاده کمند فرمانده قرارگاه مرکزی در 21 تیرماه برگزار شد. برای آموزش پرسنل نیروهای مسلح و نمایندگان شرکت های مسئول برنامه نویس انجام شد. در این جلسه مصوب شد از هفته آینده نسخه اولیه سامانه برای کارکنان فرجا با هماهنگی سازمان فنی و حرفه ای به عنوان سرویس دهنده اصلی اجرا شود.

وی ادامه داد: از ابتدای پاییز این سامانه به صورت 100 درصدی در سطح نیروهای مسلح عملیاتی می شود. این سیستم برای خدمت سربازی است.

به گفته کمالی، نسخه ای از سامانه سرباز واجد شرایط برای دوره قبل از خدمت سربازی و استفاده بهتر از مشوق ها در دست تهیه است و به زودی این سامانه معرفی می شود.