رفتار عجیب پروتکل طوطی. رمز PRT را بازخرید کنید و به پروتکل بدون نشانه منتقل کنید


این پیشنهاد خواستار خرید توکن های PRT برای اطمینان از نقدینگی خزانه و انتقال پروژه به یک پروتکل بدون رمز است. اعضای جامعه این اقدام را “جرم مالی” توصیف کردند.

به گفته Valx، پیشنهاد اخیر تیم توسعه پروتکل Parrot (یک شبکه تحویل نقدینگی مبتنی بر Solana) باعث ایجاد اختلاف در میان اعضای جامعه ارزهای دیجیتال شده است. این پیشنهاد که تا 27 ژوئیه به صورت پیشنهادی به رای گذاشته شد، خواستار بازخرید توکن PRT، صندوق نقدی و انتقال به پروتکل بدون نشانه است.

بر اساس این پیشنهاد، قیمت بازخرید این توکن 0.0045 دلار برای هر توکن تعیین شد. طبق داده‌های CryptoRank، این پروتکل از زمان آغاز به کار خود در سال 2021 بیش از 89 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است و با بازخرید در این قیمت، سرمایه‌گذاران با ضرر 89 درصدی مواجه می‌شوند.

تیم پروتکل دلایل این اقدام را توضیح نداد و تنها بیان کرد که «بسیاری از دارندگان PRT مایلند توکن‌های PRT خود را برای ارزش گنجینه خود بازخرید کنند. این پیشنهاد همچنین به دنبال تغییراتی در Parrot Tokenomics از نوامبر 2022 است، زمانی که پروتکل دوره قفل توکن را از 12 ماه به 7 روز کاهش داد.

نظرات اعضای انجمن نشان می دهد که تیم 81٪ از توکن ها را کنترل می کند. با این حال، تیم Parrot در توییتر این ادعاها را رد کرد و اظهار داشت که این توکن ها هرگز استفاده نمی شوند. تجزیه و تحلیل ارائه شده توسط CryptoRank نشان می دهد که 35٪ از توکن ها به عنوان مشوق های پروتکل، 20٪ به تیم و سرمایه گذاران، 10٪ به عنوان فروش عمومی، 20٪ به عنوان دور اولیه جمع آوری سرمایه و 15٪ برای هزینه های پروتکل اختصاص داده شده است.

علاوه بر این، این پیشنهاد سرنوشت وجوه استفاده نشده پس از دوره هشت هفته ای بازخرید را روشن نمی کند، زیرا اعضای جامعه پیشنهاد کرده اند که وجوه می تواند توسط افراد داخلی نقد شود.

جامعه دارندگان توکن PRT معتقدند که ارزش توکن ها برای بازخرید بسیار پایین است. علاوه بر این، تیم Parrot همچنین توکن‌های توزیع شده بین تیم و سرمایه‌گذاران خطرپذیر را پیش از موعد باز کرد. بنابراین اکثریت دارندگان توکن هستند و همین مشکل این رای را بی معنی می کند. زیرا تیم و وی سی بیشترین حق رای را دارند و هر تصمیمی که بخواهند می گیرند.