رفع تضمینی چالش های اخذ ویزای تحصیلی آمریکا


آمارها نشان می دهد درصد قابل توجهی از دانشجویان ایرانی، ویزای تحصیلی آمریکا را راهی برای مهاجرت و زندگی در این کشور می دانند. فکر تحصیل در این کشور بدون داشتن ویزای قانونی را از سر خود بیرون کنید از راه درست چالش های ممکن را برطرف سازید.

ویزای تحصیلی آمریکا، میانبری برای ورود به بهترین دانشگاه های دنیا

آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهایی است که توانسته با تاسیس دانشگاه های مختلف، به سیستم آموزشی با کیفیت دست یابد. رتبه اقتصادی و آموزشی در این کشور بسیار عالی است. قدم اول برای ورود به کشور آمریکا داشتن ویزای تحصیلی است. پذیرش از موسسات معتبر آمریکا کار ساده ای نیست اما غیر ممکن هم نخواهد بود، کافیست کار را به کاردان بسپارید. وقتی صحبت از اعتبار موسسه یا دانشگاه مورد نظر می شود، یعنی دانشگاه دارای تاییدیه SEVP را داشته باشد. در زمان درخواست باید بررسی نمایید که دانشگاه مورد نظر شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی را دارد یا خیر.

 

3 شرط مهم پذیرش تحصیلی در آمریکا

صدور ویزای تحصیلی آمریکا وابسته به یک سری شرایط مهم است. اولین مورد اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید موسسه نظارت بر کار و آموزش آمریکا یا SEVP است اما موارد دیگر:

 1. باید حداقل یک سال تمکن مالی در راستای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی ارائه دهید.
 2. برخی از دانشگاه های این کشور تاکید زیادی بر روی نداشتن سوءپیشینه دارند.
 3. می بایست دلایلی ارائه دهید که مشخص کند، پس از اتمام تحصیل به کشور خود باز می گردید.

حال سوال اینجاست که چگونه؟ چطور باید ثابت کرد که شما قصد بازگشت دارید؟ در این زمینه نیاز به مجموعه مهاجرتی خبره ای خواهد بود که مدارک لازم را در اختیار شما قرار دهند.

تایید مدارک توسط SEVP و SEVIS

مدارک مورد نظر باید به تایید دانشگاه مقصد و سفارت برسد اما نکته مهم دیگر بررسی سازمان برنامه امنیت ملی آمریکا یا SEVP خواهد بود. این موسسه بر روی کار مراکز و موسسات آموزشی نظارت دقیق دارد. دپارتمان امنیت ملی آمریکا یا SEVIS نیز در راستای حفظ اطلاعات مهم در مورد مراکز آموزشی فعالیت می کند.

 

9 گام تا دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چالش برانگیز است! حقیقتاً نوعی موفقیت بزرگ هم محسوب می شود. پس از دریافت پذیرش از سوی دانشگاه و موسسه مورد تایید SEVP باید 8 گام دیگر را طی کنید.

 1. فرم I-20 می بایست تکمیل شود. این فرم را از دانشگاه یا موسسه مربوطه دریافت کنید.
 2. نیاز به پرداخت هزینه های مربوط به SEVIS خواهد بود.
 3. پس از آن باید فرم آنلاین برای درخواست ویزای دانشجویی با عنوان DS-160 را تکمیل کنید این فرم برای سابمیت کردن مدارک لازم شما خواهد بود.
 4. دریافت وقت سفارت آمریکا ( معمولاً دشوار است اما راه و روش خود را دارد!)
 5. حضور در سفارت به منظور مصاحبه، طبق زمان مشخص شده
 6. می بایست دوره کلیرنس یا انتظار را بگذرانید. این دوره مربوط به شرایطی است که جواب ویزا در روز مراجعه به سفارت به شما اعلام نشده است.
 7. پاسپورت مورد نظر خود را به سفارت آمریکا ارسال نمایید تا لیبل ویزا پس از طی کردن دوره انتظار در اختیار شما قرار بگیرد.
 8. در نهایت می بایست 30 روز پیش از تاریخ آغاز دوره تحصیلی می بایست در آمریکا حضور داشته باشید.

 

جدیدترین نرخ دریافت ویزای دانشجویی آمریکا

جدول زیر به شما کمک می کند تا از جدیدترین نرخ اخذ ویزای دانشجویی این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. تعرفه های نوشته شده به صورت دوره ای متغیر خواهد بود و عوامل مختلفی بر روی هزینه ها تاثیر گذار هستند. گاه سابمیت فرم ها پروسه زمانبری بوده و در نهایت هزینه بیشتری به همراه خواهد داشت.

هزینه SEVIS برای ویزای F1 حدوداً 350 دلار آمریکا
هزینه SEVIS برای ویزای J1 حدوداً 220 دلار آمریکا
هزینه mrv fee 185 دلار

 

تضمین تایید نامه تمکن مالی

از آنجایی که معمولاً صدور ویزای تحصیلی آمریکا نیاز به ارائه نامه تمکن مالی دارد چه خوب است همه قوانین در این زمینه که توسط مجموعه ویزافوری با دقت بالا گردآوری شده را به دقت بررسی نمایید. نیاز به نامه ای دارید تا سابقه شغلی شما را تایید نماید. در این نامه می بایست میزان درآمد، مدت زمان اشتغال و همینطور سمت شما مشخص شده باشد. سربرگ، تاریخ و همینطور مهر و تایید مدیر شرکت بسیار مهم است.

افراد باید فیش حقوقی 6 ماه گذشته خود را ارائه دهند. اگر خودتان شرکت دارید، می بایست یک سری اسناد مرتبط با ثبت شرکت ارائه دهید. در این اسناد باید موارد زیر به دقت قید شده باشد:

 • اسنادی که ثابت کند مالیات در سه سال گذشته پرداخت شده است.
 • اساسنامه شرکت که با دقت بالا تنظیم شده و دارای مهر و امضا است.
 • لیستی از پرداخت حقوق کارکنان

افرادی که به نوعی خود اشتغال هستند باید مدارکی ارائه دهند تا قراردادهای کاری طی چند ماه اخیر به طور دقیق شفاف سازی شود.

اگر سند ملکی دارید آن را ارائه دهید و در صورت داشتن اسپانسر مدارک کاملاً شفاف در خصوص میزان درآمد و دارایی وی را می بایست در نظر بگیرید.

برای تحصیل در آمریکا باید توان مالی 30 هزار دلاری را در نظر بگیرید اما این موضوع بر اساس محل اقامت، نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود.

برای مدرک زبان چه باید کرد؟

حقیقت این است که بسیاری از دانشگاه های آمریکا به ظاهر در لیست قوانین پذیرش، صحبتی از مدرک زبان نکرده اند اما در نهایت مشاهده می شود که مهارت زبان بسیار مهم است. اگر زمان کافی دارید تا حدودی مهارت زبان انگلیسی خود را کامل کنید در غیر این صورت می توانید به واسطه مشاوره های لازم در کالج های زبان آموزی در آمریکا ثبت نام داشته باشید. در برخی از دانشگاه ها نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6.5 خواهد بود که قطعاً اخذ آن پروسه زمانبری است. شما می بایست در بهترین شرایط بتوانید رزومه قوی تری داشته باشید. تنظیم یک رزومه قوی نیاز به مشاوره دارد.

مدرک زبان در سال های اخیر موضوع مهمی به منظور امتیاز بندی دانشگاه های برتر بوده و این موضوع سبب می شود تا افراد دقت بیشتری در راستای تقویت زبان انگلیسی داشته باشند. یک روش دیگر این است تا دانشگاه هایی که الزامی به مدرک زبان ندارند را شناسایی کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید. به این ترتیب همه چیز طبق اصول پیش می رود و پذیرفته می شوید.

ریجکتی ویزا، معضل بزرگی برای متقاضیان

حقیقت این است که اگر از نظر مالی شرایط خوبی ندارید احتمال ریجکت ویزای تحصیلی برای شما زیاد خواهد بود. در صورتی که مدارک شما تقلبی است، آمادگی لازم برای مصاحبه ندارید و همینطور مهارت شما برای زبان انگلیسی رضایت بخش نیست باز هم درگیر چالش خواهید شد!

برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا ضمن رعایت شرایط و مدارک لازم نیاز است جزئیات پروسه اقامت، توسط گروهی خبره بررسی شود. به هر حال تهیه مستنداتی که ثابت کند قصد بازگشت به کشور خود دارید آسان نیست! در صورتی که مهارت ارتباطی شما برای قانع ساختن افسر پرونده محدود است باز هم نیاز به کمک خواهید داشت. در چنین شرایطی می توانید به راحتی به کمک تیم ویزافوری صفر تا صد چالش های اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را برطرف سازید و به نوعی با دست پر سفر کنید. یکی از مهمترین مراحل برای رسیدن به آمریکا اخذ ویزا است بنابراین داوطلبان باید بتوانند به اطلاعات اخذ ویزای تحصیلی اشراف کامل داشته باشند و ریسک ممکن در این مسیر را به حداقل برسانند.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر