زائران اربعین کمتر از ۴ ثانیه از گیت‌ گذرنامه مرز مهران رد می‌شوندمعاون فرهنگی و اجتماعی فراجا گفت: معطلی زائران در گیت‌های گذرنامه مرز مهران کمتر از ۴ ثانیه است.
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سعید منتظر المهدی در بازدید از پایانه مرزی مهران در این باره، گفت: اطلاع رسانی و آموزش همگانی به زائران شامل قبل، حین و برخی دیگر هم در کشور عراق انجام می‌شود که این امر با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و سکوهای انتشار و پیام رسان‌های اجتماعی در فضای مجازی در حال انجام است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اربعین حسینی امسال به دلیل گرمای هوا متفاوت‌تر است، اضافه کرد: امسال چون گرما زیاد است به تبع آن بایستی مراقبت‌ها بیشتر شود، گرمازدگی و بیماری‌های مرتبط با گرما برای زائران وجود دارد.

سردار منتظرالمهدی با بیان اینکه برخی از این اقدامات مرتبط با پلیس نیست، اظهار کرد: پلیس استان پیگیری‌های لازم را انجام داده و انشالله که بتوانیم اربعین پرشور دیگری را رقم بزنیم، قطعاً استقبال بیشتر از سالیان گذشته است عاشقان آقا امام حسین علیه السلام پرشورتر از همیشه امسال نیز حضور دارند و مسئولان بایستی تلاش بیشتری انجام دهند و زمینه سفر زائران را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه امسال در حوزه گذرنامه اتفاقات خوبی در جهت تسهیل در تردد زائران صورت گرفته، تصریح کرد: صدور گذرنامه زیارتی در کمترین زمان بدون حضور در مراکز پلیس از طریق نرم‌افزار پلیس من در فضای مجازی، ضمن اینکه مبلغ آن یک هشتم گذرنامه‌های قبلی بوده زائران با ۵۰ هزار تومان می‌توانند گذرنامه زیارتی با اعتبار ۵ ساله دریافت کنند و این اتفاق خوبی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا در بخش پایانی سخنانش باتاکید بر اینکه هم اکنون زمان معطلی زائران در گیت‌های پلیس گذرنامه مرز مهران به کمتر از ۴ ثانیه کاهش یافته است، گفت: با رایزنی‌های انجام شده با کشور عراق این داده‌ها نیز در اختیار کشور همسایه قرار می‌گیرد تا زائران در آن‌سوی مرز نیز معطلی نداشته باشند.