زندگینامه اکشی کومار، زندگی شخصی + لیست آثار و عکس


تاریخ
انتشار:

۹ خرداد ۱۴۰۲

راجیو هاری اوم باتیا که او را با نام مستعار اکشی کومار می شناسیم یکی از برجسته ترین بازیگران هندی می باشد.

او در کنار سلمان خان و شاهرخ خان، جزء پرطرفدار ترین بازیگران هندی به شمار می آید و زندگی جالبی دارد که در ادامه به بررسی و بازگوی نکات جالب آن می پردازیم.

در این بخش از زندگینامه افراد موفق قصد داریم زندگینامه اکشی کومار را مورد بررسی قرار دهیم و به معرفی آثار وی بپردازیم پس در ادامه با ما در سایت جادوی باور همراه باشید.

تولد تا جوانی اکشی کومار

اکشی کومار (Akshay Kumar) در ۹ سپتامبر سال ۱۹۶۷ میلادی (۱۸ شهریور ۱۳۴۶ شمسی) در امریتسار پنجاب هند به دنیا آمد.

والدین او هاری ام باتیا و ارونا باتایا می باشند.

پدر اکشی کومار یک افسر ارتش و مادرش خانه دار بود و بخش زیادی از زندگی خود را پیش از مهاجرت به بمبئی در در چانی چوک دهلی گذراند.

پس از مهاجرت به بمبئی، در کلیوادا که یکی از مناطق تحت تسلط پنجاب بود، مستقر شد.

او در مدرسه ی دان بسکووسپس در کالج گوروناناک خالسای بمبئی به تحصیل می پرداخت.

وی کمربند سیاه را در رشته ی تکواندو، در دوران نوجوانی خود گرفت و پس از آن، مدتی نیز یک دوره هنر های رزمی را در بانکوک تایلند گذراند.

او در تایلند به عنوان آشپز و پیشخدمت کار می کرد و در آنجا توانست هنر موای تای را بیاموزد.

اکشی کومار پس از بازگشت به بمبئی به آموزش هنر های رزمی پرداخت.

مدتی درآمد خود را از طریق مربیگری ورزش های رزمی به دست می آورد، تا اینکه یک روز یکی از شاگردان او در کلاس های هنر های رزمی که در زمینه عکاسی فعالیت داشت، به او امتحان و حضور در صنعت مدلینگ را پیشنهاد داد.

شاگرد وی، اکشی کومار را به یک شرکت مدلینگ در شهری کوچک معرفی کرد.

کومار پس از تجربه فعالیت خود در زمینه مدلینگ که تنها دو ساعت طول کشید، به این فعالیت علاقمند شد و به دلیل حقوق بهتر آن، به این فعالیت ادامه داد.

آغاز زندگی هنری

اکشی کومار فن بیان بسیار خوبی داشت و همچنین بسیار زیبا میرقصید. اما هرگز به این فعالیت ها به طور جدی و به عنوان منبع اصلی درآمد خود در زندگی نگاه نمی کرد.

پس از مدتی از ادامه فعالیت او در صنعت مدلینگ، روزی پروازی را که به قصد سفر به بنگلور رزرو کرده بود به دلایلی از دست داد.

کومار که از این مسئله به شدت ناراحت بود و یکی از بزرگترین فرصت های زندگی کاری خود را از دست رفته می دید، طبق عادت همیشگی خود، مشغول به قدم زدن به همراه نمونه کارهای خود در کنار چند استودیوی مختلف شد.

هین مسئله زندگی او را به کلی تغییر داد، چرا که در همین حین او پس از تست دادن در چند استودیوی مختلف در زمینه بازیگری، توانست نقش اصلی فیلم دیدار را از آن خود کند.

پس از بازی در فیلم دیدار، او به طرز غیر قابل باور درخشید و به اندازه بازیگران محبوب و معروفی مانند سلمان خان و شاهرخ خان، طرفدار پیدا کرد.

همین مسئله باعث شد تا کومار به فعالیت خود در زمینه بازیگری ادامه بدهد.

او تا امروز به طور معمول در فیلم هایی با ژانر رزمی و ماجراجویی به ایفای نقش می پردازد و بدون شک یکی از اصلی ترین دلایل این انتخاب او، مهارتش در هنر های رزمی می باشد.

جالب است بدانید اکشی کومار به دلیل داشتن مهارت بالا در تکواندو، در بسیاری از فیلم های خود به عنوان بدلکار خود حاضر می شود. به همین دلیل امروزه لقب خیلادی را از آن خود کرده است.

در سال های اخیر، کومار فعالیت خود را در زمینه فیلم های رزمی کمی کم تر کرده و امروزه به بازی در فیلم هایی با ژانر کمدی نیز می پردازد و بسیار هم خوب در آنها ظاهر شده است.

اولین فیلمی که کومار موفق به بازی در نقش اول آن شد، سوگند نام دارد که در سال ۱۹۹۱ میلادی (۱۳۶۹ شمسی) به نمایش گذاشته شد.

زندگی شخصی

او در اوایل با شخصی به نام آیشا جوبکار در رابطه بود، اما پس از مدتی، رابطه آنها به دلایل نامعلوم به پایان رسید.

کومار مدت کمی پس از جدایی با آیشا جوبکار، با شخصی به نام پوجا باترا آشنا شد؛ صمیمیت این دو به حدی بود که قصد ازدواج با یکدیگر را داشتند اما رابطه آنها نیز به سرانجام نرسید. در نهایت پس از گذشت مدتی از آشنایی با یکدیگر، تصمیم به جدایی گرفتند.

پوجا جوبکار دختر کارگردان و تهیه کننده معروف هندی می باشد و امروزه توانسته است لقب دختر شایسته هند را از آن خود کند.

کومار پس از جدایی دوم خود، برای بار سوم به آشنایی بیشتر با رواوینا تاندون پرداخت. در این میان، او به کاترینا کایف احساس علاقه می کرد؛ اما به دلیل اینکه کاترینا زن مورد علاقه سلمان خان، یکی از دوستان نزدیکش بود؛ هرگز علاقه ی خود را ابراز نکرد.

رابطه اکشی کومار با رواینا تاندون به شدت صمیمانه بود و آنها به مدت سه سال با یکدیگر نامزد بودند؛ اما در نهایت به طور ناگهانی از هم جدا شدند.

پس از جدایی، کومار به مدت زیادی مجرد نماند و اینبار با شیلپا شتی وارد رابطه شد. رابطه این دو نفر، برعکس تمامی رابطه های کومار تا به اینجا، بسیار جدی و عاشقانه به نظر می رسید.

بسیاری از مردم هر لحظه منتظر خبر ازدواج این دو با یکدیگر بودند، اما همانطور که انتظار می رود؛ در نهایت در سال ۲۰۰۰ میلادی (۱۳۷۸ شمسی) از هم جدا شدند.

در نهایت یک سال بعد، اکشی موفق شد تا شریک زندگی خود را پیدا کند و با توینکل خانا به طور رسمی ازدواج کرد.

اکشی کومار در حال حاضر متاهل است. او از سال ۲۰۰۱ میلادی (۱۳۸۰ شمسی) با توینکل خانا وارد رابطه شد و حاصل این ارتباط آنها در نهایت به ازدواج ختم شد.

زندگی عاشقانه اکشی کومار و توینکل خانا

توینکل خانا، همسر اکشی کومار در ۱۴ اکتبر سال ۱۹۷۰ میلادی (۱۳۴۸ شمسی) به دنیا آمد. او نیز یکی از بازیگران معروف و برجسته هند می باشد.

آغاز جدی فعالیت خود را مربوط به فیلم بابی دئول می داند. او به مدت کوتاهی تجربه همکاری با بسیاری از بازیگران معروف و محبوب هندی، از جمله سلمان خان، شاهرخ خان، امیر خان و سیفعلی خان را کسب کرد.

در نهایت حاصل ازدواج این دو بازیگر معروف و برجسته هندی دو فرزند به نام های آروا و نیتارا می باشد.

آروا که فرزند بزرگتر خانواده کومار است در سال  ۲۰۰۲ میلادی (۱۳۸۱ شمسی)، یکسال پس از ازدواج کومار و همسرش به دنیا آمد و پس از آن، دخترشان نیتارا در سال ۲۰۱۲ میلادی (۱۳۹۰ شمسی) خانواده آنها را تکمیل کرد.

افتخارات اکشی کومار تاکنون

اکشی کومار علاوه بر کسب افتخارات و جوایز بسیار زیاد خود در زمینه های هنری و بازیگری، در زمینه های دیگری نیز موفق به کسب جوایز و افتخارات قابل توجهی شده است.

او در مصاحبه ای بیان کرده که به سلامت جسمانی خود بسیار اهمیت می دهد و به کمک ورزش هایی از قبیل کیک بوکس، شنا و بسکتبال بدن خودش را روی فرم نگه می دارد.

او بیان کرده است که کار کردن نیز یکی از روش های او برای سالم ماندن می باشد.

بدون شک کومار نیز مانند بسیاری از بازیگران بالیوود از جمله سلمان خان و شاهرخ خان در کنار چهره زیبای خود، از اندام بی نظیری نیز بهرمند است.

او در سال ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۶ شمسی) عنوان جذاب ترین مرد زنده را از آن خود کرد که بدون شک به دلیل تلاش های بسیار او می باشد.

همچنین این تنها لقب کومار به حساب نمی آید، جالب است بدانید که یکی از بزرگترین وجه تمایز اکشی کومار با دیگر بازیگران معروف و پر طرفدار هند از جمله شاهرخ خان و سلمان خان، این می باشد که او به طور معمول، خودش نقش بدلکار را در فیلم ها ایفا می کند و به همین دلیل لقب جکی چان هند را به خود اختصاص داده است.

سال ۲۰۰۹ میلادی (۱۳۸۷ شمسی) کومار به دلیل استعداد بی نظیر خود در زمینه های رزمی، توانست بالاترین افتخار ژاپن را که کاتا نام دارد به همراه یک کمربند مشکی کاراته دریافت کند. 

او همچنین یکی از پانزدهمین چهره های شناخته شده در زمینه ورزش و هنر های رزمی می باشد و برای بازی های المپیک اجتماع حامل کانادا نیز دعوت شده است.

همچنین جالب است بدانید کومار در سال ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۶ شمسی) از دانشگاه ویندسور کانادا دکترای افتخاری قانون را به دلیل فعالیت برجسته در صنعت فیلم و کمک به کار اجتماعی از آن خود کرد.

جوایز و نامزدی های اکشی کومار در زمینه بازیگری

در ادامه به برخی از مهم ترین جوایزی که اکشی کومار قادر به دریافت آنها بوده است می پردازیم تا بیشتر با فیلم ها و سریال های خوب او از دید منتقدین آشنا شویم

او در سال ۲۰۰۹ میلادی (۱۳۸۷ شمسی) نامزد بهترین بازیگر مرد در جشنواره جوایز فیلم آسیا شد.

همچنین در سال ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۸۹ شمسی) برنده جایزه موفقیت برجسته در سینما شد.

جشنواره فیلم فیر

او در سال های معتددی در جشنواره فیلم فیر حضور داشته است که در ادامه برخی از آنها را بازگو می کنیم.

اکشی کومار برای اولین بار در این جشنواره در سال ۱۹۹۵ میلادی (۱۳۷۳ شمسی) برای فیلم سینگ، نامزد بهترین بازیگر مرد شد.

سپس در سال ۱۹۹۸ میلادی (۱۳۷۶ شمسی) برای فیلم دل توپاگل هی نامزد دریافت جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

در سال ۲۰۰۵ میلادی (۱۳۸۳ شمسی) نیز برای بازی در فیلم خاکی و موجسه ی شادی کاروگی در همین عنوان نامزد دریافت جایزه شد.

او همچنین برای بازی در فیلم موجسه شادی کاروگی نامزد بهترین اجرا در نقش کمدی نیز شد و در نهایت در سال ۲۰۰۶ میلادی (۱۳۸۴ شمسی) موفق شد جایزه ی بهترین اجرای کمدی را برای فیلم گرم از آن خود کند.

او در طی سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی (۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ شمسی) نیز دو بار نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر برای بازی در فیلم های نمسته لندن سینگ ایزکینگ شد.

در آخر به عنوان آخرین حضورش در جشنواره فیلم فیر نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در فیلم او ام جی، اوه مای گاد شد.

جشنواره اسکرین اواردز

در سال ۲۰۰۵ میلادی (۱۳۸۳ شمسی) نامزد دریافت جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل برای فیلم موجسه شادی کاروگی و همچنین نامزد بهترین زوج شد.

اکشی کومار در سال ۲۰۰۶ میلادی (۱۳۸۶ شمسی) لقب بهترین کمدین را برای فیلم گرم مسلا از آن خودش کرد.

سپس دوبار برای فیلم سینگ ایزکینگ نامزد دریافت بهترین بازیگر شد که در مجموع یک بار قادر به کسب این جایزه شد.

دیگر نامزدی های اکشی کومار

او در سال ۲۰۰۲ میلادی (۱۳۸۱ شمسی) برای فیلم دادکان نامزد بهترین بازیگر شد و سپس در همان سال موفق به دریافت لقب بهترین بازیگر نقش منفی برای فیلم اجنبی شد.

سه سال بعد نیز برای بازی در فیلم موجسه ی شادی کاروگی لقب بهترین کمدین را از آن خود کرد.

همچنین در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۵ و ۱۳۸۷ شمسی) نیز دو بار نامزد بهترین کمدین و بهترین بازیگر شد.

در نهایت در سال ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۷ شمسی) برنده جایزه ای ویژه از طرف کشور تایلند شد و پس از آن نیز در سال ۲۰۰۹ میلادی (۱۳۸۷ شمسی) نامزد ستاره مرد دهه شد.

او در جشنواره ی بالیوود مووی اواردز نیز سه بار موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد در طی سال های ۲۰۰۱، ۲۰۰۳ و ۲۰۰۶ میلادی (۱۳۸۰، ۱۳۸۲ و ۱۳۸۵ شمسی) برای بازی در فیلم های هراپری، آواراپاگل و پیرهراپری شد.

اکشی کومار در جشنواره ی گوبال ایندین فیلم اواردز، در سال ۲۰۰۵ میلادی (۱۳۸۴ شمسی) بهترین بازیگر نقش مکمل فیلم موجسه ی شادی کاروگی را از آن خود کرد.

در نهایت در همان جشنواره ی فیلم زی سینه اواردز برای همان فیلم نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل شد.

او دوباره در سال ۲۰۰۶ میلادی (۱۳۸۴ شمسی) برای فیلم وقت نامزد بهترین بازیگر مرد شد.

در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ شمسی) نیز برای فیلم نمسته لندن و هوس فول، نامزد دریافت بهترین بازیگر مرد شد.

همچنین در سال ۲۰۱۲ میلادی (۱۳۹۱ شمسی) نامزد بهترین چهره ی بین المللی مرد و در سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۳۹۷ شمسی) نیز برای فیلم توالت نامزد دریافت جایزه شد.

در نهایت در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ (۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ شمسی) موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم های تعطیلات و جبار برگشته شد.

لیست آثار اکشی کومار

در بخش زیر بهترین آثار اکشی کومار را برای شما آماده کرده ایم:

 • ۱۹۹۱ سوگند (۱۳۷۰ شمسی)
 • ۱۹۹۲ رقاص (۱۳۷۱ شمسی)
 • ۱۹۹۲ آقای باند (۱۳۷۱ شمسی)
 • ۱۹۹۲ بازیکن (۱۳۷۱ شمسی)
 • ۱۹۹۲ دیدار (۱۳۷۱ شمسی)
 • ۱۹۹۳ آشانت (۱۳۷۲ شمسی)
 • ۱۹۹۳ بازی دل (۱۳۷۲ شمسی)
 • ۱۹۹۳ قانون و مقررات (۱۳۷۲ شمسی)
 • ۱۹۹۳ وقت همراهیه (۱۳۷۲ شمسی)
 • ۱۹۹۳ سرباز (۱۳۷۲ شمسی)
 • ۱۹۹۴ اعلان (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ این نور جادویی قلب (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ جی کیشن (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ مهره (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ من بازیکن، تو بی‌تجربه (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ آس بر (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ امانت (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ شوهر (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ دل زخمی (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ ظالم (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۴ ما بی‌نظیریم (۱۳۷۳ شمسی)
 • ۱۹۹۵ مسبب (۱۳۷۴ شمسی)
 • ۱۹۹۵ میدان جنگ (۱۳۷۴ شمسی)
 • ۱۹۹۵ بزرگترین بازیکن (۱۳۷۴ شمسی)
 • ۱۹۹۵ شاهد دروغگور (۱۳۷۴ شمسی)
 • ۱۹۹۶ تو دزد هستی، من پلیس هستم (۱۳۷۵ شمسی)
 • ۱۹۹۶ بازیکنی از بازیکنان (۱۳۷۵ شمسی)
 • ۱۹۹۶ پسرشایسته (۱۳۷۵ شمسی)
 • ۱۹۹۷ خون دو رنگ دارد (۱۳۷۶ شمسی)
 • ۱۹۹۷ انصاف (۱۳۷۶ شمسی)
 • ۱۹۹۷ ادعا (۱۳۷۶ شمسی)
 • ۱۹۹۷ ترازو (۱۳۷۶ شمسی)
 • ۱۹۹۷ آقا و خانم بازیکن (۱۳۷۶ شمسی)
 • ۱۹۹۷ دل دیوانه است (۱۳۷۶ شمسی)
 • ۱۹۹۷ افلاطون (۱۳۷۶ شمسی)
 • ۱۹۹۸ قیمت: آنها بازگشته‌اند (۱۳۷۷ شمسی)
 • ۱۹۹۸ شعله‌های آتش (۱۳۷۷ شمسی)
 • ۱۹۹۸ باروت (۱۳۷۷ شمسی)
 • ۱۹۹۹ آرزو (۱۳۷۸ شمسی)
 • ۱۹۹۹ بازیکن بین‌المللی (۱۳۷۸ شمسی)
 • ۱۹۹۹ ظلمی (۱۳۷۸ شمسی)
 • ۱۹۹۹ ستیز (۱۳۷۸ شمسی)
 • ۱۹۹۹ جانور (۱۳۷۸ شمسی)
 • ۲۰۰۰ سه نخاله (۱۳۷۹ شمسی)
 • ۲۰۰۰ تپش قلب (۱۳۷۹ شمسی)
 • ۲۰۰۰ بازیکن ۴۲۰ (۱۳۷۹ شمسی)
 • ۲۰۰۱ یک رابطه: زنجیر عشق (۱۳۸۰ شمسی)
 • ۲۰۰۱ اجنبی (۱۳۸۰ شمسی)
 • ۲۰۰۲ بله من به خوبی عاشق بودم (۱۳۸۱ شمسی)
 • ۲۰۰۲ چشم‌ها ویشواس (۱۳۸۱ شمسی)
 • ۲۰۰۲ آواره مجنون دیوانه (۱۳۸۱ شمسی)
 • ۲۰۰۲ دشمن بزرگ (۱۳۸۱ شمسی)
 • ۲۰۰۳ تلاش: راج (۱۳۸۲ شمسی)
 • ۲۰۰۳ انداز (۱۳۸۲ شمسی)
 • ۲۰۰۴ خاکی (۱۳۸۳ شمسی)
 • ۲۰۰۴ نیروی پلیس: یک داستان درونی (۱۳۸۳ شمسی)
 • ۲۰۰۴ آن مردان وظیفه‌ شناس (۱۳۸۳ شمسی)
 • ۲۰۰۴ به همسرم جواب نده (۱۳۸۳ شمسی)
 • ۲۰۰۴ بامن ازدواج می‌کنی؟ (۱۳۸۳ شمسی)
 • ۲۰۰۴ اعتراض (۱۳۸۳ شمسی)
 • ۲۰۰۴ قتل راوی (۱۳۸۳ شمسی)
 • ۲۰۰۴ تو متعلق به وطنی و وطن متعلق به توست (۱۳۸۳ شمسی)
 • ۲۰۰۵ بی‌وفا (۱۳۸۴ شمسی)
 • ۲۰۰۵ وقت:مسابقه با زمان (۱۳۸۴ شمسی)
 • ۲۰۰۵ انسان (۱۳۸۴ شمسی)
 • ۲۰۰۵ ادویه تند (۱۳۸۴ شمسی)
 • ۲۰۰۵ عاشقان دیوانه می‌شوند (۱۳۸۴ شمسی)
 • ۲۰۰۵ دوستی: دوستان همیشگی (۱۳۸۴ شمسی)
 • ۲۰۰۶ خانواده: رشته‌های خون (۱۳۸۵ شمسی)
 • ۲۰۰۶ شریک زندگی من (۱۳۸۵ شمسی)
 • ۲۰۰۶ کلک در کلک (۱۳۸۵ شمسی)
 • ۲۰۰۶ با عشق ازدواج کن (۱۳۸۵ شمسی)
 • ۲۰۰۶ جان من (۱۳۸۵ شمسی)
 • ۲۰۰۶ بدو بدو (۱۳۸۵ شمسی)
 • ۲۰۰۷ سلام لندن (۱۳۸۶ شمسی)
 • ۲۰۰۷ سلام کوچولو (۱۳۸۶ شمسی)
 • ۲۰۰۷ هزارتو (۱۳۸۶ شمسی)
 • ۲۰۰۷ خوش آمدید (۱۳۸۶ شمسی)
 • ۲۰۰۸ بازی باچان (۱۳۸۷ شمسی)
 • ۲۰۰۸ سینگ شاه است (۱۳۸۷ شمسی)
 • ۲۰۰۸ جامبو جامبو (۱۳۸۷ شمسی)
 • ۲۰۰۹ از چاندی چوک به چین (۱۳۸۸ شمسی)
 • ۲۰۰۹ تصویر ۸×۱۰ (۱۳۸۸ شمسی)
 • ۲۰۰۹ عشق لعنتی (۱۳۸۸ شمسی)
 • ۲۰۰۹ آبی آراو (۱۳۸۸ شمسی)
 • ۲۰۰۹ ضربه چپ و راست (۱۳۸۸ شمسی)
 • ۲۰۱۰ خانه شلوغ (۱۳۸۹ شمسی)
 • ۲۰۱۰ ترش و شیرین (۱۳۸۹ شمسی)
 • ۲۰۱۰ تکرار زندگی (۱۳۸۹ شمسی)
 • ۲۰۱۰ تیز مارخان (۱۳۸۹ شمسی)
 • ۲۰۱۱ خانه پاتیالا (۱۳۹۰ شمسی)
 • ۲۰۱۱ متشکرم (۱۳۹۰ شمسی)
 • ۲۰۱۱ پسران هندی (۱۳۹۰ شمسی)
 • ۲۰۱۱ به سوی دهلی (۱۳۹۰ شمسی)
 • ۲۰۱۲ خانه شلوغ ۲ (۱۳۹۱ شمسی)
 • ۲۰۱۲ منو عصبانی نکن (۱۳۹۱ شمسی)
 • ۲۰۱۲ بذله‌گو (۱۳۹۱ شمسی)
 • ۲۰۱۲ اوه خدای من! (۱۳۹۱ شمسی)
 • ۲۰۱۲ بازیکن (۱۳۹۱ شمسی)
 • ۲۰۱۳ استثنایی (۱۳۹۲ شمسی)
 • ۲۰۱۳ رئیس (۱۳۹۲ شمسی)
 • ۲۰۱۴ تعطیلات (۱۳۹۳ شمسی)
 • ۲۰۱۴ سرگرمی (۱۳۹۳ شمسی)
 • ۲۰۱۴ علاقه‌مندان (۱۳۹۳ شمسی)
 • ۲۰۱۵ روزی روزگاری در بمبئی دوباره! (۱۳۹۴ شمسی)
 • ۲۰۱۵ سینگ بله می‌گوید (۱۳۹۴ شمسی)
 • ۲۰۱۵ جبار برگشته (۱۳۹۴ شمسی)
 • ۲۰۱۵ برادران (۱۳۹۴ شمسی)
 • ۲۰۱۵ نوزاد (۱۳۹۴ شمسی)
 • ۲۰۱۶ پل هوایی (۱۳۹۵ شمسی)
 • ۲۰۱۶ خانه شلوغ ۳ (۱۳۹۵ شمسی)
 • ۲۰۱۷ جوانی وکیل مدافع ۲ (۱۳۹۶ شمسی)
 • ۲۰۱۷ نام من شبانا (۱۳۹۶ شمسی)
 • ۲۰۱۷ توالت: یک داستان عاشقانه (۱۳۹۶ شمسی)
 • ۲۰۱۸ مرد بهداشت (۱۳۹۷ شمسی)
 • ۲۰۱۸ طلا (۱۳۹۷ شمسی)
 • ۲۰۱۸ ۲٫۰ دکتر (۱۳۹۷ شمسی)
 • ۲۰۱۹ زعفرانی (۱۳۹۸ شمسی)
 • ۲۰۱۹ خبر خوب (۱۳۹۸ شمسی)
 • ۲۰۱۹ خانه شلوغ ۴ (۱۳۹۸ شمسی)
 • ۲۰۱۹ عملیات مریخ (۱۳۹۸ شمسی)
 • ۲۰۲۰ بمب (۱۳۹۹ شمسی)
 • ۲۰۲۰ سوریاوانشی (۱۳۹۹ شمسی)
 • ۲۰۲۰ پریتویراج (۱۳۹۹ شمسی)
 • ۲۰۲۱ بل باتم (۱۴۰۰ شمسی)
 • ۲۰۲۱ عجیب غریب (۱۴۰۰ شمسی)
 • ۲۰۲۲ باچان پاندی (۱۴۰۱ شمسی)
 • ۲۰۲۲ رکشابندان (۱۴۰۱ شمسی)
 • ۲۰۲۲ عروسک خیمه‌شب‌بازی (۱۴۰۱ شمسی)
 • ۲۰۲۲ رام سیتو (۱۴۰۱ شمسی)

سخن آخر

این بازیگر که ملیتی هندی دارد، فعالیت خود را از سال های بسیار دور آغاز کرده و امروزه همراه با سلمان خان و شاهرخ خان جزء یکی از بهترین و محبوب ترین بازیگران بالیوود به شمار می آید.

در بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ میلادی (۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ شمسی) نام او در فهرست پردرآمد ترین افراد جهان و همچنین پردرآمد ترین بازیگران به کار رفته بود.

در دو سال اخیر حضور او در این لیست یعنی سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی (۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ شمسی) او تنها بازیگر و فرد مشهور این لیست به شمار می رفت که ملیتی هندی داشت.

اکشی کومار تاکنون به طور تقریبی در بیشتر از ۱۳۲ فیلم سینمایی و ۱۵ برنامه ی تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته و این عدد، آماری بسیار بالا به حساب می آیند.

او که در زمینه بازیگری یکی از رقیبان جدی شاهرخ خان و همچنین سلمان خان به حساب می آید، لقب پادشاه ژانر ها را نیز از آن خود کرده است.

چرا که تاکنون در فیلم و سریال های مختلفی حضور پیدا کرده است و بدون شک در همه آنها به بهترین شکل ممکن به ایفای نقش پرداخته است.

محبوبیت این بازیگر فوق العاده به همین جا ختم نمی شود؛ جالب است بدانید که او در میان تمامی بازیگران بالییود، بیشترین دنبال کننده را در شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، توییتر و اینستاگرام دارد.

همانطور که می دانید کومار تاکنون در پروژه های سینمایی مختلفی با انواع ژانر ها حضور پیدا کرده است و یکی از محبوب ترین این ژانر ها، ژانر کمدی می باشد.

حالات چهره سبک طنز او در این سبک از فیلم ها طرفداران بسیاری دارد و مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته می شود.