زندگینامه تام اکرلی، زندگی شخصی + لیست آثار و عکس » جادوی باور


تاریخ
انتشار:

۱۴ مرداد ۱۴۰۲

تام اکرلی (Tom Ackerley) یکی از موفق ترین نقش آفرینان در زمینه سرگرمی است که با هنرپیشگی و کارگردانی توانست در دل طرفداران فیلم و سینما جای پیدا کند.

وی علاقه شدیدی به داستان نویسی دارد. او در کنار بازیگری، کمپانی فیلم سازی خود را نیز راه اندازی نمود و در حال حاضر کنار همسرش، مارگو رابی این کمپانی بزرگ را اداره می کند.

در تمامی آثار تام اکرلی توانایی وی در به واقعیت تبدیل کردن شخصیت ها و داستان ها را میتوانیم به وضوح مشاهده کنیم.

این توانایی وی باعث شده است تا آثار و نقش آفرینی هایش به فرهنگ سینما شکل دهد و با هر فیلمی که می سازد یا در آن بازی میکند، بینندگان جهانی سینما را راضی و شاد نگاه دارد.

در این بخش از زندگینامه افراد موفق قصد داریم زندگینامه تام اکرلی را مورد بررسی قرار دهیم پس در ادامه با ما در سایت جادوی باور همراه باشید.

تولد و کودکی تام اکرلی

توماس اکرلی شناخته شه با نام تام اکرلی در تاریخ ۱ ژانویه سال ۱۹۹۰ میلادی (۱۱ دی سال ۱۳۶۸ شمسی) در شهرستان ساری کشور انگلستان، در خانواده ای حمایت کننده چشم به این دنیا گشود.

او در شهر ساری که یکی از شهرستان های بزرگ انگلستان است بزرگ شد و کودکی خود را گذراند.

وی در دوران کودکی اش بیشتر اوقات خود را در باغ ها و دشت های بزرگ می گذراند. در این دشت ها او برای خود نمایشنامه می نوشت و شروع به اجرای آنها به صورت تکی می کرد.

تام اکرلی از دوران کودکی ذهنی خلاق داشت و همیشه برای خانواده اش داستان هایی تخیلی و جالب تعریف می کرد.

از شانس هایی که وی در طول زندگی اش برخوردار بود، خانواده حامی و کمک کننده وی بودند چرا که به علاقه وی احترام گذاشتند و در مسیر بازیگری به تام بسیار کمک کردند.

گفته شده علاقه او به داستان گویی و سینما از سنین بسیار کم شروع شد. چراکه دوران کودکی اش را با تماشا و مطالعه فیلم ها و داستان های بسیار بسیار زیادی گذراند.

تام تمامی سناریو ها و داستان ها را به دقت میخواند و بعد از بررسی و گرفتن ایده، شروع به نوشتن داستان ها و سناریو های خود می کرد.

او جدا از علاقه شدید به دنیای هنر و سینما، بسیار زیاد به یادگیری مهارت های جدید و پیشرفت شخصیتی اش می پرداخت.

تشنگی وی برای کسب علم هیچ وقت تمامی نداشت و بنابر گفته هایش همیشه و در هر زمانی جویای یادگیری دانش های جدید بود.

وی ذهنیتی پرتلاش و سخت کوش را از دوران کودکی برای خود تایین کرد و این ذهنیت قدرتمند در آینده باعث موفقیت های متعدد وی در زمینه سینما شد.

ورود به دنیای هنر

علایق تام اکرلی در دوران کودکی کامل شکل گرفت و میتوان گفت وی مسیر و هدف اصلی زندگی خود را در دوران کودکیش پیدا کرد و توانست بدون وقت طلف کردن در زمینه های مورد نظرش که اکثرا در مورد داستان نویسی و هنر بود، پیشرفت و تمرین کند.

علاقه او به دنیای سینما و هنر در سنین نوجوانی اش به اوج خود رسید. تام اکرلی تمام فرصت هایی که به سمتش میامد را به خوبی شناسایی می کرد و همیشه در تلاش بود تا مهارت خود را در دنیای سینما و بازیگری افزایش دهد.

در پی پایبندی و علاقه تام اکرلی به این زمینه، وی همیشه با افرادی که فکر می کرد میتوانند واسطه ای برای ورودش به دنیای سینما باشند ارتباط برقرار می کرد.

همچنین در تلاش بود تا در چشم بازیگران و کارگردان های محلی بدرخشد.

تام اکرلی علاقه بسیار زیادی در نقش آفرینی در تئاتر های مدرسه و برنامه های محلی نیز داشت.

حضور وی در این برنامه های محلی تاثیر بسیاری در شناخته شدن او نداشت. ولی تام اکرلی با بازی در این برنامه ها و تئاتر ها، توانست مزه ای از دنیای سینما و بازیگری بچشد و به عبارتی تجربه های بیشماری کسب کند.

این علاقه و استعداد، در نقش آفرینی تام اکرلی در سن ۱۱ سالگی در فیلم سینمایی هری پاتر و سنگ جادو سال ۲۰۰۱ میلادی (۱۳۸۰ شمسی) نتیجه داشت.

به عبارتی میتوان گفت تلاش او در سنین کم تر باعث شد تا اولین حضور رسمی اش در فیلمی مهم و مشهور باشد.

سر انجام وی پس از حضور در مجموعه داستان های هری پاتر به عنوان یک بازیگر رسمی و حرفه ای شناخته شد. از آن به بعد نیز در چندین آثار دیگر نقش آفرینی نمود.

زندگی حرفه ای و شروع فعالیت در دنیای سینما

تام اکرلی پس از اولین حضورش در سینمایی هری پاتر، ۲ بار دیگر هم در این سری آثار نقش آفرینی کرد.

به طور دقیق تام اکرلی در سال ۲۰۰۲ میلادی (۱۳۸۱ شمسی) در هری پاتر و تالار اسرار و در سال ۲۰۰۴ میلادی (۱۳۸۳ شمسی) در هری پاتر و زندانی آزباکان برای آخرین بار به عنوان بازیگر، نقش آفرینی کرد.

سر انجام او ۱۴ ساله شد و به این نتیجه رسید که دیگر علاقه ای به بازیگری ندارد. وی متوجه شد بیشتر به زمینه تولید کنندگی و کارگردانی علاقمند است.

تام اکرلی در پی این تصمیم به مدت ۷ سال از دنیای سینما کنار رفت. در این دوران او مشغول به تحصیل تئوری های کارگردانی و مدیریت صحنه شد.

سر انجام پس از ۷ سال وی در فیلم ساعت (The Hour) به عنوان مدیر صحنه شناخته شد. در این فیلم او اولین تجربه خود را به عنوان عامل پشت صحنه به دست آورد.

اواخر سال ۲۰۱۱ میلادی و اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی (۱۳۹۰ شمسی) ماه های مهمی از زندگی هنری تام اکرلی بودند. چرا که وی در این ماه ها به عنوان مدیر صحنه در ۶ فیلم حضور داشت.

تام اکرلی اولین تجربه خود به عنوان کارگردان در اثر آنتولوژی “پلی هاوس تقدیم میکند” به دست آورد. چرا که وی در این فیلم به عنوان دستیار کارگردان در پشت صحنه مشغول به فعالیت بود.

در این فیلم بود که تام مزه ای از کارگردانی را چشید و توانست علاقه واقعی خود را در دنیای سینما پیدا کند.

اوج دوران هنری تام اکرلی

تام اکرلی سر انجام پس از نقش آفرینی در چندین فیلم و سریال موفق تصمیم گرفت تا شرکت خود را راه اندازی کند.

او به همراه همسر آینده اش و با چندین همکار دیگر، شرکت سینمایی خود را با نام “Lucky Chap Entertainment” راه اندازی نمود.

فعالیت های این شرکت مربوط به فیلم سازی بود و در سال ۲۰۱۴ میلادی (۱۳۹۳ شمسی) به صورت رسمی فعالیت خود را شروع کرد.

از آن سال به بعد تام اکرلی به عنوان تولید کننده و کارگردانی سرشناس شناخته شد.

او در چندین فیلم مشهور مانند گریمزبی (Grimsby) و چندین فیلم دیگر به عنوان دستیار کارگردان مشغول به کار شد.

سر انجام تام اکرلی پس از گذشت مدتی کار کردن به عنوان دستیار کارگردان و جمع کردن سرمایه تصمیم گرفت فیلم خود را بسازد.

او در شرکتی که همراه با همکارانش به ثبت رسانده بود فیلم من تونیا هستم (I, Tonya) را از نظر مالی تامین کرد و به عبارتی تولید نمود.

جالب است که بدانید فیلم من تونیا هستم اولین فیلمی تام اکرلی به عنوان تولید کننده بود. که این فیلم برنده چندین جایزه با ارزش شد و به شهرت وی افزود.

به عبارتی تام اکرلی بعد از تولید فیلم من تونیا هستم، روی غلتک موفقیت افتاد.

از فیلم من تونیا هستم به بعد هر فیلمی که مسئولیت تولیدش به وی واگذار می شد، به موفقیت میرسد.

که این موضوع استعداد وی را بیشتر از دفعه قبل به طرفداران اش نشان می داد.

او تا به امروز مسئولیت تولید ۸ فیلم از جمله زن جوان آتیه دار و باربی را بر عهده داشته است.

وی تمامی آن ها را توانسته به بازار جهانی سینما وارد کند و برای فیلم هایش از اطراف دنیا طرفدار جمع نماید.

زندگی شخصی تام اکرلی و ازدواج با مارگو رابی

رابطه تام اکرلی و مارگو رابی یکی از زیباترین و رومانتیک ترین رابطه ها در دنیای هالیوود و سینما به شمار می رود.

تام اولین بار زمانی که در فیلم جنگ جهانی دوم (World War 2) به عنوان دستیار کارگردان در سال ۲۰۱۳ میلادی (۱۳۹۲ شمسی) کار می کرد مارگو رابی را ملاقات نمود.

بنابر گفته های تام، وقتی مارگو رابی را دید در همان ملاقات اول عاشق شخصیت و رفتار های وی شد. از همان زمان در تلاش بود تا وارد رابطه ای با او شود.

بعد از گذشت مدت کمی، تام و مارگو صمیمی شدند و رابطه عاشقانه ای را با بکدیگر شروع کردند. آنها توانستند با وجود شهرت و مورد توجه بودن، رابطه شان را کنترل کنند.

سر انجام بعد از گذشت مدتی، این دو تصمیم گرفتند رابطه خود را رسمی کنند. به همین منظور مراسم عروسی شان را در زادگاه مارگو رابی یعنی در کشور استرالیا به صورت خصوصی برگزار کردند.

تام اکرلی و مارگو رابی به جز رابطه عاشقانه قوی که بین یکدیگر برقرار کرده بودند در دنیای سینما هم کنار یکدیگر میدرخشیدند.

بیشتر مواقع اکرلی به عنوان تولید کننده و مارگو به عنوان بازیگر اصلی در فیلم های مشهور از جمله من تونیا هستم و  باربی سال ۲۰۲۳ میلادی (۱۴۰۲ شمسی) نقش آفرینی می کردند.

با وجود سرگرمی و شهرت جهانی که این دو دارند، آنها توانستند رابطه عاشقانه بینشان را حفظ کنند. همیشه در روز زمانی را خالی کنند تا بتوانند با هم وقت بگذرانند و از وجود همدیگر لذت ببرند.

همچنین دیده شده که تام اکرلی و مارگو رابی علاقه زیادی به مسافرت های خارجی دارند.