ساعت کاری ادارات فردا شنبه ۷ مردادماه • مجله تصویر زندگی


کاهش ساعات کاری ادارات زنجان همزمان با یوم‌الزینب

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان، از تغییر ساعت کاری ادارات زنجان در یوم‌الزینب خبر داد. مرتضی شهامی: با توجه به برگزاری مراسم یوم‌الزینب در روز یازدهم محرم و برپایی دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان، ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی زنجان کاهش پیدا خواهد کرد.

این تغییر ساعت همانند سنوات گذشته در روز یازدهم محرم امسال نیز اعمال خواهد شد، روز شنبه ۷ مرداد ماه که مصادف با یازدهم محرم است، ساعات کاری ادارات زنجان  تا ۱۱ صبح خواهد بود. این تصمیم در راستای حضور پرشور کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان در کنار سایر اقشار مردم در مراسم یوم‌الزینب اتخاذ شده است.


فعالیت ادارات خوزستان در روز شنبه با ۲ ساعت تاخیر آغاز می‌شود

حجت الله دهدشتی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری گفت: با توجه به ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی در ۲ روز منتهی به تعطیلات آخر هفته و حضور گسترده و بی نظیر مردم‌ ولایتمدار استان در برنامه های شور و شعور حسینی و درخواست هیاتهای عزاداری، با هدف تعظیم شعائر و نظر به در پیش بودن مراسم شام غریبان حسینی در جمعه شب به منظور رفاه حال کارکنان جهت مشارکت و اجرای مراسم عزاداری ساعت آغاز به کار ادارات ، سازمانها ، شرکت ها، بانک ها و موسسات دولتی برای فردا شنبه مورخ هفتم مردادماه با دو ساعت تاخیر خواهد بود.وی افزود: این تاخیر شامل مراکز درمانی، امدادی و خدمات رسان نمیشود.


سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: آغاز ساعت کاری کارمندان و کارکنان دولت که برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی به ساعت ۶ صبح تغییر کرده بود، به روال عادی بازمی‌گردد.
به گزارش خبرگزاری مهر، حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به مصوبه دولت که بر اساس آن مقرر شده بود کارمندان از تاریخ پانزدهم خرداد ماه لغایت پانزدهم شهریور ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۶ صبح تا ۱۴:۴۵ در محل کار خود حاضر شوند و مشکلاتی را برای خانواده‌ها در پی‌داشت، با پیگیری رئیس مجلس شورای اسلامی این موضوع توسط کمیسیون اجتماعی و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی و در قالب پیشنهاد در جلسه سران قوا طرح و مورد موافقت رئیس جمهور قرار گرفت.

وی افزود: با این تصمیم که به زودی از طرف هیأت دولت ابلاغ خواهد شد، ساعت کاری کارمندان و کارکنان دولت که برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی به ساعت ۶ تغییر کرده بود به روال عادی باز می‌گردد، اما پایان کار کارمندان همان ساعت ۱۴:۴۵ خواهد بود و ۴۴ ساعت مابه التفاوت در قالب دورکاری محاسبه خواهد شد.

به گفته سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ساعت کاری کارکنان و کارمندان دولت از ۱۵ شهریور به روال اداری خود بازخواهد گشت.

لازم به ذکر است این تصمیم مجلس در پاسخ به تقاضای مردم برای بازگشت ساعت کاری به روال عادی در پی بروز مشکلاتی برای خانواده‌ها به ویژه بانوان شاغل صورت گرفته است.