ساکت ترین مکان های دنیا؛ چقدر می توانید در ساکت ترین اتاق دنیا دوام بیاورید؟


انسان همیشه به دنبال آرامش و آرامش بوده است. طبیعت بکر و مکان های دور از دسترس انسان منبع جذابی برای آرامش و آرامش است. علاوه بر مکان های طبیعی، برخی سازه های دست ساز نیز عنوان ساکت ترین اتاق جهان را به خود اختصاص داده اند. البته برخلاف افکار عمومی، اقامت در چنین اماکنی غیرقابل قبول است و برای مصارف صنعتی ساخته شده است. در مورد ساکت ترین مکان های جهان بیشتر بخوانید.

10. خلیج سنوت تاک در مکزیک

شبه جزیره یوکاتان، واقع در مکزیک، یکی از مکان های بکر است که بر خلاف ساکت ترین اتاق جهان، سکوت آرامش بخشی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. این شبه جزیره تقریبا 7000 غار دارد و تاک بی ها سنوت آرام ترین و آرام ترین آنهاست. سنوت یک فروچاله طبیعی است که در اثر ریزش سقف غار ایجاد شده و منبع آب شیرین در جنگل ها است. تنها صدایی که در سنوت خلیج تک شنیده می شود، صدای چکیدن آب است.

9. قطب جنوب

بدیهی است که هر مکانی که انسان در آن دخالت نکرده باشد مکانی آرام و ساکت است. قاره قطب جنوب برای مدت طولانی هرگز تحت تسلط انسان ها و تحقیقات آنها نبوده و همین امر آن را به آرام ترین مکان جهان تبدیل کرده است. جالب است بدانید که حدود 60 تا 90 درصد کل آب شیرین کره زمین در این قاره گرفته می شود. صفحه یخی بزرگ قطب جنوب به طول حدود 14 کیلومتر حاوی شیرین ترین آب در جهان است.

8. نمکزار ماکادی کادی در بوتسوانا

تابه ماگادیکگادی یکی از بزرگترین نمکدان های جهان با مساحت 3900 کیلومتر مربع است. این نمکزار در وسط بیابان خشک در شمال شرقی بوتسوانا قرار دارد. در واقع، میدان نمکی ماکادی کادی، بقایای دریاچه ماکادی کادی است و طبق تحقیقات، 200 هزار سال پیش، محل زندگی انسان های اولیه بوده است. در حال حاضر در ماه‌های خشک و بی‌باران حیوانات بسیار کمی در این منطقه زندگی می‌کنند و نمک‌دان ماکادی کدی را می‌توان آرام‌ترین نقطه جهان در این ماه‌ها نامید.

7. زوریخ در سوئیس

شاید کمی عجیب باشد که پرجمعیت ترین شهر سوئیس در فهرستی که ساکت ترین اتاق جهان را در خود جای داده باشد، اما این بار متفاوت به نظر می رسیم. سازمان بهداشت جهانی میزان آلودگی صوتی را در 50 نقطه مختلف این شهر اندازه گیری و 200 هزار تست شنوایی انجام داد. پس از این شماره، زوریخ به عنوان شهری با کمترین آلودگی صوتی معرفی شد، بنابراین به نوعی شایسته حضور در این لیست است.

6. Lundmenalaugar در ایسلند

Landmannalaugar برای افرادی مناسب است که می خواهند علاوه بر مناظر دیدنی از سکوت لذت ببرند. بخش هایی از این مکان آرام توسط آتشفشان ها تشکیل شده است. چشمه های آب گرم یکی دیگر از جاذبه های لوندمنالاگار است و بازدیدکنندگان می توانند در هر زمانی از سال در آنها شنا کنند.

5. کیلدر مایرز در انگلستان

کیلدر میرس نه تنها ساکت ترین محله در انگلستان، بلکه آرام ترین مکان در جهان نیز می باشد. این مکان حدود 650 کیلومتر مربع مساحت دارد و گمان می رود با 150 میلیون درخت بزرگترین جنگل دست ساز انگلستان باشد. چند سال پیش، کیلدر مایرز بر اساس عواملی مانند فاصله از نزدیکترین جاده یا مسیر پرواز، به عنوان ساکت ترین مکان در بریتانیا نام گرفت.

4. تپه های شنی کلسو در صحرای موهاوی آمریکا

صحرای موهاوه به دلیل گرمای سوزان و شرایط سخت زندگی برای موجودات زنده شناخته شده است. این عوامل باعث می شود که صحرای موهاوه و به خصوص تپه شنی کلسو غیر قابل سکونت و غیر قابل سکونت باشد. چنین شرایطی Kelso Dune را به یکی از آرام ترین و آرام ترین مکان های جهان تبدیل می کند. کلسو سندهیل حدود 180 متر بالاتر از سطح کویر قرار دارد و قطعات کوارتز رز و طلایی رنگ جذابی به آن بخشیده است.

3. پارک ملی المپیک در واشنگتن، ایالات متحده آمریکا

پارک ملی المپیک یکی از بزرگترین پارک های مخروطیان آمریکاست که طبیعتی بکر و بکر دارد. این پارک مدام تحت نظر است تا آرامش و سکوت آن بر هم نخورد. پارک ملی المپیک بیش از 3500 کیلومتر مربع مساحت و 4800 کیلومتر رودخانه دارد. بخشی از پارک ملی المپیک بخشی از پروژه یک اینچ مربع سکوت است که هدف آن کنترل و کاهش آلودگی صوتی است.

2. آزمایشگاه اورفیلد در مینه سوتا، ایالات متحده

قبل از اینکه ساختمان 87 مایکروسافت این رکورد را به ثبت برساند، آزمایشگاه اورفیلد به عنوان ساکت ترین اتاق جهان شناخته می شد. امکان بازدید از این مکان وجود دارد، اما بازدیدکنندگان می توانند برای مدت محدودی در آنجا اقامت کنند. ممکن است تصور کنید که بودن در چنین مکانی ممکن است به شما آرامش دهد، اما خیلی زود قضاوت نکنید. هیچکس بیش از 20 دقیقه در این اتاق دوام نیاورده است. فقدان صدا علاوه بر صدای آنچه در بدن شما اتفاق می افتد نه تنها آرامش بخش نیست، بلکه دردناک است.

1. ساختمان 87 در واشنگتن، ایالات متحده آمریکا

و حالا به ساکت ترین اتاق دنیا می رسیم که رکورد گینس دارد. ساختمان 87 متعلق به غول فناوری مایکروسافت است و در مقر مایکروسافت در ردموند آمریکا واقع شده است. در سال 2015، مایکروسافت پس از 2 سال ساخت 87 را به پایان رساند و رکورد ساکت ترین مکان جهان را از آزمایشگاه Orfield گرفت. لازم به ذکر است که ایده ایجاد ساکت ترین اتاق جهان ایده جدیدی نیست و پیش از این تصویری از جان مک ری، شنوایی شناس، در حال نواختن فلوت در ساکت ترین اتاق استرالیا منتشر شده بود. این اتاق از فوم هایی تشکیل شده است که از انعکاس صدا جلوگیری می کند. در سایر کشورهای جهان نیز چنین مکان هایی برای کاربردهای صنعتی وجود دارد.

شرایط آرام ترین اتاق دنیا به گونه ای است که نمی توانید بیش از چند دقیقه در آن بمانید. در چند دقیقه اول صدای ضربان قلب خود را خواهید شنید. اگر کمی بیشتر بمانید، جریان خون و حرکت استخوان هایتان را می شنوید. اگر این چیزها تا به حال مانع از رسیدن شما به چنین مکانی نشده است، باید بگوییم که سکوت مطلق در ساختمان 87 به زمزمه ای غیرقابل تحمل در گوش شما تبدیل می شود. علاوه بر موارد فوق، به احتمال زیاد پس از مدتی قرار گرفتن در آن مکان، تعادل خود را از دست خواهید داد، زیرا انعکاس صدا وجود ندارد و حس فضایی بدن شما از بین می رود.

ساختار ساکت ترین اتاق جهان

این اتاق روی دسته ای از فنرها قرار می گیرد که ارتعاشات را خنثی می کند. 6 لایه بتن و فولاد این اتاق ایزوله را احاطه کرده است. این 6 لایه صدای بیرون را مسدود می کند. لایه ای از فایبرگلاس کف، سقف و دیوارها را می پوشاند. این لایه امواج صوتی را قطع کرده و از انعکاس آنها جلوگیری می کند.

سطح سر و صدا در ساکت ترین اتاق جهان

به طور معمول، گوش ما همیشه در معرض سروصدا قرار دارد، اما در ساکت ترین اتاق دنیا، فشار هوا روی پرده گوش وجود ندارد، زیرا اکو وجود ندارد. هاندراج گوپال، طراح ارشد اتاق مایکروسافت می گوید:

برای اکثر افراد، فقدان صدا کر کننده است و باعث احساس فشار یا زنگ در گوش می شود. صداهای بسیار کم به دلیل عدم وجود نویز پس زمینه بسیار واضح شنیده می شوند. اگر سر خود را بچرخانید، این حرکت را خواهید شنید. در این اتاق صدای تنفس صدای بلندی در نظر گرفته می شود.

میزان نویز اندازه گیری شده در این اتاق منفی 20.3 دسی بل است. این بدان معناست که صدای ساکت ترین اتاق جهان 20.3 دسی بل کمتر از محدوده شنوایی انسان است. برای درک بهتر به این مثال ها نگاه کنید: تنفس آرام در یک اتاق معمولی با سرعت 10 دسی بل و زمزمه در 30 دسی بل شنیده می شود.

استفاده از ساکت ترین اتاق در جهان

احتمالاً تا به حال تعجب کرده اید که چرا دانشمندان شروع به تولید چنین اتاقکی کردند. باید بگوییم که مایکروسافت اکنون از این اتاق برای اندازه گیری تجهیزات صوتی و الکترونیکی خود استفاده می کند. به عنوان مثال در این اتاق میزان صدا و نویز یا صدای کلیدهای لوازم برقی جدید این شرکت، میکروفون، هدفون و بلندگو بررسی می شود. علاوه بر این، محافظ های گوش در چنین محیط هایی آزمایش می شوند تا کارایی آنها مشخص شود.

چقدر می توانید در ساکت ترین اتاق دنیا دوام بیاورید؟

ابتدا باید بگوییم که هیچکس حتی یک ساعت هم در این اتاق دوام نیاورده است. اسمیتسونیان در مقاله ای نوشت:

ساکت ترین مکان دنیا در 45 دقیقه شما را دیوانه می کند.

هنوز هیچ آزمایش رسمی انجام نشده است، اما طبق مصاحبه گوپال با CNN، طولانی ترین مدتی که یک فرد در ساکت ترین اتاق جهان دوام آورده است، حدود 55 دقیقه است.

تو گفتی

اگر از آن دسته افرادی هستید که از طبیعت فاصله می گیرید، احتمالاً مناظر ارائه شده در مقاله وسوسه شده اید. همچنین بخوانید که تکنولوژی در این زمینه بیکار نمانده و ساکت ترین اتاق دنیا را ساخته است.

با وجود موارد فوق، آیا همچنان می خواهید از ساکت ترین اتاق دنیا دیدن کنید؟ آرام ترین جایی که تا به حال بوده اید کجا بوده است؟


اصول و روش های عملی برای یادگیری سریع و پایدار هر زبان جدید