ستاره سریال برکینگ بد درگذشت


مارک مارگولیس، بازیگر نقش‌ هکتور سالامانکا در سریال «برکینگ بد» در ۸۳ سالگی درگذشت. این بازیگر آمریکایی که در سریال «برکینگ بد» و همچنین «بهتره با سول تماس بگیری» در نقش سلطان مواد مخدر بازی کرده بود، پس از گذراندن یک دوره کوتاه بیماری در بیمارستان مونت سینا در شهر نیویورک در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

مارگولیس که زمانی خود را «بازیگر مسافر» توصیف می‌کرد، در طول پنج دهه فعالیت حرفه‌ای خود در بیش از ۶۰ فیلم از جمله «صورت زخمی» و «کشتی‌گیر» نقش‌آفرینی کرد.

او در نقش «هکتور سالامانکا» در سریال «برکینگ بد» به شهرت بیشتری دست یافت. او در این سریال در نقش یک قاچاقچی سابق مواد مخدر بازی می‌کرد که فقط از طریق استفاده از یک زنگ متصل به ویلچر خود ارتباط برقرار می‌کرد و در نهایت به شکلی دراماتیک مُرد. او در سال ۲۰۱۲ نامزد دریافت جایزه امی برای بهترین بازیگر مهمان در یک سریال درام شد.

مارگولیس در سال ۱۹۳۹ در فیلادلفیا به دنیا آمد. پس از نقل مکان به نیویورک، زیر نظر «استلا آدلر» تحصیل کرد و کار خود را روی صحنه آغاز کرد.

از دیگر فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته می‌توان به «قوی سیاه»، «نوح»، «مرثیه‌ای برای یک رؤیا»، «بی‌باک»، «چشمه»، «پی»، «انجمن پنبه»، «ایس ونچورا: کارآگاه حیوانات» و «فضای مرکزی» اشاره کرد.

امتیاز شما به این پست