سودهای عظیم خریداران ریپل و رویداد تکان دهنده در بازار کریپتو؛ این هفته در بازار چه گذشت؟


در این مقاله به پیروزی جزئی ریپل در دادگاه، افزایش قیمت XRP، جریمه یک میلیارد دلاری سلسیوس و دستگیری مدیر عامل آن می پردازیم.

قاضی پرونده SEC v. Ripple حکم داد که XRP واجد شرایط امنیتی نیست

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، ریپل لبز در 13 ژوئیه در دادگاه منطقه نیویورک برنده شد و قاضی آنالیزا تورس در پرونده ای که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در سال 2020 تشکیل شده بود مطرح شد، او تا حدی به نفع آن رای داد. این شرکت. طبق اسناد دادگاه، قاضی تورس حکم خلاصه خود را به نفع آزمایشگاه های ریپل صادر کرد و بیان کرد که توکن XRP تنها در تراکنش های برنامه ریزی شده در مبادلات دارایی دیجیتال به عنوان یک امنیت شناخته نمی شود. قیمت XRP در عرض چند دقیقه پس از انتشار این خبر به شدت افزایش یافت. این پرونده از دسامبر 2020 ادامه دارد، زمانی که SEC از ریپل و دو تن از مدیران آن به اتهام ارائه اوراق بهادار ثبت نشده شکایت کرد. علیرغم این پیروزی، چندین وکیل نسبت به رضایت خاطر هشدار دادند و تأکید کردند که این حکم جزئی بوده و ممکن است معیاری برای سایر پرونده ها نباشد. علاوه بر این، SEC ممکن است به این تصمیم اعتراض کند، که می تواند منجر به لغو آن توسط دادگاه بالاتر شود.

XRP پس از پیروزی جزئی ریپل در برابر SEC به چهارمین ارز دیجیتال بزرگ تبدیل شد

XRP این هفته پس از پیروزی محدود ریپل در برابر SEC، چهارمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار شد. بر اساس داده های TradingView، قیمت XRP پس از تصمیم گیری 98 درصد افزایش یافت و به 0.93 دلار رسید. در همین حال، ارزش بازار آن به 1.46 میلیارد دلار افزایش یافت. این عدد بالاترین سطح ارزش بازار سالانه ای است که این ارز دیجیتال به دست آورده است. این تصمیم همچنین منجر به فهرست شدن مجدد XRP در صرافی های مستقر در ایالات متحده، از جمله Coinbase، Kraken و iTrustCapital شد و این توکن را برای تجارت در آن پلتفرم ها در دسترس قرار داد.

شبکه سلسیوس 7.4 میلیارد دلار جریمه شد و مدیر عامل آن به دلیل کلاهبرداری جنایی دستگیر شد

مقامات ایالات متحده اعلام کرده اند که الکس ماشینسکی، مدیرعامل سابق وام دهنده ارز دیجیتال سلسیوس ورشکسته، به کلاهبرداری در اوراق بهادار، کلاهبرداری کالاها و کلاهبرداری بین دولتی متهم شده است. رونی کوهن-پاون و مکزینسکی، مدیر مالی سابق، نیز به دلیل توطئه، تقلب در اوراق بهادار، دستکاری در بازار و فعالیت های الکترونیکی تقلبی به دلیل تلاش برای دستکاری قیمت توکن سلسیوس تحت بازجویی قرار گرفته اند. مقامات ماشینسکی را به عنوان بخشی از کیفرخواست به هفت مورد دستگیر کردند. به موازات آن، کمیسیون معاملات آتی کالا شکایتی علیه سلسیوس ارائه کرد و این شرکت را 7.4 میلیارد دلار جریمه کرد. رگولاتور ادعا کرد که بنیانگذاران Celcius این پلتفرم را به عنوان “مکانی امن” برای کاربران برای سپرده گذاری ارزهای رمزنگاری شده تبلیغ کردند، در حالی که همان افراد بیش از 4 میلیارد دلار از دارایی های مشتری را مورد سوء استفاده قرار دادند. به دلیل ادعاهای مشابه، سازمان بورس و اوراق بهادار نیز از این شرکت شکایت کرده است. در حالی که سلسیوس با تنظیم‌کننده‌ها همکاری می‌کند، ماشینسکی در کلاهبرداری از مشتریان و افزایش ارزش توکن CEL بی‌گناه است.

اولین ETF بیت کوین نقطه ای اروپا پس از یک سال تاخیر اکنون به سال 2023 خیره شده است.

اولین صندوق بیت کوین (ETF) در اروپا پس از یک تاخیر یک ساله اواخر امسال راه اندازی می شود. ETF بیت کوین توسط Jacobi Asset Management مستقر در لندن ایجاد شد و در ابتدا قرار بود در جولای 2022 راه اندازی شود، اما به دلیل شرایط بازار به تعویق افتاد. این شرکت مدیریت دارایی قبلاً شاهد تغییراتی در تقاضای بازار نسبت به سال 2022 بوده است. هفته گذشته نیز تحولی در آرژانتین رخ داد و این کشور اولین قرارداد آتی بیت کوین خود را معرفی کرد. طبق پلتفرم معاملاتی Matba Rofex، این اولین قرارداد آتی بیت کوین در آمریکای لاتین است.

کوچک سازی بایننس به 1000 نفر رسیده است

طبق گزارش ها، بایننس در هفته های اخیر صدها کارمند خود را اخراج کرده است. به گفته کارمندان سابق، اخراج‌های شرکت جهانی است و کارکنان خدمات مشتریان به‌ویژه در هند آسیب جدی دیده‌اند. با احتساب نیروی کار تعدیل شده هفته گذشته، بیش از 1000 کارمند در آن صرافی شغل خود را از دست داده اند. قبل از این توسعه، تعداد کارمندان جهانی بایننس 8000 تخمین زده می شد. سازماندهی مجدد می تواند بیش از یک سوم از نیروی کار Binance را شامل شود. در 31 می 2021، این صرافی ارز دیجیتال کاهش 20 درصدی تعداد کارکنان خود را اعلام کرد و مدعی شد که این اقدام نشان دهنده کاهش منابع در بحبوحه سرکوب توسط ایالات متحده آمریکا نیست، بلکه مطابق با آن انجام می شود. با تخصیص مجدد منابع بر اساس گزارش ها، بزرگترین چالش پیش روی بایننس، بررسی مداوم فعالیت ها و مدیران صرافی توسط دادستان کل ایالات متحده است.

برنده و بازنده

در پایان هفته گذشته بیت کوین 30227 دلار، اتریوم 1923 دلار و ریپل 0.72 دلار معامله می شد. بر اساس اطلاعات موجود در CoinMarketCap، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به 1.21 تریلیون دلار رسیده است.

در میان 100 ارز دیجیتال برتر بازار، سه آلتکوین که بیشترین رشد را در هفته گذشته داشتند عبارتند از: ریپل (XRP) با 20.54 درصد رشد، Stellar (XLM) با 88.37 درصد رشد و Synthetics (SNX) با 92.31 درصد درصد.

سه آلتکوین که بیشترین افت قیمت را تجربه کردند عبارتند از: E-Cash (XEC) با 21.82- درصد، بیت کوین SV (BSV) با -75.16 درصد و Maker (MKR) با -7.87 درصد.

نقل قول های ویژه هفته

این تصمیم بسیار مهم است. (…) از لحظه ای که این پرونده شکسته شد، واضح بود که پیامدهایی برای کل صنعت وجود خواهد داشت.

شیلا وارن، مدیر عامل شورای کریپتو برای نوآوری

من فکر می‌کنم درخواست‌های BlackRock، Invesco و تعدادی از شرکت‌های مدیریت دارایی برای ارائه ETF نشانه‌ای واقعی از پذیرش رو به رشد ارزهای دیجیتال است.

مایک نووگراتز، بنیانگذار و مدیر عامل گلکسی دیجیتال

به نظر من، چرخه بعدی بازار کریپتو توسط برنامه های کاربردی پشتیبانی شده توسط ارزهای رمزنگاری شده هدایت خواهد شد. کاربران نمی دانند که همه اینها از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کنند مگر اینکه به دقت نگاه کنند.

0xDesigner، Web 3.0 UI/UX طراح

XRP یک امنیت نیست. حکم علیه ریپل یک پیروزی برای کل صنعت ارزهای دیجیتال و گامی به سوی شفافیت نظارتی در ایالات متحده است.

ریپل لبز، توسعه دهنده پروتکل پرداخت ریپل

انتظار ما این است که با تکرار الگوهای تاریخی، قیمت بیت کوین قبل و بعد از هر نصف شدن دوباره افزایش یابد.

شرکت سرمایه گذاری Berenberg Capital Markets، مستقر در نیویورک

من فکر می کنم اگر بخواهیم بیت کوین را فراتر از یک روش پرداخت بسازیم، به راه حل های مقیاس پذیرتری نیاز داریم.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم

پیش بینی هفتگی

آیا قیمت XRP می تواند به 1 دلار برسد؟ مراقب این سطوح باشید

پس از اینکه دادگاه فدرال حکم داد که فروش XRP در صرافی‌های ارز دیجیتال مطابق با قوانین اوراق بهادار ایالات متحده است، قیمت توکن افزایش یافت. جفت ارز XRP/USD به بالاترین سطح خود در هفته گذشته با 0.93 دلار رسید که بالاترین قیمت از دسامبر 2021 است.

برخی از شاخص ها نشان می دهد که پمپ قیمت XRP ممکن است تنها واکنش کوتاه مدت به اخبار مثبت ریپل نباشد. به عنوان مثال، مدت زمان پمپ قیمت XRP با رسیدن حجم معاملات آن به بالاترین حد ده ماهه همزمان شد.

تعداد نهنگ‌های XRP (کیف‌های پولی با دارایی‌های بیش از 100000 دلار) به بالاترین حد خود در سال 2023 رسیده است که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران ثروتمند از رشد XRP حمایت می‌کنند. به عنوان مثال، برایان کیو، یک تحلیلگر ناشناس در پلتفرم تجزیه و تحلیل داده Santiment، می گوید:

اگر آدرس های کلیدی نهنگ ها و کوسه ها دارایی های خود را در طول این رالی افزایش داده اند، پس این یک سیگنال خوب و اطمینان بخش برای شروع رالی است.

از نظر فنی، XRP می تواند سطح کلیدی 1 دلار را در روزهای آینده آزمایش کند، اما پتانسیل ادامه این رالی در این مرحله ضعیف به نظر می رسد. اگر قیمت XRP با قدرت از سطح 1 دلار بشکند، هدف قیمت بعدی تا سپتامبر حدود 1.35 دلار خواهد بود.

FUD هفته

جامعه بلاک چین مطالبه گر معامله “محبوب” SEC با Prometheum در دست بررسی است

در نامه ای به SEC، انجمن بلاک چین درخواست تحقیق درباره شرکت رمزنگاری Prometheum کرد. در این نامه، انجمن بلاک چین از کمیته راهبردی تنظیم کننده خواسته است تا مجوز کارگزاری-فروشنده ویژه Prometheum صادر شده توسط سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی را بررسی کند. این گروه همچنین نگرانی‌هایی را درباره نحوه شهادت آرون کاپلان مدیر عامل شرکت در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در ماه ژوئن مطرح کرد. بر اساس گزارش‌ها، Prometheum موضع عمومی خود را از درخواست شفافیت نظارتی از SEC به این موضوع تغییر داده است که “مسیری روشن برای ثبت دارایی دیجیتال داخلی وجود دارد و این قانون غیر ضروری است.”

یک دادستان نیویورک یک هکر را به اختلاس ۹ میلیون دلاری از صرافی سولانا متهم کرد

یک مهندس امنیتی سابق یک شرکت فناوری بین‌المللی به اتهام استفاده از یک اشکال قرارداد هوشمند برای سرقت 9 میلیون دلار ارز دیجیتال از یک صرافی غیرمتمرکز مستقر در سولانا دستگیر شد. این حمله در ژوئیه 2022 رخ داد و گمان می‌رود که از بخش‌های آسیب‌پذیر قرارداد هوشمند صرافی برای ایجاد کارمزدهای جعلی وام‌های فلش سوء استفاده کند. پس از مدتی بیشتر دارایی های دزدیده شده توسط این هکر بازگردانده شد، اما او توانست 1.6 میلیون دلار از این مبلغ را به عنوان جایزه کلاه سفید نگه دارد. Orlando Cosme، یک وکیل ارزهای دیجیتال، در توییتر گفت که این پرونده نشان می دهد که وزارت دادگستری ایالات متحده “اگر شخصی عمداً از پروتکلی به گونه ای استفاده کند که در نظر گرفته نشده است، اتهامات جنایی را پیگیری خواهد کرد.”

پروتکل وام غیرمتمرکز Algofi تا پایان سال تعطیل می شود

Algofi، پروتکل وام دهی که بر روی بلاک چین مالی غیرمتمرکز Algorand ساخته شده است، به زودی تعطیل خواهد شد. طبق اعلامیه 11 جولای این شرکت، “توسعه دهندگان همچنان به قدرت فناوری Algorand و الگوریتم اجماع جدید آن اعتقاد دارند.” برنامه های استخراج نقدینگی این پروتکل به حالت تعلیق درآمده و چندین وثیقه تا دسامبر به صفر درصد کاهش می یابد. کل ارزش قفل شده (TVL) پروتکل Algofi حدود 25 میلیون دلار است که به طور قابل توجهی کمتر از بالاترین قیمت فوریه 135 میلیون دلار است.

(1 امتیاز) – 1/5