سکه کربلا; سوء استفاده از اعتقادات مذهبی مردم


چند سال پیش اگر صحبت از سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال می شد، فقط بیت کوین را به یاد می آوردیم، اما اکنون رمزارزهای جدیدی با نام های مختلف وارد بازار شده اند و مردم را با وعده سود چند هزار درصدی فریب می دهند. یکی از این ارزهای دیجیتال که اخیراً در شبکه های اجتماعی فارسی تبلیغ شده است، کربلا کوین نام دارد.

به گفته Valks، وقتی صحبت از موضوعاتی مانند پول و سرمایه گذاری می شود، باید هوشیار باشیم. انجمن بلاک چین طبق تحقیقات خود نسبت به سکه کربلا هشدار داده است. به نظر می رسد این پروژه اصلا معتبر نیست و دارای نقاط تاریک و خطرات قابل توجهی است.

اپراتورهای کربلای کوین ادعا می کنند که می توانند با دریافت سرمایه از کاربران و تبدیل آن به ارز دیجیتال و استفاده از آن در پروژه، سود باورنکردنی بیش از 3000 درصد را به مردم ارائه دهند. آنها از اعتقادات مذهبی جامعه سوء استفاده می کنند و ادعا می کنند که این طرح می تواند جامعه مسلمانان را وارد این ارز کند و بخشی از درآمد آن صرف اعطای وام و ایجاد اشتغال شود.

انجمن بلاک چین ایران می گوید پروژه فوق تمامی عناصر یک پروژه تقلبی را داراست، لذا به کاربران هشدار می دهد که در آن شرکت نکنند و در اطلاع رسانی سایر کاربران کوشا باشند تا شاهد فریب هموطنانمان توسط این تجار نباشیم. راه های مختلفی برای سوء استفاده از باورهای دینی و تضعیف اعتماد عمومی وجود دارد که باید در برخورد با آنها هوشیار باشیم.

(1 امتیاز) – 5.5