شانگهای تا سال ۲۰۲۵ زیرساخت بلاک چین خود را پیاده‌سازی می‌کند


دولت شانگهای در تاریخ ۳۱ جولای، از یک طرح اجرایی رونمایی کرد که از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵، رشد سامانه زیرساخت دیجیتال بلاک چین شهری آن را تسریع می‌کند.

به گزارش والکس و به نقل از crypto، این طرح برای حمایت از دگرگونی دیجیتال شانگهای و ترویج استفاده از بلاک چین در صنایع مختلف از جمله اقتصاد، خدمات عمومی و حاکمیت شهری ایجاد شده است.

توسعه‌ آنچین و کراس چین

در بروزرسانی وب‌سایت رسمی دولت شانگهای، مقامات اعلام کرده‌اند که قصد دارند سیستم زیرساخت دیجیتال بلاک چین شهری Pujiang را تا سال ۲۰۲۵ به صورت کامل عملیاتی کنند.

از لحاظ طراحی، این سیستم قابلیت‌ استقرار سریع آنچین و کراس چین را ارائه می‌دهد و نقشی محوری در تقویت جنبه‌های مختلف تشکیلات سازماندهی شانگهای، از جمله امور دولتی، خدمات عمومی، و کاربردهای صنعتی ایفا می‌کند.

تمرکز توسعه‌دهندگان بر روی توسعه یک شبکه بلاک چین باز توزیع شده و مجموعه‌های انتقال قدرت محاسباتی اختصاصی است که شامل شبکه اصلی، گره‌ها، زیرشبکه‌ها، شناسایی داده، پرداخت دیجیتال، بخش سرپرستی و قابلیت‌های فنی دیگر می‌شود. این طرح در واقع قصد دارد امنیت زیرساخت اطلاعات بحرانی در مناطق شهری را بهبود بخشد و به ایجاد برنامه‌های کاربردی گسترده در بلاک چین کمک کند.

مقامات همچنین اعلام کردند که این سیستم نقشی اساسی در هماهنگ کردن منابع شبکه بلاک چین در منطقه دلتای رودخانه یانگ تسه چین دارد و به طور همزمان به ایجاد یک هاب برای مبادلات بین‌المللی بلاک چین کمک خواهد کرد.

در ادامه این بروزرسانی آمده که برای اجرای این طرح، پروژه زنجیره دیجیتال Pujiang به ساختار اجرایی معروف به “۱+۱+۱+X” روی می‌آورد که شامل یک پلتفرم قدرت محاسباتی، یک پلتفرم خدمات عمومی، یک سیستم برنامه‌ کاربردی بلاک چین در امور دولتی و چندین برنامه‌ شاخص دیگر می‌شود.

هاب بلاک چین جدید

با وجود شک و تردیدهای نظارتی در ایالات متحده و چند کشور دیگر، برخی مناطق آسیایی سعی در تثبیت وضعیت خود به عنوان هاب‌های رمزارزی اصلی دارند. در ماه ژوئن، صرافی رمزارزی جمینای (Gemini) در پی اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مبنی بر فروش ثبت نشده اوراق بهادار رمزارزی، اعلام کرد که قصد دارد فعالیت خود را در آسیا گسترش دهد.

با توجه به اینکه بایننس، بزرگترین صرافی رمزارزی جهان از نظر حجم معاملات، با مشکلاتی در ارائه خدمات برای کشورهای اروپایی و ایالات متحده روبرو شده، گزارش‌ها حاکی از آن است که این شرکت دوباره روی بازار آسیا متمرکز شده است.