شرکت های بزرگ جهان چگونه به مردم و زمین خدمت کرده اند؟


دنیای امروز بیش از هر زمان دیگری به مراقبت نیاز دارد. نگرانی هایی در مورد تغییرات اقلیمی و چالش های اجتماعی زندگی بشر مدرن مطرح شد که در میان آنها فعالیت های خطی صنعتی-اقتصادی انسان و بهره برداری بی رویه از منابع موجود در دامن زدن به این مشکلات و نابرابری های اجتماعی بی تاثیر است. در مورد هدایت برنامه های توسعه پایدار در سطح جهانی، سازمان ملل متحد دستور کار یکپارچه ای متشکل از 17 هدف را تحت عنوان اهداف توسعه پایدار سازمان ملل تعریف کرده و از همه بازیگران جهانی دعوت کرده است تا برای دستیابی به آنها با یکدیگر همکاری کنند. این برنامه ها تا سال 2030 مورد توافق قرار خواهند گرفت.

جنبش جهانی؛ به نفع همه

در سیستم های اقتصادی دنیای امروز، شرکت های بزرگ به دلیل مقیاس بین قاره ای می توانند نقش موثری در کنترل اثرات منفی پیش روی زمین و مردم داشته باشند. این انتظار بسیاری از کاربران امروزی است. بسیاری از مردم به دنبال راه هایی برای حمایت از برندهایی هستند که با انتخاب های آگاهانه تر، برای زمین و جامعه مفید بوده اند. و چون در وعده های اقتصادی و بازاریابی خود موفق بوده اند، به نفع جامعه و محیط زیست نیز بوده اند.

سازمان غیرانتفاعی آزمایشگاه B به دنبال تبدیل وضعیت فعلی به یک سیستم اقتصادی است که منافع همه مردم، جوامع و محیط زیست را در نظر می گیرد و از این رو حرکت شرکت های B Corp را راه اندازی کرد. جنبش B Corp شبکه ای از شرکت هاست که متعهد به بالاترین استانداردهای اجتماعی و زیست محیطی، شفافیت و مسئولیت هستند.

تغییر قواعد بازی برای در نظر گرفتن منفعت برای همه ذینفعان، از جمله کارکنان، مردم، مشتریان، سایر جوامع و محیط زیست، می‌تواند تأثیرات مثبتی را که مورد بحث قرار گرفت، قابل دسترس‌تر کند.

جنبش B Corp در سال 2006 آغاز شد. تاکنون بیش از 6900 شرکت از بیش از 161 صنعت مختلف در سراسر جهان به این جنبش پیوسته اند و هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود.

اولین B Corp ایران

دنون لبانی پارس، شرکت مادر برند دنت در ایران؛ این اولین شرکت B در ایران است که در سال 1401 گواهینامه B Corp را دریافت کرد. دنون با چشم انداز زمین. یک زندگی به دنبال راهی برای تأثیرگذاری مثبت بر تمامی جوامعی است که در آن حضور دارد و در راستای رسالت خود: «تامین سلامت از طریق غذا برای هر چه بیشتر مردم»، لبنیات سالم و خوشمزه را به ایرانیان معرفی کرد. بازار و اخذ این گواهی سنگ بنای دستیابی به اهداف توسعه پایدار است که او همیشه آرزوی آن را داشته است.

در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسیر دنون، اولین B Corp ایران، پیوستن به این جنبش هستید، می توانید بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر