علامت صعودی: کاهش همزمان ورودی و تعادل مبادلات بیت کوین


تعداد آدرس‌های سپرده‌گذاری بیت‌کوین در صرافی‌ها و عرضه موجود برای پلتفرم‌های معاملاتی هر دو در سال گذشته کاهش یافته‌اند. این روند را می توان در بلندمدت نشانه ای صعودی برای بازار بیت کوین در نظر گرفت.

یکی از تحلیلگران فعال پلتفرم CryptoQuant به نام Papi اخیراً در پستی اشاره کرده است که تعداد آدرس های سپرده بیت کوین در صرافی ها و عرضه پلتفرم های معاملاتی همزمان در حال کاهش است.

پاپی می‌گوید آدرس‌هایی که بیت‌کوین‌ها را در صرافی‌ها سپرده‌گذاری می‌کنند، یا قصد فروش در بازار نقدی یا افزایش سرمایه برای معاملات خود در بازارهای مشتقات را دارند، و افزایش تعداد این آدرس‌ها به طور کلی یک علامت نزولی در نظر گرفته می‌شود.

تعداد آدرس‌هایی که بیت‌کوین را در صرافی‌های متمرکز سپرده‌گذاری می‌کنند از اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) تا کنون ۸۰ درصد کاهش یافته است. در 612 روز گذشته حال اگر این شاخص را از اوج قبلی خود در می 2021 (اردیبهشت 1400) بگیریم، باید گفت که تعداد این آدرس ها از سال تا به امروز 84 درصد کاهش یافته است.

کاهش همزمان تعداد آدرس های سپرده گذاری صرافی ها و بیت کوین ها در پلتفرم های معاملاتی.

به گفته پاپی، دومین کاهش متوالی بزرگ در تاریخ شبکه بیت کوین به بازار نزولی سال 2018 باز می گردد، زمانی که تعداد آدرس های سپرده گذاری شده در صرافی ها در یک دوره 78.5 درصد کاهش یافت. این تحلیلگر (داخلی) کاهش اخیر این شاخص را به عنوان انحراف از روندهای تاریخی گذشته و نشانه صعودی در بلندمدت معرفی کرد.

علاوه بر این، علیرغم جهش های دوره ای در سهام مبادلات بیت کوین، عرضه در دسترس برای پلتفرم های معاملاتی به طور کلی از مارس 2020 (مارس 2019) کاهش یافته و 30 درصد کاهش یافته است.

سهام صرافی های بیت کوین در مارس 2020 به بالاترین حد خود رسید، در حالی که این شاخص طی 10 سال گذشته به طور مداوم در حال افزایش بوده است. به عبارت دیگر، 1200 روز بین مارس 2020 تا امروز اولین دوره کاهش مداوم مبادلات بیت کوین در تاریخ است.

پاپی می‌گوید که این نشان‌دهنده یک تحول پایدار و مثبت در درک عمومی از بیت‌کوین است و اشاره می‌کند که «سرمایه‌گذاران کوچک و بزرگ امروز بیش از هر زمان دیگری بیت‌کوین در اختیار دارند».