عملکرد عالی سهام بیت کوین “Grayscale” در سبد سرمایه گذاری ARK


Grayscale BTC Trust تقریباً 7.5٪ از کل دارایی های ARK Investments را تا سه ماهه دوم 2023 در اختیار دارد. کتی وود، مدیر عامل ARK جزئیات جالبی را در مورد پرتفوی شرکت خود در سه ماهه دوم 2023 فاش کرد. طبق آخرین گزارش این شرکت، Grayscale Bitcoin Trust، یکی از بهترین دارایی ها در نظر گرفته می شود.

با این حال، وقتی صحبت از تخصیص دارایی به میان می‌آید، GBTC در سرمایه‌گذاری ARK پشت سر بورس کوین بیس قرار می‌گیرد.

رشد قیمت GBTC

GBTC به عنوان یکی از پنج هلدینگ بزرگ که ARKW (ETF دارایی اینترنت و فناوری) را بیش از 9 درصد افزایش داد، نقش مهمی در این فرآیند ایفا کرد. GBTC در کنار سایر دارایی ها مانند Tesla، Shopify، Unity Software و DraftKings در جایگاه پنجم این رتبه بندی قرار گرفت.

بر اساس آخرین گزارش سه ماهه ARK، در پرتفوی ARKW، تراست مقیاس خاکستری 108 امتیاز پایه به دست آورد، در حالی که تسلا به عنوان صاحب برتری 232 امتیاز پایه کسب کرد.

ARKW از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 50 درصد رشد داشته است. در سه ماهه دوم، ETF سودآور تقریباً 20 درصد از دارایی های خود را به رایانش ابری و حدود 19 درصد را به بلاک چین اختصاص داد.

دارایی های برتر در صندوق ARKW

کوین بیس به عنوان بزرگترین دارایی این صندوق شناخته می شود و وزنی معادل 8.7 درصد دارد. سپس تسلا با 7.6 درصد و GBTC با 7.4 درصد در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. پلتفرم بلاک با پشتیبانی جک دورسی با ۷ درصد در جایگاه چهارم قرار دارد.

با این حال، گزارش سه ماهه شامل فروش جولای سهام کوین بیس نمی شود. شرکت سرمایه گذاری کتی وود بخش قابل توجهی از سهام کوین را در طول بازار نزولی جمع آوری کرده بود. زمانی که قیمت سهام به بالاترین حد سالانه رسید، ARK به تخلیه بخشی از سهام برای کسب سود متوسل شد. علیرغم فروش سهام COIN، وود مدیر عامل ARK نسبت به Coinbase صعودی است.