قانون آفساید در فوتبال تغییر کرد • مجله تصویر زندگی


قانون جدید آفساید که به ما کمک می کند تا شاهد فوتبال پرگل بیشتری باشیم، امسال در سه کشور آزمایش خواهد شد.

سوئد به گروه ایتالیا و هلند اضافه شد که قانون جدید کمین در آنجا آزمایش خواهد شد. این قانون در فصل جدید لیگ های زیر 21 سال مردان و زنان زیر 19 سال سوئد اجرا خواهد شد.

قانون کمین

طبق قوانین فعلی، اگر فقط بخشی از بدن بازیکن مقابل آخرین مدافع حریف باشد، داور باید آفساید را اعلام کند.

قانون جدید کمین

قانون جدید که اکنون در حال آزمایش است، کاملا برعکس قانون قبلی است که تنها بخشی از بدن بازیکن پشت آخرین مدافع حریف قرار داشت تا داور دستور ادامه بازی را بدهد.

فیفا و IFAB (فدراسیون بین‌المللی فوتبال و تنها نهاد صلاحیتدار در زمینه فوتبال) با هم در حال توسعه این طرح هستند تا فوتبال را پر رنگ‌تر و جذاب‌تر کنند.

پر ویدن، رئیس بخش توسعه در اتحادیه فوتبال سوئد، گفت: «در واقع، آرسن ونگر چنین طرحی را پیشنهاد کرده است. ما ابتدا در پذیرش پیشنهاد برای آزمایش آن در بازی‌هایمان مردد بودیم، اما خیلی زود متوجه شدیم که پیشنهاد خوبی داریم. فیفا به فوتبال سوئد اعتماد زیادی دارد. آنها می دانند که ما به خوبی سازماندهی شده ایم. “

فیفا تمام مسابقاتی را که بر اساس قانون جدید آفساید برگزار می شود به دقت تجزیه و تحلیل خواهد کرد تا نتایج به دست آمده را با شرایط قبلی در بهار سال آینده مقایسه کند. پس از این مرحله، نظرسنجی گسترده ای از بازیکنان، مربیان، مسئولان و داورانی که در آزمون حضور داشتند، انجام می شود.

یوناس ویدن، داور قدیمی فوتبال سوئد از این طرح استقبال کرد و گفت: ما به اعتماد فیفا افتخار می کنیم. این طراحی جذابیت فوتبال را به همراه خواهد داشت و کاملا به نفع مهاجمان است. شما فقط باید داورانی داشته باشید که در داوری این قانون تخصص داشته باشند زیرا داوری با دو روش مختلف آفساید باعث سردرگمی آنها می شود. “