قرص های خواب ضعیف بدون نسخه


ممکن است بی خوابی را تجربه کرده باشید. مهم نیست چقدر خسته هستید و چقدر به خواب نیاز دارید، برخی از شب ها با اینکه خیلی خسته هستید در به خواب رفتن مشکل خواهید داشت. اگر به دنبال قرص های خواب ضعیف بدون نسخه با ایده آل مگ همراه باشید زیرا ما چند روش مرتبط برای تنظیم خواب خود را به شما ارائه می دهیم:

مشکل بی خوابی در شب منجر به عادات خواب نامنظم یا غیر ترمیمی می شود. بی خوابی یا بیخوابی این یک مشکل رایج است که هر ساله بیش از 3 میلیون نفر در سراسر جهان این مشکل را گزارش می کنند. عوارض بی خوابی آنها بیش از حد هستند و باعث ایجاد مشکلاتی در انرژی، خلق و خو و توانایی عملکرد در طول روز می شوند. بی خوابی مزمن حتی می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود.

از آنجایی که افراد مختلف به مقادیر متفاوتی از خواب نیاز دارند، بی خوابی با کیفیت خواب و احساس شما پس از خواب تعیین می شود. بنابراین نمی توان گفت همه افرادی که در طول روز چرت کوتاه می زنند، مشکل بی خوابی دارند. حتی اگر هشت ساعت در شب بخوابید، اگر در طول روز احساس خواب آلودگی و خستگی می کنید، ممکن است دچار بی خوابی شوید.

اما بی خوابی تنها به مشکلات مزمن مربوط نمی شود. برای خیلی از ما پیش آمده که بخوابیم اما بعد از مدت ها نخوابیده ایم.

دلایل مختلفی می تواند باعث مشکلات خواب شبانه شود. یکی از رایج ترین مشکلات مصرف بیش از حد کافئین در طول روز است. قهوه، شکلات، نوشابه های کولا و غیره. حاوی کافئین است و ممکن است باعث بی خوابی شود. مشکل دیگر می تواند خوردن بیش از حد غذاهای چرب باشد که باعث بی خوابی می شود.

اگر به دلایلی بی خوابی دارید و می خواهید آن را با قرص برطرف کنید، داروهای زیادی وجود دارند که می توانند کمک کنند. اما باید توجه داشت که تهیه اکثر داروها نیاز به تجویز پزشک دارد و نمی توان آنها را خودسرانه مصرف کرد. در این مقاله به معرفی قرص های خواب می پردازیم:

محتوا (نمایش)

قرص های خواب ضعیف بدون نسخه

قرص سرماخوردگی و آنتی هیستامین ها باعث خواب آلودگی می شوند و می توانند در چنین مواردی به شما کمک کنند. مثلا قرص سرد ادالت، شربت دیفن هیدرامین، دیمن هیدرینات، داکسیلامین و غیره. از جمله مواردی هستند که می توان از آنها به عنوان کمک خواب استفاده کرد. به یاد داشته باشید که مصرف بیش از حد این داروها می تواند سلامت شما را به خطر بیندازد.

داروی خواب بدون نسخه ملاتونین

ملاتونین در واقع هورمونی است که توسط غده صنوبری در مغز ترشح می شود و اثر آن تنظیم ریتم شبانه روزی بدن است. در واقع ملاتونین هورمونی است که بدن را از زمان شب مطلع می کند. قرص ملاتونین در واقع میزان ملاتونین را در بدن افزایش می دهد و به نوعی مغز را فریب می دهد تا فکر کند دیر شده است و باید بخوابد.

ملاتونین می تواند مشکلات بی خوابی را حل کند، اما مانند هر قرص دیگری، مصرف زیاد و تصادفی آن مضر است. دوز مصرفی این دارو برای افراد مختلف متفاوت است. بهتر است از مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی خودداری شود.

داروی گیاهی خواب

به جای استفاده از قرص‌های خواب‌آور ضعیف بدون نسخه، می‌توانید از داروهای گیاهی مختلف برای رفع مشکل بی‌خوابی مزمن خود استفاده کنید.

عناب: ده عدد عناب را در دو فنجان آب بجوشانید و بعد از چند دقیقه گرم یا سرد بنوشید.

زیره: پودر زیره را آسیاب کرده و با موز رسیده و له شده ترکیب کنید و هر شب قبل از خواب مصرف کنید.

زعفران: افزودن زعفران به غذا می تواند به بهبود و تنظیم خواب کمک کند، اما بهترین روش استفاده از زعفران این است که آن را به مدت ۲ دقیقه در شیر گرم بجوشانید، کمی عسل به آن اضافه کنید و قبل از خواب بنوشید.

سنبل الطیب: یک قاشق چایخوری ریشه خشک شده سنبل الطیب را در یک فنجان آب داغ بریزید و 10 دقیقه صبر کنید تا خنک شود و بنوشید.

به یاد داشته باشید، به طور کلی، قرص ها و قرص های خواب آور را تنها زمانی مصرف کنید که مطمئن باشید زمان کافی برای استراحت کامل دارید. زیرا این قرص ها می توانند باعث اختلال در عملکرد روزانه شوند.

داروهای ضد افسردگی برای خواب

بسیاری از داروهای ضد افسردگی خاصیت خواب آور دارند و باعث می شوند ما بیشتر از حد معمول بخوابیم، بنابراین اگر از این نوع داروها استفاده می کنید، طبیعی است که نسبت به سایر افراد به زمان استراحت بیشتری نیاز دارید.

فلوکستین، سرترالین، دوتیپین، ونلافاکسین، سیتالوپرام، آمی تریپتیلین، فلووکسامین، بوپروپیون، دولوکستین از جمله انواع قرص های خواب آور ضد افسردگی هستند.

خواب آور

اگر راه های مختلفی مانند استفاده از یک قرص خواب ضعیف بدون نسخه را برای حل مشکل خواب خود امتحان کرده اید و هنوز به جواب آن نرسیده اید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید و از یک قرص خواب قوی استفاده کنید.

این نوع داروها در درازمدت می توانند مشکلات مربوط به خواب را به طور کلی حل کنند، اما استفاده از آنها باید زیر نظر پزشک انجام شود و از داروهای خواب آور بسیار قوی که بدون نسخه به فروش می رسند استفاده نکنید، زیرا عوارض آنها عبارتند از: مطمئناً بیشتر از بهبود موقتی است که ایجاد می کند.

نام دارو اثر وابستگی
دیازپام مسکن و خواب آور ایناهاش
اگزازپام درمان بی خوابی و آرام بخش ایناهاش
لورازپام درمان بی خوابی و اضطراب ایناهاش
کلردیازپوکساید درمان اضطراب و بی خوابی ایناهاش
آلپرازولام تسکین اضطراب، اختلالات خواب و اختلال هراس ایناهاش
نماینده شل کننده عضلانی، ضد تشنج، خواب آور ایناهاش
داکسپین ضد افسردگی و خواب آور
راملاتون بهبود کیفیت خواب
زالپلون خواب آور ایناهاش