قیمت بیت کوین به زیر 30 هزار دلار رسید


با کاهش هیجان سرمایه گذاران برای بیت کوین، مسائل نظارتی و اقتصاد کلان بار دیگر بر سر راه بیت کوین قرار می گیرد و قیمت آن را کاهش می دهد.

به گفته والکس و به نقل از کوین تلگراف، چندین داده نشان می دهد که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت به زیر 29000 خواهد رسید.

بله شما آن را درست خواندید.

در این مقاله به موارد مهمی که در کاهش قیمت بیت کوین نقش داشته اند می پردازیم.

تجزیه و تحلیل بیت کوین نشان می دهد که در 13 جولای، پادشاه ارزهای دیجیتال در شکستن مقاومت 31800 دلاری با مشکل مواجه شد که باعث شد قیمت 3.6 درصد کاهش یابد و به سطح 29700 دلار در 17 جولای برسد. این رفتار قیمت ممکن است نشان دهنده نگرانی سرمایه گذاران در مورد تحولات نظارتی و مسائل کلان اقتصادی باشد که می تواند قیمت بیت کوین را به زیر سطح 29000 دلار برساند. این سطح آخرین بار در 21 ژوئن مشاهده شد.

در مورد مشتقات، معاملات آتی بیت کوین افزایش تقاضا را نشان داد، اما فعالیت معاملاتی در بازارهای آسیایی کند شد.

حق بیمه های سه ماهه برای معاملات آتی بیت کوین کمی بالاتر از بازارهای نقدی است، که نشان می دهد فروشندگان مایلند برای تسویه دیرهنگام هزینه بیشتری بپردازند. بازارهای سالم معمولاً معاملات آتی بیت کوین با حداقل 5 تا 10 درصد سود سالانه نسبت به بازارهای معمولی، معروف به contango دارند، و این وضعیت منحصر به بازارهای ارزهای دیجیتال نیست. اگر قیمت آتی یک کالای خاص بالاتر از قیمت نقدی پیش بینی شده توسط سرمایه گذاران باشد، وضعیتی به نام contango رخ می دهد.

از 14 تا 17 جولای، بازده معاملات آتی بیت کوین از مرز 5 درصد عبور کرد و به موقعیت خنثی تا صعودی 7 درصد رسید. این نشان می دهد که پس از شکست گاوهای بیت کوین در شکستن سد 31800 دلار، اعتماد آنها به بازار به سطح متوسطی رسیده است.

با این حال، ارزش افزوده معاملات آتی تتر در آسیا کاهش یافته است. ارزش افزوده این دسته از تراکنش ها در این استیبل کوین به عنوان شاخصی از تقاضا برای معامله گران ارز دیجیتال غیرتجاری مستقر در چین عمل می کند و تفاوت بین تراکنش های همتا به همتا و دلار آمریکا با این شاخص اندازه گیری می شود.

ارزش افزوده تتر در آسیا اخیراً به کاهش 1.8 درصدی رسیده است که پایین ترین سطح آن در بیش از شش ماه گذشته است. این تغییر در ارزش افزوده از 12 جولای آغاز شد و همچنان ادامه دارد و نشان دهنده فشار متوسط ​​بر فروش است.

نگرانی های نظارتی همچنان گریبانگیر ارزهای دیجیتال است

نظارت بر صنعت ارزهای دیجیتال همچنان ذهن سرمایه گذاران را به خود مشغول کرده است. اگرچه حکم 13 ژوئیه قاضی ریپل مبنی بر عدم وجود تخلفات اوراق بهادار در فروش XRP از طریق صرافی ها و میزهای خارج از بورس توانست تا حدودی بازارها را رونق بخشد، حکم دادگاه به طور قطعی تعیین نکرد که آیا IPO های XRP ارزشی را ارائه می دهند یا خیر. کاغذ دارایی محسوب می شود یا خیر؟ این عدم شفافیت برخی از سرمایه گذاران را نگران کرده است، زیرا این احتمال وجود دارد که سایر ارزهای دیجیتال نیز به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند.

علاوه بر حکم XRP، بایننس همچنین قصد دارد 1000 کارمند خود را اخراج کند. اگرچه بایننس این گزارش ها را تکذیب کرده و گفته است که این تغییرات مربوط به تخصیص مجدد منابع عادی و ادامه استخدام است، اما نگرانی ها در مورد آینده بایننس در پی خروج چندین مدیر اجرایی کلیدی و شکایت های متعدد علیه این شرکت توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، امروز است. افزایش می یابد.

روندهای اقتصاد کلان به نفع ارزهای دیجیتال نیست

محیط اقتصاد کلان برای بیت کوین و دارایی های پرخطر مساعد نیست. رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه دوم سال به 3.6 درصد کاهش یافت که کمتر از انتظارات بازار بود. عواملی مانند جنگ تجاری ادامه دار با ایالات متحده و تلاش های دولت برای مدیریت بدهی به کاهش تولید ناخالص داخلی کمک کردند.

با در نظر گرفتن عوامل خارجی و احکام دادگاه های احتمالی که می تواند تاثیر منفی بر دو صرافی بزرگ داشته باشد، احتمال سقوط قیمت بیت کوین به زیر 29000 دلار افزایش یافته است. این سناریو برای فروشندگان مناسب است و مقاومت 30000 دلاری را تقویت می کند.

قیمت بیت کوین ممکن است در این هفته به 29000 دلار نیز برسد

به غیر از بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان و علائم افزایش نرخ بهره بانک مرکزی در سال 2023، به نظر می رسد هیچ چیزی رشد بیت کوین را محدود نمی کند.

اگر از منظر معاملاتی به آن نگاه کنیم، معاملات آتی بیت کوین نشان دهنده آرامش بیشتر معامله گران حرفه ای در استفاده از اهرم سرمایه گذاری برای کسب سود بیشتر است. با این حال، فشار فروش از سوی سرمایه‌گذاران غیرتجاری در آسیا، رشد کلی ارزهای دیجیتال را محدود می‌کند.