محدودیت سنی برای تحصیل در هلند


تاریخ ثبت نام:

02/04/17

نویسنده:

مهندس کاربردی متخصص اکاتا

هر ایالت و دانشگاه قوانین و شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجو دارد. اگر قصد ادامه تحصیل در کشور دیگری را نیز دارید، بهتر است از تمامی شرایط آگاهی داشته باشید تا در طول مسیر شک نکنید و مشکلی پیش نیاید.

هلند کشوری پیشرفته با رفاه اجتماعی بالا است. این کشور همواره مورد توجه ایرانیان برای مهاجرت بوده است. اگر شما هم مهاجرت تحصیلی در هلند اگر علاقه دارید، باید شک داشته باشید. یکی از این ابهامات محدودیت سنی برای تحصیل در هلند است. برای اطلاع از محدودیت سنی برای آموزش در سطوح مختلف با Scoreize همراه باشید.

محدودیت سنی برای تحصیل در هلند چقدر است؟

هر کشوری سیستم آموزشی خاص خود را دارد. برخی از سیستم های آموزشی کشورهای اروپایی ممکن است مشابه و یا تفاوت هایی با یکدیگر داشته باشند. در زیر به سیستم آموزشی هلند خواهیم پرداخت.

سن پیش دبستانی

آموزش پیش دبستانی در هلند از سن 2 سالگی شروع می شود. در این دوره کودکان سعی می کنند با بازی مهارت های زبانی خود را ارتقا دهند. بسته به تصمیم والدین، کودکان می توانند در دوره های تمام روز یا نیم روز شرکت کنند.

محدودیت سنی برای آموزش پیش دبستانی در هلند 2-4 سال است.

دبستان

کودکان در سن 4 یا 5 سالگی می توانند وارد دبستان شوند. اگر این دوره را از 4 سالگی شروع کنند، دروس برای ارتقای مهارت گفتاری در نظر گرفته می شود. این دوره برای کودکان 4 تا 12 سال طراحی شده است. اگر در این مرحله به تحصیل فرزندتان علاقه مند هستید، بهتر است از محدودیت سنی آگاه باشید.

دبیرستان

در دبیرستان 3 رشته وجود دارد که دانش آموزان می توانند در یکی از این 3 شاخه تحصیل کنند.

دوره های آماده سازی دانش آموزان برای آموزش حرفه ای (VMBO)

دوره های آموزشی ورودی دانشگاه (VWO)

محدودیت سنی برای تحصیل در هلند دوره های تحصیلی در دانشگاه های علمی کاربردی (HAVO).

 1. VMBO: این دوره 4 ساله و از 12 تا 16 سال طول می کشد. دوره VMBO بر روی آموزش علمی دانش آموزان متمرکز است تا پس از آن بتوانند در دوره MBO شرکت کنند.
 2. VWO: آموزش در این دوره دانشجویان را برای تحصیل در مقطع کارشناسی آماده می کند. محدودیت سنی برای تحصیل در هلند در دوره VWO 12 تا 18 سال می باشد.
 3. HAVO: این دوره آموزشی عمومی است که از 12 تا 17 سال طول می کشد.

تحصیلات دانشگاهی در هلند

محدودیت سنی مشخص درخواست برای بورسیه تحصیلی هلند این رشته علمی محسوب نمی شود. به طور کلی افرادی با تحصیلات دانشگاهی می توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل کنند. دوره کارشناسی معمولاً 3 سال است.

همانطور که اشاره کردیم برای ورود به دانشگاه ها در هلند محدودیت شدیدی وجود ندارد. شرایط عمومی به شرح زیر است:

 • افراد از 18 تا 29 سال می توانند برای دوره های کارشناسی اقدام کنند.
 • در صورتی که قبلا در مقطع کارشناسی تحصیل کرده اید و قصد ادامه تحصیل در مقاطع زیر را دارید، محدودیت سنی تحصیل در هلند در این مقاطع تا 40 سال می باشد.

مزایای تحصیل در هلند

علاوه بر اینکه متقاضی می تواند به همراه همسر و فرزندان خود به هلند بیاید، تحصیل در هلند مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم:

 1. در کمترین زمان پذیرش بگیرید
 2. دادن فرصت یک تا دو سال پس از آموزش برای یافتن کار
 3. تمایز علمی برای پذیرش در دانشگاه در این کشور در نظر گرفته نمی شود
 4. آموزش زبان ارزان
 5. امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 6. فرصت تحصیل و کار همزمان
 7. ایجاد شرایط برای اخذ ویزای کار پس از آموزش
 8. بیکاری کم و استاندارد زندگی بالا

معایب تحصیل در هلند

شاید تنها ایرادی که در میان مزایا می توان یافت قیمت آن باشد. می توان آن را به سادگی با مقایسه شهریه دانشگاه های هلند با سایر دانشگاه های اروپایی پیدا کرد. مانند هزینه بالای زندگی، سلامت، نرخ مالیات بالا.

یادگیری زبان برای هر فردی متفاوت است، اما یادگیری یک زبان دیگر می تواند چالشی برای مهاجرت به این کشور باشد. به خصوص زمانی که می دانید برای تحصیل باید مدرک زبان ارائه دهید.

همانطور که گفته شد هلند شرایط مناسب و خوبی برای تحصیل و زندگی دارد. سطح بالای تحصیلات و دانشگاه هایی که در رتبه های برتر جهانی قرار دارند و همچنین نبود محدودیت سنی سخت برای تحصیل در هلند از عواملی است که به محبوبیت مهاجرت تحصیلی در این کشور کمک می کند. دوستان عزیز اگر قصد مهاجرت به هلند را دارید می توانید با مشاورین موسسه اسکوریزه تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق تری که شرایط شما را دارد به دست آورید.