مطالعه هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیااگر قصد مهاجرت به استرالیا از ایران را دارید قطعا یکی از دغدغه های شما هزینه این سفر و همچنین هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا خواهد بود. برای حل این مشکل می توانید از نکات موسسه آرمان من استفاده کنید تا تجربه ای دلپذیر داشته باشید تحصیلات در استرالیا شما دارید. اما اگر بخواهیم خلاصه ای از زندگی و تحصیلات در استرالیاییاگر آن را با کشورهای دیگر مانند انگلستان، فرانسه، آلمان و آمریکا مقایسه کنیم، در بیشتر موارد با اعداد کمتری مواجه خواهیم شد. به جز یک مورد!

در حقیقت، قیمت تحصیلات در استرالیا از برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است. اما اگر آن را با ایران مقایسه کنیم، می بینیم که نوک ترازو برای هزینه تحصیل در استرالیا سنگین تر است. همچنین در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل و زندگی در همه شهرهای کشور پهناور استرالیا یکسان نیست. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید، توصیه می کنیم برای اطلاع از هزینه ها، ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

هزینه زندگی در ملبورن

ملبورن یکی از معروف ترین شهرهای استرالیا است که سالانه مهاجران و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این شهر به عنوان یکی از گران ترین شهرهای استرالیا برای زندگی شناخته می شود. بنابراین هزینه متوسط ​​زندگی در این شهر حدود 3600 دلار استرالیا در ماه است!

این مبلغ به شرطی در نظر گرفته می شود که در آپارتمانی در مرکز شهر زندگی کنید. برای غذا، پوشاک و سرگرمی خود بودجه متوسطی در نظر بگیرید و بیشتر سفر خود را با وسایل نقلیه عمومی انجام دهید. البته با کاهش مقداری سرگرمی و صرفه جویی بیشتر، می توانید هزینه های زندگی خود را تا دو سوم کاهش دهید.

اگر خانه خود را از مرکز شهر به حومه شهر منتقل کنید، هزینه های ماهانه خود را به حدود 1500 تا 2000 دلار استرالیا بدون پس انداز اضافی کاهش می دهید. بنابراین، زندگی در شهر داخلی ملبورن هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. توجه داشته باشید که تقریبا نیمی از هزینه های ذکر شده زندگی در ملبورن یا سایر شهرهای استرالیا مربوط به مسکن است. مابقی مبالغ ذکر شده صرف غذا، پوشاک، حمل و نقل، تفریح، قبوض آب و برق و … می شود.

هزینه زندگی در سیدنی

سیدنی گران ترین شهر استرالیا برای زندگی است. این شهر نیز مانند ملبورن یکی از شهرهای بزرگ و معروف استرالیا به شمار می رود که سالانه گردشگران و مهاجران زیادی از آن دیدن می کنند. سیدنی به دلیل وجود دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر، دانشجویان زیادی از سراسر جهان دارد. در واقع سیدنی یکی از مقاصد اصلی تحصیل دانشجویان در استرالیا است.

اگر تمام شرایط یک زندگی متوسط ​​در این شهر را در نظر بگیریم، هزینه ماهانه آن حدود 3800 دلار استرالیا خواهد بود. اما منظور از زندگی متوسط ​​چیست؟ چه چیزهایی را در این زندگی گنجانده ایم؟ زندگی میانی یعنی زمانی که فردی در آپارتمانی در مرکز شهر زندگی می کند و بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کند. همچنین بیشتر اوقات او وعده های غذایی خود را در خانه می خورد. اما گاهی اوقات به رستوران هم سر می‌زند. از نظر سرگرمی، این برنامه شامل رویدادهای ماهانه مانند تناسب اندام، تماشای مسابقه ورزشی، خرید لباس، ملاقات با دوستان و غیره است.

اما کسی که می‌خواهد صرفه‌جویی بیشتری داشته باشد و برای سرگرمی‌ها و خریدهای غیرضروری کمتر خرج کند، می‌تواند با هزینه‌های حدود 2200 دلار در ماه زندگی خود را مدیریت کند. همچنین با انتقال محل سکونت خود به حومه سیدنی می توانید بار دیگر بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی خود را کاهش دهید.

هزینه زندگی در آدلاید

آدلاید سومین شهر معروف استرالیا است که در این لیست به بررسی آن خواهیم پرداخت. مانند دو مورد قبلی، این شهر یکی از گران ترین مناطق استرالیا است و هزینه زندگی دانشجویی در آدلاید می تواند کمی بالا باشد. البته نسبت به سایر شهرهای استرالیا ارزانتر است.

به عنوان مثال، اگر بخواهیم میانگین هزینه زندگی در آدلاید را بررسی کنیم، به مبلغی در حدود 2600 دلار استرالیا در ماه می رسیم. این مبلغ را می توان در شهرهای دیگر این کشور با حاشیه کمی دید. در واقع تفاوت بین هزینه های زندگی دانشجویی در ملبورن و سیدنی نسبت به سایر شهرها کمی بیشتر است.

اگر به دنبال این هستید که کمی از زندگی متوسط ​​فاصله بگیرید و با اجتناب از هزینه های غیرضروری بیشتر پس انداز کنید، قطعاً می توانید با مبالغ بسیار معقول تری در آدلاید زندگی و تحصیل کنید.

هزینه زندگی در کانبرا

کانبرا پایتخت استرالیا است، نامی که احتمالا کمتر از آنهایی که تا به حال به آنها نگاه کرده ایم شنیده اید. هزینه زندگی در کانبرا حدود 2600 دلار استرالیا در ماه است. این مبلغ یک عمر متوسط ​​محسوب می شود و با کمی صرفه جویی و کاهش هزینه های غیر ضروری می توان بخشی از آن را کاهش داد.

همچنین، اگر قصد دارید در شهرهایی مانند بریزبن، داروین و هوبارت زندگی کنید، از نظر هزینه تفاوت چندانی با کانبرا و آدلاید ندارند. از این رو با صرف هزینه کمتر می توانید در این شهرها زندگی کنید. البته به این نکته توجه کنید که دانشگاه و رشته تحصیلی شما نقش موثری در شهری که در آن زندگی می کنید خواهد داشت. علاوه بر این، هزینه های مرتبط با تحصیلات در استرالیا و در ادامه به معروف ترین دانشگاه های این کشور خواهیم پرداخت.

بهترین دانشگاه های استرالیا

اگر به لیست 100 دانشگاه برتر جهان نگاهی بیندازیم، نام برخی از دانشگاه های استرالیا را در میان آنها می بینیم. این دانشگاه ها که از نظر سطح علمی جزو بهترین دانشگاه های کشور هستند متقاضیان زیادی از سراسر دنیا دارند. دانشگاه هایی مانند دانشگاه ملبورن، سیدنی، آدلاید، ولز جنوبی، کوئینزلند، موناش و دانشگاه ملی استرالیا از بهترین دانشگاه های این کشور هستند. البته به خاطر داشته باشید که تحصیل در بهترین دانشگاه های استرالیا هم ارزان نیست. اما هزینه تحصیل در چنین دانشگاه هایی چقدر است؟

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های استرالیا

برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ها باید حدود 40000 دلار استرالیا در سال هزینه کنید. این مبلغ به طور متوسط ​​محاسبه می شود و ممکن است هزینه آموزش در برخی رشته های خاص بسیار گرانتر باشد. همچنین سطح تحصیلات نیز در تعیین شهریه موثر است.

مثلا اگر بخواهید در مقطع لیسانس در این دانشگاه ها تحصیل کنید باید سالانه حدود 39 تا 48 هزار دلار بپردازید. همچنین هزینه تحصیل در استرالیا برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا حدود 39 هزار تا 50 هزار دلار است. حتی برای دکترا ممکن است قیمت های بسیار بالاتری ببینید.

البته فراموش نکنید که مقادیر مشخص شده برای تحصیلات در استرالیابا بهترین دانشگاه های این کشور همراه است. اگر بخواهید در دانشگاه های متوسط ​​تحصیل کنید هزینه های شما کاهش قابل توجهی پیدا می کند.

لیست دانشگاه های ارزان استرالیا

قبل از اشاره به اسامی موجود در این لیست، به یاد داشته باشید که این دانشگاه ها دارای سطح علمی مناسبی هستند. اما یکی از تفاوت های آیتم های این لیست با دانشگاه های برتر این است که نام آن ها در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار ندارد. از جمله دانشگاه های ارزان استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه ویکتوریا با متوسط ​​شهریه 22000 دلار
  • دانشگاه چارلز داروین با میانگین قیمت 23000 دلار
  • دانشگاه کاتولیک استرالیا با 23000 دلار در سال
  • دانشگاه نیوانگلند با متوسط ​​شهریه 26000 دلار
  • دانشگاه ساحل آفتاب با میانگین قیمت 24000 دلار

پس از بررسی قیمت تحصیلات در استرالیا وقت آن رسیده است که اطلاعات بیشتری در مورد هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا در دانشگاه ها و مقاطع مختلف کسب کنید. از آنجایی که تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی طرفداران زیادی دارد، لذا شرایط خاصی برای تحصیل در این رشته ها وجود دارد.

هزینه و شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا

پزشکی رشته ای است که به دلیل درآمد، اعتبار و موقعیت شغلی، طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. به همین دلیل بسیاری حاضرند برای ادامه تحصیل در این زمینه هزینه بیشتری بپردازند. به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا حدود 55000 تا 85000 دلار در سال است. البته تنها تفاوت دانشجویان این دو رشته با سایر گرایش ها هزینه دانشگاه است و تفاوت خاصی در هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا وجود ندارد.

شرایط تحصیل در استرالیا

از شرایط اولیه برای تحصیلات در استرالیامانند هر کشور دیگری، شما باید توانایی مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در آن کشور را داشته باشید. همانطور که در بخش های قبلی بحث کردیم، متوسط ​​زندگی در استرالیا حدود 2500-3500 دلار استرالیا در ماه هزینه دارد. اما بخشی دیگر از هزینه ها مربوط به هزینه های مربوط به دانشگاه یا موسسه آموزشی است.

این قیمت برای کارشناسی ارشد، دکترا و رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی بیشتر است. از این رو پرداخت آن برای دانشجو کمی دشوار خواهد بود. به همین دلیل برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و مهاجرت به این کشور ابتدا باید توانایی های مالی خود را ثابت کنید. برای اثبات این موضوع باید مدارک لازم را برای بررسی به افسر مهاجرت ارائه دهید.

نکته مهم بعدی شرط سنی است. کسانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا را دارند باید بین 18 تا 21 سال سن داشته باشند. همچنین، متقاضیان کارشناسی ارشد باید بین 21 تا 27 سال سن داشته باشند. اما دانشجویان دکتری محدودیت سنی خاصی ندارند.

البته توجه داشته باشید که گاهی اوقات می توان شرط سنی را زیر پا گذاشت. این در واقع یک شرط الزام آور نیست. این در صورتی اتفاق می افتد که فرد انگیزه خاصی داشته باشد یا توانایی مالی بالایی داشته باشد. یکی دیگر از شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، نداشتن تجربه بد است.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا

قبل از اینکه وارد استرالیا شوید و با هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور دست و پنجه نرم کنید، بهتر است از هزینه های مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل و سفر به این کشور اطلاعاتی داشته باشید. این هزینه ها شامل مواردی مانند درخواست ویزا، ترجمه مدارک، هزینه های سفر، تهیه بلیط و غیره می شود.

در حال حاضر هزینه سفر به استرالیا حدود 2 هزار دلار استرالیا می باشد. علاوه بر این، گذراندن مراحل مربوط به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا نیز به حدود 600 دلار نیاز دارد. اما ترجمه مدارک قیمت ثابت و مشخصی ندارد و مربوط به موسسه ای است که خدمات ترجمه ارائه می دهد. در مجموع اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و سفر به این کشور حدود 3000 دلار استرالیا هزینه خواهد داشت.

سخن، گفتار نهایی

تحصیلات در استرالیا با توجه به مزایای فراوانی که دارد، طرفداران زیادی در بین دانشجویان سراسر دنیا دارد. این کشور که دارای شرایط سیاسی، اقتصادی و آموزشی و آب و هوای مناسب و مواردی از این دست است، مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی است. سفر به استرالیا و زندگی و تحصیل در آنجا هزینه های متفاوتی دارد. در این مقاله سعی کردیم به این هزینه ها بپردازیم.

اگر قصد دارید تحصیلات در استرالیا شما همچنین باید در این زمینه مشاوره دهید قیمت تحصیلات در استرالیا همچنین در صورت نیاز به مراحل اخذ ویزای تحصیلی، بهتر است با یک منبع معتبر و معتبر مشورت کرده و با راهنمایی آنها به کار خود ادامه دهید. موسسه مهاجرتی آرمان من با بیش از 15 سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی آماده ارائه راهنمایی و مشاوره لازم به متقاضیان تحصیل در دانشگاه های بین المللی می باشد. برای این منظور کافی است پس از ورود به سایت myarman.com با مشاوران مجموعه تماس بگیرید.

/ توجه: این مقاله یک گزارش تبلیغاتی است و سایت کوکا مسئولیتی در قبال خدمات وارد شده ندارد.