معرفی صفر تا صد انواع مدل های کوچینگ


کوچینگ حوزه ای است که کوچ سعی می کند بدون قضاوت و با استفاده از ابزارهایی که در اختیار مشتریان است در کنار آنها باشد. به او گوش دهید و با کمک سؤالات قدرتمندی که می پرسد، بازخوردهایی که می دهد، به روشن شدن مشکلات و چالش ها، نقاط قوت و ضعف مشتری کمک می کند و در نهایت وقتی همه مشکلات مشخص شد، مشتری می تواند به راحتی به اهداف خود برسد. برای حل چالش های خود برنامه ریزی و تدابیری طراحی می کند. کوچینگ مانند اکثر رشته های تخصصی دارای زیرشاخه های مختلفی است. در این مقاله به معرفی انواع کوچینگ می پردازیم.

اکثر مردم فکر می کنند که تمام شاخه های کوچینگ در کوچینگ کسب و کار و کوچینگ زندگی خلاصه می شود. در صورتی که اینطور نیست. تعداد شاخه های کوچینگ از این دو شاخه بیشتر است. البته نکته مهم این است که این جلسه کلی کوچینگ از اصول یکسانی پیروی می کند و شاخه های مختلف کوچینگ برای موضوعات تخصصی و انتخاب آسانتر مشتریان ایجاد شده است.

مربیگری زندگی

کوچینگ زندگی یکی از انواع کوچینگ است که برای بهبود زندگی شخصی استفاده می شود. کسانی که در مدیریت زندگی شخصی خود دارای چالش هستند، می توانند با مراجعه به یک مربی زندگی در مورد این چالش ها صحبت کنند. مربی زندگی به مکالمات آنها گوش می دهد و به عبارت دیگر، چراغ قوه را بر روی توانایی های مشتری می تاباند. پس از هر جلسه کوچینگ، مشتریان بر اساس بازخوردی که از مربی زندگی خود دریافت می کنند، در مورد نقاط قوت و ضعف خود اطلاعات بیشتری کسب می کنند.

در کوچینگ زندگی نیز مانند همه انواع کوچینگ، هدف نهایی مراجعان مشخص می شود و تلاش می شود تا با توجه به اهداف و شرایط موجود، اقداماتی برای دستیابی به اهداف برنامه ریزی و تعیین شود.

در هر جلسه اقدامات مختلفی مشخص می شود که مشتری باید تا جلسه کوچینگ بعدی در زندگی خود اجرا کند. به این ترتیب مشتری با تدابیری که برای خود طراحی می کند هر روز بیشتر به اهداف خود می رسد. همچنین، او بیشتر بر نقاط قوت خود تمرکز می کند و آنها را به حداکثر می رساند. همچنین نقاطی را که مشتری نقاط ضعف دارد اما برای رسیدن به هدف مشخص می کند و برای رفع آنها برنامه ریزی می شود. مربی بودن شامل موارد زیادی است که هر کدام را جداگانه بررسی می کنیم.

مربیگری سلامت

کوچینگ سلامت نوع دیگری از کوچینگ است. اکثر افراد جامعه با این شاخه از مربیگری آشنا هستند و با شنیدن نام مربی به یاد مربیان ورزشی و ورزشی می افتند.

مربیگری سلامت و فرآیندهای آن کمی با آنچه از مربیان ورزشی می دانیم متفاوت است. اکثر مربیان ورزشی خود قهرمانانی هستند که تمام راه را تا انتهای مسیر حرفه ای پیموده اند و تمام مهارت هایی را که در راه قهرمان شدن آموخته و استفاده می کنند را به شاگردان خود می آموزند و به آنها کمک می کنند تا در مسیر قهرمان شدن قرار گیرند. به عبارت دیگر تعداد زیادی از مربیان ورزشی در حال حاضر دارای جایگاه مشاوران و مربیان حرفه ای هستند.

مربیگری سلامت کمی متفاوت است. در کوچینگ سلامت، مربی در کنار دانش آموز می نشیند و با هم اهداف دانش آموز را روشن می کنند. علاوه بر این، مربی با تمام توانایی های دانش آموز از جمله وضعیت خانوادگی او و غیره آشنا می شود.

در نهایت سعی می کند با توجه به اهداف و شرایط مشتری برای او برنامه ای بیندیشد.

هدف اصلی مربیگری سلامت، بهبود سبک زندگی است. در طول جلسات مربیگری سلامت، مددجو یک یا چند هدف ورزشی را انتخاب می کند و برای رسیدن به آنها تلاش می کند. علاوه بر این مواردی مانند ساعت خوردن و خواب نیز تنظیم می شود.

مربیگری آکادمیک

انتخاب رشته تحصیلی در دبیرستان، انتخاب رشته در دانشگاه، آمادگی برای آزمون های مختلف از جمله آزمون های پایان ترم و آزمون هایی مانند تیزهوشان و کنکور سراسری از جمله مواردی است که اگر دانشگاهی انجام شود. مربی با دانش آموزان است بهتر آنها را راهنمایی کنید.

شناخت و شناسایی استعدادها، شناخت اخلاق و اخلاق، شناخت ویژگی های خانوادگی و شناسایی نقاط قوت و ضعف قبل از انتخاب رشته از جمله مواردی است که قبل از انتخاب رشته باید به آن توجه کرد. در این صورت انتخاب بهتری انجام می شود و احتمال موفقیت افزایش می یابد.

کوچینگ برای پیشرفت شخصی

کوچینگ توسعه شخصی نوع دیگری از کوچینگ است که در آن کوچ بر بهبود مشتریان تمرکز دارد. برخلاف کوچینگ زندگی که در مورد آن صحبت کردیم، این مدل کوچینگ عمدتاً بر بهبود توانایی ها تمرکز دارد. بنابراین به ارتقای ظرفیت مشتری توجه بیشتری می کند و با شناخت بیشتر مشتریان خود به هدف اصلی بعدی یعنی رسیدن به اهداف تجاری دست می یابند.

مربیگری برای رشد معنوی

در جلسات کوچینگ رشد معنوی، هدف اصلی مراجعان باید رسیدن به وحدت و تمامیت وجود و شناخت و کشف روحیه اخلاقی آنها باشد. به عبارت دیگر، می توان گفت در پایان جلسات مربیگری رشد معنوی، مراجع احساس می کنند که همه انسان ها بخشی از یک انرژی کامل هستند. در نهایت به اقداماتی که او برای زندگی شخصی خود انجام می دهد توجه ویژه ای می شود.

مربیگری روابط عاطفی

بسیاری از افراد قبل از ازدواج به روانشناس و مشاور خانواده مراجعه می کنند. در این شرایط مشاور شخصیت آنها را به صورت فردی بررسی می کند و در نهایت نظر خود را به آنها می گوید. برخی افراد دیگر نیز زمانی که رابطه شان به بن بست می رسد تصمیم می گیرند به روانشناس مراجعه کنند. در این صورت مشاور به بررسی گذشته می پردازد و سعی می کند ریشه مشکلات را در این لحظه بیابد.

اما کوچینگ رابطه، که یکی از انواع کوچینگ زندگی است، رویکرد متفاوتی را برای مشاور در نظر می گیرد. در کوچینگ روابط عاطفی، قصد دارید در آینده یک رابطه جذاب ایجاد کنید. در این صورت می توانید از مربیگری روابط عاطفی استفاده کنید.

کسب و کار مربیگری

کوچینگ کسب و کار یکی دیگر از شاخه های اصلی کوچینگ است که زیرشاخه های زیادی مانند کوچینگ زندگی دارد. کسب و کارها نیز مانند مردم باید اهداف و چشم اندازهایی داشته باشند و برای رسیدن به آنها هوشمندانه تلاش کنند.

متأسفانه اکثر مشاغل چشم انداز روشنی ندارند. بیزینس کوچ پشت کسب‌وکارها می‌ایستد و به آنها کمک می‌کند چشم‌انداز مناسبی برای کسب‌وکار خود پیدا کنند.

یکی دیگر از وظایف مربی کسب و کار بررسی کامل وضعیت فعلی است. مربی باید بررسی کند که کارکنان تا چه اندازه از توانایی های خود استفاده می کنند، تجهیزات در چه شرایطی هستند و آیا می توانند به کسب و کار در رسیدن به اهداف خود کمک کنند؟

زمانی که وضعیت فعلی و چشم انداز کسب و کار را مشخص کردید، نوبت به طراحی اقدام و استراتژی می رسد. کوچ به طور مرتب بررسی می کند که آیا کسب و کار در مسیر رسیدن به اهداف خود قرار دارد یا خیر.

مربیگری سازمانی

در کوچینگ سازمانی، مربی کسب و کار از منظری وسیع تر به کسب و کار می نگرد. کوچینگ سازمانی یکی از انواع کوچینگ است که در آن دیدگاه اکثر صاحبان کسب و کار نسبت به کسب و کارشان تغییر می کند و از منظر استراتژیک به کسب و کار نگاه می کنند.

تک تک کارمندان کسب و کار جزئی از کسب و کار هستند. در نتیجه برخی از جلسات کوچینگ سازمانی به صورت گروهی برگزار می شود تا همه بتوانند در مورد چالش هایی که دارند صحبت کنند.

مربیگری رهبری

در جلسات مربیگری رهبری، مدیر کسب و کار و کوچ سعی می کنند با قرار دادن هر یک از کارکنان در محل مناسب، نقاط قوت کارکنان را شناسایی کرده و تا حد امکان به آنها کمک کنند. در این صورت کارمندان احساس رضایت بیشتری خواهند کرد.

یکی از مواردی که در مربیگری رهبری مهم است ایجاد چشم انداز برای کارکنان است. هرچه نقاشی بهتر باشد، انگیزه کارکنان بیشتر خواهد شد. زیرا اکثر آنها به نقش خود در موفقیت این ایده پی می برند.

تأثیرگذاری بر کارکنان تنها بخشی از آموزش رهبری است. در آموزش رهبری، مدیران تحت فشار قرار می گیرند تا رهبر شوند و نفوذ داشته باشند.

آخرین کلمه

کوچینگ دانشی است که پیامدهای زیادی دارد. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم اصول کوچینگ و ابزار کوچینگ یکسان است و بسته به نیاز در انواع کوچینگ استفاده می شود.