مقاومت کلیدی برای BTC؛ آیا بیت کوین به 175000 دلار می رسد؟


محدوده حرکتی شش ساله بیت کوین در یک کانال صعودی توجه یک تحلیلگر کنجکاو اما خوش بین را به خود جلب کرده است. با نگاهی به نمودار قیمت، متوجه می‌شویم که سلطان ارزهای دیجیتال در محدوده‌ای بوده است که تمام نوسانات آن را در طول سال‌ها شامل می‌شود. حتی با وجود پمپ و دامپ قیمت در این مدت هنوز این ساختار شکسته نشده است.

به گزارش والکس و به نقل از newsbtc، تا زمانی که این اسکرین شات در 21 جولای به اشتراک گذاشته شد، بیت کوین در انتهای این کانال صعودی معامله می شد و از خط روند عبور می کرد. این بدان معناست که قیمت به طور کلی در سطوح پایین تری نسبت به این سطح حمایتی در ماه های اخیر بوده است. این تحلیلگر می گوید که رد قیمت از پایین ترین سطح و جهش از حمایت خط روند یک علامت مثبت است و گاوها را مستقیماً به رقابت باز می گرداند.

آیا بیت کوین به 175000 دلار می رسد؟

به گفته این تحلیلگر، شکستن بالاتر از سطح مقاومت در حدود 32000 دلار می تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند. در این صورت می توان انتظار آزمایش مجدد سقف های این کانال صعودی تا سطح 175 هزار دلاری با ارزش ترین ارز دیجیتال بازار را داشت. این سطح یک هدف دست یافتنی برای دارندگان خوش بین در نظر گرفته می شود.

با این حال، با توجه به بحث در مورد نوسانات بازارهای ارزهای دیجیتال، این پیش بینی صعودی را نباید نادیده گرفت. به عنوان مثال، در جدیدترین روند صعودی، قیمت بیت کوین از کمتر از 10000 دلار به بالاترین سطح تاریخ بیش از 69000 دلار در کمتر از دو سال رسید. بنابراین، اگر گاوهای بیت کوین مانند گذشته از سطح 32000 دلار بالاتر بروند، می تواند سیگنال مثبتی برای آغاز مرحله جدیدی از روند صعودی باشد که آغاز آن به دو سال گذشته (2021-2021) برمی گردد.

بیت کوین با نرخ نقدی زیر سطح 30000 دلار معامله می شود و با مقاومت مهمی در سطح 31800 دلار مواجه است. علیرغم بهبود کلی بازار، تجزیه و تحلیل بیت کوین نشان می دهد که گاوها هنوز از سقف های قیمتی جولای 2023 عبور نکرده اند و قیمت همچنان به ثبات می رسد.

آیا نصف کردن و تایید ETF به بیت کوین منفعت می رساند؟

دلایل دقیقی که می تواند یک دوره روند صعودی جدید را آغاز کند هنوز مشخص نیست. اما با توجه به دوره‌های گذشته، رویداد نصف شدن بیت‌کوین می‌تواند محرک مهمی برای حرکت صعودی به سمت رسیدن به بالاترین قیمت 69000 دلار در سال 2021 باشد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) چندین برنامه ETF بیت کوین را در گذشته رد کرده است. با این حال، ورود بلک راک به این بازی با استقبال خوبی مواجه شده و قیمت بیت کوین را در هفته های اخیر افزایش داده است. بلک راک بزرگترین شرکت مدیریت دارایی در جهان است که تریلیون ها دلار دارایی را مدیریت می کند.

تصویب ETF بیت کوین می تواند مشارکت سرمایه گذاران نهادی در این فضا را آسان تر کند و به طور بالقوه باعث افزایش تقاضا و افزایش قیمت ها شود. مهمتر از همه، ETF بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری ایجاد می کند. بیت کوین بر بازارهای ارزهای دیجیتال تسلط دارد و مشتقات پیچیده، از جمله محصولات قابل معامله در بورس (ETP) تایید شده و در بازارهای مختلف در کانادا، اروپا و برزیل فهرست شده است.