نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش کی اعلام می شود • مجله تصویر زندگی


آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش ویژه شغل دبیری و هنرآموز صبح امروز با حضور بیش از ۳۰۰ هزار داوطلب برگزار شد و نتیجه آن تا ۲۶ مرداد اعلام می‌شود.

نام‌نویسی در آزمون «دبیری» و «هنرآموزی» وزارت آموزش‌وپرورش از روز شنبه (۲۷، خرداد) آغاز شد و تا روز شنبه (۳ تیر) ادامه یافت.

آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش ویژه شغل دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۲ با حضور ۳۲۵ هزار و ۶۹۸ داوطلب صبح امروز ۱۲ مرداد ساعت ۷:۳۰ برگزار شد و نتیجه آن تا ۲۶ مرداد اعلام می‌شود، از این تعداد ۲۲ هزار و ۱۸۴ متقاضی یعنی ۱۸ هزار و ۸۸۷ نفر برای ۱۲ رشته دبیری ۳۳۹۷ نفر برای ۱۷ رشته هنرآموز جذب آموزش‌وپرورش می‌شوند.

گفتنی است؛ ۷۰ درصد یعنی ۲۲۲ هزار و ۱۴۱ نفر از شرکت‌کنندگان آزمون امروز را زنان و ۱۰۳ هزار و ۵۵۷ نفر یعنی نزدیک به ۳۰ درصد را مردان تشکیل دادند.

به تفکیک می‌توان گفت امروز ۲۷۴ هزار و ۲۶۵ نفر برای دبیری و ۵۱ هزار و ۴۳۳ نفر برای هنرآموزی شرکت کرده بودند که بیشترین آمار شرکت‌کنندگان از استان خراسان رضوی و کمترین آمار مربوط به استان سمنان بوده است.

در حال حاضر مرحله اول آزمون یعنی بخش کتبی با سهم ۶۰ درصدی با منابع مشخص در بخش عمومی و بخش تخصصی – که پیش‌تر در دفترچه آزمون اعلام شده بود – برگزار شد که به گفته مسئولان منابع شایستگی‌های اختصاصی از کتب درسی و راهنمای کتب معلم به منظور آشنایی اولیه با منابع و ظرافت‌های معلمی پیش از ورود به فرآیند آزمون انتخاب شده بود.

با اعلام نتایج مرحله آزمون کتبی و مشخص شدن اسامی چند برابر ظرفیت، مرحله ارزیابی تکمیلی به منظور اعلام نتایج نهایی در شهریور صورت می‌گیرد که فرآیند آن نیز متعاقباً اعلام می‌شود.


(۱۴۰۲/۰۳/۳۰) اسامی چندبرابر ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۱ جهت حضور در سایر مراحل فرآیند استخدام اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، اسامی چندبرابر ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۱ به منظور انجام سایر مراحل جذب و استخدام (بررسی مدارک و انجام مصاحبه استخدامی) امروز ۳۰ خرداد در سایت سازمان سنجش منتشر شد.

۵۳۴ هزار و ۴۰۴ داوطلب برای آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی ۱۴۰۱ ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۴۵۴ هزار و ۹۹۳ داوطلب زن و ۷۹ هزار و ۴۱۱ نفر مرد بودند و این آزمون صبح روز جمعه ۸ اردیبهشت در ۳۸۶ حوزه امتحانی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و در ۲۳۲ شهرستان در سراسر کشور برگزار شد.