نتایج آزمون تیزهوشان (سمپاد) پایه هفتم و دهم اعلام شد • مجله تصویر زندگی


نتایج آزمون‌های ورودی مدارس سمپاد اعلام شد

به‌روزسانی : رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش از اعلام نتیجه آزمون‌های ورودی مدارس استعدادهای درخشان پایه هفتم و دهم خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، محسن زارعی با اشاره به اعلام نتیجه آزمون‌های ورودی مدارس استعدادهای درخشان پایه هفتم و دهم اظهارداشت: شرکت‌کنندگان در آزمون می‌توانند با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir و وارد کردن کد ملی و سریال شناسنامه از نتیجه مطلع شوند.

وی تصریح کرد: تصویر پاسخ برگه دانش آموزانی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند، ۲۴ ساعت بعد در سایت بارگذاری و گزینه ثبت درخواست تصحیح مجدد نیز از همان زمان فعال می‌شود.

زارعی افزود: نتایج از ساعت ۱۱:۱۵ دقیقه به تدریج در دسترس قرار خواهد گرفت و حداکثر تا ساعت ۱۲ همه داوطلبان می‌توانند نتیجه آزمون خود را با مراجعه به سامانه دریافت کنند.

به گزارش ایرنا، ۲۹۴ هزار و ۳۰۰ داوطلب در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد امسال شرکت کرده‌اند.

در آزمون ورودی پایه هفتم ۲۰۸ هزار و ۱۳۲ نفر شرکت داشته‌اند که از این بین ۹۸ هزار و ۸۱ دانش آموز دختر و ۱۱۰ هزار و ۵۱ دانش آموز پسر بوده‌اند همچنین شرکت‌کنندگان آزمون ورودی پایه دهم ۸۶ هزار و ۱۶۸ نفر بودند که از این تعداد، ۵۰ هزار و ۶۳۸ دانش آموز دختر و ۳۵ هزار و ۵۳۰ دانش آموز پسر بوده‌اند.


تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نُهم به دهم

(۱۴۰۲/۰۵/۰۱) رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان در مرداد ماه خبرداد و گفت: بیش از ۲۹۴ هزار نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، «الهام یاوری» با بیان این‌که ۲۹۴ هزار و۳۰۰ نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد امسال شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: در آزمون ورودی پایه هفتم ۲۰۸ هزار و ۱۳۲ نفر شرکت داشته‌اند که از این بین ۹۸ هزار و ۸۱ دانش آموز دختر و ۱۱۰ هزار و ۵۱ دانش آموز، پسر بوده‌اند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان آزمون ورودی پایه دهم ۸۶ هزار و ۱۶۸ نفر بودند که از این بین۵۰ هزار و ۶۳۸ دانش آموز دختر و ۳۵ هزار و۵۳۰ دانش آموز پسر بوده‌اند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، با تاکید بر این‌که این آزمون‌ها در ۱۷۶۳ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شده است، افزود: ۶۳۴ حوزه برای آزمون دختران و۵۵۱ حوزه برای آزمون پسران در پایه هفتم و ۳۶۵ حوزه برای آزمون دختران و ۲۱۳ حوزه برای آزمون پسران در پایه دهم بوده است.

یاوری با بیان اینکه در میزان شرکت کنندگان در این آزمون‌ها تغییر چندانی نسبت به سال‌های قبل نداشته‌ایم، گفت: نتایج این آزمون‌ها در مرداد ماه اعلام می‌شود.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: مدارس سمپاد بابت ارائه خدمات آموزشی بر اساس مصوبه‌ای که دارند نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی برجسته در همان منطقه را دریافت می‌کنند، البته مدارس سمپاد، معمولا شهریه را از این مقدار خیلی کمتر می‌گیریم.

وی با بیان این‌که سال گذشته۴۰ درصد از دانش آموزان مدارس سمپاد از تخفیفات حق الثبت استفاده کرده‌اند، بیان کرد: به دانش آموزانی که به هر دلیل و یا محدودیت‌های اقتصادی توان پرداخت شهریه این مدارس را ندارند تخفیفات گسترده‌ای از ۱۰۰ درصد تا ۵۰ و ۴۰ درصد ارائه می‌شود.

یاوری با تاکید بر این‌که مسئول تشخیص ارائه این تخفیفات به دانش آموزان، شورای مدرسه است، افزود: متاسفانه مدارس سمپاد با محدودیت‌های جدی از حیث ساختمان و تجهیزات مواجه هستند و این امر ایجاب می‌کند که خیرین به کمک مدارس سمپاد بیایند. این دانش آموزان از با استعدادترین بچه‌های کشور هستند. آموزش و پرورش همه تلاش خود را می‌کند تا مشکلات این مدارس رفع شود.